Redcafe.pl - Manchester United Forum
Liga Polska - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Liga Polska (/showthread.php?tid=61)



Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 25-05-2009 00:59

No nie wiem, a zasada "Albo będziesz grał albo zasuwasz do poligonu" była wtedy obecna. Polecam lekturę "Historia największych polskich klubów". A z Widzewa nie odeszli, bo to był RTS-Robotnicze Towarzystwo Sportowe. Wiesz, robotnik to był ktoś wg Bieruta,Gomułki i innych. Dlatego też, Górnik i Gwarek również, Widzew był jednym z pupilków władz PRL-owskich.


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 25-05-2009 07:42

To tak dla uspokojenia. :roll:

Widzew po zwycięstwie nad Zniczem Pruszków 2:0 już jest w Ekstraklasie. Emocji nie zabraknie w następnym sezonie!


Re: Ekstraklasa S.A. - panopticum - 25-05-2009 08:12

truered napisał(a):A z Widzewa nie odeszli, bo to był RTS-Robotnicze Towarzystwo Sportowe. Wiesz, robotnik to był ktoś wg Bieruta,Gomułki i innych. Dlatego też, Górnik i Gwarek również, Widzew był jednym z pupilków władz PRL-owskich.
A wszyscy mówią o Legii. Swoją drogą Widzew został założony przez PPS. PRL to epizod w historii klubów, a ludzie gadają jakby one wcześniej nie istniały :| . Bez sensu.

Cytat:To tak dla uspokojenia.
A ktoś się denerwuje? Ja jestem spokojny.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 25-05-2009 14:47

Oczywiście, że istniały, ale to właśie detale zadecydowały o moich kibicowskich animozjach. Po prostu za ten "epizod" nie lubie tego klubu. Tyle w temacie.


Re: Ekstraklasa S.A. - panopticum - 25-05-2009 16:09

No po mojemu bez sensu.
A żeby zmienić temat.
Lol Pawełek. Zero zdziwień że Wisła cały czas szuka innego bramkarza. Inna sprawa że nie może znaleźć.


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 25-05-2009 16:17

Głupi ale szczęście ma. Swego czasu gry na oficjalnej stronie pilkinoznej była ankieta odnośnie tego kto jest najlepszym golkiperem w ekstraklasie . Wygrał Jan Mucha zaś drugie miejsce przypadło "ktoś inny" . O czymś to chyba świadczy Tongue


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 25-05-2009 16:25

Pawełek jest fatalny, tak niepewnego bramkarza Wisła nie miała od czasów Huguesa. Mam nadzieję ( o ja głupi!), że Bednarz pójdzie po rozum do głowy i sięgnie po jakiegoś dobrego bramkarza(Kapsa, Bąk albo ktoś z zagranicy).


Re: Ekstraklasa S.A. - panopticum - 28-05-2009 14:50

Cytat:PRZEGLĄD PRASY. - Nie będę robił tajemnicy z faktu, że prowadziłem rozmowy z przedstawicielami poznańskiego klubu i w zasadzie doszliśmy do porozumienia. Wiele wskazuje na to, że latem zostanę trenerem Lecha i zastąpię Franciszka Smudę - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Jacek Zieliński

link link

Czyli Franz nie dostanie więcej czasu na budowę zespołu, mogącego zdobyć majstraWink.


