Redcafe.pl - Manchester United Forum
Poglądy na kontrowersyjne tematy - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Poglądy na kontrowersyjne tematy (/showthread.php?tid=579)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - ZasadKG - 12-04-2011 13:43

robaldo napisał(a):Matys, a powiedz mi jaki jest odsetek młodocianych przestępców, którzy piją i palą, a jaki wśród młodzieży, która żre w fast foodach. Co mają ze sobą wspólnego czyny, które szkodzą tej konkretnej osobie i mogą zaszkodzić wielu innym, a jedzenie fast foodów w KFC. Dlatego nie rozpatrujmy tej sprawie tylko w kontekście osoby, która ćpa na potęgę lub tylko sobie popala, ale też szkód, które wyrządza całemu środowisku.

Omg, jakie szkody środowisku wyrządza osoba paląca marihuane?


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 12-04-2011 13:53

robaldo napisał(a):Matys, a powiedz mi jaki jest odsetek młodocianych przestępców, którzy piją i palą, a jaki wśród młodzieży, która żre w fast foodach. Co mają ze sobą wspólnego czyny, które szkodzą tej konkretnej osobie i mogą zaszkodzić wielu innym, a jedzenie fast foodów w KFC. Dlatego nie rozpatrujmy tej sprawie tylko w kontekście osoby, która ćpa na potęgę lub tylko sobie popala, ale też szkód, które wyrządza całemu środowisku.
Jak to co mają wspólnego. Wszystko w nadmiarze szkodzi. Obżerasz się pizzą, frytkami, hamburgierami i popijasz to colą, to na dobre Ci to nie wyjdzie. Robisz sobie krzywdę, tak samo gdy kopcisz szlugi.

Tylko to nie jest powód, dla którego, trzeba by tych rzeczy zakazywać.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - robaldo - 12-04-2011 14:11

matys napisał(a):Jak to co mają wspólnego. Wszystko w nadmiarze szkodzi. Obżerasz się pizzą, frytkami, hamburgierami i popijasz to colą, to na dobre Ci to nie wyjdzie. Robisz sobie krzywdę, tak samo gdy kopcisz szlugi.

Tylko to nie jest powód, dla którego, trzeba by tych rzeczy zakazywać.

Pełna zgoda wszystko w nadmiarze szkodzi, tylko jeśli chodzi o szlugi granica jest bardzo cienka i czasami łatwo można przekroczyć nie zdając sobie z tego sprawy. Gdyby to było takie proste i w 100% pozytywne jak wy o tym mówicie, to już dawno byłoby legalne. Skoro nawet fajki są legalne, to czemu nie to, coś w tym chyba jest Idea

ZasadKG napisał(a):Omg, jakie szkody środowisku wyrządza osoba paląca marihuane?

A skąd ty możesz wiedzieć, co taka osoba ma we łbie po 10, czy 20 latach jarania. Naukowcy się znaleźli, którzy wszystko wiedzą i wszystkiego już doświadczyli i nic nie może ich zaskoczyć :?


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - panopticum - 12-04-2011 14:12

ZasadKG napisał(a):Omg, jakie szkody środowisku wyrządza osoba paląca marihuane?
Emisja CO2 8-)

Cytat:A skąd ty możesz wiedzieć, co taka osoba ma we łbie po 10, czy 20 latach jarania.
A skąd wiadomo, kto będzie jeszcze żył za 10 albo 20 lat. Na starość nikt nie będzie zdrowy, tak czy siak.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 12-04-2011 14:13

robaldo napisał(a):Skoro nawet fajki są legalne, to czemu nie to, coś w tym chyba jest Idea
No, nazywa się to polityka.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - robaldo - 12-04-2011 14:14

matys napisał(a):
robaldo napisał(a):Skoro nawet fajki są legalne, to czemu nie to, coś w tym chyba jest Idea
No, nazywa się to polityka.

