Redcafe.pl - Manchester United Forum
Tomasz Kuszczak - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2006/2007 (/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Wątek: Tomasz Kuszczak (/showthread.php?tid=326)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


- Wojtek3 - 20-03-2008 13:13

Maciek napisał(a):Osobiście wyżej cenie póki co Kuszczaka i to sporo wyżej

A ja zawsze bylem przeciwny wystawianiu go do gry, juz o transferze do UNITED nie mowiac, poprostu nie bylem zwolennikiem i nie jestem, widze małą poprawe w jego grze z tym co pokazywal w WBA, ale na pewno to nie to by zostac I bramkarzem w UNITED. Na pewno chce by szanse pokazanie sie dostal Foster i na pewno tak bedzie, a wtedy sie wszystko wyjasni Wink


- Maciek - 20-03-2008 13:15

Szanuje twoje zdanie, ale niech cię ręka boska broni, żebyś był wobec niego nieobiektywny i zachowywał się jak "hater" 8)


- Morgan - 20-03-2008 16:14

Wojtek3 napisał(a):
Maciek napisał(a):Osobiście wyżej cenie póki co Kuszczaka i to sporo wyżej

A ja zawsze bylem przeciwny wystawianiu go do gry, juz o transferze do UNITED nie mowiac, poprostu nie bylem zwolennikiem i nie jestem, widze małą poprawe w jego grze z tym co pokazywal w WBA, ale na pewno to nie to by zostac I bramkarzem w UNITED. Na pewno chce by szanse pokazanie sie dostal Foster i na pewno tak bedzie, a wtedy sie wszystko wyjasni Wink

Nie jestem jakimś Kuszczakofanem ale ciekawi mnie Twoje podejscie Wojtku Smile Chciałbym usłyszeć konkretne zarzuty i wątpliwości jakie masz wobiec niego Smile. Grając w WBA Kuszczak wyrobił sobie pewną markę, był jak najbardziej zasłużenie chwalony, dzięki świetnej postawie pozyskał go potentat ligi w którym jeżeli gra to spisuje się bez zarzutu Smile Typowa kariera w stylu "american dream" Smile Ja tam gościa nie przekreślam z powodu tego że jest Polakiem, bo mam wrażenie że wiele osób własnie z tego powodu nie wróży mu kariery, bo albo dlatego żeby pokazać nasiłę swój, skrzywiony zresztą, obiektywizm albo chcąc mieć w bramce faceta za 10 mln funtów (W końcu największy i najlepszy klub na świecie zobowiązuje). Dla mnie narazie ciągle Kuszczak stoi dużo wyżej niż Foster do którego, podobnie jak Ty do Tomasza, miałem wiele wątpliwości ale spotkanie z Derby rozwiało ich sporą część i z ciekawością oczekuję jak obaj panowie będą się dalej rozwijać Smile


- Danny93 - 20-03-2008 16:49

Tak na marginesie to Tomek obchodzi dziś 26 urodziny,więc życzę mu wszystkiego najlepszego i przede wszystkim zdrowia bo to jest podstawa do tego by osiągnąć sukces w karierze sportowej,no i wreszcie tego by jednak kiedyś był bramkarzem numer jeden na Old Trafford.


- Wojtek3 - 20-03-2008 18:13

Morgan napisał(a):Nie jestem jakimś Kuszczakofanem ale ciekawi mnie Twoje podejscie Wojtku Smile Chciałbym usłyszeć konkretne zarzuty i wątpliwości jakie masz wobiec niego Smile. Grając w WBA Kuszczak wyrobił sobie pewną markę, był jak najbardziej zasłużenie chwalony, dzięki świetnej postawie pozyskał go potentat ligi w którym jeżeli gra to spisuje się bez zarzutu Smile Typowa kariera w stylu "american dream" Smile Ja tam gościa nie przekreślam z powodu tego że jest Polakiem, bo mam wrażenie że wiele osób własnie z tego powodu nie wróży mu kariery, bo albo dlatego żeby pokazać nasiłę swój, skrzywiony zresztą, obiektywizm albo chcąc mieć w bramce faceta za 10 mln funtów (W końcu największy i najlepszy klub na świecie zobowiązuje). Dla mnie narazie ciągle Kuszczak stoi dużo wyżej niż Foster do którego, podobnie jak Ty do Tomasza, miałem wiele wątpliwości ale spotkanie z Derby rozwiało ich sporą część i z ciekawością oczekuję jak obaj panowie będą się dalej rozwijać Smile

Na wstepie Morgan musze Ci napisac, ze nie jestem jakims " haterem " czy kims w stylu tylko dlatego, ze Tomasz jest Polakiem. Na szczescie obejrzalem jakies mecze Tomka w WBA i mam swoje zdanie wyrobione. Tomek ma do dzis problem z gra w powietrzu i na przed polu, co pokazal choc w ostatnim meczu z Portsmouth Smile Nie mowie, ze byla to latwa sytuacja kiedy spotkal sie sam na sam z Barosem, ale znam bramkarzy ktorzy rozegrali by inaczej ta akcje.

