Redcafe.pl - Manchester United Forum
Historia MU - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2006/2007 (/forumdisplay.php?fid=34)
+---- Wątek: Historia MU (/showthread.php?tid=385)

Strony: 1 2


Historia MU - Kuba717 - 17-01-2007 21:32

Cześć, nurtuje mnie pewna sprawa, w dodatku o lidze angielskiej Przegladu Sportowego, na wstepie bylo napisane, ze tylko arsenal i Hurrsfield mialo 3 razy z rzedu mistrza ligi ale to bylo tak dawno ze jakby tego nie bylo czy cos takiego, a Man Utd wg Przegladu (nie spradzalem ale chyba tak) ma wyrazne na wykresie ze w 1999, 2000 i 2001 r. zdobyl 1m. w lidze czyli 3razy i czy tam jest blad we wstepie czy tym wykresie ?? Co o tym myslicie ? POZDRO
GLORY GLORY MAN UTD !


- Pejter - 17-01-2007 22:25

<a class="postlink" href="http://manutd.pl/o_klubie.php">http://manutd.pl/o_klubie.php</a> - i wszystko jasne.

Mówmy tu ogólnie o historii MU. Pytania, wymiana poglądów itp. Myślę, że temat powinien się przyjąć.


- marcelo - 18-01-2007 11:58

Skoro o historii to zaczynamy. Bardzo ciekawi mnie to jak taka wilka drużyna jaką jest Manchester United "tylko" dwa razy zdobyła Ligę Mistrzów. Oczywiście wiem o tym bardzo dobrze już od kilku lat nie musiałem czytać historii. Smile

Nie mniej jednak skusiłem się na lekturę, żeby dowiedzieć się nieco więcej. Nie przypuszczałem nawet, że nasz team zdobył tak wiele tytułów mistrzowskich. Ale to oczywiście tylko bardziej cieszy kibica.

P.S. kiedy na stronie zostanie dodana historia na lata 2003-2006?

Prawdopodobnie niedługo / Pejter


- Zashi - 20-01-2007 13:54

KanT zalozyl temat o rozczarowaniach zwiazanych z United. Temat zostal zamkniety wiec chcialbym sie wypowiedziec tutaj:

Moim zdaniem rozczarowaniem byla mala aktywnosc Red Devils na rynku transferowym przed tym sezoniem. Kupno Kuszczaka to inwestycja na przylosc a Carrick wielu wydala sie zla inwestycja. Ja postanowilem dac mu szanse. Ostatnio gra troche lepiej, ale...zobaczymy co pokaze w meczu z Arsenalem.
Poza tymi dwoma zawodnikami nikt wartosciowy nie przyszedl, a szkoda. Mowa byla nawet o Torresie, ktory bylby trafionym zakupem. Licze ze w styczniu moze ktos dojdzie...oby!


- Kuba_^^ - 20-01-2007 14:13

Ja się aż tak nie rozczarowałem, gdy tylko do naszego zespołu przysli Kuszczak i Carrick. Dwa transfery, praktycznie z jednego tylko korzystamy, bo Kuszczak aż tak często nie gra, ale w lidze idzie United świetnie. Fergie powiedział, że jego skład go bardzo cieszy no i wiedział co mówi Wink Co do tego Torresa, to czy ja wiem, czy to by był tak świetny transfer ? On mi jakoś nie pasuje do Premiership.

Największe rozczarowanie w historii United wg mnie ?... Napewno tyle lat bez mistrzostwa kraju, każdy wie, kiedy ostatnio United wygrało ligę i po tylu latach przydałoby się teraz zdobyć tytuł mistrza Anglii. Obecnie Diabły są na dobrej drodze, zobaczymy jak to pójdzie. Trochę też się rozczarowałem jak odszedł Ruud, no ale nie można rozpaczać cały czas.


