Redcafe.pl - Manchester United Forum
Liga Polska - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Liga Polska (/showthread.php?tid=61)



Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 19-04-2009 14:33

Foster26 napisał(a):Powiedzmy sobie szczerze, Legia w pucharach zaprezentuje to co zawsze czyli nic...

Wróżka jesteś ?;>

Jak na Polską ligę Legia gra obecnie kosmos. Na wyjazdach się morduje , ale tak jak w piątek z Piastem przez większość część meczu czytaj 3/4 właśnie podopieczni Jana Urbana dyktowali tempo gry i oblegali bramkę gospodarzy. Tejksiur wykorzystuje wreszcie sytuacje i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Fakt obrona , a w szczególności Rzeźniczak dawali ciała. Jednak nie wierzę aby ktokolwiek na dzień dzisiejszy był wstanie zatrzymać Legię w Warszawie. Przede wszystkim powraca doping, mistrzostwo jest w zasięgu ręki. W tym sezonie nikt nie wyjechał z trzema punktami z Łazienkowskiej. Za tydzień to się nie zmieni. Gdy zobaczyłem , że Lech przegrywa z ŁKSem włączyłem ten mecz! Oglądałem całą drugą połowę. Gra Lecha = walenie w mur. Tak jak Foster napisałeś Stilic i Lewy nie grają nic. Niby Murawski miał być szykowany na starcie z Legią to Smuda w celu ratowania wyniku z przeciętnymi Łodzianami musiał korzystać z jego usług.

Jeśli Legia zagra tak jak ostatnio Lech polegnie , nie mam najmniejszych wątpliwości.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 19-04-2009 15:50

Jak to co gra Legia jest kosmosem, to co gra Lech to jest cały wszechświat. Legia nie grała nic z Piastem, wszyscy komentujący podkreślali,że bardziej zasłużonym wynikiem bylby remis. Jak zwykle Chinyama gdzieś tam zahaczył piłke i strzelił do pustej bramki. Gdyby pod koniec Olszar nie zmarnował kilku dobrych okazji to byłby remis. Lech zremisował z ŁKS-em 1:1, pomimo ogromnej przewagi nad Łodzianami. To,co wyprawiał Bodzio W. na bramce było niesamowite. Obrona strzału Peszki - klasa światowa. Lechici tradycyjnie bramkę zdobyli w ostatniej minucie, znowu obrońca tym razem Bosacki po jakimś pinballu w polu karnym. Polonia w głupi sposób traci punkty z Lechia Gdańsk, ale co bardziej irracjonalne po tym meczu zwalnia trenera Kaczmarka, który z KSP wygral 3 mecze i 1 zremisował. Niezły pretekst,żeby kogoś zwolnić. Dzisiaj Arka gra z Wisłą, a Jaga z Ruchem. Wisła nie wygrała w Gdyni od 28 lat,a ostatnie mecze albo remisowała (0:0 w RPP) lub też przegrywała (1:0, Niciński bodajże). Jaga po przegranej w Krakowie gra z Ruchem,któremu nie wiedzie sie zbyt dobrze na wiosnę. Franek liczy na swoją 6-tą bramke od powrotu do Polski.


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 19-04-2009 16:49

Foster26 napisał(a):Szczerze to nie interesuje się tą przesiąkniętą korupcją ligą, ale...

ale nie gwiazdorstwo Stilicia, a brak Murasia Smile Kiedy grają razem, zawsze obrońcy muszą podwoić krycie na jednym, z nich. GWIAZDORSTWO Lewandowskiego? W jaki sposób? Nie robi fochów, nie mówi w mediach, że chce odejść do Aten.

Foster26 napisał(a):Zaczynają się teksty podobne jak w przypadku Matusiaka...

ale... w przypadku RADUMATU były takie podstawy, wpierw zawojował ligę polską, niestety zbyt szybko poszedł na głęboką wodę, co nie znaczy, że nie jest dobrym piłkarzem.

