Redcafe.pl - Manchester United Forum
Rafael da Silva - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Byli piłkarze (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Wątek: Rafael da Silva (/showthread.php?tid=600)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Rafael da Silva - mucha - 25-10-2008 13:32

[Obrazek: Rafael-da-Silva-Manchester-United-Profile_2655187.jpg]

2. RAFAEL DA SILVA

Data urodzenia: 9 lipca 1990
Miejsce urodzenia: Rio de Janeiro, Brazylia
Narodowość: Brazylijczyk
Pozycja: obrońca
Wzrost: 172 cm

Poprzedni klub: Fluminense
Debiut w MU: 17 sierpnia 2008 v Newcastle (H)



Re: Rafael da Silva - Kula - 09-11-2008 15:38

Pytanie. Z tego co wiem w Fifa Manager obaj nasi bliźniacy w rubryce język, mają wpisane angielski, portugalski i .....polski. Plotka to ?


Re: Rafael da Silva - mucha - 02-01-2009 13:05

Raczej plotka Wink

Poniżej fajna kompilacja o Rafaelu, która pokazuje jego umiejętności nie tylko w ofensywie, ale i w defensywie. Wink

[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/JykyC8Bmq8o&hl=pl&fs=1[/flash]


Re: Rafael da Silva - RedLucas - 02-01-2009 15:26

Mi się w tym chłopaku bardzo podoba, jak bardzo chce w każdym meczu wypaść jak najlepiej Smile Najbardziej to widać po tym jak przeżywa każdą nie udaną akcję w jego w wykonaniu, poza tym ma zaledwie 18 lat, na boiskach Premier League jest raczej żółtodziobem, a już teraz jak lubi się kłócić z sędzią na temat jego decyzji Wink


Re: Rafael da Silva - Foster - 02-01-2009 20:52

Rafael, mimo że ma dopiero 18 lat i jest to dla niego pierwszy sezon w Anglii, gra bardzo dobrze. Świetnie włącza się do akcji ofensywnych, a w defensywie radzi sobie coraz lepiej. Na prawdę jestem zaskoczony tym co prezentuje w tym sezonie.
Zagrał już w tym sezonie w meczu z Arsenalem, za tydzień najprawdopodobniej zagra z Chelsea, mam nadzieję, iż nie zawiedzie Wink


Re: Rafael da Silva - Tomek91 - 03-01-2009 10:49

Najbardziej w grze Brazylijczyka podobają mi się 2 rzeczy, a mianowicie:
- niebywała chęć do gry, której starczyłoby na kilku zawodników Wink Widać, że cieszy się grą, a najważniejsze to robić to co się lubi Big Grin

- nie boi się gry, to znaczy nie jest to pierwszy gracz MU, który w tak młodym wieku gra w pierwszym składzie, jednak on nie boi się wziąć udziału w indywidualnej akcji, czy przejść z piłką niemały dystans, a kilku graczy w jego wieku "bało się" i oddawali ją, nawet jeśli nie byli naciskani przez rywala.

Jak na obrońcę Rafael dysponuje naprawdę fajnym strzałem i ma wszelkie predyspozycje, żeby stać się w przyszłości najlepszym graczem świata na tej pozycji, chociaż do tego jeszcze dłuuga droga przed nim Wink
No i problem prawej obrony sam się rozwiązał, bo przecież w zeszłym sezonie krytykowano Browna co nie miara i co chwila pojawiały się domniemane nazwiska łączone z United, a najlepszym wyjściem okazało się nie sprowadzanie nikogo na tę pozycję, brawo dla Fergusona, że wypatrzył Rafaela z bratem i zaufał mu Smile


Re: Rafael da Silva - matys - 03-01-2009 10:56

Ja bym do tego dodał jeszcze, że ma fantastyczne dośrodkowania. Jak dogra, to piłki nie fruwają na wysokości 6 piętra i nie przerzuca ich na aut po drugiej stronie boiska.


