Redcafe.pl - Manchester United Forum
Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Inne sporty (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Moto GP/Superbike/Formuła 1 (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Motoryzacja - matys - 14-12-2008 13:35

Pozwolę się wpierdolić w dyskusje, na temat F1 i powiedzieć że jest od tego osobny temat
To byłem ja, wasz moderator :lol:


Już wszystko gra/ sebos
przeniesiono z <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://redcafe.pl/offtopic/motoryzacja-t273.html">offtopic/motoryzacja-t273.html</a><!-- l -->


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Sylvinha - 28-03-2009 08:41

Pora odkopać temat! Zapowiada się niesamowicie atrakcyjny sezon - wystarczy spojrzeć na wyniki dzisiejszych kwalifikacji.
Terminarz 2009
termin godz. Grand Prix miasto
29.03 08:00 GP Australii Melbourne -
05.04 11:00 GP Malezji Kuala Lumpur -
19.04 09:00 GP Chin Szanghaj -
26.04 14:00 GP Bahrajnu Sakhir/Manama -
10.05 14:00 GP Hiszpanii Barcelona -
24.05 14:00 GP Monako Monte Carlo -
07.06 14:00 GP Turcji Stambuł -
21.06 14:00 GP Wielkiej Brytanii Silverstone -
12.07 14:00 GP Niemiec Nuerburg -
26.07 14:00 GP Węgier Budapeszt -
23.08 14:00 GP Europy Walencja -
30.08 14:00 GP Belgii Spa -
13.09 14:00 GP Włoch Monza -
27.09 14:00 GP Singapuru Singapur -
04.10 07:00 GP Japonii Suzuka -
18.10 18:00 GP Brazylii Sao Paulo -
01.11 12:00 GP Abu Zabi Abu Zabi


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 28-03-2009 11:43

Dzisiejsze kwalifikacje to jakaś apokalipsa! McLaren na 14 i 15 miejscu?! Raikkonen rzutem na taśmę w Q3?! Debiutujący zespół rozdającym karty?! No takich rzeczy nie było już dawno... I tu można ze szczerym sercem powiedzieć: i dobrze, bo będzie ciekawie! Ktoś mi powie ale to znaczy, że F1 schodzi na psy. Bullshit! Porównałem sobie czasy z kwalifikacji tych sprzed roku i tych sprzed kilku godzin. I te dzisiejsze były szybsze, więc w porównaniu z ubiegłorocznym GP Australii jest progres.

Tylko, że sezon jest długi, a to dopiero przerwsze podejście pod mistrza, więc ja byłbym spokojny w szukaniu mistrza świata w dzisiejszych sensacjach Wink . Jednakże podrażnieni kierowcy Ferrari i McLarena na pewno jutro będą chcieli pokazać, że dzisiesjze kwalifikacje to wypadke przy pracy i wyścig zapowiada się ciekawie. Swojądrogą ciekawe ilu kierowców po drodze z toru wypieprzy Hamilton :lol:


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Miko - 28-03-2009 11:57

Hamilton z ostatniego miejsca startuje?

Maju, taka Formuła będzie przez minimum połowę sezonu. McLaren ma problemy z bolidem (jakieś poprawki są im potrzebne...zabrakło szpiegów? :> )

Mnie ciekawi, czy Ross Brawn poprowadzi Buttona lub Rubensa do zwycięstwa, ten człowiek to twórca sukcesów Benettona i Schumachera.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - sir_matt - 28-03-2009 13:43

Hamilton startuje z 15 miejsca. Dzisiejsze kwalifikacje były sporym zaskoczeniem, ale już na treningach było widać, że Button czy Barrichello mają dobrze przygotowane bolidy. A wszystko dzięki dyfuzorom, które zwiększają przyczepność. W przypadku Jensona, wątpię czy zdoła coś osiągnąć w tym sezonie, to taki przeciętniak. Natomiast Rubens jeżeli samochód będzie się dobrze sprawował to może powalczyć o dobre miejsce. Jednak to będą dopiero pierwsze zawody. Zobaczymy jak się sprawią podczas GP Australii, a potem w kolejnych eliminacjach. Niemniej miejsca pierwszej trójki zeszłego sezonu są zadziwiające. Cieszy 4. miejsce Kubicy, który jak zwykle trochę narzekał, a skończyło się dobrze. Jutro zapowiada się ciekawa walka.

