Redcafe.pl - Manchester United Forum
Liga Polska - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Liga Polska (/showthread.php?tid=61)



Re: Orange Ekstraklasa - Breakthru - 04-05-2008 02:03

Cytat:Breakthru napisał(a):Skinowskie bojówki zawsze werbowały na sektorach ultrasów.
Cytat:Nie bardzo rozumiem co masz na myśli i Ty chyba też nie wiesz o czym piszesz, bo to jakiś kompletny farmazon jest.

Wiem bo widziałem takie zagrania wśród znajomych kibiców. Droga od "nasi górą" do "inni to żydzi" była dość prosta i łatwa. Natomiast gdy się z tym nie godzili, już nie byli tacy "fajni" i nie byli "prawdziwymi kibicami". Wiem bo oglądam mimo wszystko co się dzieje w eskstraskopanej, ilość rasistowskich tesktów wcale nie przemawia za tym, by uznać moją tezę za farmazon. Wiem bo są o tym pisane raporty. Dziesiątki, jeśli już nie setki udokumentowanych wynaturzeń. Więcej oczywistości zauważać, mniej Naszej Legii czytać skoro już przechodzimy w takie tony. :P

Cytat:Kibice święci nie są - to akurat prawada i nie widzę w tym nic zlego, ale rozumiem, ze Ty jesteś świety ? W dalszej części wypowiedzi znowu wypisujesz bzdury. Jak o czymś nie wiesz to się nie wypowiadaj. Więcej myśleć, mniej Steca czytać.
Tak, w porównaniu z ludźmi, którzy swój "ukochany" klub skazali na banicje z europejskich pucharów na dwa lata, jestem święty. Człowiek, który niszczy potencjał klubu na kilka dobrych lat nie jest kibicem.

Cytat:Trzeba przede wszystkim przestać traktować kibiców jak bydlo i piąte kolo u wozu. Wpuścić ich na normalne stadiony i zrozumieć, że to pilka nożna, mecze i kluby są wlasnie dla kibiców, których należy traktować z szacunkiem. Wątpię jednak, zeby takie proste rzeczy zrozumial ktoś, dlakogonajważniejsze jest wprowadzenie jeszcze bardziej skutecznego systemu monitoringu i sprawnej kontroli. Nie tędy droga.

Fakt, są dla kibiców ale jeśli ci kibice swój klub mają za nic i szalik noszą dla usprawiedliwienia swojego bandytyzmu to głaskanie ich po główkach i mówienie "oj zdenerwowali was piłkarze, bidusie" to także nie tędy droga.



Cieszy fakt, że znajdują sie dzieci na stadionach, że buraków jednak czasem ktoś uciszy.
To jednak nie nakazuje twierdzić, że złe rzeczy, na i poza stadionami "w imię klubu", się nie dzieją. Ostatnio znów umarł kibic za to, że miał nie taki szalik. Powiedzcie jego rodzinie, że tak naprawdę to nie jest tak źle w tej piłce.

Jednak tak naprawdę zadziwia mnie jedna rzecz. Jak można wydawać co tydzień kasę na coś co nawet nie można zakwalifikować jako sport. Ta liga została sprzedana zanim zaczęła istnieć. Wielki szacunek dla tych, którzy potrafią kibicować zespołom nawet w tak kuriozalnej sytuacji. Choć skłamałbym, gdybym napisał, że ich rozumiem.


Re: Orange Ekstraklasa - sebos_krk - 06-05-2008 08:03

Cytat:Widzew jak zapowiedział dalej walczy o pozostanie w piłkarskiej elicie. Najnowszy pomysł, to wykupienie miejsca w ekstraklasie od II-ligowego Znicza Pruszków - pisze dziennik "Polska".
Myślimy nad różnymi rozwiązaniami, także i nad takim, by wejść w fuzję ze Zniczem i przejąć jego drużynę lub też odkupić miejsce od Pruszkowa. Na razie jednak czekamy na 11 maja, czyli dokończenie zjazdu PZPN, na którym jeszcze wiele może się wydarzyć. Choćby reorganizacja rozgrywek, połączenie I i II ligi i utworzenie przejściowej 32 zespołowej dywizji. ale wszystko rozstrzygnie się po zakończeniu sezonu - mówi najbardziej zaufany człowiek Cacka, wiceprezes klubu Grzegorz Bakalarczyk.

Argumentem przemawiającym do wyobraźni działaczy beniaminka ma być proponowana suma 5 milionów złotych. - To wielkie pieniądze. które mogą zawrócić w głowie. Nikt się jednak do nas z taką propozycją nie zgłosił. Zresztą nie myślimy o takiej możliwości, bo chcemy grać w ekstraklasie - mówi na łamach "Polski", prezes Znicza Marek Śliwiński
Jak czytam takie newsy to zastanawiam się po co w ogóle są rozgrywki organizowane jak i tak można sobie wszystko kupić, nie wiadomo kto spadnie, kto awansuje, chaos jak mało gdzie.
I tak jest niestety co roku. Chore...


