+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2005/2006 (/forumdisplay.php?fid=33)
+---- Wątek: Tenis ziemny (/showthread.php?tid=290)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Tenis ziemny - Garfield_phpbb3_import1566 - 31-05-2006 15:55

Trochę brakwało mi tego tematu, a teraz jest dobry czas, bo w Paryżu jest rozgrywany turniej na kortach ziemnych - Roland Gaross.
Moi ulubieni tenisiści to wiadomo: Juan Carlos Ferrero (jeszcze turnieju), Marat Safin (wczoraj się z Paryżem pożegnał), Rafael Nadal (obrońca tytułu), Guilermo Coria (nie gra z powodu kontuzji)

Z tego co pamietam na starym forum za dużo osób nie pisało w tym temacie. Trochę pisał Diabeł, ale jego już z nami nie ma. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej.

- Zashi - 31-05-2006 17:31

Ja tam tenisa meskiego nie oglądam, ale zenski jak najbardziej. Te sukieneczki fajne :lol:
Ogolnie to niezbyt wiem co sie tam dzieje.

Nieraz sobie gdzies pykne, ale to zadko i tylko dla rekreacji...

- Valverde - 31-05-2006 21:11

Również trochę się tym interesuję, ograniczam się do oglądania turniejów w TV i śledzenia wyników na kilku serwisach.
W pierwszej rundzie Roland Garrosa doszło do wielu niespodzianek. Nie ma już w turnieju drugiego z moich ulubionych tenisistów, Andy`ego Roddicka (krecz Sad), odpadł Feliciano Lopez, przegrał rozstawiony z 17 Robby Gienepri, skreczować musiał Jarkko Nieminen. Przegrała 18 turnieju, T. Johansson.
2 runda: Federer pokonał Fallę w 3 setach, Massu wygrał z Maxem Mirnyj, Volandri uległ Berdychowi, Ancic pokonał Capdeville`a, a Montanes w 5 setach ograł Galvaniego. 2 turnueju, Acasuso już pożegnał się z Francją, przegrał z Dluhym. Na koniec mecz dnia: kwalifikant Gicquel i Kiefer stworzyli genialne widowisko! Walka do upadłego, heroizm z obu stron. Wygrał Kiefer w 5 setach (ostatni set 11:9!)
To tyle co do panów i ich dotychczasowych rozgrywkach we French Open, teraz panie:
Zadnyh niespodzianek, awansowały Sharapowa, Clijsters, Henin, Hingis itd. Za małą niespodziankę można uznać odpadnięcie Tatiany Golovin, przegrała bodajże z Zheng. Aha, oczywiście Marta Domachowska odpadła w pierwszej rundzie, urywając 4 gemy Vaidisowej.
W trzeciej rundzie jest już Mauresmo - pokonała dziś Duszewiną, ponadto awans wywalczyły: Jankovic, Rezai i Vaidisova.
P.S. Dla ścisłości, u panów kibicuję Henmanowi i w mniejszym stopniu Roddickowi, u pań faworyzuję Sharapovą i Hingis.

- Pejter - 01-06-2006 16:09

Wielkim fanem tenisa nie jestem, ale lubię sobie czasami pooglądać jakieś mecze, a niekiedy śledzę wyniki w internecie. Teraz na przykład po przyjściu ze szkoły oglądam Roland Garros, bo jestem zmęczony i nic innego, jak tylko siedzenie przed TV nie jestem w stanie robić Tongue
Po powrocie do tenisa Martiny Hingis to jej kibicuję. Wśród mężczyzn Rogerowi Federerowi.

- Valverde - 01-06-2006 20:28

Kolejny dzień zmagań za nami, garstka wyników:
Panowie:
Tursunow - Henman 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 :cry:
Grosjean - Vassallo Arquello 6:1, 4:6, 6:4, 5:7, 2:6
Baghdatis - Benneteau 6:3, 4:6, 6:3, 6:7, 4:6

To takie ciekawsze wyniki, bardzo niespodziewanye wyniki. Szkoda mi Tima Henmana, mimo, że gra na mączce mu nie leży, to liczyłem na walkę z jego strony. Odpadł Baghdatis, rewalacje tegorocznego Australian Open, jego los pozdielił też Sebastien Grosjean, przegrywając z kwalifikantem Arquello.

