Redcafe.pl - Manchester United Forum
Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Inne sporty (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Moto GP/Superbike/Formuła 1 (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - radzio - 08-06-2008 20:35

Sylvinha napisał(a):Ludzie Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Robert wygrał wyścig!!!!!!!!!!!!!!!! I jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji kierowców. <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi>

Mi osobiście do szczęścia teraz brakuje tylko to, żeby dostał taki bolid jak taki Hamilton albo Massa Big Grin Bo co tu dużo mówić BMW jeszcze nie ma takich bolidów jak Ferrari, a widać, że Kubica ma talent i może zawojować F1 na wiele lat ;D


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - sebos_krk - 09-06-2008 09:58

Cytat:W niedzielę pierwszy raz w historii świat Formuły 1 wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego. Błędy faworytów oraz wyśmienita jazda Roberta Kubicy dała mu pierwsze w karierze zwycięstwo oraz prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata!

Wreszcie urodził się w Polsce sportowiec najwyższej klasy. To już nie jakiś podrzędny sport, to już nie jakieś skoki narciarskie czy strzelanie z pistoletu do tarczy. Tu mówimy o dyscyplinie na którą patrzy cały świat. I mówimy o Polaku, który potrafi wygrywać z najlepszymi.
Niesamowity sukces Roberta, który już dawno mu się należał. Wypowiedzi specjalistów mówiące o tym, że to najlepszy kierowca jaki pojawił się w F1 od czasów Schumachera nie są ani trochu przesadzone. Robert nie popełnia błędów i do szczęścia brakuje mu tylko lepszego zespołu z którym mógłby walczyć o mistrzostwo świata.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - bartez - 09-06-2008 15:00

Miał bardzo dużo szczęścia ale dobrze się stało. Po raz pierwszy Polak wygrał wyścig F1 <jupi>
Jest wspaniałym kierowcą co udowadniał już wielokrotnie, mam nadzieję że będzie tak dalej i Robert będzie odnosił kolejce sukcesy.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - radzio - 09-06-2008 16:37

Stefan1555 napisał(a):Miał bardzo dużo szczęścia ale dobrze się stało.
1) Wywalczył start z pierwszej linii
2) Wykorzystał błąd przeciwnika
Więc czy ja wiem czy miał dużo szczęścia :-). Wykorzystał błąd Hamiltona i potrafił utrzymać prowadzenie do końca wyścigu. To o czymś świadczy.

O przypadku nie ma tu mowy bo jednak 2 miejsce w kwalifikacjach do czegoś zobowiązuje Big Grin


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - bartez - 09-06-2008 17:36

Ja nie kwestionuję tutaj jego umiejętności, bo jest on świetnym kierowcą jak już napisałem. Chodzi mi o to że Hamilton mógł zderzyć akurat samochód Roberta, a nie Raikonena.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - pablo - 09-06-2008 18:47

Wczoraj, przyznam szczerze nie oglądałem wyścigu ale widziałem po części dzisiaj. Wszystko ok, ale zaintrygowała mnie jedna sprawa: Dlaczego jak Kubica stał już na pudle ;D to zagrali dwa hymny raz Polski a potem Niemiecki? Czy to tak jest, że w F1 grają dwa ;> coś mi tu nie pasuje ;]


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - dende - 09-06-2008 18:53

pablo napisał(a):Dlaczego jak Kubica stał już na pudle ;D to zagrali dwa hymny raz Polski a potem Niemiecki? Czy to tak jest, że w F1 grają dwa ;> coś mi tu nie pasuje ;]

Dlatego że BMW Sauber jest niemiecką stajnią


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - pablo - 09-06-2008 21:59

dende napisał(a):Dlatego że BMW Sauber jest niemiecką stajnią
To wiem ale czy zawsze tak jest ze grają hymn tego co zwyciężył i zespołu? (w tym przypadku BMW)


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - radzio - 09-06-2008 22:06

pablo napisał(a):To wiem ale czy zawsze tak jest ze grają hymn tego co zwyciężył i zespołu? (w tym przypadku BMW)

Zawsze tak było jest i będzie Big Grin


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - paolo - 10-06-2008 13:27

Cytat:Lewis Hamilton ukarany za staranowanie stojącego na czerwonym świetle Kimiego Raikkonena podczas GP Kanady. Brytyjczyk do startu w GP Francji (22.06) zostanie przesunięty o 10 miejsc w tył.

Odrobina szczęścia i poprawna jazda - dzięki tym rzeczom możemy zobaczyć Roberta po raz kolejny na najwyższym stopniu podium. Szczęście nam dopisuje, co widać w powyższym newsie. Smile


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Rafcio - 10-06-2008 15:25

paolo napisał(a):Odrobina szczęścia i poprawna jazda - dzięki tym rzeczom możemy zobaczyć Roberta po raz kolejny na najwyższym stopniu podium. Szczęście nam dopisuje, co widać w powyższym newsie.