- Ciampel - 03-05-2007 18:31

Odnosząc się do powyższych wypowiedzi. Carrick z każdym dobrym meczem spłaca swój "dług" wobec klubu i wciąż się ogrywa - w następnym sezonie moim zdaniem powinien prezentować o wiele równiejszą formę, a grając w środku pola, ma przecież dużo roboty. Przypomnę tylko, że obecność w półfinale Champions League i pogrom na Old Trafford (vs Roma) możemy zawdzięczać przede wszystkim jemu - rozegrał wówczas fantastyczną partię.

Kuszczak? Inwestycja w przyszłość, oby udana. Tym niemniej liczę na Fostera - coś czuję, że to może być drugi Schmeichel. A interwencji Duńczyka nigdy nie zapomnę, mistrzostwo świata. Gdyby istniał eliksir młodości 8)

Jeśli już mowa o historii. Pod tym LINKIEM mamy ostatnie lata UNITED w pigułce. Skoro strona się rozwija i powoli uzupełniamy wszystkie działy, przyszedł czas i na ten - zresztą bardzo ważny - element. Enjoy.


- Stojkovic - 10-05-2007 22:16

Stało się, mamy kolejne mistrzostwo kraju. To bardzo ważny tytuł ze względu na to, że mimo mniej spektakularnych na oko transferów, pokonaliśmy Chelsea, Arsenal i Liverpool czyli naszych najgroźniejszych rywali.

Teraz Murinho nie powie, że gramy samymi emerytami lub żółtodziobami. Nic w tym sezonie nie mogło nam odebrać mistrza., Poczawszy od doskonałego startu, fazę decydującą aż po koniec ligi. Mistrzostwo zapisujemy przedewszystkim na koncie naszej obrony (Vidić, Rio, Gary i Heinze) i Cristiano Ronaldo. Reszta graczy oczywiście też znacznie się przyczyniła... ale chyba ci wymienieni najbardziej.. ewentualnie Edwin van Der Sar i jego doświadczenie uratowało nam skórę nie raz i nie dwa Tongue


Manchester United - Premiership Champion 2006/2007


- Wojtek3 - 02-12-2007 18:28

The Flowers of Manchester - Munich 1958 6 February.

[Obrazek: bentjo0.th.jpg] [Obrazek: byrnetp5.th.jpg] [Obrazek: colmanye5.th.jpg] [Obrazek: edwardssy0.th.jpg] [Obrazek: jonescs4.th.jpg] [Obrazek: peggfu4.th.jpg] [Obrazek: taylorzp2.th.jpg] [Obrazek: whelanlg1.th.jpg]

Geoff Bent, Roger Byrne, Eddie Colman, Duncan Edwards, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor, Liam Whelan.

Jak kazdy wie, w katastrofie samolotu zginelo bardzo duzo osob, m.in sztab trenerski, dziennikarze, a takze goscinnie kibice. 8 pilkarzy UNITED ktorych zdjecia wkleilem wyzej, zgineli w tymze wypadku. Duncan Edwards walczyl 2 tygodnie o zycie w szpitalu, ale niestety nie udalo mi sie, a kazdy wie jaka ikona byl w UNITED. Sir Booby Charlton strasznie ubolewal za jego strata jak i za reszta pilkarzy, mlodych pilkarzy. Liam Whelan byl bylym kapitanem UNITED a takze zaliczyl kilka wystep w rep Irlandii.

UNITED mimo tej tragedii rok pozniej awansowali do finalu FA Cup przegrywajac z Boltonem. Sir Matt Busby darzyl do tego by odbudowac nasza potege jak najszybciej, jak kazdy wie udalo mu sie Smile W radiu w Salford i w Manchester puszczano piesn The Flowers of Manchester o zmarlych zawodnikach. Do dzis na Stretford End widac baner The Flowers of Manchester 58 upamietniajacy ta tragedie.

6 stycznia 2006 BBC wydalo film dokumentalny o tej tragedii odtwarzajac wszystkie zdarzenia krok po kroku, cos w stylu filmu.

