Redcafe.pl - Manchester United Forum
Poglądy na kontrowersyjne tematy - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Na luzie (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Offtopic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Poglądy na kontrowersyjne tematy (/showthread.php?tid=579)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Re: Śmiech to zdrowie - sebos_krk - 26-11-2010 11:38

Dobrze, że Polska to bogaty kraj, wszyscy ludzie mają co jeść, dzieci mają super sale gimnastyczne i boiska szkolne, szpitale najnowsze technologie, a autostrady mamy najlepsze w Europie. I darmowe.
A jak już się nie ma co z pieniędzmi zrobić, to się buduje pomniki. Też najbardziej wypaśne na świecie. A co.


Re: Śmiech to zdrowie - panopticum - 26-11-2010 13:09

Przecież to część tarczy antyrakietowej, a nie pomnik. Będzie strzelał laserami z oczu.


Re: Śmiech to zdrowie - Kosma - 26-11-2010 22:01

sebos_krk napisał(a):Dobrze, że Polska to bogaty kraj, wszyscy ludzie mają co jeść, dzieci mają super sale gimnastyczne i boiska szkolne, szpitale najnowsze technologie, a autostrady mamy najlepsze w Europie. I darmowe.
A jak już się nie ma co z pieniędzmi zrobić, to się buduje pomniki. Też najbardziej wypaśne na świecie. A co.

Pieprzysz.
Jeśli budowa pomnika ma się zwrócić, a nawet w przyszłości da się na tym zarobić, to co w tym złego?


Re: Śmiech to zdrowie - daniel - 26-11-2010 22:13

Kris1908 napisał(a):Jeśli budowa pomnika ma się zwrócić, a nawet w przyszłości da się na tym zarobić, to co w tym złego?

Pomnik Jezusa, który bardziej robi jako ciekawostka a głównym czynnikiem jego budowy są powódki ekonomiczne? W tak bardzo katolickim kraju jak Polska? No to brawo, Ci bardziej zagorzali powinni być zdegustowani.


Re: Śmiech to zdrowie - Sirius - 26-11-2010 23:20

panopticum napisał(a):Przecież to część tarczy antyrakietowej, a nie pomnik. Będzie strzelał laserami z oczu.

Od razu mi się skojarzyło z Eddiem, maskotką Iron Maiden, która robi tak podczas koncertu :-D


Re: Śmiech to zdrowie - Kosma - 26-11-2010 23:24

daniel napisał(a):Kris1908 napisał(a):Jeśli budowa pomnika ma się zwrócić, a nawet w przyszłości da się na tym zarobić, to co w tym złego?

Pomnik Jezusa, który bardziej robi jako ciekawostka a głównym czynnikiem jego budowy są powódki ekonomiczne? W tak bardzo katolickim kraju jak Polska? No to brawo, Ci bardziej zagorzali powinni być zdegustowani.

1) Ci bardziej zagorzali, jak raczyłeś ich nazwać, niech uznają to za dowód czci Jezusa.
2) Reszta niech uznają to na sposób zarobku na wiernych frajerach.
I wszyscy zadowoleni.

Mogę kontynuować dyskusję, ale w innym dziale. Z mej strony na razie EOT


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - sebos_krk - 27-11-2010 09:32

Przeniosłem tutaj wszystko od postu Daniela.

Kris1908 napisał(a):Jeśli budowa pomnika ma się zwrócić, a nawet w przyszłości da się na tym zarobić, to co w tym złego?
Jasne, za rok się jeszcze puści famę, że Matka Boska ukazała się na cokole pomnika i będzie jeszcze większa atrakcja.
Z drugiej strony na Harrym Potterze można obecnie jeszcze więcej zarobić <cwaniak>
Dla mnie to marnotrastwo pieniędzy, bo one jeśli się zwrócą trafią do kasy gminy na której stoi pomnik i pewno kościoła, który jest z nią ugadany.
Nie od dziś wiadomo jaki to biznes i jaka mafia. Ksiądz we wsi najważniejsza persona. :lol:


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Chudy - 27-11-2010 12:10

Burmistrz Świebodzina, porównał ów Chrystusa do piramid egipskich. Odważne porównanie, i co mnie najbardziej śmieszy to lokalizacja tego "Cudu", przy drodze do Niemiec. Fantastyczny widok na Tesco, które stoi nieopodal musi być z tej korony.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Szymcio - 27-11-2010 12:32

Cytat:Ksiądz we wsi najważniejsza persona

W mojej wsi niewielu ludzi lubi księdza, oprócz tak zwanych świętych rodzin. Zresztą co się dziwić, skoro chodzą bardzo poważne ploty, że ma dziecko, parę razy widziano go z panienkami, mojemu kumplowi raz prawie rozwalił łeb pękiem kluczy, a o moim końcu ulicy wypowiada się w podobnym tonie jak Rydzyk o szatanistach. Więc spadówka men.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - matys - 27-11-2010 12:55

Ej no, ale z tego co mi wiadomo, to pomnik został wybudowany z prywatnych pieniędzy, więc w czym problem?


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - daniel - 04-01-2011 14:18

[flash=425,355]http://www.youtube.com/v/QJTjQxkFiDg&feature=player_embedded[/flash]

Odnośnie polskiej kolei, kolejny argument za tym, że jest to fatalnie zarządzany i źle finansowany 'moloch'. Idę o zakład, ze w przeciągu kilku dni ten jak i inne podobne filmiki trafią jako jedne z najgorętszych newsów wielu stacji informacyjnych w kraju.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Kosma - 12-01-2011 14:58

sebos_krk napisał(a):wszyscy ludzie mają co jeść
To nie powinno należeć do zadań państwa. Jakby się państwo odpieprzyło, to ludzie mieliby co jeść Smile

sebos_krk napisał(a):Z drugiej strony na Harrym Potterze można obecnie jeszcze więcej zarobić <cwaniak>
OK. Gdyby tak było już dawno powstawałyby pomniki kmiotka w okularach Smile Uwierz, kapitaliści nie przepuściliby takiej okazji.

sebos_krk napisał(a):bo one jeśli się zwrócą trafią do kasy gminy na której stoi pomnik i pewno kościoła, który jest z nią ugadany.
Jeśli część/większość/całość funduszy poszła z pieniędzy kościoła, to chyba im się należy część/większość/całość udziału w zyskach, nieprawdaż?

Chudy napisał(a):i co mnie najbardziej śmieszy to lokalizacja tego "Cudu", przy drodze do Niemiec. Fantastyczny widok na Tesco, które stoi nieopodal musi być z tej korony.
Jak się już nie ma czego, czepić, to się czepia bydle czego. A oryginał na co patrzy? Na część miasta plus port. W zasięgu wzroku na pewno ma jakiś sklep tudzież burdel albo i co inne. Co z tego?

E:
Cytat:Prace przy pomniku wykonali pracownicy wynajęci przez parafię Miłosierdzia Bożego, są to m.in. spawacze, ślusarze i mechanicy.
za Wikipedią
Cytat:Pomnik stanął na działce kupionej od Agencji Nieruchomości Rolnych. Kto dał na niego pieniądze? – Nie ma tam publicznych funduszy – mówi Bekisz.

Skowron: – Pomnik był tworzony metodą gospodarczą. Swoje pieniądze i czas zdecydowało się przeznaczyć na niego wielu sponsorów.
za rp.pl
To tak na potwierdzenie słów Matysa.


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - Foster - 17-01-2011 20:01

Nie ma w sumie odpowiedniego tematu na takie coś, więc wrzucam tu:

<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=_HOXAhr9_KQ">http://www.youtube.com/watch?v=_HOXAhr9_KQ</a>

Jak można kurwa zrobić takie coś? :cry:


Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - kaka - 17-01-2011 20:29

Foster popraw link bo nie działa.

już jest ok



Re: Poglądy na kontrowersyjne tematy - daniel - 10-04-2011 21:48

Legalizować?