Re: Ekstraklasa S.A. - sebos_krk - 29-05-2009 19:23

Cytat:Degradacja ŁKS Łódź z piłkarskiej ekstraklasy nie jest jeszcze przesądzona. Zarząd PZPN podjął w piątek uchwałę otwierającą przed łódzkim klubem możliwość ponownego rozpatrzenia jego wniosku licencyjnego przez komisję odwoławczą ds. licencji. Według telewizji TVN o ponowne rozpatrzenie sprawy ŁKS-u u Grzegorza Laty apelował sam minister Mirosław Drzewiecki.
Wczoraj spadli, dziś po jednym telefonie jednak jest szansa na utrzymanie.
Żal mi kibiców, którzy idą na stadion w przeświadczeniu, że w Polsce w końcu spotkania są rozstrzygane na boisku, a nie przy zielonym stoliku. Żal mi piłkarzy (choćby ŁKS-u), którzy dają z siebie wszystko, a potem w ostatniej kolejce dowiadują się, że i tak leśne dziadki z pzpnu zadecydowały o degradacji. Żal wszystkich innych ligowców, którzy walczą przez cały sezon, a i tak muszą być gotowi, że przed końcem rozgrywek zostają zmienione ich zasady. Wczoraj spadał jeden najsłabszy zespół, dziś znów dwa. To są rzeczy, które są niepojęte nawet dla wielkiego fana filmów Stanisława Barei. Zamknąć tą ligę jak najprędzej, zburzyć stadiony i pilnie uczyć się jak to się robi w wielkim świecie. Najlepiej przez trzy pokolenia. Do skutku. A tych, którzy stworzyli ten beton- za jaja i na latarnie!


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 29-05-2009 19:36

Jak rządzi taki Grzesio, to nie dziwota, że tak jest. Rok temu miała wylecieć Polonia Bytom ale jakimś cudem zostali, były też niezłe jajca z Ruchem Chorzów. Co jak co ale ŁKS zasłużył na utrzymanie, jako jedyni z nielicznych zespołów walczą do końca. Kiedy ta ODRA spadnie?


Re: Ekstraklasa S.A. - panopticum - 29-05-2009 22:06

Fenomen Odry Wodzisław to temat na nudną książkęSmile. Spadają fajne zespoły z tradycją i w ogóle, a synonim ligowej szarzyzny zostaje.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 30-05-2009 18:38

No i mistrz Smile Mecz ze Śląskiem praktycznie bez większego znaczenia, dobry występ Sobolewskiego, który dla mnie jest piłkarzem sezonu. Rzadko spotyka się osoby o takiej waleczności i takim charakterze, zwłaszcza w lidze polskiej. Szkoda, że trzeba było pożegnać Baszczyńskiego i Zieńczuka, którzy z pewnością nie zawiedli w tym sezonie. Szczególnie Zienia mi żal, bo należy on do najlepszych lewonożnych, polskich piłkarzy, co zresztą udowodnił w ostatniej fazie tego sezonu. Brożek królem strzelców ex aequo z Tejksiurem "O!Piłka!Kopnę!" Chinyamą. Teraz czas na działaczy, dużo transferów, szczególnie, żeby załatwić zmiennika dla Singlara i nowego bocznego pomocnika. Ponadto, w razie, gdyby Broziu odszedł należy znaleźć kogoś na jego miejsce. Może Dawid Nowak? Szkoda mi tego chłopaka, bo spokojnie mógłby osiągnąć poziom Matusiaka sprzed kilku sezonów, ale nieustannie trapią go kontuzje. Z perspektywicznych obrońców widzę Stasiaka z Zagłębia, Banasia z Górnika lub Hernaniego z Korony. Ponadto, Pawełek musi poczuć rywalizację, więc dobry bramkarz również by się przydał. Jak na razie Bednarz & Co. nie porzucją swych dawnych metod- porzucamy dobrych piłkarzy( Zieniu,Baszczu, Kosowski, Paulista) i w zamian kupujemy wschodzące gwiazdy(Beto). Z druzyna zegna sie wspomniany Beto, Niedzielan, może Cantoro. Teraz czas na Skorżę, by zebrac drużynę i dobrze ją ustawic na eliminacje Ligi Mistrzów.


Re: Ekstraklasa S.A. - zyga18 - 30-05-2009 21:53

Piłkarze, którzy opuszczają Białą Gwiazdę znacznie osłabią zespół i nie sądzę by bez znaczacych wzmocnień mogli walczyc o dobre występy w polsce i europie. Szczególnie szkoda mi Baszczyńskiego, który mógłby zrobic niezłą kariere na zachodzie, bo talent miał. Myśle, że wisła nie zdoła wygrac po raz kolejny ligi. Typuje Lech lub Polonie.


