Redcafe.pl - Manchester United Forum
Serie A - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Serie A (/showthread.php?tid=558)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Serie A - samcro - 14-02-2011 12:15

Swoją drogą Napoli Roma to był bardzo nudny mecz, kopanina prawie jak w ekstraklasie, karny po symulce Hamsika(może kontakt był ale delikatny bo na 2 powtórkach nie zauważyłem).Cavani rozgrywa sezon życia, na mundialu był słaby a sezony w Palermo miał dobre ale nie rewelacyjne jak obecny, zaskoczenie sezonu.

Wczoraj były derby Włoch i mecz mi się bardzo podobał, było ze strony Juventusu dużo walki i mobilizacji, fajnej gry w obronie , przypominali mi United. Chellini grał na lewej obronie nominalny stoper, dużo wiatru robił w ofensywie, na prawej stronie kolejne odkrycie sezonu Soerensen nominalny środkowy obrońca(rocznik 1992), nie dał pograć zupełnie Etoo który uciekał od niego do środka bo po lewej stronie nie mógł z duńczykiem dać rady.Soerensen zaliczył asystę przy golu Matriego.Nowe nabytki Juve Barzagli Toni i Matri grali na fajnym poziomie czego nie można powiedzieć o Pazzinim i Ranocchi oraz Kharji w Interze, pierwszego czapką nakrył Bonucci drugi nie radził sobie z Tonim a trzeci przegrał walkę o środek pola z Juve. Najaktywniejszy po stronie Mediolańczyków był Sneider, dobrze grał Zanetti, Maicon bardzo dobrze w defensywie lecz gdy chciał iść do przodu tam był Chellini i Marchisio.


Re: Serie A - Kwas - 14-02-2011 13:43

@Minh
Jakie kombinacje masz na myśli ? Jest jedenastka, piłka odbija się od słupka, albo od poprzeczki, to nie stoję jak kołek, bo niby sobie zaplanowałem trafienie w konstrukcje bramki, tym samym utrudniając sobie życie, tylko dobijam. W takim razie gdyby do piłki dopadł kolega z drużyny, to też nie mógłby oddać strzału. Bo dostałby podanie z wapna. To nie ma żadnego sensu.
samcro napisał(a):Cavani rozgrywa sezon życia, na mundialu był słaby

Mi się tam na mundialu podobał, zresztą cały tercet Forlan/Suarez/Cavani fajnie się uzupełniał.
samrco napisał(a):Chellini grał na lewej obronie nominalny stoper
Tak po prawdzie to ta pozycja nie jest mu obca, bo w Juventusie za Capello tak zaczynał.
samrco napisał(a):trzeci przegrał walkę o środek pola z Juve.
Kharja był ustawiony z prawej strony.
samcro napisał(a):dobrze grał Zanetti
Mnie tam nie rzucił na kolana, zwłaszcza w ataku był słabiutki.


Re: Serie A - samcro - 14-02-2011 16:02

Kwas napisał(a):Mnie tam nie rzucił na kolana, zwłaszcza w ataku był słabiutki.
w ataku tak ale w def sobie z Krasiciem radził(Inna sprawa że Krasić ma rozegrany sezon w rosji i przeszedł do Juve bez odpoczynku.)
Kwas napisał(a):bo w Juventusie za Capello tak zaczynał.
Prawda, we Fiorentinie też tam grał ale sam mówił że środek lubi najbardziej.
Kwas napisał(a):Kharja był ustawiony z prawej strony.
co nie zmienia faktu że z Aquilianim/Melo czy Marchisio sobie nie radził.


Re: Serie A - Kwas - 14-02-2011 16:14

Przecież Krasic miał przerwę. Sezon w Rosji jak to zwykle bywa z okazji wielkich turniejów, został zatrzymany na jakiś czas. A po nim, czyli po rozegraniu trzech meczów, Serb nie wrócił już do Rosji, tylko wypoczął i rozpoczął przygotowania z Juventusem. Także nie mogę się z tobą zgodzić, bo miał i zimowe i letnie wakacje.

Ale nie powiem, symulować to on się nauczył kapitalnie.


Re: Serie A - samcro - 14-02-2011 16:42

Kwas napisał(a):Ale nie powiem, symulować to on się nauczył kapitalnie.
wczoraj nic nie widziałem, żadnej symulki, chyba że mówisz o karnym z Bologną. Hamsik w sobotę ładnie karnego przyaktorzył,Lavezzi opluł Rosiego -sędzia nie widział, w bundeslidze Suboticia napastnik też chamsko wyrzucił, ogólnie dużo aktorstwa ostatnimi laty.


Re: Serie A - Kwas - 14-02-2011 16:44

Wczoraj akurat wychwyciłem tylko jedną, w pierwszej połowie, gdy został "popchnięty" przez Cordobe.


Re: Serie A - Lisu - 21-02-2011 16:41

Cytat:Szkoleniowiec AS Romy Claudio Ranieri zrezygnował po czterech porażkach z rzędu. W niedzielę jego piłkarze prowadzili 3:0 z Genuą na wyjeździe, ale przegrali 3:4 i do czwartego miejsca gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Mistrzów tracą już dziewięć punktów
- Zawsze chciałem dla Romy jak najlepiej, więc po dzisiejszym meczu podziękowałem piłkarzom i podałem się do dymisji - ogłosił 60-letni szkoleniowiec.

