Redcafe.pl - Manchester United Forum
Tomasz Kuszczak - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2006/2007 (/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Wątek: Tomasz Kuszczak (/showthread.php?tid=326)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


Tomasz Kuszczak - Zashi - 11-08-2006 17:04

Tomasz Kuszczak - pierwszy Polak w United, a wielu z nas sie nie cieszy... Ale nie ja! Jestem zawdowolony. Trafil z WBA. Wypozyczony na rok, a potem bedzie wykupiony i podpisze kontrakt. Takie jest oficjalne stanowisko MU. Jak wiemy po Euro 2008 VDS konczy kariere i wtedy licze ze Qszczak stanie sie pierwszym bramkarzem.


- Pejter - 11-08-2006 17:38

Ja się cieszę i to bardzo, że Kuszczak stał się zawodnikiem United, bo cena też nie była zbyt wygórowana. Mam nadzieję, że jeszcze bardziej rozwinie się na Old Trafford i nie będzie kolejnym niewypałem transferowym Fergusona. Liczę na to, że wystąpi w jutrzejszym meczu z Sevillą. Byłby wspaniały debiut przy takiej ilości publiczności. Chciałbym również, aby w nadchodzącym sezonie zagrał przynajmniej w kilku spotkaniach (jakieś Carling Cup, FA Cup) i w przyszłym roku rywalizował już o miejsce w bramce z Edwinem. Nie skreślam oczywiście Howarda i Fostera, ale Kuszczak jest tuaj moim faworytem, zapewne ze względów patriotycznych i sympatii do tego zawodnika.

Trochę zagmatwana jest ta sprawa z rocznym wypożyczniem, a dopiero później podpisaniem kontraktu. Na początku ogłaszano, że jest to roczne wypożyczenie z możliwością podpisania umowy po tym okresie, ale z wypowiedzi Gilla można wywnioskować, że ten rok Tomek będzie formalnie wypożyczony, a dopiero później na pewno podpisze normalny kontrakt. Trochę dziwne, ale cóż. Nikt nie podał wyjaśnień takiej decyzji i możemy się tylko domyślać jej powodów, choć przyznam, że nie jest to łatwe Big Grin

Zashi napisał(a):Qszczak

Raczej Koosh-chuck :wink: Taki jest fonetyczny zapis jego nazwiska w języku angielskim.


- Seki - 12-08-2006 08:27

osobiscie jestem bardzo zadowolony z tego transferu, początkowo miałem pewne obiekcje, ale juz jestem przekonany że był to dobry ruch, Tomek powinien sie sporo nauczyć od van der Sar'a i za 1-2 seozny stanąć między słupkami bramki UNITED. Jest pierwszym w historii POlakiem grającym w MUFC Tongue A jego popis mogłem juz zobaczyc na żywo w Chorzowie... :mrgreen:


- Zashi - 12-08-2006 11:51

W wywiadze dla prasy Kooshchuck powiedzial, ze kibice bardzo dobrze go przyjeli na pierwszym treningu. To chyba dobry znak. Kibow bylo 15 tys. (u nas tyle nieraz na meczu ligowym nawet nie ma :roll: :lolSmile Wychodzi, ze kibice sa zadowoleni. Podobno Ferguson nazwal Tomka "drugim Smechielem (pisownia)". Wielkie wyroznienie? Chyba tak. Ciekawe czy dorowna jego klasie.


- Grzeho - 12-08-2006 13:18

Zashi napisał(a):Podobno Ferguson nazwal Tomka "drugim Smechielem (pisownia)". Wielkie wyroznienie? Chyba tak. Ciekawe czy dorowna jego klasie.


Wydaje mi sie ze go tak nie nazwal, ale powiedzial ze moze STAC SIE drugim Schmeichelem.Tak mi sie przynajmniej wydaje.


- Garfield_phpbb3_import1566 - 12-08-2006 14:01

Jasne sprawa, że ja też się z tego cieszę! Przecież to pierwszy Polak w United! Nie wiadomo czy kiedykolwiek się to powtórzy. Ferguson dał dodatkowo popis swoich umiejętności negocjacyjnych. Bo Kuszczaka mamy, a nie straciliść przez to Rossiego. Na poczatku nie będzie grać w meczach ligowych, ale to nic. Będzie grać super w meczach Pucharu Anglii czy Ligi. Wierzę w niego. Big Grin


- Pejter - 12-08-2006 17:43

Dzisiaj Tomek zadebiutował w United! Zagrał całą drugą połowę meczu z Sevillą. Z opisów wiem, że był to niezły występ, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i najważniejsze, że zachował czyste konto. Oby tak dalej! Liczę na jak największą ilość występów (dobrych oczywiście) Polaka.