To powiedz mi, na czym w tej sprawie ma polegać ta polityka.

panopticum napisał(a):A skąd ty możesz wiedzieć, co taka osoba ma we łbie po 10, czy 20 latach jarania.


A skąd wiadomo, kto będzie jeszcze żył za 10 albo 20 lat. Na starość nikt nie będzie zdrowy, tak czy siak.

Pewnie nic nigdy nie wiadomo, ale z tego oprócz wróżek zdają sobie wszyscy sprawę 8-) Mówisz na starość...okres 10, 20 lat dla 15 latka raczej nie prowadzi do starości. A poza tym mówiąc, "co ma we łbie", chodziło ma bardziej o to, że mając te "nic" we łbie może być już mniej fajny dla innych. Jak Ci taki psychol kiedyś sypnie na ulicy albo jeszcze coś innego wymyśli, to może wtedy już takie perfect to dla Ciebie nie będzie, tylko, że wtedy na jakiekolwiek działania już będzie za późno :/


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - panopticum - 12-04-2011 14:21

Po prostu to jest o wiele popularniejsza używka. USA przerabiało podobną akcję z prohibicją. Nie da się tego skutecznie zakazać, jedynym zwycięzcą są zorganizowane grupy przestępcze.
No i z akcyzy idzie gruba forsa do budżetu.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 12-04-2011 14:21

Na słupkach poparcia m.in. Większość starszych Polaków marysie pewnie uważa za dzieło szatana, więc jak słyszą Donka, który zapowiada walkę z narkomanami, to myślą, że spoko gość z niego, bo dba o naród.

Plus ogromne pieniądze, które idą na walkę z narkotykami, z których nie jeden pewnie już zbudował dom i se kupił Mercedesy.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - robaldo - 12-04-2011 14:28

panopticum napisał(a):Po prostu to jest o wiele popularniejsza używka. USA przerabiało podobną akcję z prohibicją. Nie da się tego skutecznie zakazać, jedynym zwycięzcą są zorganizowane grupy przestępcze.
No i z akcyzy idzie gruba forsa do budżetu.

Potem gruba kasa idzie także do NFZ-u na leczenie takich różnych delikwentów


matys napisał(a):Na słupkach poparcia m.in. Większość starszych Polaków marysie pewnie uważa za dzieło szatana, więc jak słyszą Donka, który zapowiada walkę z narkomanami, to myślą, że spoko gość z niego, bo dba o naród.

Nie tylko Tusek walczy z narkomanią, bo każdy to robi, każdy tak samo nieudolnie, ale takie pierdoły w kampanii gadać sobie może każdy, a akurat z tego mało kto ich rozlicza.

matys napisał(a):Plus ogromne pieniądze, które idą na walkę z narkotykami, z których nie jeden pewnie już zbudował dom i se kupił Mercedesy.

Skoro uważasz, że to taki złoty interes, to czemu nie zakazać palenia papierosów i potem organizować walkę z nikotynizmem. Że też nikt na to jeszcze nie wpadł...


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Lasq - 12-04-2011 14:29

panopticum napisał(a):
Lasq napisał(a):Mało który palacz marihuany poprzestaje w życiu tylko na tym
To znaczy ilu?

3049392,73

panopticum napisał(a):
Lasq napisał(a):Ecstasy i LSD to już twarde narkotyki o mocnym destrukcyjnym działaniu dla organizmu
To znaczy jakim działaniu?

Ecstasy:

Cytat:- Na skutek przedawkowania środka lub szczególnej nadwrażliwości na jego działanie może pojawić się tzw. "złośliwy zespół neuroleptyczny" (spadek ciśnienia krwi, gwałtowny wzrost temperatury ciała, drgawki i śpiączka) prowadzący do śmierci.
- Szczególnie niebezpieczne jest przyjmowanie MDMA przez osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Środek ten powoduje migotanie komór serca nawet u osób zdrowych.
- Podobnie jak w przypadku stosowania innych środków z grupy amfetamin może dochodzić ciężkich stanów depresyjnych, urojeń i psychoz, które środek ten może ujawnić i wzmocnić, lub będą one bezpośrednim następstwem jego stosowania.
- Nie wiele wiadomo o efektach długotrwałego używania ecstasy, ale istnieją przesłanki co do tego, że może powodować zmiany degeneracyjne niektórych neuronów w mózgu.