Matusiak wrócił po n-miesięcznej przerwie, nie oczekuje cudów, nawet w 1 lidze, ale dajmy mu czas, tak z pół roku. Legia w poprzednim roku nie trafiła z formą na FK Moskwa, gdyby grali tak jak teraz...

Foster26 napisał(a):Był dobry Lech i ni ma...

ale(ż) piękne podsumowanie, piłkarskiego Oskara rezerwuje dla Ciebie.

@Mata, musiał skorzystać bo ZNÓW pojawia się "silna ławka" Lecha.


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 19-04-2009 17:07

Ja też nie zauważyłem gwiazdorstwa Lewandowskeigo. Facet za każdym razem mówi, że marzy musi się wyjazd, ale nie mówi "wyjeżdżam w lecie", tak jak Semir Stilic. Tego najchętniej wypieprzyłbym za byle jakie pieniądze, żeby mu pokazać, że nie nadaje się na więcej niż nasza klasa (bo póki co przedrostek "ekstra" jest na wyrost).

truered
Faktycznie, oglądając jeden nienajlepszy mecz w Gliwicach, gdzie murawa jest trochę lepsza niż na Odrze, możesz stwierdzić, że Legia nie gra kosmosu...


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 19-04-2009 19:32

Oglądając Legię po meczu w Gdyni,gdzie tez nie grała kosmosu. Oglądajac Legię w meczu z Górnikiem u siebie. Oglądając Legię w meczu w Białymstoku .Co tam tez murawa zła? Czy sędzia przekupiony? A może piłka źle napompowana?


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 19-04-2009 19:39

Oglądając Legie z Cracovią przed tygodniem w szczególności pierwsze 60 minut widzę kosmos. Jeśli to było wciąż mało jak na polską ligę to ja już nie wiem.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 19-04-2009 20:20

Oczywiście, ale biorąc pod uwagę jeden mecz to ocena jest średnio obiektywna. Patrzysz na dyspozycję w przekroju całego sezonu, czy też rundy. Z Piastem i wyzej wymienionymi zespołami L nie zachwyciła. Z Cracovią,Odrą i kimś tam jeszcze tak. Ale Wisła wygrała u siebie z Cracovią 4:1 i to nie daje opinii publicznej racji,by nazywać ich grę kosmosem, a zwyciestwa w najbliższych meczach pewnością...Jesli Legia rozgromi Lecha 3:0 potem rozniesie kolejnych przeciwników , a wszystko bedzie robila pewnie, a takze bedzie dokumentowała swój "kosmos" sytuacjami,grą w defensywie oraz wypełnianiem załozeń taktycznych wtedy się z Tobą zgodzę. Na chwilę obecną tego uczynić nie mogę.


Re: Ekstraklasa S.A. - Foster - 19-04-2009 20:28

Mata napisał(a):Wróżka jesteś ?;>
Kto wie, może Tongue

Miko napisał(a):ale(ż) piękne podsumowanie, piłkarskiego Oskara rezerwuje dla Ciebie.
Prawda boli, wiem... A i daruj sobie takie teksty, Twoja popularność i tak nie wzrośnie Tongue

Możliwe przesadzam, ale na moje oko Lewandowski zaczyna gwiazdorzyć, te wywiad, że on musi gdzieś odejść by stać się lepszym itp. Owszem zgadzam się, że w Polsce ciężej jest polepszać swoje umiejętności, ale chłopak gra pierwszy rok w Ekstraklasie, co on myśli że da rady w Premiership czy w Seria A? Kilku już takich było i wiem jak skończyło... Poza tym w meczach rep. Polski zauważyłem u niego taką nonszalancję (w tych które oglądałem)

Szybka piłka o 20? To tylko dziś taki wyjątek czy na stałe? Może w końcu zacznę oglądać Wink


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 19-04-2009 20:52

Wisła strzela tylko obrońcami, dziś Marcelo i znów 3 punkty. Robi się ścisk w tabeli. Dalsze piłkarskie jaja w Polonii trwają, niewiadomo kto tu w ogóle ma rację. Polonia ma nadal szansę na mistrza więc nie wiem po co Wojciechowski miałby zwalniać Bobo.
____

Foster daj ten wywiad Smile

Foster26 napisał(a):Prawda boli, wiem... A i daruj sobie takie teksty, Twoja popularność i tak nie wzrośnie Tongue

I tak jest spora, udowadniać mam to? Prawda jest tylko w FAKCIE.

