Redcafe.pl - Manchester United Forum
Eliminacje MŚ 2010 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Mistrzostwa Świata RPA 2010 (/forumdisplay.php?fid=41)
+---- Wątek: Eliminacje MŚ 2010 (/showthread.php?tid=556)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - panopticum - 19-11-2009 13:49

Szkoda Irlandczyków. Astrolog uratowany do mistrzostw. Dla mnie specjalne zagrania ręką to zawsze wiocha.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - Tomek91 - 19-11-2009 16:24

Niezmiernie mi ich szkoda, ale futbol potrafi być niesprawiedliwy. Cieszy za to awans Słoweńców kosztem Rosjan <jupi>

Irlandczycy mają teraz polskiego odpowiednika Webba, ale 2 punkty na EURO, a awans na MŚ to jednak duża różnica.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - dende - 19-11-2009 16:35

http://www.youtube.com/watch?v=5-ARMmT52Ak&feature=player_embedded

co za chuj


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - panopticum - 19-11-2009 18:42

A potem Henry będzie promował fair playSmile.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - maju - 19-11-2009 20:17

To Henry przechuj, którego kocham Big Grin Lubię u niego to, że w polu karnym zawsze potrafi zachować się, jak cwany lis. W tym przypadku wiedział, że sędzia nie zauważy wykroczenia i pomógł sobie. Taki football. Z drugiej strony sdzia nie gwizdnął Francuzom karnego. Pozamiatane.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - matys - 19-11-2009 20:25

Wiedział, że nie zauważy? :lol: No chyba, że się tak ustawili w tunelu.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - Tomek91 - 20-11-2009 11:18

Cytat:- Jestem w polu karnym. Jest dwóch obrońców naprzeciwko mnie. Piłka zatańczyła na mojej ręce. Sędzia nie widział, więc grałem dalej - powiedział po meczu bez cienia zażenowania Thierry Henry. - Nie zmienia to niczego poza tym, że jestem szczęśliwy, bo awansowaliśmy - wypalił.

Henry szczery do bólu. Irlandczycy wysłali do FIFA prośbę o powtórzenie meczu, wątpię, żeby im się powiodło, ale próbować zawsze można.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - dende - 20-11-2009 13:20

Tomek91 napisał(a):Irlandczycy wysłali do FIFA prośbę o powtórzenie meczu, wątpię, żeby im się powiodło, ale próbować zawsze można.

Nie powiodło im się

Cytat:Światowa Federacja Piłkarska (FIFA) odrzuciła wniosek federacji irlandzkiej w sprawie powtórzenia meczu Francja - Irlandia, którego stawką był awans do finałów mistrzostw świata. Irlandczycy wnioskowali o wyznaczenie terminu nowego spotkania, gdyż Francuzi strzelili bramkę niezgodnie z przepisami.
- FIFA nie może powtórzyć meczu, gdyż przepisy gry w piłkę nożną wyraźnie mówią, iż sędzia ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji i to właśnie podjęte przez niego decyzje są ostateczne - powiedział rzecznik prasowy FIFA Nicolas Maingot.



Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - panopticum - 20-11-2009 14:08

Szkoda Johna i Darrona, na pewno marzył im się awans na wielką piłkarską imprezę. Tym przyjemniej będzie się oglądało klapę Francuzów na mistrzostwach, bo w zdolności trenerskie wielkiego astrologa zwyczajnie nie wierzę. Chyba że będzie korzystny układ gwiazd. <cwaniak>


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - paolo - 22-11-2009 21:16

Mimo, że nigdy nie przepadałem za Henrym, w tym wypadku trochę mi go szkoda. Ludzie zawsze go tak uwielbiali i cenili, a nagle trach, po wszystkim. No ale cóż, life is brutal. Nie powinien tego robić. Tym bardziej jako ambasador UNICEFU, człowiek kojarzony z grą fair play, piłkarski wzór. Irlandczyków też mi szkoda. Jeśli FIFA zajmie się sprawą, Francuz prawdopodobnie zostanie zawieszony na pierwsze mecze Mundialu. I tak mało, o ile w ogóle do tego dojdzie.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - Czary - 23-11-2009 16:28

O tej sytuacji wypowiedziało się dwóch byłych Diabłów:

Roy Keane

Cytat: - Byłem zaskoczony zamieszaniem w ciągu ostatnich dni. Oczywiście, Henry zagrał ręką, ale zastanawia mnie, dlaczego piłka nie została wybita? - powiedział Roy Keane.

