Redcafe.pl - Manchester United Forum
Ryan Giggs - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Byli piłkarze (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Wątek: Ryan Giggs (/showthread.php?tid=42)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Re: Ryan Giggs - Gonzo - 21-09-2009 19:20

Którą to już Giggs przeżywa młodość? 4;5? To przykład piłkarza-weterana który dzięki odpowiedniemu prowadzeniu jest w stanie nawet bliżej końca kariery czarować grą Smile
Niestety coraz mniej jest takich postaci, ambasadorów futbolu na boisku i poza nim.
A to co zagrał wczoraj to po prostu poezja, kwintesencja miodu bez pszczółek, szkoda tylko, że nie ukoronował swojego występu bramką, a miał ku temu okazję (na przeszkodzie stanął Given: zdecydowanie najlepszy w szeregach City).


Re: Ryan Giggs - sebos_krk - 22-09-2009 07:27

Lata lecą, a Ryan Giggs wciąż jest najlepszy w tej lidze. Cóż można więcej dodać...


Re: Ryan Giggs - Adis - 23-09-2009 11:00

Teraz czas na jubileuszową - 150 bramkę Ryana w oficjalnych meczach dla United. Do tej pory zdobył ich 149, z czego 104 w meczach ligowych, 10 w FA Cup, 8 w Carling Cup (League Cup), 26 w europejskich pucharach oraz 1 w spotkaniu o Community Shield.


Re: Ryan Giggs - Szymcio - 23-09-2009 12:27

Mi się po prostu w głowie nie mieści jak mimo tylu lat na karku można wciąż grać na podobnym poziomie. Przecież to, co wyprawiał Giggs w meczu z City to była poezja, coś, za co gotów mu jestem stawiać pomniki. Wejście między bodajże Teveza i Irelanda - cudo. Do tego to, jak skręcił Irelanda w polu karnym, robiąc tą swoją słynną kombinację prawo-lewo było niesamowite. Ten chłopak chyba jeszcze nigdy nie widział czegoś podobnego, bo sprawiał wrażenie kompletnie skołowanego. No i jeszcze ta siatka założona Richardsowi, potężnemu młodemu byczkowi, który mógłby staranować Walijczyka jednym wejściem. Miazga.

W sezonie 07/08 Ryan grał naprawdę słabiutko, wsławił się chyba tylko golem z Wigan. 08/09 to jego kompletna metamorfoza, fantastyczne trafienie z West Hamem, mecz z Interem w którym Giggs wyczyniał rzeczy, jakich nie potrafiłem sobie wyobrazić... Plus cała masa innych spotkań w których Walijczyk brylował rzucając cień nawet na samego Ronaldo, nie wspominając o chimerycznym wówczas Rooneyu. Teraz mamy kolejny sezon, w składzie nie ma już Cristiano a Ryan jak czarował tak czaruje nadal. Fenomenalny wolny z Tottenhamem, trzy asysty z City, asysta przy golu Rooneya z Chelsea... Gdy odpowiednio wejdzie w mecz jest wręcz doskonały. I nikt nie powie, iż nie radzi sobie z najlepszymi bocznymi obrońcami na Wyspach, bo Richards do takich na pewno należy a z naszą "11" nie umiał zrobić nic za co dostałby rzęsiste brawa.

Pokłony, mistrzu.


Re: Ryan Giggs - Kwas - 30-09-2009 23:56

Geniusz. Co tu więcej dodawać. Kolejny mecz, i kolejny pokaz jego niebywałych umiejętności. Gol ( wprawdzie po rykoszecie ) i bądź, co bądź asysta z Wolfsburgiem - Ryan niesamowicie wszedł w ten sezon. Teraz udział przy dwóch golach, wcześniej ze Stoke dwie asysty, bramka z Tottenhamem, asysta z Chelsea, dośrodkowanie po którym Diaby strzelił samobója...

Tak mi na myśl przyszło porównanie Walijczyka z Luisem Figo. Oboje są z rocznika 70 -tego, jeden i drugi urodził się w listopadzie. Są to gracze wybitni, legendarni, ale bardziej popularny jest mimo wszystko ten drugi. Lecz mniejsza z tym. Chciałbym zwrócić uwagę na ich grę, kiedy powoli wchodzili w 37 rok życia.
Luis swój ostatni sezon rozegrał na bardzo niskim poziomie. Nie tylko nie wytrzymywał spotkań kondycyjnie, ale zespół mało czerpał z jego osoby. Był za wolny, zbyt statyczny, długimi momentami kompletnie niewidoczny, często głupio tracił futbolówkę - po prostu było z nim kiepsko. Natomiast teraz patrzę na Ryan'a, który jest w prawie takim samym wieku, jak Figo rok temu i widzę totalne przeciwieństwo Portugalczyka. Giggsy nie tylko strzela gole i zalicza asysty, ale widać u niego polot, dynamikę, świeżość, rozmach. Aż serc rośnie, gdy patrzy się na jego grę. I nic nie zapowiada, aby nagle jego świetna dyspozycja miała zacząć lecieć w dół.