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 31-05-2009 08:57

zyga18 napisał(a):Piłkarze, którzy opuszczają Białą Gwiazdę znacznie osłabią zespół i nie sądzę by bez znaczacych wzmocnień mogli walczyc o dobre występy w polsce i europie. Szczególnie szkoda mi Baszczyńskiego, który mógłby zrobic niezłą kariere na zachodzie, bo talent miał. Myśle, że wisła nie zdoła wygrac po raz kolejny ligi. Typuje Lech lub Polonie.

Hmm, Baszczu i Zieńczuk groszy nie zarabiali więc Wisła szukając oszczędzania znów poszuka jakiś tańszych piłkarzy i ich wypromuje, jesli będą na dobrym poziomie. Jakby się pojawiło takich 3/4 Marcelów? :>

Lech z Zielim Jackiem? Oj, proszę jeszcze to nic nie wpisywać, że faworyci. Wątpie aby ten zespół ogarnął.


Re: Ekstraklasa S.A. - truered - 31-05-2009 15:51

Jak na moje bez transferów nie ma najmniejszych szans na obronę tytułu i walkę o Ligę Mistrzów. Mecz z Cracovią, czy też z Legią i Lechem pokazały jak dużo znaczy Baszczu i Zieniu dla drużyny... Ja mam kilku faworytów(opcje abstrakcyjne, wiem, ale nie oznacza to, że nierealneSmile )

Skrzydłowy:

J.Gancarczyk (Śląsk Wrocław) /J.Lato(Discopolo) /K.Grosicki (Jagiellonia)
Pierwszy i ostatni to obdarzeni niezłą techniką, przebojowi i szybcy zawodnicy, którzy hasaliby na flance. Lato oprócz dynamiki ma też dobre uderzenie z dystansu i rzutów wolnych, co również świadczy o jego klasie.

Obrońca:

M.Stasiak (Zagłębie L.)/T.Jodłowiec (Discopolo) /A.Banaś(Górnik Z.)

Stasiak za to, że nie zawodzi, chociaż markę o nim wyrobiłem sobie podczas występów Zagłębia w Ekstraklasie. Jak spisywał się w I Lidze nie wiem, ale myślę, że znaczącego regresu nie zaznał. Jodła to naprawdę swietny obrońca, który mógłby stac się również defensywnym pomocnikiem i wtedy przesunięcie Diaza na bok obrony ma jakiś sens. Banaś był jedynym piłkarzem Górnika, który nie zawiódł w tej rundzie, bramkostrzelny, pewny w defensywie i odważny w ofensywie.

Napastnik:

D.Nowak(BOT GKS)/E.Smolarek(Bolton/Racing)/Ł.Sosin(Anorthosis)

Nowak jest bardzo blisko transferu do lepszego klubu, po tym jak jego klub nie zakwalifikował sie do rozgrywek o europejskie puchary. Smolarek i Sosin to opcje najbardziej śmiałe, ale myślę, że jeśli Niedzielana dało się wyciągnać to co dopiero Smolarka lub Sosina. Myślę, że bliższy transferu będzie jednak Sosin, który jest dobrym napastnikiem, ale ma już swoje lata. Dla Smolarka transfer do ligi polskiej, w razie braku awansu do Ligi Mistrzów, moze okazac się krokiem w tył w karierze. W opcję wchodzi też wypożyczenie na jedną runde, jeśli Wisła nie awansuje to Smolar wraca do Hiszpanii i tyle.

Ponadto, przydałby sie dobry bramkarz, ale niestety w bieżącym sezonie nie zauważyłem jakichś genialnych kontrkandydatów na miejsce golkipera Wisły. Nieźle grywał Mateusz Bąk w Lechii, ale później wygryzł go Paweł Kapsa. Jeżeli już to interesujacym posunięciem byłoby sprowadzenie Pilarza z Ruchu, którzy świetnie spisuje się w końcówce tego sezonu.

zyga18 napisał(a):Typuje Lech lub Polonie

Subiektywnie, Wisła ma mistrza za rok. Smile Obiektywnie, myślę jednak, że Legła niestety w końcu to zdobędzie, o ile wypierdoli Trzeciaka i wszystkie Rockie, Arrubambosze i inne Tity. Jeśli zatrybią wszystkie elementy Legii to będzie nie do zatrzymania. Howgh!