EDIT: a jednak Hamilton wystartuje z 18 pozycji - kara za zmianę skrzyni biegów. szczęśliwie nie znalazł się na ostatnim miejscu bo zdyskwalifikowano bolidy Toyoty i to one pojadą z pól 19 i 20.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 28-03-2009 13:48

Tak trochę z innej beczki:
Czy przepisy nie mówą, że kierowcy muszą używać KERSu? Bo gdyby było to tylko nic nie dające obciążenie samochodu, to nie widząc pozytywnych wyników na testach przedsezonowych z KERSem wszystkie inne ekipy zdecydowąłyby się jeździć bez tego systemu. Bo wszyscy widzimy, że ten genialny KERS po prostu tylko spowalnia, a nie napędza (przykład? Massa, Raikkonen).


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - sir_matt - 28-03-2009 13:59

Nie ma obowiązku jazdy z KERS-em, co jeszcze bardziej powoduje iż cała ta zmiana jest bez sensu. Team może wybrać czy wystawi do wyścigu bolid z systemem czy bez niego.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Sylvinha - 28-03-2009 17:18

maju napisał(a):Tak trochę z innej beczki:
Bo wszyscy widzimy, że ten genialny KERS po prostu tylko spowalnia, a nie napędza (przykład? Massa, Raikkonen).
No i nasz kochany Nikuś jechał z KERS - efekt znakomity <hahaha>
Pierwsza szóstka z kwalifikacji jechała bez KERS.

sir_matt - nie do końca z Tobą się zgodzę. Uważam,że o wiele lepszym kierowcą jest Button , tylko te rzęchy ,którymi jeździł nie pozwoliły mu na zademonstrowanie umiejętności, natomiast Rubens
wiele lat miał do dyspozycji doskonałe auto i nigdy nie przekonał mnie ,że jest kierowcą doskonałym. Ot taki sobie przeciętniak.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 29-03-2009 08:48

Kubica na 3 okrożenia przed końcem nie ukończył wyścigu! Ewidentna wina Vettela i to nie ulega wątpliwościom. Kubica był już ponad pół bolidu przed Niemcem, a ten i tak próbował jeszcze coś zdziałać. Zaszkodził więc nie tylko Polakowi, ale i sobie... A co najgorsze na te 3 okrążenia przed końcem miał około sekundę straty do Buttona, a patrząc na tempo wjakim nadrabiał stratę do czołówki w ostatnich okrążeniach (nawet 0,8 sek!) na pewno dałby radę się zbliżyć i wyprzedzić Brytyjczyka. Tym razem trzeba przyznać, że BMW wybrało idealną taktykę pod wyścig, ale komuś to się nie spodobało ;/

Ogólnie wyśig emocjonujący, dużo ciekawych zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń, fajna postawa Buemiego, który wdebiucie w F1 zainkasował 3 pkty. Heidfeld zdecydowanie in minus... Mimo, że nie z własnej winy wypadł z toru mógł lepiej pojechać. Raikkonen już chyba lepszy nie będzie, ewidentnie od roku widać wypalenie, widać, że nie ma już motywacji do jazdy (przynajmniej ja to tak widzę). No i cierpliwa, nietypowa jak na tego człowieka, jazda Hamiltona. Czekał do końca i się opłaciło. Czwarte miejsce też godne odnotowania. No i mimo wszystko trzeba pogratulować dubletu Brawn GP.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Foster - 29-03-2009 09:02

Nie wiem czy to do końca wina Vettela, owszem widząc, że Kubica jest już przed nim, powinien trochę odpuścić, on jednak chciał powalczyć do końca. Miał miękkie opony, mała przyczepność nie dał rady zapewne już nic zrobić...
A szkoda, bo to był na prawdę bardzo dobry wyścig Kubica i co najważniejsze świetną taktykę dobrało BMW. Uważam, że Robert nie dałby rady już wyprzedzić Buttona, choć kto wie...