Panie:
Żadnych niespodzianek, dalej grają: Williams, Sharapova, Schnyder, Molik, Henin, Myskina, Ivanovic, Kirilenko, Dulko i Hantuchova.
Jutro umieszczę wszystkie wyniki 2 rundy Smile

- Zashi - 29-06-2006 15:10

Cytat:Wimbledon: Radwańska osiągnęła trzecią rundę
PAP 14:45

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 10,378 mln funtów). 17-letnia polska tenisistka pokonała 7:5, 7:6 (7-5) Bułgarkę Cwetanę Pironkową.

Kolejna rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Japonką Shinobu Asagoe.

Mecz Radwańskiej z Pironkową rozpoczął się w środę wieczorem, ale został przerwany przy stanie 5:5 w drugim secie z powodu zapadających ciemności. Wcześniej, w pierwszej rundzie, Polka pokonała 7:5, 6:4 Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Radwańska, która przed rokiem wygrała Wimbledon w kategorii do 18 lat, zadebiutowała w seniorskim Wielkim Szlemie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów na prośbę Polskiego Związku Tenisowego. Przed dwoma tygodniami triumfowała w innym wielkoszlemowym turnieju juniorek - Roland Garros.

W tym tygodniu krakowianka - jako pierwsza Polka w historii rankingu ITF - awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorek.

Wynik meczu drugiej rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska (Polska) - Cwietana Pironkowa (Bułgaria) 7:5, 7:6 (7-5).

Nasza młoda nadzieja na przyszłosc. Wygrała dwa wielkie turnieje dla juniorek i to na 2 nawierzchniach. Moze pokaze cos w tenisie doroslym.
Zycze jej jak najlepiej. Byc moze sprawi jakie niespodianki.

- Valverde - 29-06-2006 22:50

Ano, nasza Agnieszka pokonała Pironkową, pogromczynię Groenfeld. Oglądałem cały jej mecz i muszę powiedzieć, że gra barzdo mądrze, czego nie sugerowałby jej wiek :wink: W następnej rundzie Radwańska zmierzy się z Tanasugarn, a występ w całym Wibledonie wzbudza nadzieję
na sukces również w tym meczu. Co do występów reszty Polaków: debel Fyrstemberg / Matkowski odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając w 5 setach, natomiast druga Polka w turnieju głównym, Marta Domachowska, przegrała w 1 rundzie z kwalifikantką Borwell.
Panie:

Amelie Mauresmo - Nicole Pratt 6:1, 6:2
Ana Ivanovic - Dinara Safina 3:6, 7:6, 6:1 Anastasia Myskina - Anabel Medina Garrigues 6:3, 6:4
Jelena Jankovic - Venus Williams 7:6, 4:6, 6:4 Maria Sharapova - Amy Frazier 6:3, 6:2
Shuai Peng - Flavia Pennetta 2:6, 3:6 Shenay Perry - Sybille Bammer 7:5, 6:3
Elena Likhovtseva - Elena Dementieva 5:7, 3:6
Severine Bremond - Gisela Dulko 7:6, 5:7, 7:5
Ai Sugiyama - Martina Hingis 7:5, 3:6 6:4 Daniela Hantuchova - Katarina Srebotnik 6:4, 7:6

Andre Agassi - Rafael Nadal 6:7, 2:6, 4:6

Będę uaktualniał drabinki, jak tylko będą znane wyniki.