- Bardziej niż Thierrym Henrym, przejmowałabym się postawą mojego bramkarza i obrońców. Jak można pozwolić na to, by piłka znalazła się w polu bramkowym - zastanawia się Keane. - Jak można było pozwolić na to, by Henry doszedł do futbolówki w polu bramkowym? Wtedy zadałbym sobie pytanie: "Gdzie do diabła był nasz bramkarz?" - dodał były zawodnik m.in. Manchesteru United i Celticu Glasgow.

Keane zapytany o to, czy czuje sympatię do obecnych reprezentantów Irlandii po tym, co wydarzyło się w meczu z Francją, odpowiedział: "Nie. Nawet trochę."

- Jeśli przyjrzeć się sytuacjom, których nie wykorzystali w tym dwumeczu, to nie mogą mówić o tym, że zasłużyli na awans - stwierdził.

Były podopieczny Alexa Fergusona, skrytykował również Irlandzką Federację Piłki Nożnej.

- Jak zareagowała Irlandzka Federacja Piłki Nożnej (FAI)? "Zostaliśmy oszukani, to niesprawiedliwe" - mówi Keane. - W jednym ze spotkań grupowych, o ile pamiętam z Gruzją, Irlandii przyznano rzut karny. To była jedna z najgorszych decyzji sędziowskich, jaką kiedykolwiek widziałem. Robbie Keane wykorzystał jedenastkę i Irlandia wygrała mecz. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek z FAI protestował i mówił: "Powinniśmy pokazać im powtórkę" - powiedział jeden z najbardziej brutalnych piłkarzy w historii.

Czy zdaniem Keane'a, Henry jest oszustem?

- Myślę, że to było zachowanie instynktowne. Kiedy chcesz zdobyć piłkę, wystawiasz rękę, nogę itp. Czy nazwałbym Henry'ego oszustem? Nie, nie wydaje mi się. Oczywiście złamał zasady, ale w każdym meczu ciągle oglądamy podobne sytuacje. Piłkarze oszukują, przewracają się w polu karnym, wymuszają faule - zakończył.

Eric Cantona

Cytat: - Najbardziej zszokowało mnie nie jego zagranie ręką, ale to, że zaraz po meczu przysiadł się przed telewizyjnymi kamerami do jednego z Irlandczyków i zaczął go pocieszać chwilę po tym, jak w haniebny sposób pozbawił go szans na zwycięstwo - przyznał Cantona, który nie mógł zrozumieć bezczelnego zachowania francuskiego napastnika.

Cantona, który swego czasu wsławił się kopnięciem jednego z kibiców, powiedział, że gdyby był Irlandczykiem, Henry nie przetrwałby nawet trzech sekund.

Po meczu Henry próbował usprawiedliwiać swoje zachowanie. - Nie jestem oszustem. Na powtórce dokładnie widać, że moje zagranie ręką było instynktowne. To nie jest tak, że zaplanowałem sobie to wszystko.

Cały Eric :*


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - sebos_krk - 23-11-2009 16:35

Ja gdzieś czytałem, że Eric powiedział, że na miejscu Irlandczyków by po prostu z miejsca w mordę strzelił sędziego Smile


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - Czary - 04-12-2009 14:36

Już dzisiaj w Kapsztadzie odbędzie się losowanie grup Mistrzostw Świata. W środę drużyny zostały podzielone na koszyki:

koszyk 1: Brazylia, Hiszpania, Holandia, Włochy, Niemcy, Argentyna, Anglia, RPA,
koszyk 2: Japonia, Korea Północna, Australia, Korea Południowa, USA, Honduras, Meksyk, Nowa Zelandia,
koszyk 3: Wybrzeże Kości Słoniowej, Algieria, Ghana, Kamerun, Nigeria, Chile, Urugwaj, Paragwaj,
koszyk 4: Szwajcaria, Dania, Francja, Słowenia, Serbia, Słowacja, Portugalia, Grecja.

Dużo się mówi, o tym, że w 4 koszyku znalazła się Francja. Ma to być kara, za "pana rączkę".

Transmisja z losowania rozpocznie się o 17:15 w TVP Sport.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - paolo - 04-12-2009 15:28

Czary napisał(a):Dużo się mówi, o tym, że w 4 koszyku znalazła się Francja. Ma to być kara, za "pana rączkę".

FIFA brała pod uwagę notowanie rankingu z października bodajże, jeszcze przed meczem z Irlandią. Wtedy Francja zajmowała miejsce poza najlepszą "7", podobnie jak Portugalia. Obydwie reprezentacje awansowały po meczach barażowych, z tego co pamiętam Francja na 5 a Portugalia na 7.


Re: el. Mistrzostw Świata 2010 - panopticum - 04-12-2009 17:29

Wzięli skąd im pasowało.