Wyścig był emocjonujący od początku do końca, takie coś chce się oglądać. Kompletna klapa Ferrari.
Hamilton spokojną i bezbłędną jazdą zdołał z 18 miejsca awansować na 4, czy chce czy muszę to przyznać. To pokazuje klasę tego zawodnika.

Póki Kubica będzie jeździł bez KERS jest szansa na walkę o czołowe lokaty, ale co będzie później? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Jednak są sporo obawy, że będzie gorzej i to o wiele...

"I'm idiot... I'm verry, verry sorry..." - Vettel do swoje mechanika. Czyli przyznaje się do błędu...


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Miko - 29-03-2009 11:36

Jeśli jakiś zespół musi wprowadzać w trakcie sezonu poprawki to trwa to na pewno długo. Kubica miał realne szanse na zwycięstwo, a wina leży po obydwóch stronach, co do Vettela; jest bardzo utalentowanym młodym kierowcą, myślę, że postawa jaką pokazują Kubica o Vettel to wzór dla inych, mimo że obydwoje stracili wszystko nie lecieli na siebie z "pięściami" czy z jękiem do dziennikarzy.

Hamilton naprawdę dziś pokazał klasę, myślę, że zebrał już doświadczenie z poprzedniego sezonu kiedy każdy punkt się liczył ale także sytuacja jazdy Ferrari wymagała od Anglika spokojnej jazdy. Nic na siłę...

Praca w PitStopie BMW ogólnie na duży plus. To Polak jest numerem jeden to nie ulega moim wątpliwościom... chociaż w tym jednym wyścigu.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Sylvinha - 29-03-2009 13:59

Vettel został uznany za winnego i w Malezji zostanie cofnięty o 10 miejsc , a Red Bull zapłaci 50 000
kary. Tak,że wątpliwości co do tego kto jest winny już nie ma, ale to nie przywróci Robertowi podium i punktów.
BTW wydaje mi się,że z tą karą to przesadzili.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Lasq - 29-03-2009 14:07

Kara dla zespołu jest o ile wiem nie za samo zderzenie ale za to, że pozwolili mu jechać dalej uszkodzonym bolidem.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Carlito - 29-03-2009 15:35

fidain napisał(a):Kara dla zespołu jest o ile wiem nie za samo zderzenie ale za to, że pozwolili mu jechać dalej uszkodzonym bolidem.

Dokładnie. Regulamin zabrania jechania uszkodzonym bolidem. Kierowca musi zatrzymać się na poboczu, co uczynił podczas ostatniego okrążenia Big Grin


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Patryk - 29-03-2009 17:28

Miko napisał(a):Praca w PitStopie BMW ogólnie na duży plus. To Polak jest numerem jeden to nie ulega moim wątpliwościom... chociaż w tym jednym wyścigu.
Zobaczymy jak to będzie gdy wszyscy będą mieli dobry start bo po 1 okrążeniu było już raczej wiadome, że Heidfled wiele w tym wyścigu nie osiągnie ; ] Chociaż miał parę szans jak m.in Safety Car, zbliżył się do czołówki i mógł zaatakować a tu lipa.
Ferrari musi się pozbierać po nieudanym GP i zabłysnąć w Malezji.
Bardzo dobra postawa Toro Rosso, Sebastian Buemi zaskoczenie tego GP jechał cały czas czysto, nie miał kolizji, wypadków i innych przygód jak to często miewają debiutanci.
Nie wiem też co piquet robi w Renault, on przecież jeździć nie umie na T1 tak kalecznie wypaść z trasy i jeszcze na team radio 'obróciło mnie' haha ;D Na drugiego kierowce mogli być dać Sutila, który w tym FI potrafi czasem powalczyć.
Barichello powinien dostać jakąś karę za rozróbę na T1, nie wyszedł mu start i chciał się wcisnąć, walnął w Webbera, Webbera zakręciło i został uderzony przez Kova a baricz pojechał dalej. I jeszcze ten incydent z Raikkonenem, gdzie mu obrobił ładnie tylnie skrzydło ; p
GP Australii jak zwykle pasjonujące, teraz czas na Malezje, gdzie Kubica na pewno powalczy o zwycięstwo.