[Obrazek: 0602195807ij7.th.jpg]

Mysle, ze kazdy kibic powinien znac najwazniejsze informacje z tej tragedii.


- Roy_v_beck - 05-12-2007 01:19

A poniżej wspominana powyżej piosenka upamiętniająca tą tragedię.

The Flowers of Manchester


- woyteq - 08-12-2007 10:25

Bardzo podoba mi sie inicjatywa rozegrania derbow z City w lutym w okolicznosciowych, jednorazowych koszulkach.
Podobnie nazwanie jednego z tuneli tunelem Monachijskim jak i utowrzenie w muzeum jakiejs stalej darmowej ekspozycji czy cos w tym stylu. 50 okragla rocznica jest okazja do troche glosniejszego "celebrowania" niz zazwyczaj.
Przy okazji nie wyobrazam sobie wyniku conajmniej 3:0 w derbach.


- Maciek - 08-12-2007 14:03

Ja mam mieszane uczucia co do tych koszulek Smile Oczywiście pomysł popieram, ale moje wątpliwości budzi to, czy powinny one trafić do produkcji i do sprzedaży Wink
Z jednej strony chciałbym bardzo mieć taką koszulkę, mysle, że pobiła by wszelkie rekordy sprzedaży, ale z drugiej strony, komercjalizacja tragedii to chyba nie jest dobry pomysł :roll: Może źle postrzegam ewentualne sprzedawanie tych koszulek, ale takie mam odczucie w pierwszej chwili gdy o tym myśle


- Wojtek3 - 08-12-2007 14:07

Maciek napisał(a):Ja mam mieszane uczucia co do tych koszulek Smile Oczywiście pomysł popieram, ale moje wątpliwości budzi to, czy powinny one trafić do produkcji i do sprzedaży Wink
Z jednej strony chciałbym bardzo mieć taką koszulkę, mysle, że pobiła by wszelkie rekordy sprzedaży, ale z drugiej strony, komercjalizacja tragedii to chyba nie jest dobry pomysł :roll: Może źle postrzegam ewentualne sprzedawanie tych koszulek, ale takie mam odczucie w pierwszej chwili gdy o tym myśle

Nie wiadomo jeszcze czy trafia do sprzedarzy ja mysle ze to nieuniknione.

Dodam ze wyjazdowe stroje z tego sezonu sa wlasnie zrobione dla uczczenia tragedii 58.


- woyteq - 08-12-2007 14:11

Manchester United kilka miesięcy temu zgłosił Premier League chęć założenia na ten jeden mecz specjalnych trykotów. Zarząd ligi wspaniałomyślnie zgodził się odstąpić od zasad i Czerwone Diabły założą specjalny strój w stylu retro z lat 50. Nie będzie na nim żadnego logo sponsora, a wszystkie koszulki będą miały numerki od 1 do 11. Trykot zostanie zrobiony tylko na ten jeden mecz i nie znajdzie się w sprzedaży! Wszyscy kibice obecni na tym meczu otrzymają specjalne pamiątki.

HA Maciek wyszedl na glupca i nabijacza ! Tongue


- Maciek - 08-12-2007 14:37

Chyba Wojtek3 wyszedł na nabijacza bo jego post był krótszy Tongue

W każdym razie nie czytałem wcześniej tego co wkleiłeś Woyteq, dziękuje ci za info i tym samym pomoc w zwalczeniu moich moralnych wahań


- Ciampel - 28-12-2007 10:12

Wyszperałem bardzo ciekawy film przedstawiający historię UNITED od momentu założenia do roku 2002. Dobra jakość, wszystko oczywiście w języku angielskim, ale nie powinniście mieć problemów ze zrozumieniem. Całość zajmuje 1,5 GB. Serwer rapidshare.

Tutaj więcej info - <a class="postlink" href="http://www.sendspace.com/file/iv7nfe">http://www.sendspace.com/file/iv7nfe</a> Wink