Redcafe.pl - Manchester United Forum
Sędziowie piłkarscy - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Sędziowie piłkarscy (/showthread.php?tid=573)

Strony: 1 2 3


Sędziowie piłkarscy - radzio - 29-08-2008 11:18

Parę miesięcy głośno było o Howardzie Webbie, teraz w mediach aż huczy od "uzdrawianiu" polskich arbitrów poprzez sławne już weksle. Co zrobić z korupcją? Którzy sędziowie są prawdziwymi profesjonalistami? Którzy z nich są "legendami" wśród arbitrów?

Zapraszam do dyskusji.


Re: Sędziowie piłkarscy... - mlody_unw - 29-08-2008 11:30

radzio napisał(a):Którzy z nich są "legendami" wśród arbitrów?

Dla mnie i pewnie dla wielu z Was Legendą sędziowską jest Pierluigi Collina.
To on prowadził jakże ważny mecz w historii naszego kochanego klubu- mecz z Bayernem na Camp Nou w 99r.

Ma tylko jedną wadę - jest już za stary, by mógł sędziować :/


Re: Sędziowie piłkarscy... - Miko - 29-08-2008 11:37

mlody_unw napisał(a):Ma tylko jedną wadę - jest już za stary, by mógł sędziować :/

Mógł jeszcze sędziować we Włoszech ale wolał reklamować sponsora m.in Milanu a to jest zabronione w prawach sędziego. W Polsce ceniony jest Grzegorz Gilewski oraz Granat. Sporo się zmieniło w środowisku sędziów w naszej lidze. Nawet Japończyki nam gwiżdżą :shock: O Webbie nie wspominać. Dla mnie bdb sędzią jest Lubos Michel.


Re: Sędziowie piłkarscy... - Kula - 29-08-2008 11:48

Collina miał szósty zmysł, oglądanie każdego innego sędziego jest tą rzeczą, która zawsze psuje mi radość z oglądania meczu. Nie ma do tych ludzi pretensji bo piłka dziś jest tak szybka, że nie sposób zauważyć wszystko, niestety przy częstych wynikach 1:0 czy 0:0 jedna błędna decyzja może wypaczyć cały mecz.

Nie mogę się doczekać dnia w którym sędzia główny będzie siedział poza boiskiem z 3 asystentami i 10 komputerami i będzie przekazywał swoje decyzje temu biegającemu po murawie. Mam nadzieję, że pierwsi zrobią to Anglicy.


Re: Sędziowie piłkarscy... - sebos_krk - 29-08-2008 11:57

A nie macie wrażenia, że w Anglii poziom sędziowania się obniżył? Jakby kilka lat temu to lepiej wyglądało. Jeszcze za czasów Davida Elleray'a, Dermota Gallagher'a czy Jeffa Wintera. Później każdy ważny mecz prowadził Graham Poll (końcówka kariery troszkę słabsza).
Teraz coś z tym gorzej jest. Których z obecnych angielskich arbitrów najlepiej oceniacie?


Re: Sędziowie piłkarscy... - Intel - 29-08-2008 12:38

Pamiętacie Byrona Moreno i Gamala Ghandoura z Mundialu 2002? Korea - Włochy i Korea - Hiszpania. Mistrzowie świata w sędziowaniu dla gospodarzy...

Oto link do ich wspaniałych wyczynów...


<a class="postlink" href="http://pl.youtube.com/watch?v=NTnPb1PkS7M">http://pl.youtube.com/watch?v=NTnPb1PkS7M</a>


Re: Sędziowie piłkarscy... - mucha - 29-08-2008 12:47

Aż się tego oglądać nie chce. :|

Co do Moreno, to:
Cytat:Spotkanie w lidze ekwadorskiej, które przedłużył o 14 minut przyczyniło się do zakończenia kariery tego arbitra.



Re: Sędziowie piłkarscy... - Mata - 30-08-2008 14:22

Miko napisał(a):Dla mnie bdb sędzią jest Lubos Michel.

