Redcafe.pl - Manchester United Forum
Poglądy na kontrowersyjne tematy - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Poglądy na kontrowersyjne tematy (/showthread.php?tid=579)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - ZasadKG - 10-04-2011 21:51

oczywiście że tak


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Mubinio - 11-04-2011 08:40

Zależy, co.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 11-04-2011 09:02

Jak dla mnie wszystko.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Mata - 11-04-2011 09:37

Świat byłby piękny.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Lasq - 11-04-2011 10:18

Nie


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - mucha - 11-04-2011 11:55

Jeśli chodzi o marihuanę to nie pojmuję jak coś takiego może być nielegalnego. Każdy, komu się zdarzyło zapalić choć raz w życiu doskonale wie, że nie ma powodów, aby zabraniać jej spożywania. W historii ludzkości nigdy nie stwierdzono zgonu, którego przyczyną byłoby przedawkowanie marihuany. Papierosy są milion razy bardziej szkodliwe. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to zabranianie jej spożywania jest po prostu niepojęte.

A państwo zamiast wydawać po kilkadziesiąt milionów na walkę z narkomanią (w ogóle to nie wiem dlaczego marihuana jest nazywana narkotykiem), powinno zalegalizować marihuanę (amfetamina itp. to już inna sprawa), wprowadzić akcyzę i trzepać kasę.

Ale to jest Polska, rzygać mi się chce na poczynania ludzi rządzących w państwie.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - branka - 11-04-2011 16:43

Jest nazywana narkotykiem może dlatego, że jest halucynogenna.

Widziałeś kiedyś osobę jarająca marihuanę dzień w dzień? Daleko bardziej to po niej widać, niż po osobie która na co dzień pali fajki. Marihuana JEST szkodliwa - choć w małych ilościach może mieć działanie lecznicze Wink natomiast alkohol spożywany dzień w dzień robi jeszcze większą sieczkę w organizmie.

Mimo wszystko ja też jestem za jej legalizacją - jak ktoś sie chce truć paląc codziennie to niech się truje... a jak ktoś chce okazyjnie zapalić to byłoby łatwiej zdobyć i może wtedy byłaby lepszej jakości, bo to co czasem można kupić w Polsce jest śmiechu warte.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - truered - 11-04-2011 16:49

Jak ktoś chce to może walić spirytus, czy rozpałkę do grilla, która szkodzi 3 razy bardziej niż marihuana. Dajmy ludziom trochę wolności, jak chcą się truć niech się trują. Parafrazując głupi z wozu ludziom lżej Wink


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - ZasadKG - 11-04-2011 16:51

Powiem tak - pełnoletni jeszcze nie jestem (zostało mi jeszcze 10 miesięcy Tongue), ale w sumie dość spore doświadczenie w zażywaniu marihuany mam, nie jest to może chwalebne, ale doświadczenie mam i chuj Tongue
No i z tej racji powiem tak, że w 1839747891789719% popieram zdanie Muchy mówiące że:
mucha napisał(a):Każdy, komu się zdarzyło zapalić choć raz w życiu doskonale wie, że nie ma powodów, aby zabraniać jej spożywania.
SOOOOOOOOOOO TRUE! Niestety tak to u nas w polsce jest, że za władze chwyta się banda debili, która nie ma najmniejszego pojęcia o tym, jakie decyzje byłyby korzystne dla państwa i ludzi, chcą tylko utrzymać się przy korycie, pierdoląc populistyczne hasełka, a tak naprawdę nie zmienia się od tych dwudziestu lat nic (tylko ceny rosną Smile ). Pozytywów legalizacji jest tak dużo, ze w sumie ciężko je wymienić (wpływy dla państwa, większa kontrola jakości, nie będzie na 'rynku' jakiś gówien pryskanych lakierem żeby były cięższe, ogólny wzrost zadowolenia społeczeństwa, mniej młodocianych 'przestępców', zniknięcie mafii, przynajmniej jej segmentu dotyczącego MJ), natomiast negatywów dopatrzyć się trudno.

LEGALIZE!
Najwięcej do powiedzenia o tym jakie to gówno mają ci co gówno o tym wiedzą! Smile


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - truered - 11-04-2011 16:57

ZasadKG napisał(a):nie jest to może chwalebne, ale doświadczenie mam i chuj Tongue

Big Grin

Wiadomo, że każdy z nas kiedyś próbował itepe. Ponadto holenderskie jest najlepsze, bo można je na legalu hodować itp itd. Tu chodzi chyba o to , co Branka zasugerowała. Jeżeli mają zabronić nam, bo jest niezdrowym, żeby palić bardzo często. Chodzi o to, że takie myślenie jest złe, bo równie dobrze możesz się objeść kaszą, a to też niezdrowe


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - mucha - 11-04-2011 17:03

branka napisał(a):Widziałeś kiedyś osobę jarająca marihuanę dzień w dzień?

Oczywiście. Mam z taką osobą (w sumie to niejedną) kontakt regularny. Widuję je codziennie i nie zauważyłem niczego dziwnego. Normalni ludzie, bardzo lubiani w społeczeństwie, nie mający żadnych problemów w życiu codziennym.