Jesli chodzi o gre w powietrzu, to ten kto byk zeszly rok na bierzaco z UNITED to wie, ile razy zle wymierzyl lecącą pilke, w meczu z Charlton pilka prawie wpadla do siatki, tzn zatrzymala sie na slupku, mecz z Chelsea, ten pod koniec sezonu zaczal swietnie broniac strzal SWP, a pozniej juz tylko slaba gra w powietrzu kiedy 2x wypuscil pilke, wybicia no i sytuacja z 90 min kiedy uratowal nas Heinze po wybiciu pilki z linii.

Chodzi mi o to, ze Tomek nie jest pilkarzem kompletnym, tzn wiele rzeczy mu brakuje do doskonalosci, o grze w powietrzu i na przedpolu napisalem, czytalem o jego slabej grze nogami, ale ja tam tego nie zauwazam. Jest z nami juz 2 lata i widze minimalny postep w jego grze, jednak juz w tym roku sie nie popisal, a chodzi mi mianowicie o Sporting, gdzie zbłźnił sie puszczajac gola z jakis 45 m przy slupku do ktorego mial byc przylepiony.

Jak chcesz Morgan to moge wskoczyc na MS i wylapac wiecej niedoskonalosci Tomka i tu wypisac jak Cie interesuje Smile Modle sie bym nie byl omylny w moich osądach na temat Bena, bo widze w nim talent i nastepne van der Sara, a jak nie jego ro na pewno nie Tomka, chyba, ze nagle zaskoczy jakis wzrot w jego grze, czego mu oszczywiscie zycze Smile


- Danny93 - 21-03-2008 11:52

Wojtek3 napisał(a):Tomek ma do dzis problem z gra w powietrzu i na przed polu,

Tutaj się z tobą zgodzę,nie trudno zauważyć że gra w powietrzu i na przed polu to główny problem Kuszczaka,a dobrze wiemy jak ważne i cenione to na Wyspach aspekty gry bramkarza,dlatego Tomek musi jeszcze nad tym solidnie popracować,bo inaczej trudno mu będzie zaistnieć w Premiership,a tym bardziej w takim klubie jak United.


Wojtek3 napisał(a):co pokazal choc w ostatnim meczu z Portsmouth Smile

Ja jednak cały czas uważam że Polaka,absolutnie nie można winić za utratę gola w meczu z Portsmouth,według mnie zrobił wszystko jak należy,musiał się rzucić co miał zrobić?i to była loteria,albo trafi w piłkę i zostanie bohaterem,albo zahaczy Barosa i sędzia podyktuje jedenastkę.Takie jest moje zdanie w tek kwestii.


Wojtek3 napisał(a):mecz z Chelsea, ten pod koniec sezonu zaczal swietnie broniac strzal SWP, a pozniej juz tylko slaba gra w powietrzu kiedy 2x wypuscil pilke, wybicia no i sytuacja z 90 min kiedy uratowal nas Heinze po wybiciu pilki z linii.

Ten mecz z Chelsea,z poprzedniego sezonu niestety obnażył wszystkie wspomniane już mankamenty Tomka,właściwie Kuszczak miał problemy z prawie każdym dośrodkowaniem zawodników The Blues,i przez jego błędy co chwilę kotłowało się pod naszą bramką,z drugiej jednak strony kilka razy popisał się znakomitym refleksem i bardzo dobrą grą na linii,myślę że ten występ na Stamford Bridge powinien stanowić materiał poglądowy dla Polaka.


Wojtek3 napisał(a):w meczu z Charlton pilka prawie wpadla do siatki, tzn zatrzymala sie na slupku,

Chyba coś ci się pomyliło,o ile dobrze pamiętam to akurat z Charltonem,Tomek zaliczył jeden z najlepszych występów w poprzednim sezonie,między innymi jedna z jego interwencji po strzale głową jednego z zawodników Londyńskiego zespołu,została uznana za jedną z najlepszych parad w tamtej kolejce,i nie przypominam sobie takiej sytuacji by piłka trafiła w słupek naszej bramki.Aczkolwiek to już było dosyć dawno i być może to mnie pamięć zawodzi.