Michel miał przyjemność sędziowania gościnie w Polsce bodajże tylko jednego meczu ligowego . Legia vs Wisła . Gospodarze rozgromili Krakowian wtedy 5;1 Smile

Taką legendą utożsamianą z sędziowaniem jest oczywiście Pierluigi Collina , chyba każdy słyszał o tym panu i bez większego trudu rozpozna go. Charakterystyczny to on jest ;-)

Kibice też potrafią umilić życie sędziom, weźmy Szweda Andreasa Friska wielki szlagier w LM pomiędzy Barcą a Chelsea doprowadził do zakończenia kariery a poszło o pogawędkę w przerwie meczu z Rajkardem :?


Re: Sędziowie piłkarscy... - Tomassen - 30-08-2008 14:35

Mata napisał(a):Kibice też potrafią umilić życie sędziom, weźmy Szweda Andreasa Friska wielki szlagier w LM pomiędzy Barcą a Chelsea doprowadził do zakończenia kariery a poszło o pogawędkę w przerwie meczu z Rajkardem :?

Warto też wspomnieć o meczu Romy, gdzie ten sędzia został czymś rzucony, skończyło się rozciętą głową i bodajże zamkniętym stadionem Romy (?)


Re: Sędziowie piłkarscy - sebos_krk - 03-12-2008 20:04

Trochę nie wiedziałem gdzie to dać, ale to jest za dobre, żeby tylko wrzucić na shoutboxa. Co zobaczył arbiter dyktując karnego?
[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/RZjvFdPGFfg[/flash]


Re: Sędziowie piłkarscy - mucha - 03-12-2008 20:26

Przekupiony. Nie chce mi się wierzyć, żeby był takim tępakiem, żeby tego nie zauważyć, tym bardziej, że nikt mu nie zasłonił akcji. W krajach południowoamerykańskich korupcja jest na porządku dziennym Wink No może trochę przesadziłem, ale na pewno mamy do czynienia z tym zjawiskiem w tych krajach.


Re: Sędziowie piłkarscy - paolo - 08-12-2008 15:07

Cytat:Szok! Jeden z najbardziej znanych polskich arbitrów, ba sędzia międzynarodowy (!), Jarosław Ż. z Bydgoszczy został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za korzystne rozstrzygnięcia wyników meczów.

:shock:

Za niedługo to i Gilewskiego zamkną.


Re: Sędziowie piłkarscy - Carlito - 08-12-2008 17:44

Gilewski to nie powinien się w ogóle przyznawać, że jest Polakiem. Popatrzą w dane osobowe: -Polak? W takim razie dziękujemy.

Jak na razie tylko on trzyma wysoki poziom. Podobno ma jechać ma MŚ do RPA Smile


Re: Sędziowie piłkarscy - Miko - 08-12-2008 19:03

Wysoki poziom oraz jest zawodowym sędzią. No jest już w ścisłej grupie kandydatów na MŚ 10'. Jak będzie dalej dobrze sędziował w Champions League i PU to pewnie się załapie na jakże globalną imprezę piłkarską.


Re: Sędziowie piłkarscy - Adis - 09-12-2008 10:32

Była mowa o Gilewskim? Proszę bardzo:
Cytat:Grzegorz G., międzynarodowy sędzia z Radomia, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformowała TVN24.
Uznawany za najlepszego polskiego sędziego G. był kandydatem do prowadzenia spotkań w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. Od kilku lat sędziował mecze międzypaństwowe oraz w europejskich pucharach.

Wraz z Grzegorzem G. CBA zatrzymało jego asystenta Tomasza S.
Jak powiedział PAP szef oddziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu Edward Zalewski, mężczyźni jeszcze we wtorek mają zostać przewiezieni do Wrocławia.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 170 osobom: działaczom sportowym, sędziom, obserwatorom PZPN, m.in. dwóm członkom zarządu PZPN Witowi Ż. i Kazimierzowi F.

W grudniu ub. roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., pseud. Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.