Redcafe.pl - Manchester United Forum
Gerard Pique - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Byli piłkarze (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Wątek: Gerard Pique (/showthread.php?tid=33)

Strony: 1 2 3 4


Gerard Pique - Giggsy - 25-01-2008 23:27

[Obrazek: pique_505000.jpg]

GERARD PIQUE

Data urodzenia: 02 Luty 1987
Miejsce urodzenia: Barcelona, Hiszpania
Narodowość: Hiszpan
Pozycja: Obrońca
Wzrost: 192 cm

Poprzedni klub: FC Barcelona
Debiut w MU: 26 Październik 2004 v Crewe Alexandra (A)



Re: Gerard Pique - Luki - 26-01-2008 08:32

Co sądzicie o Hiszpanie - zostanie w MU i powalczy o miejsce w składzie, czy podzieli los Rossiego i wyląduje w Hiszpanii :?: Obawiam się, że wielce prawdopodobne jest to drugie wyjście, bo nie wierzę, żeby Pique wygryzł kogoś z duetu Vida - Rio. A chłopak jest młody, utalentowany i np. taki real sociedad (czy jak to sie tam pisze) na pewno widziałby go w swoich szeregach.
W meczach, w których dotychczas wystąpił pokazał się z niezłej strony. Przede wszystkim zaprezentował nam fantastyczną grę głową zdobywając bodajże 2 bramki. Niestety u Hiszpana szwankuje jeszcze trochę defensywa (ustawianie się, przewidywanie) no ale to zapewne wychodzi brak doświadczenia. Gdyby grał w podstawowej jedenastce to jestem pewien, że by się w tym elemencie znacznie poprawił.
Podobno Pique może też grać na prawej stronie, jednak jakoś nie bardzo mi pasuje piłkarz o takich parametrach na tej pozycji. Wysoki, postawny, dobrze gra głową, a szybkością nie olśniewa. Od biedy możę grać, ale zdecydowanie wolę rozwiązanie z Simpsonem na prawej flance (oczywiście pod nieobecność Gary'ego).


Re: Gerard Pique - Tedunio - 26-01-2008 13:03

Według mnie przyszłość MU. Nie ma tylko doświadczenia w Premiership,bo w tamtym sezonie zagrał dużo spotkań w Realu Saragossie i rep. Hiszpanii. Wolę go niż Brown'a lub O'Shea.


Re: Gerard Pique - sebos_krk - 26-01-2008 13:07

Luki napisał(a):Co sądzicie o Hiszpanie - zostanie w MU i powalczy o miejsce w składzie, czy podzieli los Rossiego i wyląduje w Hiszpanii :?: Obawiam się, że wielce prawdopodobne jest to drugie wyjście, bo nie wierzę, żeby Pique wygryzł kogoś z duetu Vida - Rio.
Wszystko zależy czy będzie cierpliwy i czy będzie chciał być rezerwowym. Problem w tym, że w wielu naprawdę klasowych drużynach miałby pewne miejsce i to może wpływać na jego dalsze decyzje.


Re: Gerard Pique - Piootrek - 01-02-2008 22:14

Mam nadzieję, że Pique nie podzieli losów Rossiego(który być może wróci w lecie). Bardzo podoba mi się jego gra. Wiadomo, każdy popełnia błędy przykład mecz z Boltonem. Ale pokładam w nim wielkie nadzieję. I wierze, że w niedługim czasie będzie mocnym zagrożenie dal Vidicia I Ferdinanda. Nie ma to jak zdrowa rywalizacja. :twisted:


Re: Gerard Pique - milosz - 01-02-2008 22:20

Bardzo utalentowany gracz, ale niestety dla niego ciężko będzie przez najbliższe kilka sezonów wygryźć ze składu Rio i Vidicia. Mam nadzieję, że jak najszybciej otrzyma swoją szansę, tak aby nie musiał odchodzić, bo żal byłoby stracić takiego zawodnika.


Re: Gerard Pique - Elethnar - 19-03-2008 12:42

dobry zawodnik, moim zdaniem to przyszłość reprezentacji hiszpani i MU, widziałem go na żywo podczas meczu u21 z Polską we Włocławku

/może jakieś wrażenia? albo argumenty, bo wartość merytoryczna kuleje //Tmssn


Re: Gerard Pique - mucha - 03-04-2008 21:23

premiership.pl napisał(a):FC Barcelona złożyła ofertę Manchesterowi United. Chodzi o Gerarda Piqué, który cztery lata temu przeniósł się z katalońskiego klubu na Old Trafford, ale w Czerwonych Diabłach nie gra zbyt regularnie i w tym sezonie wystąpił jedynie w dziesięciu meczach.