Podsumowując,myślę że mimo wielu słabych stron,Kuszczaka stać na to by być w przyszłości pierwszym bramkarzem największego klubu świata,to jest chłopak,który na pewno posiada charyzmę i odpowiedni charakter by bronić w United,pytanie tylko czy ma wystarczające umiejętności?no cóż, poczekamy,zobaczymy na dziś niekwestionowanym numerem jeden wśród bramkarzy na Old Trafford jest Edwin Van Der Sar,a co będzie po zakończeniu kariery przez Holendra?to się okaże,jestem przekonany że Ferguson dokona dobrego wyboru,i wierzę że jeżeli schedę po Van Der Sarze przejmie Kuszczak to godnie go zastąpi,on już wiele udowodnił,już samo to że jest w United o czymś świadczy,Ferguson raczej nie sięga po przypadkowych ludzi,i jestem przekonany że Tomek jest w stanie przekonać do siebie niedowiarków,których wciąż nie brakuje.


- Wojtek3 - 22-03-2008 18:01

Danny93 napisał(a):Tutaj się z tobą zgodzę,nie trudno zauważyć że gra w powietrzu i na przed polu to główny problem Kuszczaka,a dobrze wiemy jak ważne i cenione to na Wyspach aspekty gry bramkarza,dlatego Tomek musi jeszcze nad tym solidnie popracować,bo inaczej trudno mu będzie zaistnieć w Premiership,a tym bardziej w takim klubie jak United.

Wink

Danny93 napisał(a):Ja jednak cały czas uważam że Polaka,absolutnie nie można winić za utratę gola w meczu z Portsmouth,według mnie zrobił wszystko jak należy,musiał się rzucić co miał zrobić?i to była loteria,albo trafi w piłkę i zostanie bohaterem,albo zahaczy Barosa i sędzia podyktuje jedenastkę.Takie jest moje zdanie w tek kwestii.

Nigdzie nie napisalem, ze winie go za porazke w tym meczu. Ani za ta sytuacje. Na swiecie sa bramkarze i widzialem takie akcje, ktore oni wlasnie by wybonili, i nie jest to jak rzut karny szczesliwe, to sie potrafi, a Kuszczak pokazal, ze nie potrafi, a oglasza sie przyszlym bramkarzem na Old Trafford, dla mnie mu wiele brakuje do bycia I bramkarzem UNITED Wink

Danny93 napisał(a):Ten mecz z Chelsea,z poprzedniego sezonu niestety obnażył wszystkie wspomniane już mankamenty Tomka,właściwie Kuszczak miał problemy z prawie każdym dośrodkowaniem zawodników The Blues,i przez jego błędy co chwilę kotłowało się pod naszą bramką,z drugiej jednak strony kilka razy popisał się znakomitym refleksem i bardzo dobrą grą na linii,myślę że ten występ na Stamford Bridge powinien stanowić materiał poglądowy dla Polaka.

Podsumowując, mecz z Chelsea w jego wykonaniu byl bardzo slaby Wink

Danny93 napisał(a):Chyba coś ci się pomyliło,o ile dobrze pamiętam to akurat z Charltonem,Tomek zaliczył jeden z najlepszych występów w poprzednim sezonie,między innymi jedna z jego interwencji po strzale głową jednego z zawodników Londyńskiego zespołu,została uznana za jedną z najlepszych parad w tamtej kolejce,i nie przypominam sobie takiej sytuacji by piłka trafiła w słupek naszej bramki.Aczkolwiek to już było dosyć dawno i być może to mnie pamięć zawodzi.

Nigdzie nie napisalem, ze ten mecz w jego wykonaniu byl slaby, pamietam interwnecje Kuszczaka z I polowy po ktorej zostala ona wybrana parada kolejki, ale w II polowie dostal pilke za kolnierz ktore odbila sie od slupka, podsumowujac, gdyby wpadla, Polak by sie zbłaźnił Wink

Danny93 napisał(a):po Van Der Sarze przejmie Kuszczak to godnie go zastąpi,on już wiele udowodnił,już samo to że jest w United o czymś świadczy,Ferguson raczej nie sięga po przypadkowych ludzi,i jestem przekonany że Tomek jest w stanie przekonać do siebie niedowiarków,których wciąż nie brakuje.

To, ze jest w UNITED o czyms swiadczy ? Ferguson nie siega po przypadkowych ludzi ? dodam, ze nie jestem niedowiarkiem, pisze co widze, a na razie Kuszczak swoimi umiejetnosciami mnie nie przekonuje, a z ta gra co prezentuje teraz, w przyszlosci numerem 1 byc nie moze, przynamniej dla mnie, swoje argumenty pokazalem wyzej, musi ciezej pracowac na to wychodzi.