Re: Orange Ekstraklasa - Pawlak - 07-05-2008 06:00

sebos_krk napisał(a):pisze dziennik "Polska".

Sranie w banie po ścianie.


Re: Orange Ekstraklasa - michalmanu - 31-05-2008 12:31

Cytat:Komisja Odwoławcza ds. Licencji negatywnie rozpatrzyła odwołanie Polonii Bytom i odmówiła temu klubowi nadania uprawnień na grę w Ekstraklasie w sezonie 2008/2009. Polonia nie wypełniła kryteriów finansowych – niekorzystna sytuacja majątkowa, finansowa i gospodarcza oraz ujemy kapitał własny powoduje zagrożenie kontynuowania działalności klubu. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Zgodnie z przepisami licencyjnymi Polonia Bytom została sklasyfikowana w tabeli Orange Ekstraklasy za sezon 2007/2008 na ostatnim miejscu, w efekcie czego na pozycji barażowej znalazł się zdegradowany wcześniej o jedną klasę rozgrywkową decyzją Wydziału Dyscypliny PZPN Widzew Łódź. W zaistniałej sytuacji odwołuje się spotkania barażowe. Widzew w przypadku spełnienia wymogów licencyjnych zagra w przyszłym sezonie w I lidze (obecnej II lidze).

Do Ekstraklasy awansowały Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław oraz trzeci w tabeli II ligi Piast Gliwice.
źrodło:Pzpn.pl
W sumie szkoda bo Polonia ambitnie walczyła do końca rozgrywek i zapewniła sobie utrzymanie.Niestety stadion Polonii jest w opłakanym stanie,również cała infrastruktura wokół stadionu pozostawia wiele do życzenia(np:Budynek klubowy wygląda jak barak).Co gorsza nie zanosi się aby coś miało się zmienić,bo miasto raczej nie kwapi się żeby dofinansować Polonii,a prywatnych inwestorów brak.


Re: Orange Ekstraklasa - ring0 - 19-06-2008 17:17

Przegląd Sportowy napisał(a):Zbigniew Drzymała nie chce żeby jego zespół grał dalej w Grodzisku Wielkopolskim. Po nieudanej fuzji ze Śląskiem Wrocław właściciel Groclinu zastanawia się nad wycofywaniem się z futbolu - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Zbigniew Drzymała przez dwa dni przebywał w Szczecinie. - Jest szansa, że jeszcze w tym roku moi piłkarze grać będą na stadionie Pogoni - oświadczył tuż po wyjściu z gabinetu prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Obecny na tym spotkaniu prezes Pogoni Artur Kałużny bagatelizował wizytę Drzymały u prezydenta. - To były wyłącznie kurtuazyjne odwiedziny. Rozmawialiśmy z prezydentem o budowie przez miasto nowego stadionu, który według planów ma powstać do 2012 roku.

Budowa stadionu to tylko oficjalna wersja. Działacze Pogoni rozmawiają z Drzymałą na temat gry w ekstraklasie. (...)

Z naszych informacji wynika, że Drzymała może przekazać Pogoni miejsce w ekstraklasie. Do szczecińskiego klubu, na zasadzie wypożyczenia, przeszliby też piłkarze Groclinu. Drzymała wstępnie zgodził się nawet na to, żeby pieniądze z Canal Plus za poprzedni sezon (ok. 9 mln zł) trafiły na konto Pogoni. Za to w przyszłości Drzymała miałby przez dwa lata otrzymać z Pogoni 30 mln zł.

Szef Groclinu nie chce funkcji prezesa Pogoni. Władze szczecińskiego klubu pozostałyby bez zmian. Nie byłoby także roszady na stanowisku trenera. Nową drużynę miałby szkolić Mariusz Kuras. Drzymała chciałby zachować wpływ na ewentualne transfery przekazanych do Pogoni zawodników. Pieniądze ze sprzedaży Radosława Majewskiego, Sebastiana Przyrowskiego i innych trafiłyby na jego konto.

A przyznam, że jestem zaskoczony Smile Pozytywnie, bo Drzymałę od zawsze darzyłem szacunkiem, z groclinem pokazał, że potrafi stworzyć zespół i infrastrukturę na miarę Pucharu UEFA i czołówki Orżnij Ekstraklasy. A jeżeli wierzyć temu co tutaj jest napisane, to Pogoń bardzo dobrze na tym wyjdzie. Bez ptaka, bez pieprzonej brazylii (aczkolwiek edi andradina mógłby wrócić, był lubiany na Karłowicza), bez bandy pseudo-działaczy. Jeden człowiek trzymający cały klub w ryzach.