Co do niespodzianek: odpadł Safin...cóż to za chimeryczny zawodnik
:? To na tyle Tongue Na zakoćznenie powiem: C`mon Andy (Roddick i Murray).
Dokończenie drugiej rundy: Murray pokonał Bennetau i zmierzy się z Roddickiem (ehh dlaczego już teraz :? ), a Hewitt pokonał Koreańczyka Lee.
Co do pierwszych spotkań trzeciej rundy: Awans Radwańskiej! W ślicznym stylu pokonała Tanasugarn. Odpadła Martina Hingis, Gisela Dulko, Svietlana Kuzniecowa - to tyle z niespodzianek.
U panów odpadł David Nalbandian, turniejowa czwórka, który jednak nie jest zbyt mocny na trawie. Jego los podzielił Blake, Ferrero, którzy przegrali w pięciosetowych bojach.
Bye Villiams, Safina, Roddick (gdzież ta forma, która pozwalała wygrać mu US Open...?) Grosjean, Agassi.

Agnieszka Radwanska - Kim Clijsters 2:6, 2:6
No cóż..oprócz Li i Bremond same faworytki awansowały do ćwierfinału, odpadła nasza Angieszka, przegrywając
z Kim 2:6, 2:6. Aga pozostawiła dobre wrażenie po sobie, a takie ogromne doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. U panów natomiast, po odpadnięciu Roddicka, pozostał mi ostatnia nadzieja w postaci Murray`a. Ten łatwiutko przegrał z Baghdatisem, dobrze, że tego nie widziałem Tongue Za niespodziankę można też uznać porażkę Mirnyi`ego z Bjorkmanem;]

Na Li - Kim Clijsters 4:6, 5:7
Odpadł Lleyton - jedyna sensacja ćwierćfinałów. Wydaje mi się, że łatwo przewidzieć finał: Federer - Nadal, chociaż może zaskoczyć Marcos.

1/2 finału:
Roger Federer - Jonas Bjorkman
Rafael Nadal - Marcos Baghdatis

Panie:
Amelie Mauresmo - Maria Sharapova 6:3, 3:6, 6:2
Justin Henin-Hardennne - Kim Clijsters 6:4, 7:6

Szkoda mi Marii...bardzo ją lubię, a Mauresmo i tak przegra w finale z Justin Tongue

- Zashi - 13-03-2007 16:26

Federer znalazł pogromce!! Po (bodazje) 41 meczow wygranych pod rzad. Przegrał z Argenczykiem Guillermo Canasem 5:7, 2:6. Federer mial malutka kontuzje. Owy Argentyczyk byl kiedys podejzany lub nawet ukarany (nie pamietam) za doping.

- man utd fan - 16-03-2007 14:19

A co z Nadalem bo nic nie wiem wygrał czy przegrał z Ferrerem
a jeśli chodzi to dobrze,że przegrał ale nic nieslyszałem o tej malutkiej kontuzji i przegrał z jakimś który nie grał z numerem koń by się uśmiał :mrgreen: Go go nadal go go i jeszcze coś ukarany za doping i chyba zdyskfalifikowany

- Grzeho - 25-03-2007 20:34

18-letnia Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę rankingu WTA, Szwajcarkę Martiną Hings 4:6, 6:3, 6:2 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju Masters Series na twardych kortach w Miami. Jest to na pewno wielki sukces naszej mlodej tenisistki. Dodam jeszcze, ze zostala uznana za Debiutantke Sezonu wedlug WTA.

- Grzeho - 08-07-2007 17:38

Sory za post pod postem, ale tak tu juz dawno nikt nic nie pisal, wiec chyba wybaczycie MODki :wink:

Cytat:Urszula Radwańska odniosła pierwszy wielkoszlemowy triumf w kategorii juniorek, wygrywając w niedzielę turniej na trawiastych kortach w Wimbledonie. W finale 16-letnia polska tenisistka, rozstawiona z numerem 6., pokonała 2:6, 6:3, 6:0 Amerykankę Madison Brengle (nr 7.).

Urszula przed rokiem w Londynie odpadła w półfinałach singla i debla, a tym razem poszła w ślady - starszej o dwa lata - siostry Agnieszki, która także triumfowała w juniorskim Wimbledonie, ale w 2005 roku, w wieku 15 lat.