LSD:

Cytat:- Ciągłe zażywanie LSD powoduje uszkodzenia mózgu oraz zmiany chromosomalne.
- Szczególnie przy stosowaniu zbyt dużych dawek mogą pojawić się poważne urojenia, które wpływając na zachowanie zagrożą bezpieczeństwu odurzonej osoby.
- W przypadku używania LSD, u niektórych osób może mieć to wpływ na wyzwalanie się stanów psychotycznych (indukcja schorzeń psychiatrycznych) a także na występowanie tendencji samobójczych.
- Flashback - możliwość ponownego, chwilowego wystąpienia wrażeń i halucynacji doznanych podczas odurzenia mająca miejsce w pewnym odstępie czasowym od momentu odurzenia (nawet po kilku tygodniach czy miesiącach).

Od siebie dodam, ze LSD jest silnym środkiem psychotropowym, który prowadzi do poważnych zmian w psychice, psychoz, silnych stanów lękowych lub ostrej depresji.

panopticum napisał(a):
Lasq napisał(a):Ważne pytanie jednak brzmi czy legalizacja coś zmieni?
Za kraty nie trafi dziewczyna, czy chłopak, z gietem w kieszeni, który chciał sobie po prostu zapalić. Obecnie jest traktowany jak diler i może trafić do więzienia. Więzienie złamało życie większej ilości osób niż marihuana.
Lasq napisał(a):Nikt mi nie wmówi, że legalizacja nie spowoduje wzrostu spożycia
A czemu miałby mi przeszkadzać wzrost spożycia..

Wyrywasz zdania z kontekstu (zresztą bardzo często zdarza Ci się to robić co zaobserwowałem dawno na tym forum wiec aż się dziwie sobie, ze kontynuuję tą dyskusję) - cały ostatni akapit był całością. Chodziło o to czy legalizacja zmieni wielkość spożycia - to, ze on Tobie by nie przeszkadzał nie zmienia faktu, że przy wzroście spożycia negatywny wpływ narkotyku obejmie większą ilość osób. Pojawiają się argumenty, ze legalizacja nie zmieni w znaczący sposób spożycia co oczywiście jest bzdurą - dlatego to napisałem.

Co do rzeczonego chłopaka czy dziewczyny. Po pierwsze ile jest przypadków zamykania takich osób w więzieniu, bo ja jakoś o nich nie słyszę. Zazwyczaj jest to grzywna, pouczenie, w ostateczności zawiasy. Po drugie tak ciężko nie łamać prawa? Ja bym mógł argumentować, że głodny bezdomny mógłby iść do marketu ukraść trochę jedzenia bo w końcu taki market i tak na tym nic nie straci. No ale jak go złapią to pójdzie siedzieć (też raczej w mało którym przypadku co czyni analogię jeszcze lepszą) - czy to znaczy, że należy zalegalizowac drobne kradzieże?

panopticum napisał(a):No to nie trafiają pewnie do niej ludzie, którzy zapalą sobie na imprezie, tylko tacy, co palą, grzeją w kanał, wciągają itp.
Ja mam doświadczenie w postaci znajomości z ludźmi, którzy brali sporo rzeczy. Grzybki, koks, marihuana, kwas, amfa, nawet te nieszczęsne dopalacze (sam zresztą popalałem artykuły kolekcjonerskie). Żadna z nich jednak nie skończyła tak smutno, jak wynika z twoich opowieści.

