Redcafe.pl - Manchester United Forum
Liga Polska - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Liga Polska (/showthread.php?tid=61)



Re: Orange Ekstraklasa - Futbolowa - 29-01-2008 00:22

matx napisał(a):Poziom polskiej ligi jest niestety tak niski, ze o jakiejkolwiek przyjemności z jej oglądania najczęsciej nie ma mowy.Owszem zdarzają się i w polskiej kopanej calkiem przyzwoite mecze, ale najczęściej są to wyjatki.
A ja umiem odnaleźć przyjemność nawet w oglądaniu nielubianych przeze mnie np. Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. Jasne, nie jest to moja ukochana Premiership, ani pod względem widowiska, ani jakiegokolwiek kunsztu, ale kocham patrzeć na futbol, nawet w najgorszym wydaniu. Nie moja wina, że na polskiej kopanej się wychowałam i tak mi zostało Tongue


Re: Orange Ekstraklasa - sebos_krk - 30-01-2008 15:14

Wszystko już wiemy:
Cytat:Główny pakiet transmisji, czyli prawa do emitowania na żywo wszystkich meczów Orange Ekstraklasy w trzech następnych sezonach ligowych, pozostaje w Canal+. Zwycięzcą jest także Telekomunikacja Polska, która zapewne będzie pokazywać fragmenty meczów w internecie. Większość pozostałych pakietów "zgarnęła" Telewizja Polska
<a class="postlink" href="http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4883189.html">http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4883189.html</a>


Re: Orange Ekstraklasa - Freds - 30-01-2008 15:53

jagusia92 napisał(a):A to głównie za sprawą kibiców.
Ja poszedłem na hokej na Legię, na II torwarze zmieściło się 1000 osób na 500 miejsc 8-) i prawie nikt nie oglądał meczu, wszyscy śpiewali i dobrze się bawili. Na Żylecie co prawda nie byłem, ale kumpel mówił, że tam sporo osób jest takich co tylko robi oprawę, a jak ktoś nie śpiewa tam, to nie ma życia Big Grin . Na krytej są ci co przyszli tylko pooglądać zmagania piłkarzy, w sumie fajnie. Wink


Re: Orange Ekstraklasa - TRSWS - 30-01-2008 16:24

Ja łączę jedno z drugim. Na mecze chodzę po to, żeby je oglądać, ale śpiewam, drę się razem z innymi, bo inaczej po prostu się nie da. Oglądać można też niby w domu, ale atmosfera stadionu jest niepowtarzalna, dlatego będę tam przychodził, niezależnie od poziomu gry.


Re: Orange Ekstraklasa - Breakthru - 30-01-2008 22:59

Rozwiązać PZPN, jasne, też bym temu przyklasnął bo faktycznie to bastion dziadków z PZPR. Tyle, że to nierealne. Sami się nie zwolnią a jak usiłuje to robić władza to robi to albo nieudolnie albo koleżkowie z UEFA idą na odsiecz zgredom.

Race potrzebne do kibicowania? No sorry, czy są race w Anglii? Nie ma a poziom kibicowania jest nieziemski. Race to nie wszystko, problem wydumany jak dla mnie i rozdmuchany.

Za wykopywaniem rasistowskich znaków ze stadionów jest jak najbardziej za. To, że ktoś nie rozumie symbolu promującego ideologie Hitlera i spółki, nie znaczy, że ten symbol należy tolerować. Bo te "orły sokoły", które kombinują jakby tu takie treści przemycić na stadion wiedzą co piszą na transparentach. Skinowskie bojówki zawsze werbowały na sektorach ultrasów. Dawno to debile na którymś tam stadionie w Polsce wznosili ręce w nazistowskim pozdrowieniu? Bez powiedzenia takich panom "do widzenia" nadal częściej będziemy widzieli idiotów rzucających w czarnoskórych bananami i okładających innych idiotów z drugiej drużyny, a nie ojców z synkami chodzącymi na mecz swojej ukochanej drużyny.

Kibice święci nie są. "Żyleta" i to jak paru bandytów stamtąd udupilo Legie na dwa sezony to prosty przykład jak ludzie obnoszący się z "miłością" do klubu ten klub niszczą własnymi rękami.