Rok temu do końca walczyli o Scudetto, a teraz, bach, 5 porażek z rzędu (4 w lidze i 2:3 z Szachtarem). Ciężka sprawa

W tym sezonie zadziwia mnie Napoli. Kto by się spodziewał, że po 26 kolejkach wciąż mają kontakt z Milanem i walczą o Scudetto. Świetna forma Neapolitańczyków. Smile


Re: Serie A - ZasadKG - 21-02-2011 17:22

tak offtopując to troche bawią mnie określenia typu Scudetto, czy w przypadku ligi hiszpańskiej Manita (że 5 bramek), La Masia, Cules, używane bardzo często przez polskich fanów. Rozumiem, od czasu do czasu można, ale caly czas? Nie chodzi mi tu Lisu konkretnie o ciebie ale baaaardzo często słysze takie nazwy. Czemu to ma służyć? Dowartościowywanie się polskich kibiców że taką mają wiedze że aż po hiszpańsku/włosku napierdalają? Tongue Może my też będziemy mówić 'Red Devilsi mają szanse na walke o championship w Premier League, bo wczoraj strzelili Blackpool five goals'? Smile


Re: Serie A - Mubinio - 21-02-2011 17:51

Mi się manita kojarzy z manianą, a scudetto z fiatem scudo - ale niektórzy mówią, że jestem prymitywny. <hahaha>


Re: Serie A - rav10 - 21-02-2011 21:00

Cytat:Zgodnie z zapowiedziami mediów nowym szkoleniowcem AS Romy został dziś były gwiazdor tejże drużyny 36-letni Vincenzo Montella. Były snajper „Giallorossi” zastąpi na tym stanowisku Claudio Ranieriego, który wczoraj podał się do dymisji.

W latach 1999-2007 oraz 2008-09 był zawodnikiem włoskiej ekipy. Po zawieszeniu butów na kołku został mianowany nowym trenerem młodzieżowych drużyn Romy.


Tego to bym się nigdy nie spodziewał. Wstyd się przyznać, ale myślałem, że Montella jeszcze gra :oops: To może pomóc drużynie, bo jakby na to nie patrzeć wielu zawodników będzie grało pod okiem swojego starego kumpla z boiska.


Re: Serie A - RedLucas - 22-02-2011 09:05

IMO to właśnie może przeszkodzić w odpowiednim autorytecie wśród zawodników. W ogóle jestem przeciwny modzie żeby byli piłkarze bez doświadczenia w trenerce dostawali do prowadzenia wielkie kluby.


Re: Serie A - samcro - 22-02-2011 09:15

Ciekawe jak Montella powie Tottiemu by usiadł na ławie bo jest bez formy.


Re: Serie A - Kwas - 22-02-2011 12:28

Nie powie mu. Będzie zawsze grywał w pierwszej jedenastce.

Mam takie same zdanie jak Red. Nie wiem, czy był na jakiś stażach, kursach, czy innych chujach mujach, ale wystarczy spojrzeć na listę prowadzonych przez niego drużyn, aby stwierdzić, że nie prezydentowa nie powinna w tą misję pakować aeroplanino.

Niesnaski w drużynie były za sprawą gwiazdorka Tottiego, ostatnio Borriello coś tam pyszczył. Okej, teraz na moment atmosfera może się oczyścić, ale spokojnie, przyjdą następne mecze i znowu coś się spierdoli, bo to człowiek znikąd w tym zawodzie. Widocznie nie nauczył ich casus Bruno Contiego, który tak pomógł Rome, iż przegrał ( jeśli mnie pamięc nie myli ) wszystkie ligowe mecze z wyjątkiem jednego, z Atalantą. A zaraz rewanż z Szachtarem...


Re: Serie A - Jaroldz - 22-02-2011 13:22

Ten sezon i tak Roma ma stracony przez zawirowania z przejęciem klubu. Podobno teraz w klubie nie można nic zrobić tj. kupić gracza, sprzedać czy też zatrudnić normalnego trenera. Dlatego zdecydowano się na Montellę, który zna klub, zna piłkarzy. Po sezonie Roma ma już być w rękach tego amerykańskiego konsorcjum i zatrudnią na pewno trenera z dobrymi kwalifikacjami. Mówi się o Ancelottim, który po tym sezonie wyleci z Chelsea.


Re: Serie A - Kwas - 22-02-2011 13:46

Nie wiem czy mogą, czy nie mogą tego kupić, tego zatrudnić. W każdym razie jeśli jest inaczej, to sporo ryzykują, bo nim się obejrzą, a stracą miejsce w Champions League, nie mówiąc już o Lidze Europy. Klub i piłkarzy to znał też Shearer, a wiadomo jak to się skończyło. Nie rozumiem tego kompletnie. Okej, za pół roku zapowiadają się wielkie zmiany, ale nie ma sensu do tego czasu powierzać drużyny zielonemu w tych sprawach Montelli, zwłaszcza w tak krytycznym dla nich momencie.