No Twoja grupa znajomych na pewno jest bardzo reprezentatywna w skali kraju, skończmy z takimi przykładami proszę. To raz. Dwa, że odnoszę wrażenie, ze Ci ludzie "co palą, grzeją w kanał, wciągają itp." to według Ciebie się biorą znikąd. Że rodzą się i w akcie urodzenia mają zapisane "narkoman", od 6 roku życia jadą na amfie, od 10 cisną morfinę a w 15 nie są w stanie więcej ćpać bo mają tak zniszczone żyły, że wbicie igły powoduje u nich olbrzymi krwotok. Myślisz, że Ci ludzie za którymi ma kontakt moja matka nigdy nie byli ludźmi którzy chcieli tylko zapalić sobie na imprezie? Że ich ambicja życiową od zawsze było zostanie narkomanami?

@Matys: Porównujesz seks, bukmacherkę i fast-foody do ćpania narkotyków. Pozwól, że uznam to za jakaś głęboko skrytą ironię i nie odbiorę tego posta tak jakbyś naprawdę tak uważał bo to musiałoby mnie to prowadzić do zwątpienia w twoja zdolność logicznego rozumowania a tego nie chcę bo Cię lubię.

@Matys2 (za szybko odpisujecie): I myślisz, że dilerzy by zniknęli jakby marihuana była legalna? Po pierwsze samą trawę by sprzedawali dalej tylko taniej niż państwo i wierz mi, ze znaleźli by się chętni. Po drugie zaopatrywali by ludzi w inne narkotyki, które pojawiają się na imprezach po maryśce. Oczywiście to jest punkt w którym się różnimy i pewnie nie dojdziemy do konsensusu. Z jednej strony panopticum przyznaje, że chętnie spróbował by LSD a z drugiej cześć osób próbuje udowadniać, ze marycha to jedno a inne narkotyki to drugie. To gdzie ta ochrona? Skoro pozwalamy na jeden narkotyk a te do których on prowadzi nadal są rozprowadzane w podziemiu. Szczególnie, ze twierdzicie (i tu się zgadzam z Wami), że sama marihuana jako taka nie jest szkodliwa dla organizmu. Wiec ta ochrona jest chyba jednak bardzo iluzoryczna. A co jest kosztem? Oficjalne przyzwolenie na ćpanie. Chyba jednak za wysoki ten koszt.

Rozumiem, że to wynika z filozofii "jak nie umiesz z kimś wygrać to do niego dołącz" ale ja tej doktryny nie kupuje. Wolę ostrą walkę z biznesem narkotykowym, nawet z założeniem, ze wygrać się nie da ale przynajmniej ograniczyć na pewno niż poddanie się. Czy da się wyeliminować całkowicie kradzieże, pobicia, morderstwa? Też nie a czy to znaczy, ze nie należy z tym walczyć. Chyba jednak nie.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - mucha - 12-04-2011 14:49

Ja dodam tylko tyle, że nie widzę związku pomiędzy paleniem marihuany a wciąganiem w nocha amfetaminy. Znam ludzi, którzy lubią sobie zapalić, a na myśl o amfetaminie im się niedobrze robi. Sam do nich należę. Jestem przekonany, że nigdy będę wciągał amfy, nie zażyję żadnej tabletki typu LSD ani nie wstrzyknę sobie nic w żyły.

Walka z twardymi narkotykami? Jak najbardziej, bo znam kilku ludzi, którym zdarza się regularnie zażywać amfetaminę i wyglądają po prostu strasznie. Znam jednak wielu ludzi, którzy palą marihuanę i nie dostrzegam żadnych negatywnych skutków. Nie widzę więc powodu, aby zabraniać czegoś, co nam nie szkodzi.