Dwaj wielcy skrzydłowi, ale jakże różne końcówki karier, choć wydaje się, że Ryan pogra trochę dłużej do Luisa.


Re: Ryan Giggs - scheen - 29-11-2009 23:51

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale chodzi o to żebym zdążył Wink Wszystkiego najlepszego Ryan. Spełnienia marzeń i jak najdłuższej gry dla United Smile


Re: Ryan Giggs - Czary - 01-12-2009 18:16

Cytat: Pomocnik Manchesteru United, Ryan Giggs został nominowany do bardzo prestiżowej nagrody Sportowej Osobistości Roku przyznawanej przez BBC Sport. Walijczyk ubiegły sezon miał w pełni udany, wraz ze swoim zespołem zdobył 18 mistrzostwo Anglii oraz dotarł do finału Ligi Mistrzów.

Pośród innych nominowanych znaleźli się: Jenson Button (formuła 1), Jessica Ennis (siedmiobój), David Haye (boks), Andy Murray (tenis).

Jako głównego faworyta wymienia się kierowcę F1 - Jensona Buttona, który w tym roku sięgnął po pierwsze w karierze mistrzostwo.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 13 grudnia w Sheffield Arena.

źródło: MEN



Re: Ryan Giggs - Mata - 13-12-2009 22:34

Sportową Osobowością Roku na Wyspach Brytyjskich został - uwaga , uwaga... Ryan Giggs. Miło Smile


Re: Ryan Giggs - magdab - 14-12-2009 09:17

bardzo miło,należało mu się


Re: Ryan Giggs - pedro - 14-12-2009 17:43

Świetna wiadomość! Wygrana ze spora przewaga nad drugim Buttonem. Teraz czekamy na tytuł "sir" Tongue


Re: Ryan Giggs - matys - 14-12-2009 17:45

A nie ma już czasem? Bo kiedyś jak Pat Evra udzielał wywiadu, to mówił Sir Ryan Giggs.


Re: Ryan Giggs - sebos_krk - 14-12-2009 17:52

Nie ma. Ma Order Imperium Brytyjskiego, ale tytuł szlachecki to jednak co innego.
Gdyby miał to chociażby na wręczeniu nagródy byłby nim tytułowany
[flash=560,340]http://www.youtube.com/watch/v/ChzbI0vWhcU[/flash]


Re: Ryan Giggs - branka - 14-12-2009 20:35

Ha ha, fajna przemowa. Ciesze się, że to Giggsy wygrał, to mój ulubiony piłkarz od czasu jak Keano odszedł i wciąż się nie mogę nadziwić jak on gra w tym wieku! Owszem miewa czasem słabsze spotkania, ale nawet wtedy potrafi odegrać jedną-dwie takie piłki, że pada gol. A zazwyczaj ostatnimi czasy zabija nas kreatywnością. Brawo!


Re: Ryan Giggs - mucha - 18-12-2009 13:20

mufc.pl napisał(a):Ryan Giggs podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United i zostanie w kubie co najmniej do 30 czerwca 2011 roku - donosi oficjalna strona "Czerwonych Diabłów". 36-latek rozegrał ponad 800 meczów w barwach aktualnych mistrzów Anglii.

Sir Alex Ferguson uważa, że skrzydłowy zapracował na nową umowę. - Ryan zasłużył na nowy kontrakt. Jestem pewny, że będzie grał jeszcze przez dwa kolejne lata. Obecnie znajduje się w fantastycznej formie i gra najlepiej jak potrafi - przyznał.

Sam Walijczyk jest również niezmiernie zadowolony z podpisania nowej umowy i już myśli o przyszłości. - Jestem zachwycony, że zostanę w klubie na kolejny rok - zdradził. - Czerpię ogromną radość z gry w piłkę. Już myślę o przyszłości i mam nadzieję, że zdobędę z Manchesterem United jeszcze więcej trofeów.

I to bez wątpienia najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia, choć pozostająca trochę w cieniu rozlosowanych par Ligi Mistrzów.

Giggs to wciąż jeden z kluczowych piłkarzy naszego zespołu. Wystarczy spojrzeć na liczbę 12 asyst, jaką zaliczył w tym sezonie.


Re: Ryan Giggs - Stifler - 18-12-2009 14:27

Zapraszam do lektury na Redlogu. Polecam serdecznie rozmowę z Giggsem i kulisy jego początków na Old Trafford.
<a class="postlink" href="http://redlog.pl/2009/12/18/to-raczej-kolejny-ryan-giggs/">http://redlog.pl/2009/12/18/to-raczej-k ... yan-giggs/</a>