Początek trwającego godzinę i 49 minut meczu przyniósł bardzo wyrównaną walkę, a gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do stanu 3:2 dla Amerykanki, której łatwiej przychodziło wygrywanie własnego podania, niż krakowiance.

W szóstym gemie Radwańska po raz pierwszy w spotkaniu przegrała własny serwis i choć w następnym miała do dyspozycji jedną szansę na przełamanie, nie zdołała odrobić straty.

Przy stanie 2:5 ponownie Polka straciła swoje podanie i w ten sposób Brengle zakończyła pierwszą partię po upływie 38 minut, wykorzystując pierwszego setbola.

Drugi set rozpoczął się niekorzystnie dla Radwańskiej, która po oddaniu swojego serwisu w drugim gemie, przegrywała już 0:3.

Od tego momentu przyspieszyła jednak tempo gry i nie dała szans rywalce, wygrywając 12 kolejnych gemów i cały mecz. Drugi set trwał 49 minut, a do wygrania decydującej partii polka potrzebowała 22 minut.

W finale Radwańska zapisała na swoim koncie pięć asów i dwa podwójne błędy serwisowe (rywalka 0 asów i cztery błędy), a także popełniła 26 niewymuszonych błędów z gry, o sześć więcej od Amerykanki. Uzyskała za to zdecydowana przewagę w wygrywających uderzeniach 43-16.

W niedzielę, po regulaminowej przerwie przysługującej na odpoczynek, Radwańską czeka jeszcze występ w półfinale gry podwójnej, w której startuje razem z Rosjanką Anastazja Pawliuczenkową. Rywalkami najwyżej rozstawionej pary będą Austriaczka Nikola Hofanova i Szwedka Sandra Roma.

Jeśli wszystko przebiegnie bez większych komplikacji i gier nie przerwie deszcz, to późnym popołudniem zostanie jeszcze rozegrany finał.

Wedlug mnie, Radwanskie to przyszlosc naszego damskiego tenisa, bo na Domachowska juz chyba nie ma co liczyc.

- Zashi - 06-08-2007 19:19

Grzeho napisał(a):Wedlug mnie, Radwanskie to przyszlosc naszego damskiego tenisa

Pisałes to jakis czas temu i sie raczej nie pomyliłes. Niedawno starsza z siostr - nie wiem ktora to :wink: - wygrała turniej ATP (chyba) w Sztokholmie. To, bodajze, pozwoli jej wskoczyc do 32 rankingu co daje jej rozstawienie w nadchodzacym US Open, czyli trafi na latwiejsza zawodniczke :wink:

Zycze obu siostrom jak najlepiej Smile

- zaga92 - 06-08-2007 19:34

Zashi napisał(a):Pisałes to jakis czas temu i sie raczej nie pomyliłes. Niedawno starsza z siostr - nie wiem ktora to Wink - wygrała turniej ATP (chyba) w Sztokholmie. To, bodajze, pozwoli jej wskoczyc do 32 rankingu co daje jej rozstawienie w nadchodzacym US Open, czyli trafi na latwiejsza zawodniczke Wink

Ta siostra jest Agnieszka, ktora po zwyciestwie w Sztokholmie awansowala w rankingu na 33 miejsce. Do US Open Radwanska rozegra jeszcze jeden turniej i liczymy na awans w rankingu i rozstawienie w US Open. Natomiast druga z siostr Urszula odnosi na razie sukcesy w Turniejach juniorskich.

- Zashi - 01-09-2007 18:29

Radwanska wygrała!!!

Bravo! Pokonała obronczycnie tytylu! Szarapova, ktora jest druga w rankingu. Wygrala 2-1 (6-4, 1-6, 6-2). A dowiedziłem sie ogladajac mecz na Canal+. W koncu to wielkie wydarzenie :mrgreen:

- ziomo - 01-09-2007 19:21

No naprawdę wielki szacun dla Radwańskiej.Pokonać Sharapową,to jest dopiero sukces.Oby zaszła jak najdalej.Myślę że Agnieszka to nadzeja polskiego tenisa ziemnego,bo na Domachowską raczej nie ma juz co liczyć.