I szczerze to grzeją mnie jakiekolwiek statystyki. Widzę na swoim przykładzie jak to działa i śmiało mogę powiedzieć, że marihuana to nic złego - nie wyrządza szkód, a już na pewno nie jest początkiem drogi do zażycia twardych narkotyków.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 12-04-2011 14:51

Lasq napisał(a):@Matys: Porównujesz seks, bukmacherkę i fast-foody do ćpania narkotyków. Pozwól, że uznam to za jakaś głęboko skrytą ironię i nie odbiorę tego posta tak jakbyś naprawdę tak uważał bo to musiałoby mnie to prowadzić do zwątpienia w twoja zdolność logicznego rozumowania a tego nie chcę bo Cię lubię.
Z seksem się zagolopowałem, to nie ma związku z szkodą dla zdrowia.

Raz jeszcze napiszę, alkohol, papierosy, gówniane żarcie, hazard czy choćby kawa może/jest w nieumiarkowanych ilościach groźny dla ludzi, szczególnie dla młodszych. Jedne bardziej, drugie mniej, ale wszystkie mają zły wpływ na człowieka(nie licząc wyjątków typu, wygrana w dużym lotku), patrząc z perspektywy czasu. Więc dlaczego te są dozwolone, a marihuana jest zdelegalizowana? Czemu to pan Tusek ma mi mówić, co jest dla mnie dobre, a co nie? Mam swój rozum, potrafię myśleć.

A to, że już taka ludzka natura jest, że się lubimy popisywać, zwłaszcza w wieku dojrzewania, nie może tutaj być kryterium tego czy coś może być legalne czy nie.

Lasq napisał(a):I myślisz, że dilerzy by zniknęli jakby marihuana była legalna? Po pierwsze samą trawę by sprzedawali dalej tylko taniej niż państwo i wierz mi, ze znaleźli by się chętni.
Ok, racja. Tak jak do dzisiaj się sprzedaje lewy szpirytus czy faje ze wschodu. Ale jaki to będzie procent? Czy wszyscy gonią na bazar kupować pety za 3 zł paczka, czy spirytus niewiadomego pochodzenia? Nie, większość ludzi kupuje papierosy i alkohol w sklepach, dając zarobić dzięki temu państwu. I jestem pewny, że podobnie by było z narkotykami.

Lasq napisał(a):Czy da się wyeliminować całkowicie kradzieże, pobicia, morderstwa? Też nie a czy to znaczy, ze nie należy z tym walczyć. Chyba jednak nie.
Bez sensu porównanie, bo w wyżej wymienionych przypadkach, krzywdzisz kogoś bezpośrednio. Ćpając, robisz sobie krzywdę, i jeśli komuś obok, to tylko pośrednio.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - robaldo - 12-04-2011 14:57

Litości ludzie...Jakby marihuana była totalnie cacy, to nie znalazłoby się na świecie tylu debili, żeby to zakazywać...i błagam nie wyjeżdżajcie mi z zyskami, bo to zwykłe kłamstwo. Nie rozumiem, czemu po jakimś tam mniejszym lub większym popalaniu przez mniej lub więcej lat, ale na pewno nie tyle, żeby zapewniać o czymkolwiek, próbujecie tu dawać jakieś dowody, że tak wygląda sprawa z marihuaną lub tak nie wygląda sprawa z marihuaną. Jestem ciekaw, czy jakby tak wszyscy zaczęli jarać na potęgę, to nagle byliby zdrowsi, młodsi i szczęśliwsi :shock:

matys napisał(a):Lasq napisał(a):I myślisz, że dilerzy by zniknęli jakby marihuana była legalna? Po pierwsze samą trawę by sprzedawali dalej tylko taniej niż państwo i wierz mi, ze znaleźli by się chętni.


Ok, racja. Tak jak do dzisiaj się sprzedaje lewy szpirytus czy faje ze wschodu. Ale jaki to będzie procent? Czy wszyscy gonią na bazar kupować pety za 3 zł paczka, czy spirytus niewiadomego pochodzenia? Nie, większość ludzi kupuje papierosy i alkohol w sklepach, dając zarobić dzięki temu państwu. I jestem pewny, że podobnie by było z narkotykami.