Takich ludzi na stadionie nie chcę i nie nazwę ich kibicami. Trzeba wymusić na klubach wprowadzenie skutecznego systemu monitoringu, sprawnej kontroli nad tym kto wchodzi na stadion a komu pokazujemy drzwi. I nie przekonują mnie bajki o tym, że na to pieniędzy nie ma. Kluby za bycie w OE dostają sporą kasę. Wystarczy raz czy drugi zamiast dawać sobie kilkutysięczne premie za pierdzenie w stołek albo wydawać na kupione mecze tą forsę wydać mądrze. Nie ma forsy na cywilizowany system? Gracie bez kibiców. Zdziwilibyście się jak szybko fundusze by się znalazły.

No ale do tego wszystkiego potrzeba własnie związku, który działa a nie poklepuje się wzajemnie po plecach.


Re: Orange Ekstraklasa - matx - 31-01-2008 10:39

Breakthru napisał(a):Race potrzebne do kibicowania? No sorry, czy są race w Anglii? Nie ma a poziom kibicowania jest nieziemski. Race to nie wszystko, problem wydumany jak dla mnie i rozdmuchany.

To, że rac nie ma w Anglii, dla nas nie jest żadnym argumentem. Nie bylo ich tam w zasadzie nigdy. Mają po prostu inny styl kibicowania. My mamy swój i nie ma potrzeby, żebyśmy go zamieniali na "model angielski", bo polska scena kibicowska to europejska czolówka i to od nas ekipy z innych krajów mogą się pewnych rzeczy uczyć. Co do tego nieziemskiego poziomu kibicowania w Anglii, to bym polemizowal, ale nie poniewaz nie bylem i nie widzialem na żywo, nie będę krytykowal.

Breakthru napisał(a):Skinowskie bojówki zawsze werbowały na sektorach ultrasów.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli i Ty chyba też nie wiesz o czym piszesz, bo to jakiś kompletny farmazon jest.

Breakthru napisał(a):nadal częściej będziemy widzieli idiotów rzucających w czarnoskórych bananami i okładających innych idiotów z drugiej drużyny, a nie ojców z synkami chodzącymi na mecz swojej ukochanej drużyny.

Zapeniam Cie, ze na trybunach wiecej jest ojców z synkami niż, niż idiotów rzucających w czarnych bananami.

Breakthru napisał(a):Kibice święci nie są. "Żyleta" i to jak paru bandytów stamtąd udupilo Legie na dwa sezony to prosty przykład jak ludzie obnoszący się z "miłością" do klubu ten klub niszczą własnymi rękami.

Kibice święci nie są - to akurat prawada i nie widzę w tym nic zlego, ale rozumiem, ze Ty jesteś świety ? W dalszej części wypowiedzi znowu wypisujesz bzdury. Jak o czymś nie wiesz to się nie wypowiadaj. Więcej myśleć, mniej Steca czytać.

Breakthru napisał(a):Trzeba wymusić na klubach wprowadzenie skutecznego systemu monitoringu, sprawnej kontroli nad tym kto wchodzi na stadion a komu pokazujemy drzwi.

Trzeba przede wszystkim przestać traktować kibiców jak bydlo i piąte kolo u wozu. Wpuścić ich na normalne stadiony i zrozumieć, że to pilka nożna, mecze i kluby są wlasnie dla kibiców, których należy traktować z szacunkiem. Wątpię jednak, zeby takie proste rzeczy zrozumial ktoś, dlakogonajważniejsze jest wprowadzenie jeszcze bardziej skutecznego systemu monitoringu i sprawnej kontroli. Nie tędy droga.


Re: Orange Ekstraklasa - radzio - 31-01-2008 12:27

sebos_krk napisał(a):Wszystko już wiemy:
Cytat:Główny pakiet transmisji, czyli prawa do emitowania na żywo wszystkich meczów Orange Ekstraklasy w trzech następnych sezonach ligowych, pozostaje w Canal+. Zwycięzcą jest także Telekomunikacja Polska, która zapewne będzie pokazywać fragmenty meczów w internecie. Większość pozostałych pakietów "zgarnęła" Telewizja Polska
<a class="postlink" href="http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4883189.html">http://www.sport.pl/pilka/1,65050,4883189.html</a>

I bardzo dobrze, dopóki choć część spotkań nie będzie transmitowana w Telewizji Publicznej nie ma co liczyć na popularyzację Ekstraklasy:
Cytat:Bomba wybuchła po kilku godzinach. - Jeśli C+ nie podzieli się meczami z innymi telewizjami, nie podpiszemy tej umowy - wypalił jeden z prezesów klubu. Członek rady nadzorczej OE Leszek Miklas sprecyzował w NSporcie: - Oferta ma być dostępna na wszystkich platformach.
I właśnie to mnie cieszy, a nie kurde, że mecze mogą oglądać tylko posiadacze Canal+. Niech sobie C+ ma jakieś bajery, ale jakieś minimum (2-3 transmisje na tydzień) powinno być dostępne w TVP. Jak Polska się wzbogaci to wtedy można mówić o tym chce C+.