- Gracek_11 - 13-08-2006 19:24

Cieszę się, że Tomek trafił do Manchesteru. W pewnym momencie spekulacje utkwiły w martwym punkcie, ale na szczęśćie WBA dogadało się z MUFC w sprawie Kuszczaka i mamy pierwszego polaka na OT 8) Oczywiście ten sezon należeć będzie do Edvin'a ale jak sami wiemy za 1=2 lata Tomek może już zacznie breonić bramki United. A w tym sezonie w zupełności wystarczy mi jego gra w CC :wink:


- Fred The Red - 14-08-2006 02:27

INTEREVIEW

DEBIUT


- Kuba_^^ - 16-08-2006 16:19

Oczywiście jestem zadowolony z dołączenia Kuszczaka do Manchesteru. Wkońcu pierwszy Polak na OT, więc jest się z czego cieszyć. Mam nadzieje, że Polak nabierze doświadczenia w naszym klubie, nauczy się wiele od van der Sara i jego kariera na OT będzie długa i pełna sukcesów. Cóż, życzę powodzenia Smile


- Ciampel - 21-08-2006 09:08

Takiego labiryntu w kupowaniu zawodnika jeszcze chyba nie mieliśmy. Na początku sierpnia działacze WBA ostatecznie odrzucili naszą ofertę, a potem znów postanowili "spytać". Pierwszym Polakiem w UNITED miał być już kiedyś Dudek, spekulowano na temat wielu innych zawodników, jednak zaszczyt ten przypadł młodemu Tomkowi. Jeśli nie zamierza popełniać takich kiksów, jak w meczu z Kolumbią, to jego piłkarska przyszłość może ułożyć się naprawdę kolorowo, ale do tego potrzebna jest praca, praca i jeszcze raz praca. Oczywiście sportowa.


- Gracek_11 - 17-09-2006 18:23

Dzisiaj Tomek pod nieobcność Edvin'a zadebiutował w bramce United. Spisał się w niej znakomicie i mimo puszczonej bramki, był jedną z jaśniejszych postaci w drużynie. Najpierw obroniony rzut karny, pozniej jeszcze kilka ładnych interwencji po strzałach Rosicky'ego czy Adebayora. Pokazał, że potrafi bronić i już naprawdę niedługo może być podstawowym zqodnikiem MUFC. A narazie powinien dostawać dużo szans w CC bądź FA Cup :wink:


- Zashi - 18-09-2006 16:01

Kibice glosujacy poprzez internet na najlepszych graczy, z druzyny MU wybrali Tomka Smile Cieszy ze ma poparcie wsrod kibicow. To go zmobilizuje do pracy i jeszcze lepszej gry, bo tą bramke to mogl obronic...


- David7 - 20-09-2006 08:07

Tak Tomek zagrał bardzo dobrze to spotkanie cieszy mnie jego forma bo naprawde pare razy uratował nas przed stratą gola i przede wszystkim obronił karniaka gdzie moim zdaniem nie powinno Go być bo Tomek nie faulował Adebayora ale cóż karny był ale został obroniony oby tak dalej Tomek :!:


- Ciampel - 23-09-2006 13:18

Na pewno jego samopoczucie po tym meczu, ze względu na osobisty występ, ostro wzrosło, ale w żadnym wypadku nie powinien teraz spocząć na laurach. Już nie jednemu po takim spotkaniu uderzyła do głowy sodówka, jednak wydaje mi się, że Tomek już myśli o wiele bardziej racjonalnie od choćby Wayne'a i o takim incydencie nie ma nawet co myśleć. Zobaczcie, jaką mamy teraz konkurencję w polskiej bramce - Kowalewski, Boruc i Kuszczak - wszyscy grają w zagranicznych klubach większego kalibru, z tym że Leo będzie promował pewnie tych czynnie grających. Choć wg mnie za kilka lat Tomek może być niepodważalną postacią naszej kadry i szczerze na to liczę.