Re: Rafael da Silva - Mata - 27-02-2009 16:18

Problemów ciąg dalszy , niestety przez najbliższy miesiąc nie ujrzymy młodego Brazylijczyka na murawie.

Cytat:Sir Alex Ferguson ujawnił, że Rafael Da Silva nie zagra w barwach Manchesteru United przez najbliższy miesiąc z powodu kontuzji kostki.

18-letni obrońca przebojem wdarł się do zespołu z Old Trafford. W spotkaniu z Blackburn doznał jednak urazu, który uniemożliwi mu występy przez kilka nadchodzących tygodni.



Re: Rafael da Silva - branka - 27-02-2009 17:01

Szkoda. Ale z drugiej strony takiemu młodemu nie zaszkodzi miesiąć przerwy. Mam tylko nadzieję, że Neville i Brown będą szybko zdrowi.


Re: Rafael da Silva - Damian91 - 27-02-2009 21:49

Ja jednak liczyłem że zagra w finale CC bo Fergie ma podobno dać zagrać młodzieży dzięki której gramy w tym finale. A do nich wlicza sie Rafałek. No ale doświadczenie Garego nie zaszkodzi.

Szkoda że aż miesiąc nie będzie mógł grać bo czeka nas sporo meczy w tym czasie i odciążyłby wspomnianego wyżej Garego. Ale jest jeszcze Ołszej który może grać na tej pozycji.


Re: Rafael da Silva - branka - 28-02-2009 01:44

O'Shea sobie dobrze radzi, zawsze też w mniej waznym spotkaniu(o ile takie są..) może zagrac Fletch na prawej. Ale chyba Gary wraca już? Nie wiem jak Brown natomiast, może ktoś mnie oświeci? Wink


Re: Rafael da Silva - paolo - 28-02-2009 14:08

Gary jest już zdrowy, Wes prawdopodobnie wróci 1 marca, a Rafael 20 dni później.


Re: Rafael da Silva - Foster - 20-03-2009 13:27

Cytat:"Rafael bierze udział w tym samym programie, który przeszedł Neville i mamy nadzieję, że Brazylijczyk dołączy do pełnych treningów pod koniec przyszłego tygodnia" - powiedział na przedmeczowej konferencji Ferguson.
No to powoli, powoli sytuacja na prawej obronie wraca do normy. Gary już zdrowy, a Rafael za tydzień zacznie normalnie trenować. W końcu John O'Shea będzie mógł sobie odpocząć :shock:


Re: Rafael da Silva - matys - 27-04-2009 13:04

manutd.com napisał(a):Rafael sign new deal

Young Reds right-back Rafael has agreed a new two-year contract extension at United, a deal which keeps the promising Brazilian teenager at Old Trafford until at least June 2013.

Sir Alex Ferguson is delighted with the progress Rafael has made in his debut season with the Reds.

“Everyone at the club has been very impressed and excited by his first year as a professional," Sir Alex told ManUtd.com.

"His enthusiasm and the adventurous way he plays is typical of a Manchester United player and we are delighted that the has signed a new contract.”

Rafael hopes that this contract is the start of a long association with United.

“It has been a fantastic first year and I have been learning from all the players at the club but especially from the defence," he said.

"It has been an exciting time for me and I want to be part of this for a long time so to get an extension is unbelievable."

Świetna informacja Smile .


Re: Rafael da Silva - Czary - 27-04-2009 16:35

Dzisiaj same świetne wiadomości Big Grin Tu Giggs piłkarzem roku, a tu Rafael przedłuża kontrakt do 2013 r. Bardzo mnie cieszy, że młody Da Silva podpisał z nami kontrakt na 4 lata. Do tego czasu może stać się jednym z najlepszych prawych obrońców świata Big Grin . Czyli w kolejnym sezonie nie powinniśmy mieć problemów z tą stroną defensywy (Rafael, Brown, O'Shea i Neville, jeśli nie skończy kariery). Czekam jeszcze na nowy kontrakt dla brata.