matx napisał(a):My mamy swój i nie ma potrzeby, żebyśmy go zamieniali na "model angielski", bo polska scena kibicowska to europejska czolówka i to od nas ekipy z innych krajów mogą się pewnych rzeczy uczyć. Co do tego nieziemskiego poziomu kibicowania w Anglii, to bym polemizowal, ale nie poniewaz nie bylem i nie widzialem na żywo, nie będę krytykowal.

Powiem szczerze, że polscy kibice są wyjątkowi ze względu na kilka kwestii. Dosłownie kilka dni czemu czytałem artykuł z Niezależnej Gazety Polskiej ( w której raz na jakiś czas są artykuły na tematy nam bliskie) - "Ja, kibol" (lekturę polecam każdemu kibicowi). Poniżej wstęp tego materiału:

Cytat:Pamiętam, jak w latach 90. "Polityka" przygotowywała ociekający krwią materiał o kibicach na okładkę. Przywódca kibiców Lecha Poznań objaśnił jej dziennikarzom, że fani tej drużyny stosują niezwykle nowoczesne metody chuligańskie. W czasie meczu Lecha specjalnie przeszkolone psy przenosiły do sektora gości telefony komórkowe (wówczas rzadkość), by można było kulturalnie zadzwonić i umówić się na bijatykę. Dziennikarze "Polityki" opisali powyższe jako odkrycie ich wstrząsającego dziennikarskiego śledztwa. Zadrżały czytające gazetę salony przerażone wizją, że i pod ich drzwiami zaszczekać może kiedyś przeszkolony pies z telefonem komórkowym w zębach.

Nie muszę pisać, że z kawału kibica, który zakpił z dziennikarzy pragnących przedstawić go jako tępego dresiarza, płakała w tym czasie ze śmiechu cała kibicowska Polska. Minęło kilkanaście lat i w pisaniu o kibicach niewiele się zmieniło. Niedawne liczne teksty "Gazety Wyborczej" o strasznych kibolach czy artykuł w "Polityce" "Piłka i pałki" to nadal czysty Monty Python.

Autor pisze w tym artykule, że za czasów PRL tylko na trybunach mogli cieszyć prawdziwą wolnością, a za czasów III RP władze olały kontrolę, media olały indoktrynację i właśnie dzięki temu powstało wiele kibicowskich stron, for internetowych gdzie młodzi ludzie mogą wymieniać zdania na ciekawe tematy (np. niniejsza dyskusja). Ludzie sami się zrzeszali w kluby kibica, zżyli się z sobą i właśnie dzięki temu polski kibic należy do światowej czołówki. I nie ważne czy jest to siatkówka, piłka nożna, ręczna, skoki. Dzięki temu Polacy czują się Polakami, odzywa się nasz wrodzony patriotyzm (kibicowanie lokalnej drużynie jest rodzajem patriotyzmu lokalnego).

W innym artykule (oczywiście w Niezależnej Gazecie Polskiej) inny autor pisał właśnie o tych typowych "kibolach" i napisał bardzo ciekawe zdanie (piszę z pamięci):

Cytat:Gdyby wybuchła wojna to właśnie kibole pierwsi wzięliby broń i walczyli za swoje miasto...

Nie mówię, że bycie kibolem jest ok, ale na prawdę w Polsce nie ma ich więcej niż w Anglii, Niemczech czy USA. I warto też zaznaczyć, że nie każdy kibol jest kibolem (spora część po prostu nie ma gdzie się wyładować i chodzi na mecze, bo jak dla mnie prawdziwy kibol to taki typ angielskiego chuligana .... coś w rodzaju Red Army..).

Dobra to ja kończę bo już powoli zaczynam się gubić w moich myślach, potem coś pewnie dopiszę Big Grin, no i zachęcam do dalszej dyskusji bo zaczyna być bardzo ciekawie ;-)


Re: Orange Ekstraklasa - pawlo - 31-01-2008 13:46

Breakthru napisał(a):Race potrzebne do kibicowania? No sorry, czy są race w Anglii? Nie ma a poziom kibicowania jest nieziemski. Race to nie wszystko, problem wydumany jak dla mnie i rozdmuchany.