Chyba zapomniałes o Ferrari Tongue


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Miko - 10-06-2008 15:52

Kubica znów pojechał bezbłędnie. Szczęście dopisało (znów). Dobrze, że Lewis wybrał Kimiego jako ofiarę. Ten tekst, że w mój bolid wjechał jakiś daltonista mnie rozbawił Big Grin
Kara cofnięcia Hamiltona o 10 pozycji jak najbardziej słuszna.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 02-07-2008 10:59

Cytat:Za około sześć tygodni przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1 powinna być już jasna. Szef BMW Sauber Mario Theissen zapowiedział, że mniej więcej w połowie sierpnia ogłosi ostateczny skład swojego teamu.
Jeśli nie znajdzie się w nim polski kierowca, będzie to sygnał, że w sezonie 2009 Robert Kubica najprawdopodobniej przejdzie do Ferrari. Na takie rozwiązanie wskazuje wiele przesłanek.
Od wielu miesięcy w prasie na całym świecie pojawiają się wiadomości, że Robert przejdzie do "czerwonych". Dopóki włoski zespół lub nasz zawodnik nie wydadzą oficjalnego potwierdzenia, informacje na ten temat możemy traktować jako czyste spekulacje. Z wypowiedzi Polaka możemy wywnioskować jedynie, że jego przyszłoroczne starty w BMW Sauber nie są zaklepane.

- Na razie nie negocjujemy na temat przyszłego roku i koncentruję się na tym sezonie. W moim obecnym zespole jest mi bardzo dobrze - to wszystko, co oficjalnie ogłosił dotychczas Kubica. Poza tym na powtarzające się pytania o przyszłość odpowiada dziennikarzom konsekwentnie: "o kontraktach nie dyskutuję".

Informacje przeciekają jednak z innych źródeł. Najbliżej centrali są dziennikarze z Włoch. Większość z nich przekonuje, że legendarny team z Maranello jest bardzo zainteresowany Polakiem, który jest "najbardziej włoskim kandydatem na mistrza świata, jakiego może mieć Ferrari". Takie plotki od dawna krążą w padoku Formuły 1.

My uzyskaliśmy ostatnio informacje z innego źródła - pochodzące od osób, które nie pracują w teamie F1, ale są za to blisko najważniejszych postaci, kierujących koncernem FIAT (który jest współwłaścicielem Ferrari). Podobno sam prezydent firmy Ferrari (obecnie jedna z naczelnych postaci w firmie FIAT) Luca di Montezemolo mówił, że za wszelką cenę chce mieć w swoim zespole Kubicę.

źrodło: sports.pl, część artukułu z Przeglądu Sportowego

Z jednej strony się cieszę, wreszcie w najszybszym bolidzie (uważam, że Ferrari prezentuje się równiej niż McLaren) będzie mógł pokazać pełnię swoich możliwości. Natomiast z drugiej, pamiętamy, jak skończył Barrichelo. Też zdaje się przez 3 lata jeździł w "Czerwonych", a potem jego kariera gdzieś się skończyła, a dziś próbuje jeszcze coś pokazać w słabej Hondzie. Można natomiast powiedzieć, że Barrichelo przychodząc do Ferrari był dużo starszy od Kubicy dzisiaj. Mam mieszane odczucia, tym bardziej, że coraz pewniej spekuluje się, że Alonso ma trafić do BMW Sauber! Jakiś tydzień temu (no może 10 dni xD) czytałem (Właśnie w PS), że Alonso od dwóch lat jest pod wrażeniem postępów BMW, a obecnie zdecydowanie lepszym kierowcą w niemieckim bolidzie jest Kubica, który prezentując wspaniałą formę gwarantuje tylko 1/2 punktów zespołowi. Miałby to poprawić Alonso. Wtedy dorobek BMW wyglądałby o około 20 pkt więcej. A Alonso jest (z tego co się orientuję) najlepszym kumplem Kubicy w F1. To on jako pierwszy zawsze gratuluje sukcesów Polakowi. Kto wie, kto wie...


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - Miko - 02-07-2008 14:04

A mi jakoś nie widzi się Kubica w Ferrari. Po pierwsze to tylko spekulacje i za specjalnie w to nie wierzę. Po drugie Kubica dla BMW jest bezcenny. Po trzecie Alonso niech się meczy dalej w tym Renault.

Kimi będzie jeździł na pewno w przyszłym sezonie. Coś ma do udowodnienia. Jeśli Massa miałby przejść do Hondy tylko po to, że dawają dużo kasy byłby ostatnim głupcem.


Re: Moto GP/Superbike/Formuła 1 - maju - 02-07-2008 16:15

Ale Massy miało już nie być w Ferrari w tym sezonie. Jean Todt (ojciec menedżera MAssy) przedłużył kontrakt z Brazylijczykiem. Za to Todt poleciał z zajmowanego przez siebie dotychczasowego stołka (szef teamu).