- Pejter - 22-03-2008 18:05

Wojtek3 napisał(a):Na swiecie sa bramkarze i widzialem takie akcje, ktore oni wlasnie by wybonili

Widziałeś ich taką pojedynczą akcję, czy kilka takich samych konkretnego bramkarza?


- Wojtek3 - 22-03-2008 18:07

Pejter napisał(a):Widziałeś ich taką pojedynczą akcję, czy kilka takich samych konkretnego bramkarza?

Pojednycze akcje poszczegolnych bramkarzy.


- Fiend - 22-03-2008 18:33

Ze wszystkim sie narazie tutaj zgodze, ale ten argument to jest tak na sile wyszukany, ze az sie dziwie ze chce go komentowac Big Grin
Wojtek3 napisał(a):Na swiecie sa bramkarze i widzialem takie akcje, ktore oni wlasnie by wybonili, i nie jest to jak rzut karny szczesliwe, to sie potrafi, a Kuszczak pokazal, ze nie potrafi

Jak po jednej akcji mozesz stwierdzic ze Kuszczak nie potrafi wybronic akcji sam na sam ? Big Grin Albo ze inni bramkarze maja na to patent. W takich sytuacjach nie liczy sie juz tylko na umiejetnosci, ale w duzej mierze na szczescie. Trafisz w pilke badz w nogi przeciwnika. Ot cala filozofia. Bramkarz ma w takiej sytuacji przerabane i tyle ;]
W tej konretnej sytuacji Kuszczakowi sie nie udalo, ale w innej moze byc inaczej.


- Wojtek3 - 22-03-2008 18:36

Fiend napisał(a):Jak po jednej akcji mozesz stwierdzic ze Kuszczak nie potrafi wybronic akcji sam na sam ? Very Happy Albo ze inni bramkarze maja na to patent. W takich sytuacjach nie liczy sie juz tylko na umiejetnosci, ale w duzej mierze na szczescie. Trafisz w pilke badz w nogi przeciwnika. Ot cala filozofia. Bramkarz ma w takiej sytuacji przerabane i tyle ;]
W tej konretnej sytuacji Kuszczakowi sie nie udalo, ale w innej moze byc inaczej.

Moze i na siłe moze i nie. Pisze co widzialem i tak jest Wink I pisalem, ze nie pisze to jego wina Wink Tyle w temacie, dla mnie jego umiejetnosci nie sa na tyle dobry, by brylowac w bramce UNITED na stałe Wink


- Fiend - 22-03-2008 18:39

Pozyjemy, poczekamy, zobaczymy... Big Grin
Na pewno Ferguson postawi na odpowiedniego bramkarza. Narazie nalezy sie cieszyc z tego, ze Tomek potrafi zastapic Edwina, nie popelniajac przy tym karygodnych bledow. Widzialem juz w Man United gorszych bramkarzy Tongue


- Wojtek3 - 22-03-2008 18:41

Fiend napisał(a):Pozyjemy, poczekamy, zobaczymy... Big Grin
Na pewno Ferguson postawi na odpowiedniego bramkarza. Narazie nalezy sie cieszyc z tego, ze Tomek potrafi zastapic Edwina, nie popelniajac przy tym karygodnych bledow. Widzialem juz w Man United gorszych bramkarzy Tongue

Tez widzialem gorszych, Massimo Taibi, Paul Rachubka, Andy Goram , Mark Bosnich.


- Danny93 - 22-03-2008 20:32

Cytat:ale w II polowie dostal pilke za kolnierz ktore odbila sie od slupka, podsumowujac, gdyby wpadla, Polak by sie zbłaźnił Wink

Ja cały czas nie przypominam sobie takiej sytuacji.


- Pejter - 22-03-2008 21:07

Wojtek3 napisał(a):Na swiecie sa bramkarze i widzialem takie akcje, ktore oni wlasnie by wybonili, i nie jest to jak rzut karny szczesliwe, to sie potrafi, a Kuszczak pokazal, ze nie potrafi

Nie winisz go, ale twierdzisz, że to nie loteria, ponieważ to się potrafi albo nie, a sądzisz tak na podstawie pojedynczych akcji innych bramkarzy. Za drugim razem mogliby zrobić to samo co Kuszczak, bo nie masz potwierdzenia w postaci innych takich ich interwencji :wink: Więc tak jak napisał Fiend, wszystkie twoje argumenty są słuszne, ale ten nie.