Tak jak zasad napisał, najwięcej wypowiadają się ci co najmniej wiedzą. Ludzie omamieni przez media myślą, że marihuana to narkotyk, powodujący jakieś bardzo negatywne skutki. Jestem przekonany, że jakbym powiedział swojej matce, że od czasu do czasu zdarza mi się zapalić, to nie wypuszczałaby mnie z domu i wysłała do psychologa.

Sam miałem kiedyś podejście, że nie ruszam takich rzeczy. Nie wiedziałem czym jest marihuana i właściwie nie chciałem wiedzieć. Stwierdziłem jednak, że wszystkiego trzeba spróbować i od pewnego czasu zmieniłem podejście. Nie ciągnie mnie do tego, ale jak jest okazja to lubię spędzić czas przy dobrym blancie. Fakt jest jednak taki, że szkoda mi na to pieniędzy, wolę je przeznaczyć na alkohol (imo fajniejsza faza Smile )

truered napisał(a):Chodzi o to, że takie myślenie jest złe, bo równie dobrze możesz się objeść kaszą, a to też niezdrowe

No, dokładnie o to się rozchodzi. Przedawkowanie wszystkiego może być szkodliwe. Żyjemy w wolnym państwie i naszą sprawą powinno być, co zażywamy, dopóki coś, co zażywamy nie będzie miało takiego wpływu, że nagle będę miał ochotę kogoś zabić czy coś w tym stylu.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - RedLucas - 11-04-2011 17:08

Jak tam dla mnie dobra decyzja. Tak jak pisaliście w zdrowych ilościach szkodliwe to nie jest. Na rynku mamy całą masę dużo bardziej szkodliwych rzeczy, które od dawna są legalne. A nawet jakby legalizacji nie było, to Ci co chcą i tak by palili, a Ci co nie, to nie. Jedynie państwu jest łatwiej kontrolować to wszystko, więc chyba dobrze.

Z drugiej strony nie mogę słuchać ludzi (vive moja katechetka), którzy już doszukują się w tym końca świata. Że chwila, moment i będziemy mieli legalizację heroiny i innych twardych narkotyków. Że zaraz będziemy mieli upadek społeczeństwa. No dajcie, że spokój.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 11-04-2011 17:56

[flash=640,390]http://www.youtube.com/v/q90jCS9DKQw[/flash]


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - daniel - 11-04-2011 18:27

Zawsze przy okazji dyskusji o legalizacji poruszam ten argument: nie ma legalizacji bo nie ma kto lobbować, nie ma kto dać pokaźnej sumy pod stołem by przeszły odpowiednie zmiany w tzw. ustawie antynarkotykowej. 1 kwietnia pojawiło się światełko w tunelu ponieważ sejm przyjął poprawki do w/w ustawy, które w wielkim ogólniku mówią, że 'prokuratura może odstąpić od ścigania jeśli policjant/ci, którzy dokonali zatrzymania stwierdzą, że ilości marihuany były niewielkie, na tzw. własny użytek'. Nie jest to może do końca to, czego spodziewaliby się zwolennicy legalizacji ale zawsze to mały krok naprzód. Karalność to w ogóle sprawa mocno kontrowersyjna, zwłaszcza jeśli ktoś nie handluje a został złapany na dymku, automatycznie ma nasrane w papierach i przy niepomyślnych wiatrach nawet kilkanaście miesięcy w ciupie.
Ja jestem oczywiście za tym by doszło choćby do częściowej legalizacji, np. można było mieć swój krzak a przy sobie przynajmniej te dwa gramy. Sytuacje kiedy ktoś wsiada po baku za kółko są oczywiście niedopuszczalne, podobnie jak alkohol thc wpływa na (choćby) czas reakcji. Jednak nie spotkałem się by ktoś palący był zagrożeniem dla społeczeństwa, i te wszystkie pierdolenia typu 'pierwszą działkę dostają za friko' czy 'najpierw trawka później twarde narkotyki' można sobie wsadzić między pośladki.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Mubinio - 11-04-2011 19:22

To może i ja się wypowiem. Pal licho moje doświadczenie, jakieś tam mam, żeby nie pozostać gołosłowny - nie ma się czym chwalić. Ale jak ktoś mi mówi, że osoba jarająca dzień w dzień jest zupełnie zdrowa - to mówi mi tym samym, że ktoś pijący alkohol dzień w dzień też jest zupełnie zdrowy. Bo ja obydwie te używki stawiam na równi. I akurat znam osoby jarające dzień w dzień i na ich przykładzie mogę stwierdzić takie dolegliwości jak zanik koncentracji, życiowy marazm ("chodzmy zajarać,a potem obejrzymy film" - i pół dnia ch... strzelił), problemy ze szkołą (bo się nie chce chodzić) i ogólnie nazwałbym "problemy z motywacją". Prawda jest taka, że zioło strasznie rozleniwia. Z drugiej strony alkohol też.
Dlatego też nie mam nic do wprowadzenia legalizacji, ale zastanowiłbym się nad kwestią surowszego karania małolatów za to. Jak ktoś ma 18 - niech se pali bez przeszkód. Ale nie chciałbym, żeby 15latkowie traktowali to sobie tak beztrosko, bo z każdego uzależnienia jest ciężko wyjść. A jak ktoś mi mówi, że marihuana nie uzależnia - spuszczam nad tym zasłonę milczenia: za wiele już widziałem takich przypadków i widzę do dzisiaj.