Redcafe.pl - Manchester United Forum
Serie A - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Serie A (/showthread.php?tid=558)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Serie A - R.A.B. - 30-08-2009 12:02

Juventus jest w stanie z interem powalczyć. mówię obiektywnie.


Re: Serie A - Kwas - 30-08-2009 12:49

Nie chcę mi się w to wierzyć. I o ile w Milan nie wierzę z powodu słabej kadry oraz trenera marionetki, o tyle na Juventus nie stawiam głównie przez wzgląd na trenera. Wydaje się, że zespół z Turynu będzie najgroźniejszym rywalem Interu w walce o scudetto, ale myślę, że teraz czarno - niebiescy wzmocnieni pięcioma klasowymi graczami plus jednym mało znanym komu Arnautoviciem, na dodatek pracując drugi rok z wybitnym fachowcem, a to na pewno lepsza sytuacja niż miała miejsce rok temu, gdy Portugalczyk dopiero przychodził do klubu, mogą być jeszcze trudniejsi do uchwycenia niż w zeszłym sezonie.


Re: Serie A - Mata - 01-09-2009 11:11

Luciano Spalletti na bruku. Dość szybko ruszyła karuzela we Włoszech. Wystarczyły dwa mecze, czyli dwie porażki Z Genuo oraz Juventusem i zmiana trenera na nie byle jakiego. Drużynę poprowadzi w kolejnych spotkaniach ligi włoskiej były szkoleniowiec Juventusu Turyn Claudio Ranieri.
Markę on i ma ale jak dla mnie kiepski z niego fachowiec jest Wink


Re: Serie A - Czary - 01-09-2009 13:50

Tyle, że Spallettiego nie wywalili, a sam oddał się w ręce zarządu po słabych meczach swojej drużyny. O ile ich porażki z Juve można się było spodziewać, to nikt nie ukrywał, że Roma powinna wygrać z Genuo, bo to ich rywal w walce o europejskie puchary.


Re: Serie A - Kwas - 01-09-2009 13:58

To w takim razie powinien oddać się do dyspozycji zarządu jeszcze w maju, gdy zakończył się poprzedni sezon.

Żeby po dwóch spotkaniach podjąć taką decyzję, na dodatek Roma nie została w nich upokorzona, ale okazywała się "tylko" zespołem gorszym.

Przyjście Ranieriego za wiele temu zespołowi nie pomoże. Coach z niego przeciętny, co potwierdził chociażby w Juventusie.


Re: Serie A - maju - 01-09-2009 14:05

W Juventusie zrobił fundamenty pod wielką drużynę, którą teraz powinien zbudować obecny trener. Inna sprawa, że te fundamenty najprawdopodobniej spierodli Ferrara.

A z Chelsea Ranieri też osiągał bardzo dobre rezultaty, bo należy pamiętać, że wtedy Abramovich dopiero zaczynał pompować pieniądze w klub.

Czyli taki przeciętny przeciętniak z niego. Faktycznie, nie za wiele jest w stanie zaoferować drużynie. Lesiak byłby lepszy.


Re: Serie A - Czary - 01-09-2009 14:14

Richard napisał(a):To w takim razie powinien oddać się do dyspozycji zarządu jeszcze w maju, gdy zakończył się poprzedni sezon.

Może myślał, że w tym sezonie będzie lepiej, a po tych pierwszych meczach stwierdził, że nic nie osiągnie z tą drużyną.


Re: Serie A - Kwas - 01-09-2009 14:40

maju napisał(a):W Juventusie zrobił fundamenty pod wielką drużynę, którą teraz powinien zbudować obecny trener. Inna sprawa, że te fundamenty najprawdopodobniej spierodli Ferrara.
Dobra, super - zrobił fundamenty. Tylko dlaczego zawierał on gwiazdy typu Almiron, Molinaro ? Piłkarze przeciętni, nawet bardzo, nie wnoszący za wiele do drużyny. A to nie jedyne "gwiazdki" sprowadzone/ zatrzymane przez Włocha.