Matys nie bierzesz chyba pod uwagę podstawowej sprawy, kto jest jednym z główniejszych odbiorców marychy. A są to niewątpliwie małe gnojki, które oczywiście zbierają kulturalnie pieniążki w śwince i tylko czekają, aż się sklepik z marychą otworzy i oni grzeczniutko zakupią swój towarek, wrócą do domciu i tam się nim będą delektować. Nie żartuj Matys, większość z nich nie ma nawet grosza i albo dalej będą kraść, jak kradną, żeby zdobyć chociaż trochę działki. Albo tak, czy tak będą kraść, z tym, że może trochę mniej i kupować po tańszej cenie od dilerów.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - mucha - 12-04-2011 15:00

A co, ja mam palić przez 50 lat, żebym mógł ocenić czy to rzeczywiście szkodzi? Masz naprawdę idiotyczne podejście - skoro na świecie jest jak jest, to znaczy, że jest dobrze.

Paliłeś kiedyś? Stawiam, że nie. Zapal parę razy i sam oceń.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Lasq - 12-04-2011 15:06

matys napisał(a):Raz jeszcze napiszę, alkohol, papierosy, gówniane żarcie, hazard czy choćby kawa może/jest w nieumiarkowanych ilościach groźny dla ludzi, szczególnie dla młodszych. Jedne bardziej, drugie mniej, ale wszystkie mają zły wpływ na człowieka(nie licząc wyjątków typu, wygrana w dużym lotku), patrząc z perspektywy czasu. Więc dlaczego te są dozwolone, a marihuana jest zdelegalizowana? Czemu to pan Tusek ma mi mówić, co jest dla mnie dobre, a co nie? Mam swój rozum, potrafię myśleć.

Tak jak pisałem rozmijamy się w jednym punkcie. Dla mnie marihuana nie jest izolowanym problemem a takim są fast-foody, hazard, kawa czy również papierosy oraz fajki. Żadna z tych rzeczy, mimo że w nadmiarze szkodliwa nie doprowadzi Cie do zażywania rzeczy o wiele groźniejszych marihuana tak. To jest miejsce o które się rozbija jakikolwiek kompromis. Ja Was pewnie nie przekonam a Wy mnie tym bardziej, ze tak nie jest Wink

Poza tym nie lubię przerysowań. Zrozumiałbym porównanie do fajek czy alkoholu ale kurwa fast-foody? Kawa? Przynajmniej z tego seksu się wycofałeś chociaż on tutaj akurat może mieć najbardziej zgubne i istotne konsekwencje dla życia człowieka (ciąża i wynikające z tego, nie zawsze przyjemne następstwa).

matys napisał(a):Ok, racja. Tak jak do dzisiaj się sprzedaje lewy szpirytus czy faje ze wschodu. Ale jaki to będzie procent? Czy wszyscy gonią na bazar kupować pety za 3 zł paczka, czy spirytus niewiadomego pochodzenia? Nie, większość ludzi kupuje papierosy i alkohol w sklepach, dając zarobić dzięki temu państwu. I jestem pewny, że podobnie by było z narkotykami.

Dobra procent może nie będzie duży ale pominąłeś to, ze oni wciąż będą zaopatrywać ludzi w cięższe narkotyki. I znów dochodzimy do punktu o którym wspomniałem wyżej.

matys napisał(a):Bez sensu porównanie, bo w wyżej wymienionych przypadkach, krzywdzisz kogoś bezpośrednio. Ćpając, robisz sobie krzywdę, i jeśli komuś obok, to tylko pośrednio.

Akurat porównanie miało tylko na celu pokazać idiotyzm teorii, ze jeśli nie można z czymś wygrać to należy się do tego przyłączyć (zalegalizować).