Foster, bardzo Cię cenię za wiedzę o Premier League, powiedz czego brakuje Robertowi aby mógł sobie tu poradzić, w końcu mówią o nim, że to taki POLSKI Torres bądź Berbatow

Ano, bym zapomniał Górnik nadal w grze, co mnie cieszy. "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" - Niech podopieczni Kasperczaka utrzymają się, bo szkoda by była dla polskiego futbolu.


Re: Ekstraklasa S.A. - Foster - 19-04-2009 20:58

Miko napisał(a):Foster daj ten wywiad Smile
Chcesz to sam sobie znajdź Tongue mam ważniejsze sprawy na głowie niż szukanie jakiegoś wywiadu z Lewandowskim...

Miko napisał(a):I tak jest spora, udowadniać mam to? Prawda jest tylko w FAKCIE.
Nie wiem czy ta Twoja "popularność" to powód do dumy...

Miko napisał(a):Foster, bardzo Cię cenię za wiedzę o Premier League, powiedz czego brakuje Robertowi aby mógł sobie tu poradzić, w końcu mówią o nim, że to taki POLSKI Torres bądź Berbatow
O Matusiaku też różne rzeczy mówili i co?
Czego mu brakuje? Ano tego, że jest za słaby fizycznie, nie poradzi sobie z tempem sezonu jaki panuje na zachodzie.


Re: Ekstraklasa S.A. - matys - 19-04-2009 21:01

Miko napisał(a):w końcu mówią o nim, że to taki POLSKI Torres bądź Berbatow
O Janczyku pisali, że to polski Rooney. To ma jakieś znaczenie?


Re: Ekstraklasa S.A. - panopticum - 19-04-2009 22:52

Miko napisał(a):Foster, bardzo Cię cenię za wiedzę o Premier League, powiedz czego brakuje Robertowi aby mógł sobie tu poradzić, w końcu mówią o nim, że to taki POLSKI Torres bądź Berbatow
A powinni: to Torres na miarę naszych możliwości.


Re: Ekstraklasa S.A. - sebos_krk - 20-04-2009 17:24

Nie no błagam. Nie kłóćcie się kto gra kosmos, a kto nie i co zwojują w Europie. Bo to jest kosmos
Cytat:na miarę naszych możliwości
, a realnie na miarę pierwszej trójki w bundeslidze... austriackiej :?
Lecha rozkupią po sezonie to liczę, że chociaż Solorz we Wrocławiu coś będzie chciał zrobić. Poziom polskiej ligi się wyrównuje na tej zasadzie, że słabsze kluby równają do mocniejszych. Ale żeby tak mieć jedną drużynę, która będzie grała tak jak chociażby Wisła z Lazio, Schalke czy Barcą to będziemy musieli znów trochę poczekać.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 20-04-2009 17:43

Oczywiście Wisła w drugim meczu z Barcą.


Re: Ekstraklasa S.A. - Danton - 20-04-2009 18:15

sebos_krk napisał(a):Nie no błagam. Nie kłóćcie się kto gra kosmos, a kto nie i co zwojują w Europie. Bo to jest kosmos
Cytat:na miarę naszych możliwości
, a realnie na miarę pierwszej trójki w bundeslidze... austriackiej :?
Lecha rozkupią po sezonie to liczę, że chociaż Solorz we Wrocławiu coś będzie chciał zrobić. Poziom polskiej ligi się wyrównuje na tej zasadzie, że słabsze kluby równają do mocniejszych. Ale żeby tak mieć jedną drużynę, która będzie grała tak jak chociażby Wisła z Lazio, Schalke czy Barcą to będziemy musieli znów trochę poczekać.
wg mnie poziom polskiej ligi sie wyrównuje ale w dól co pokazują co roku puchary