21-letni Pique uważany jest za jednego z najlepiej zapowiadających się środkowych obrońców na świecie i nie raz już powtarzał, że powrót na Camp Nou jest jego marzeniem.

Dodatkowo Hiszpan odrzucił propozycję Man Utd. Czerwone Diabły chciały przedłużyć z Pique kontrakt, który obecnie wygasa za rok. Wygląda na to, że wkrótce wychowanek Barcelony wróci do swojego macierzystego klubu.

Nie rozumiem trochę kolesia. Po co odchodził z Barcy skoro jego marzeniem jest powrót do niej i to już? Rozumiem za jakieś 5 lat, ale teraz? A co to, nie mógł się szkolić w Hiszpanii? Jeżeli to prawda to niech spieprza w podskokach. Z drugiej strony jeśli to ploty o tej chęci powrotu na Camp Nou, a prawdą jest zainteresowanie Barcy, to trzeba go za wszelką cenę zatrzymać. Jest młody, a skoro Barca chce go pozyskać to musi mieć ku temu jakieś powody.


Re: Gerard Pique - sebos_krk - 04-04-2008 08:11

Tylko co my mu możemy zaoferować prócz siedzenia na ławce i gry w mniej ważnych meczach. A i tak wtedy by grał jeśli odejdzie Brown, który ma zdecydowanie wyższe notowania u Fergusona jeśli chodzi o środek defensywy...


Re: Gerard Pique - Lukas - 04-04-2008 11:30

Ta plotka trochę mnie zmartwiła, przyznaję. Pique to dobry zawodnik więc nic dziwnego że Barca nim się interesuje, a na dodatek Hiszpan nie dostaje wielu szans gry (przy tak dysponowanych Rio i Nemanji to raczej nie dziwne). Chłopak jest młody i nie dziwne że chce grać, ale cierpliwość też jest bardzo ważną cechą. Może teraz gdy Serb ma kontuzje to SAF postawi na niego? zobaczymy..


Re: Gerard Pique - ewelinka937 - 04-04-2008 14:29

Teraz Pique będzie nam potrzebny, przynajmniej na czas leczenia kontuzji Vidica. Myślę, że powinien zostać w MU, wciąż nie wiadomo co się stanie z Brownem - czy zostanie czy też odejdzie. Na pewno ma dosyć siedzenia na ławce, ale jak przejdzie do Hiszpanii to też tak od razu nie będzie grał w pierwszym składzie. Jest jeszcze młody, a w Manchesterze ma szansę się rozwinąć. Wszystko jednak zależy od Fergusona i jego pomysłu na wygląd obrony już w przyszłym sezonie. Wink


Re: Gerard Pique - Czaplak - 04-04-2008 18:53

Jeśli tym razem nie otrzyma szansy, niech odchodzi i nie marnuje swego nieprzeciętnego talentu w Manchestrerze United, pójdzie do Hiszpani to takiego Atletico, Villareal, a za 2-3 lata będzie bić się o niego pól piłkarskiej Europy...


Re: Gerard Pique - mucha - 04-04-2008 19:23

W Barcelonie ani w żadnym gigancie europejskim grać też nie będzie. Jest za młody i za mało doświadczony. W klubie pokroju Santander czy Getafe mógłby grać, ale jeśli marzy o tym, że wróci do Barcy i z miejsca będzie grał w pierwszym składzie to się grubo myli. Poza tym nie wypada, żeby mówić o chęci powrotu do klubu. Rozumiem za kilka lat, ale teraz, kiedy nawet nie dojrzał do otrzymania szansy gry w pierwszym składzie?


Re: Gerard Pique - dende - 04-04-2008 21:19

muszeq napisał(a):Jest za młody i za mało doświadczony.

A co powiesz o Bojanie Krkiću, ( rocznik 90 ) też jest mało doświadczony i jeszcze młodszy od Pique, a jakoś sobie daje rade w Barcelonie


Re: Gerard Pique - mucha - 04-04-2008 21:49

No tyle, że obrońca a napastnik to jest różnica. Zauważ, że w obronie nie stawia się na młodych. Lepiej postawić na doświadczonych obrońców. Natomiast w ataku trzeba mieć szybkość i odrobinę kreatywności, więc młodzi zawodnicy się tu idealnie nadają.