Całkiem inny klimat kibicowania. Zupełnie nie do porównania. Z tą różnicą, że w Anglii zanika powoli doping. Na wyspach jest jeszcze dużo innych zakazów, które maja niby poprawić bezpieczeństwo. Nie możesz stać, nie możesz wnosić flagi, nie możesz robić opraw.

Po drugie Polacy i inni południowcy kibicują dużo, dużo lepiej. Choć zgadzam się, że bez rac można się obejść, ale nie rozumiem zakazu ich używania, skoro nikomu nie robią krzywdy gdy używają ich kibice (oczywiście nie licząc rzucanie rac w inne sektory. Ale to trzeba surowo karać kibiców to robiących, a nie wszystkich.

@Radzio

Bardzo dobry artykuł. I w zupełności zgadzam się z tym, że to kibice są ostatnimi organizacjami, które działają tylko dzięki zapałowi osób, które chcą tam uczestniczyć. Ostatnie grupy, które nie dają się cenzurze, propagandzie mediów i są niezależne. I dlatego tak bardzo to boli to PZPN, polityków i media. Bo jak to może być możliwe, że nie mogą mieć wpływu na nich, że te grupy są dla nich nieosiągalne.

Tak jak pisałem to wielokrotnie, bandytów, co rozrabiają na stadionie karać surowo. Kibiców, co chcą się pobić gdzieś w lesie, z dala od postronnych osób - zostawić w spokoju. Ich życie, ich wybór, ich sprawa czy mają połamane żebra czy nie. Tylko, że my żyjemy w świecie, w którym to urzędnik wie lepiej co dla ciebie dobre, niż ty sam.


Re: Orange Ekstraklasa - jagusia92 - 01-02-2008 15:03

Breakthru napisał(a):Race potrzebne do kibicowania? No sorry, czy są race w Anglii? Nie ma a poziom kibicowania jest nieziemski. Race to nie wszystko, problem wydumany jak dla mnie i rozdmuchany.

Nieziemski? Chyba żartujesz. Akurat Anglia pod względem kibicowskim w ogóle mi się nie podoba. Frekwencja na meczach jest ogromna, ale co z tego? Oni siedzą, czasami coś tam krzykną i to wszystko. Liga pod względem sportowym z nikim się nie równa, ale kibicowsko to moim zdaniem średniak, a nawet dół Europy. Wiele jest krajów, gdzie piłka stoi na marnym poziomie, ale kibice dopingują bardziej żywiołowo niż w Anglii.
Race tworzą niepowtarzalny klimat. Przykłady z polskich stadionów:
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1a874e475fa6f65.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1a ... a6f65.html</a>
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccbd5f8f8cbad3ee.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccb ... ad3ee.html</a>
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3913db53876fd620.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/391 ... fd620.html</a>
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28e75dd911dc15cf.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28e ... c15cf.html</a>
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edcacddbcefd6bac.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/edc ... d6bac.html</a>
<a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d037f1eb132ee557.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d03 ... ee557.html</a>
Breakthru napisał(a):Za wykopywaniem rasistowskich znaków ze stadionów jest jak najbardziej za.
Zgadzam się z Tobą. Jednak interpretacja flag pewnemu Panu nie wychodzi. Chodzi mi o Tomaszewskiego, który już kilka razy skompromitował się swoim zachowaniem. Mecz Jagi z Widzewem został opóźniony o pół godziny przez tego Pana, bo kibice z Łodzi wywiesili niby chuligańską flagę, co było nie prawdą. Przez te pół godziny mieliśmy naprawdę niezłą zabawę (wirtualny mecz Widzewa Big Grin ), ale trochę się baliśmy, że mecz się nie odbędzie. Później mecz w Warszawie Legii z Jagiellonią. Staruszek próbował wmówić, że na naszej fladze znajduje się "biała pięść" symbolizująca "white power", co również było nieprawdą. PZPN przyjrzał się całej sprawie, uznał, że nie ma na niej żadnych znaków rasistowskich i przyznał jej certyfikat, pierwszy w Polsce. Jak widać brakuje nam kompetentnych obserwatorów. Przez nich wszystko może zostać uznane za rasistowskie.
Breakthru napisał(a):Bez powiedzenia takich panom "do widzenia" nadal częściej będziemy widzieli idiotów rzucających w czarnoskórych bananami i okładających innych idiotów z drugiej drużyny, a nie ojców z synkami chodzącymi na mecz swojej ukochanej drużyny.
Są to na szczęście coraz rzadsze przypadki. A ojców, mam z synkami i córeczkami nie brakuje, przynajmniej w Białymstoku. Rodzice przychodzą ze swoimi pociechami coraz częściej i coraz młodszymi. Kiedy jest ciepło widać młodych rodziców z dziećmi, które całkiem niedawno przyszły na świat.


