Redcafe.pl - Manchester United Forum
Cristiano Ronaldo - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Cristiano Ronaldo (/showthread.php?tid=258)



- Stojkovic - 03-01-2008 17:27

Maciek napisał(a):1. Oczywiście karne to nie jest loteria, są zawodnicy ktorzy potrafią strzelać karne i są tacy, którzy są w tym słabi, tyle
Zdecydowanie dużo w tej kwasti zalezy od zawodnika (nie ma obronionych karnych, są tylko źle strzelone) no i zdarzają się cudowne parady bramkarzy lub słupki i poprzeczki, ale wtedy raczej mówimy o pechowym strzale niż o niecelnosci. Tutaj zdecydowanie Ronaldo przekombinował i tyle.


Maciek napisał(a):Dlaczego nie mamy winić Ronaldo za tamtą porażkę? Przypomnę mecz Anglia-Francja na Euro2004 jeśli dobrze pamiętam i sytuacje z Beckhamem - całą winą obarczono Beckhama (moim zdaniem niesłusznie ale jednak) bo nie strzelił karnego na 2-0 i potem Zidane załatwił Anglików w ostatnich minutach
No ale sam jak widzę stwierdzasz, że niesłusznie i ja się z tym zgadzam, również jeśli chodzi o Ronaldo. Prawda, że zawodnik bierze na siebie odpowiedzialnośc i niejako losy spotkania, jednak gdyby obrona nie zaspała nie stracilibyśmy obu goli, wiec czy Ronaldo strzela, czy nie to i tak główną winę za utratę bramek ponosi obrona.
Maciek napisał(a):Ronaldo strzela 49/50 karnych więc dobrze, że to stało się teraz, a nie w finale Ligi Mistrzów w Moskwie

Całe szczęście, bo gdyby ten karny miał decydowa o awansie (Villareal Arsenal i karny Riquelme) byłoby czego żałowac, a boleśniejsze jest odpadnięcie z LM niż utrata 3 pkt.


- Maciek - 03-01-2008 17:38

Stojkovic napisał(a):No ale sam jak widzę stwierdzasz, że niesłusznie i ja się z tym zgadzam
Niesłusznie dlatego, że bramkarz w tamtym spotkaniu zawalił co najmniej jedną bramkę Wink Z tego co pamiętam był to James, który później m.in. przez ten mecz troszke sobie od kadry odpoczął


Stojkovic napisał(a):Tutaj zdecydowanie Ronaldo przekombinował i tyle.
Wg mnie to on tu właśnie w ogóle nie kombinował i dlatego to zawalił, ten jego strzał tragiczny, podejście do karnego to już w ogóle... Od karnego Saha w meczu z Celticiem kiedy to już godzine wcześniej było widac gdzie Saha strzeli to był najgorszy nasz karny

ja tam sie dziwie, dlaczego u nas do karnych w ogóle nie podchodzą nigdy Carrick czy Scholes... Przez nigdy mam na myśli to, że zawsze na boisku znajdzie się ktoś kto niby lepiej te karne strzela Wink Oczywiście tego karnego Ronaldo powinien i tak strzelać, ale u nas nie ma opcji, nie ma tego kłócenia się o to kto wykona, a to czasem naprawdę jest dobre pod względem motywacyjnym dla strzelającego

Mówie o Scholesie dlatego, że pamiętam jego karnego bodajże w meczu z Vasco da Gama gdzie uderzył perfekcyjnie na wprost pod poprzeczkę, praktycznie nie do obrony, na dodatek jest tak pewnym i doświadczonym piłkarzem że jak już by przestrzelił to pewnie nie z tego powodu, że zlekceważyłby sytuację


- Stojkovic - 03-01-2008 18:03

Maciek napisał(a):ja tam sie dziwie, dlaczego u nas do karnych w ogóle nie podchodzą nigdy Carrick czy Scholes... Przez nigdy mam na myśli to, że zawsze na boisku znajdzie się ktoś kto niby lepiej te karne strzela Oczywiście tego karnego Ronaldo powinien i tak strzelać, ale u nas nie ma opcji, nie ma tego kłócenia się o to kto wykona, a to czasem naprawdę jest dobre pod względem motywacyjnym dla strzelającego

Brakuje nam Denisa Irwina takiego. Mimo wszystko Cris chyba ma dobrą statystyke karnych i raczej to on będzie niekwestionowanym egzekutorem. Kiedyś karne prawie bezbłednie wykonywał RvN bo facet miał naprawdę wyczucie.


- Wojtek3 - 03-01-2008 18:42

Stojkovic napisał(a):Brakuje nam Denisa Irwina takiego. Mimo wszystko Cris chyba ma dobrą statystyke karnych i raczej to on będzie niekwestionowanym egzekutorem. Kiedyś karne prawie bezbłednie wykonywał RvN bo facet miał naprawdę wyczucie.

Nie brakuje nam dobrego egzekutora karnych. Ronaldo nie strzelil 2 karnego przez 3,5 roku gier, Irwin i RVN tez pudlowali.


- zaga92 - 03-01-2008 20:47

Wojtek3 napisał(a):Irwin i RVN tez pudlowali.

Ten drugi szczegolnie z gdy Arsenalem w 90 minucie przy stanie 0:0 strzelil w poprzeczke.


- Stojkovic - 03-01-2008 21:44

Cytat:Ten drugi szczegolnie z gdy Arsenalem w 90 minucie przy stanie 0:0 strzelil w poprzeczke.
Takie karne się pamięta Sad
Oczywiscie kazdy gracz czasami nie strzeli karnego i nie bardzo rozumiem czemu niby ktoś miałby robi z tego wielkie halo. Poprostu to jest też częś tej gry.


- bela - 03-01-2008 21:49

Cytat:Oczywiscie kazdy gracz czasami nie strzeli karnego i nie bardzo rozumiem czemu niby ktoś miałby robi z tego wielkie halo. Poprostu to jest też częś tej gry.

Krótko i na temat więc może nie ciągnijcie już tego tematu powtarzając to samo w każdym poście po jest to po prostu bez sensu Smile

PS sorki za spamik :>


- Skull - 04-01-2008 12:03

Miało nie byc nagonki i echa po tym karnym a tu dwie strony sie nazbierało :lol: Dajcie juz spokój,nie pamietam by ktos perfekcyjnie strzelał wszystkie karne,wiec kaplica :wink:

Cytat:Mówie o Scholesie dlatego, że pamiętam jego karnego

Również widziałem kilka jego karniaków i strzelał bardzo precyzyjnie - w samo okienko :roll: Zreszta karne pod poprzeczke sa tymi najgorszymi dla bramkarzy,Shearer zawsze walił w okno :roll:

Jak już jestesmy przy karnych to i tak najwiekszym pechowcem jest De Boer :lol: :lol:


- WoLaK - 04-01-2008 13:03

Skull napisał(a):Jak już jestesmy przy karnych to i tak najwiekszym pechowcem jest De Boer :lol: :lol:
Pamiętny mecz Holandia-Włochy.Zobaczcie jak karne strzelał Czech o nazwisko Panenka.Chyba coś na youtube jest z jego udziałem.

Moim zdaniem Criss,mówiąc kolokwialnie,olał sobie tę jedenastkę.


- Maro11 - 04-01-2008 13:05

Green juz obronił 4 karne w tym sezonie ,a facet jakiegos farta :lol:

Ruud nie strzelił kiedys 2 karnych z rzedu, Bolton w 1 kolejce oraz pamietny z Arsenalem.
Pozniej w LM strzelił w przegranym meczu z VfB Stuttgart .


Jedynym piłkarzem ktorego nie przypominam sobie by spodłował był Zidane ale moge sie mylic.


- Gracek_11 - 12-01-2008 20:33

No i mamy wreszcie hat-tricka Ronaldo. Z Newcastle zdobył swoje pierwsze 3 bramki dla United w jednym meczu, no i przekroczył "50" ligowych trafień. Nadal strzela jak na zawołanie i aż boję się pomyśleć, co będzie, gdy dalej będzie tak regularny i skuteczny pod bramkami rywali.


- Wojtek3 - 12-01-2008 21:26

Kto to jest Kaka ? Pytam sie kto to Kaka ?

Ronaldo dzis pozamiatal wszystkim i wszystkimi w ekipie Newcastle, poprostu nie do zatrzymania albo i... no wlasnie. Ten obronca ktory wystawil noge ( nie wiem kto to ) wykazal sie straszna durnota i nie inteligencja, jednak z drugiej strony sedziowie juz karnych na Ronaldo nie dyktuja i raczej juz nie beda, rzuty wolne juz tez powoli przestaja byc gwizdane.

Wolny Rooniego cos al'a Ronaldinho z Brema 2 lata temu Wink No a ostatni gol majstersztyk Wink


- Pejter - 12-01-2008 21:28

Wojtek3 napisał(a):Wolny Rooniego cos al'a Ronaldinho z Brema 2 lata temu

I to mi się podoba. Ronaldo zaczyna myśleć przy wolnych. Nie uderza już wszystkich w taki sam sposób. Warto zauważyć, że i z Sunderlandem i dziś nie strzelał tak jak to robił zazwyczaj (ten słynny skręcający "What a shot!") i to procentuje.


- Wojtek3 - 12-01-2008 21:30

Pejter napisał(a):
Wojtek3 napisał(a):Wolny Rooniego cos al'a Ronaldinho z Brema 2 lata temu

I to mi się podoba. Ronaldo zaczyna myśleć przy wolnych. Nie uderza już wszystkich w taki sam sposób. Warto zauważyć, że i z Sunderlandem i dziś nie strzelał tak jak to robił zazwyczaj (ten słynny skręcający "What a shot!") i to procentuje.

Z Sunderlandem uderzyl wlasnie w Beckham'owskim stylu, fajny jest ten arftykul co napisal Redknapp, 2 podstrony wczesniej.

Co do What A Rocket'ow to jestem pewny, ze z nich nie zrezygnuje, bo prawdopodbnie jest jednym z nielicznych na chwile obecna na swiecie, kto potrafi uderzyc z taka rotacja i sila Wink


- Pejter - 12-01-2008 21:32

Wojtek3 napisał(a):Co do What A Rocket'ow to jestem pewny, ze z nich nie zrezygnuje, bo prawdopodbnie jest jednym z nielicznych na chwile obecna na swiecie, kto potrafi uderzyc z taka rotacja i sila

Nie mówię, żeby rezygnował. To jest świetne z dalszej odległości, ale niedawno to on nawet z takiej pozycji jak dzisiaj próbował to robić, praktycznie każdy wolny tak samo.