Kolejna sprawa - sposób w jakim Ranieri prowadził, dyrygował Juventusem podczas spotkań. Nie był w tym wielkim mistrzem, często gubił się w taktyce, itp. Świetny przykład mieliśmy w poprzednim sezonie. Giovinco, młody obiecujący pomocnik, coraz bardziej zwyżkujący z formą, siedzi na ławce kosztem słabego Nedveda... Tych kontrowersyjnych decyzji z jego udziałem było o wiele więcej.

maju napisał(a):A z Chelsea Ranieri też osiągał bardzo dobre rezultaty, bo należy pamiętać, że wtedy Abramovich dopiero zaczynał pompować pieniądze w klub.
Powiem tylko tyle - Rusek wydał więcej na transfery podczas swojej pierwszej kadencji ( Ranieri ), niż podczas drugiego roku panowania ( Mourinho ), a mimo tego sukcesów to nie przyniosło.

maju napisał(a):Czyli taki przeciętny przeciętniak z niego. Faktycznie, nie za wiele jest w stanie zaoferować drużynie. Lesiak byłby lepszy.
:?


Re: Serie A - R.A.B. - 01-09-2009 15:01

maju napisał(a):W Juventusie zrobił fundamenty pod wielką drużynę, którą teraz powinien zbudować obecny trener. Inna sprawa, że te fundamenty najprawdopodobniej spierodli Ferrara.

<hahaha> <hahaha>


jak narazie Ferrara zrobił lepsze mercato niż Ranieri przez całą jego kadencję, oglądam wszytkie mecze Juve widać poprawę


Re: Serie A - maju - 02-09-2009 14:23

No taak... Amauri jest już drugi rok w tym klubie, zdążył sięzaaklimatyzować, rywalizjacja ze wspomnianym Amaurim tylko dobrze mogła wpłynąć na Iaquintę, dochodzi do tego geniusz Diego, facet, który wreszcie uporządkuje Juve w środku pola - Melo. Ranieri nie miał takiej szerokiej kadry, a i tak sezon skończył można powiedzieć tylko 10 pkt za Interem, a przez długi okres w poprzednim sezonie deptał Interowi po piętach.

I nie ma co chwalić dnia przed zachodem słonća, dopiero dwie kolejki za nami. Juve wygrało z cienizną Chievo 1-0 i 3-1 z Romą, która już w poprzednim sezonie grała cienko i w tym sezonei to kontynuowała.


Re: Serie A - Lukas - 18-10-2009 15:58

Widziałem skrót spotkania Genoa- Inter w którym goście wygrali 5:0. Jednak nie sam wynik jest imponujący- chodzi mi o to jak grał w tym spotkaniu Sneijder.
Z tego co udało mi się wychwycić to chyba każda akcja musiała przejść przez niego i co najważniejsze Holender znakomicie obsługiwał swoich kolegów. Doskonale wszystko widział i bardzo mądrze dogrywał do partnerów: trzeba zagrać na skrzydło- proszę bardzo jest podanie na skrzydło, trzeba wypuścić zawodnika do przodu- jest prostopadłe podanie do przodu. Do tego dochodzą też bardzo dobrze bite rzuty wolne. Na dobre wyszedł mu transfer z Realu Smile


Re: Serie A - Foster - 15-12-2009 18:50

Takiego czegoś jeszcze nie widziałem


Re: Serie A - sebos_krk - 15-12-2009 20:13

Wielkie brawa!


Re: Serie A - paolo - 15-12-2009 20:17

A ja tak. Wink

E: 700 po raz drugi!


Re: Serie A - Adis - 15-12-2009 20:31

Brawo Onet. To zdarzenie miało miejsce... 5 grudnia, news na czasie. Tongue

Wypowiedź trenera Ascoli po tym spotkaniu:
Cytat:Chwalą mnie wszędzie, tylko nie w Ascoli. Długo nie wychodziliśmy z szatni, bo czekało na nas 400 kibiców. Byli wściekli. Najpierw sądziłem, że z powodu porażki lub trzech sezonów rozczarowań, ale okazało się, że rozwścieczyło ich moje zachowanie. Nie podjąłem decyzji samodzielnie, podbiegło do mnie kilku graczy i pytało, co robimy. Zareagowałem instynktownie, spontanicznie. Ale ludzie nie zrozumieli. Włosi nie są na takie gesty gotowi, kultura sportowa umarła, calcio toczy poważna choroba. Wybierasz między byciem złodziejem, a byciem tchórzem. Gdybyśmy wygrali po tamtym golu 1:0, miałbym dzisiaj znacznie mniej problemów. Dlatego powiem szczerze: nie wiem, czy drugi raz postąpiłbym tam samo.
Zachował się fair play, za co dostał po głowie od kibiców swojej drużyny...