Re: Orange Ekstraklasa - bartez - 22-02-2008 21:18

Dziś wreszcie ruszyła OE. Pierwszy mecz ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok zakończył się bezbramkowym remisem, więc nudny meczyk ( przynajmniej teoretycznie ), a w szlagierze Korona Kielce - Wisła Kraków mamy niespodziankę, bo jest 1-0 dla gospodarzy :? Wisła ma napakowany skład gwiazdami, tylko Pawełek nie stoi ( w bramce mamy Juszczyka ), poczekamy, zobaczymy...


Re: Orange Ekstraklasa - sebos_krk - 23-02-2008 00:44

Stefan1555 napisał(a):a w szlagierze Korona Kielce - Wisła Kraków mamy niespodziankę, bo jest 1-0 dla gospodarzy
Może starajmy się nie pisać relacji live w takich tematach. Bo mecz się dawno skończył- wynikiem 1:1, a tutaj widnieje wynik do przerwy Smile


Re: Orange Ekstraklasa - pimpek - 23-02-2008 19:19

Ehh, Legia przegrała na wyjeździe z Groclinem 0-1 (52' Rocki). Byli bezradni, mieli szczęście, że nie przegrali wyżej, bowiem Legię uratowała a to poprzeczka i słupki. Zamiast odrabiać straty do Wisły, która wczoraj w Kielcach zremisowała, to stan punktowy stoi w miejscu. Chociaż, te odrabianie tych punktów, to tak dla powiedzenia, bo chyba nikt nie przypuszcza, aby ktokolwiek zdołał w rundzie wiosennej prześcignąć Wisłę w tabeli. 11 punktów przewagi, to jest ogromna przewaga. Nie wyobrażam sobie, aby Wisła roztrwoniła taką zaliczkę.

Mają teraz pakę, sporo zainwestowali ostatnio w tę drużynę, aż strach pomyśleć, gdyby coś poszło nie tak. Ten zespół ma teraz okazję do zgrania się, bo nic nie wskazuje na to, aby nie zagrali w el. LM. Mają skład, jakiego dawno nie mieli (pewnie jeszcze będziemy mogli się kogoś spodziewać) i jak ten skład polskiej drużyny nie zdoła przedrzeć się do fazy grupowej LM, to już chyba w najbliższym czasie nie ma co kompletnie marzyć o ujrzeniu jakiegokolwiek polish teamu w Champions League.


Re: Orange Ekstraklasa - Miko - 08-03-2008 12:14

Lech remisuje 1-1 z Widzewem Łódź a Legia przegrywa 2-1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Lech po raz kolejny gubi punkty, które mogą mieć duże znaczenie na końcu sezonu. Legia chyba nie powalczy o ten PU Wink Właściwie to kto ma gonić tą Wisłę ?!


Re: Orange Ekstraklasa - darko404 - 09-03-2008 21:55

Dziś Wisła wygrała z GKS Bełchatów 2:0. Jeszcze bardziej powiększyła przewage w tabeli po tym jak Legia przegrała z ostatnią drużyną tabeli Zagłębiem Sosnowiec 2:1 Big Grin
Moim zdaniem już nikt nie odbierze mistrzostwa Wiśle Big Grin Nie ma szans Wink


Re: Orange Ekstraklasa - SZIRA - 10-03-2008 12:39

To, że Wisła zostanie mistrzem było już pewne w grudniu. Najlepsze jest to, że po za Groclinem, który w przyszłym roku przenosi się do Wrocławia i gra o Europejskie Puchary dla tego miasta, nikt nie chcę zająć drugiego miejsca ...
Legia to robi z siebie pośmiewisko i "wielki" Roger nie może jej poprowadzić nawet do zwycięstwa z Sosnowcem ...
Lech też nie może się ogarnąć, a teraz stracił punkty przez głupotę Djudjevica ....
Korona, po pierwszym niezłym meczu z Wisłą też nie może zacząć grać na swoim poziomie i przegrywa 2:0 z Ruchem ....
Co za liga :roll: