Redcafe.pl - Manchester United Forum
Rafael da Silva - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Byli piłkarze (/forumdisplay.php?fid=36)
+---- Wątek: Rafael da Silva (/showthread.php?tid=600)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Re: Dimitar Berbatov - Lukas - 14-07-2010 20:49

ZasadKG napisał(a):Dlaczego to Gary spełniał role zmiennika, skoro mamy na ławce Rafaela który jest 100x zwrotniejszy i szybszy od weterana?
Ale sama zwrotność to nie wszystkoSmile Rafael pokazał w tamtym sezonie że nadal musi się sporo nauczyć np. czerwona kartka z Bayernem, czy też bramka Kinga w meczu z Kogutami podczas gdy Brazylijczyk "pilnował" słupka. Wink


Re: Dimitar Berbatov - ZasadKG - 14-07-2010 20:55

To powiedz mi w jaki sposób Rafael ma sie nauczyc skoro szanse dostaje 35 czy nawet juz 36 letni koleś który nie nadąża za napastnikami? I nie wmawiaj mi, bo oboje wiemy, że Rafael oprócz paru niedojrzałych zachowań prezentuje naprawde bardzo wysoki poziom - a to że jest jeszcze nieopierzony to normalnie Wink


Re: Dimitar Berbatov - matys - 14-07-2010 21:10

ZasadKG napisał(a):Rafael oprócz paru niedojrzałych zachowań prezentuje naprawde bardzo wysoki poziom
Jaką miarą mierzysz? Bo chyba nie najlepszych prawych obrońców świata.


Re: Dimitar Berbatov - ZasadKG - 14-07-2010 21:14

matys napisał(a):ZasadKG napisał(a):Rafael oprócz paru niedojrzałych zachowań prezentuje naprawde bardzo wysoki poziom


Jaką miarą mierzysz? Bo chyba nie najlepszych prawych obrońców świata.

MIarą Premier League, oczywiście. Chociaż nawet w meczach międzynarodowych pokazywał świetny poziom, np. neutralizując Ronaldinho ; )


Re: Dimitar Berbatov - matys - 14-07-2010 21:35

Chodziło mi bardziej o to, czy porównujesz poziom gry Rafaela do poziomu np. Maicona, Alvesa czy do innych piłkarzy młodego pokolenia i ich poziomu. Jak do tych pierwszych, to nie wiem jak tutaj można mówić o bardzo wysokim poziomie.


Re: Rafael da Silva - ZasadKG - 14-07-2010 21:48

Jak dla mnie to za 2-3 lata Rafael będzie zjadał takiego Maicona na śniadanie, bo ma chłopak niewyobrażalnie wielki potencjał Wink


Re: Dimitar Berbatov - matys - 14-07-2010 22:00

Może i będzie zjadał, na razie to jego inni zjadają. Do bardzo wysokiego poziomu to mu brakuje jeszcze hohoho, a może i więcej. Tyle z mojej strony na ten temat. Yo!


Re: Dimitar Berbatov - Lukas - 14-07-2010 22:01

ZasadKG napisał(a):To powiedz mi w jaki sposób Rafael ma sie nauczyc skoro szanse dostaje 35 czy nawet juz 36 letni koleś który nie nadąża za napastnikami? I nie wmawiaj mi, bo oboje wiemy, że Rafael oprócz paru niedojrzałych zachowań prezentuje naprawde bardzo wysoki poziom - a to że jest jeszcze nieopierzony to normalnie Wink
Zgadzam się z tym, że Rafael ma przed sobą świetlaną przyszłość, że jest zwrotny i szybki. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę i zaznaczyć że brakuje mu jeszcze trochę inteligencji boiskowej i dlatego to Neville grał a nie Rafael, który swoją drogą na pewno dostanie więcej szans w nowym sezonie


Re: Rafael da Silva - fasol - 27-07-2010 12:44

Rafael dostał powołanie do reprezentacji Brazylii na najbliższy mecz towarzyski z USA ! Z pewnością doda mu te powołanie pewności siebie choć z drugiej strony trochę zaburzy cykl przygotowań w klubie. Bardzo się jednak cieszę, że został zauważony.


Re: Rafael da Silva - allfanmu - 27-07-2010 13:50

Bardzo miła wiadomość, ale osobiście mam mieszane uczucia.

Po pierwsze. Trener Menezes poleciał trochę po bandzie z takimi powołaniami. Wystarczy wspomnieć, że do kadry załapał się Lucas Leiva... Należy wspomnieć też dużą ilość zawodników z ligi brazylijskiej. To tylko mecz towarzyski, który ma na celu przetestowanie zawodników, którzy ewentualnie mogliby uzupełnić kadrę Brazylii.

Jednak z drugiej strony, jeżeli Rafael pokaże się z dobrej strony już w pierwszym meczu pod wodzą Menezesa, to na pewno selekcjoner go zapamięta. Pamiętajmy, że Menezes ma poprowadzić kadrę do MŚ w Brazylii a więc na pewno będzie chciał odmłodzić kadrę, bo ma na zgrywanie swojej drużyny aż 4 lata. Pod tym względem da Silva pasuje idealnie i ma spore szanse, żeby zawalczyć o miejsce w kadrze.

Natomiast inną sprawą czemu Rafael bez Fabio? Przecież to lewy obrońca uchodził za większy talent od brata - wygryzł ze składu młodzieżowej Brazylii Marcelo. Smile Ale na pewno i na niego przyjdzie czas.


Re: Rafael da Silva - Foster - 26-01-2011 13:34

Cytat:Rafael doznał wstrząśnienia mózgu i nie ma szans na występ w sobotnim meczu - poinformował w środę rano sir Alex Ferguson.
Można było się tego spodziewać. Oberwał solidnie z łokcia w głowę, a do tego źle upadł. Przerwa dobrze mu zrobi. Najważniejsze, że to nic poważnego i Rafał szybko wróci do gry.


Re: Rafael da Silva - Jaroldz - 26-01-2011 19:16

Ciekawe czy zdąży wyzdrowieć na mecz z Aston Villą :?:


Re: Rafael da Silva - Kwas - 29-01-2011 09:49

Raczej nie, bo coś dwa tygodnie ma go nie być.


Re: Rafael da Silva - Lasq - 06-03-2011 21:40

Ma chłopak charakterek! Smile Za kilka lat będzie z niego imho brazylijski Keano. Jak ruszył na Skrtela to aż się Słowak trochę cofnął Big Grin


Re: Rafael da Silva - RedLucas - 06-03-2011 21:42

No fajny, fajny chłopaczek. Kto wie, może kiedyś kapitan? Ma na to zadatki, ale to jeszcze bardzo odległa przyszłość Wink