No heloł, Pogoń w Ekstraklasie :mrgreen:


Re: Orange Ekstraklasa - maju - 19-06-2008 17:41

też jestem zaskoczony, ale jakże pozytywnie, aczkolwiek jednej rzeczy nie rozumiem. Ma to byćfuzja a'la Lech i Amica?


Re: Ekstraklasa S.A. - sebos_krk - 24-07-2008 18:41

Cytat:Ekstraklasa w piątek nie wystartuje! Władze polskiej ligi w porozumieniu z transmitującą rozgrywki stacją Canal+ podjęły decyzję, że pierwsza kolejka rozgrywek Ekstraklasy odbędzie się w późniejszym terminie!
Prawidłowo. Zresztą jak można rozpoczynać rozgrywki gdy się nie zna drużyn, które będą w nich występować. Póki wszelkie decyzje prawne odnośnie kar i degradacji nie zostaną podjęte powinniśmy czekać. Choć znając życie pewnie znów w połowie sezonu jakaś ekipa się dowie, że nie musi się starać, bo i tak spadnie.
Jedna kolejka to nic, gorzej jak kolejne zostaną przełożone. Wtedy chyba już lepiej sezon rozegrać w wymiarze jednorundowym. Choć to mało prawdopodobne.
Jak na to wszystko patrzę to wolałbym żeby zamiast naszej ligi canal plus pokazywał więcej spotkań premiership. Mnie to już przestało interesować kto zostanie mistrzem Polski. Chcemy dążyć podobno do standardów europejskich...


Re: Ekstraklasa S.A. - dende - 25-07-2008 06:30

Nie wiem co do im przełożenie tylko jednej kolejki skoro decyzja w sprawie Zagłębia dopiero za miesiąc.
Pierwsza kolejka ekstraklasy została przełożona z 25/27 lipca na 30/31 października i 2 listopada.

edyta : <a class="postlink" href="http://sport.onet.pl/0,1248675,1795680,wiadomosc.html">http://sport.onet.pl/0,1248675,1795680,wiadomosc.html</a>

:lol:


Re: Ekstraklasa S.A. - Sarni - 28-07-2008 05:34

Absolutny nonsens z tymi degradacjami. Jesli podejmuje sie jakas decyzje, to powinna ona byc ostateczna albo podlegac jednemu szybkiemu odwolaniu, nie milionowi. Jak UEFA wyrzucila Porto z LM to odwolali sie 3 dni pozniej, a po kilku dniach byli z powrotem w lidze. Korone zdegradowali 7 lat temu, a za 4 lata bedzie wiadomo, czy zagra w lidze.


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 08-08-2008 18:26

Już za ponad pół godziny wielka inauguracja ligi. Zaczyna się mocnym akcentem , derbami stolicy co prawda Legia stawi czoło Groclinowi ale to tylko szczegół <świr> Lech podejmie Bełchatowski GKS . Ja z niecierpliwością czekam na te dwa mecze, liga ruszy więc mecze o stawkę zaczną się . Zobaczymy po nich czego będzie można spodziewać się po występach naszych zespołów w Uefa bo czas szybko leci a dzień potyczki z FK Moskwa i Graschopers zbliża się ogromnymi krokami.


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 08-08-2008 18:46

Mata -- a wybierasz się na mecz? Ja jeszcze niedawno myślałem o pojechaniu na inaugurację, ale ta została przełożona o 2-ie kolejki, więc terminowo derby mi nie leżą ;/ poza tym pewien Imbecyl wymyślił Karty Kibica, na które trzeba czekać do usranej śmierci, bez których nabycie biletu jest niemożliwe...

A jutro mecz m.in. mistrza Polski. Zobaczymy, jakich batów możemy spodziewać się od Barcelony. Jeśli Skisła nie strzeli chociaż 4-ech bramek okręgowej Polonii, to będzie tragedia.


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 08-08-2008 18:49

maju1309 napisał(a):Jeśli Skisła nie strzeli chociaż 4-ech bramek okręgowej Polonii, to będzie tragedia.

Majek, Ty się kuźwa opanuj Wink Martw się o swoją [L]egł...Legię! Wiślakom wystarczy 1-0 i jak najmniejsze zmęczenie z tymi kopaczami Wink Przecież Groclin to Polonia przecież 8-)

PS: Baty to były, jak Valencia grała z Legią <hahaha>


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 08-08-2008 18:53

maju1309 napisał(a):poza tym pewien Imbecyl wymyślił Karty Kibica, na które trzeba czekać do usranej śmierci, bez których nabycie biletu jest niemożliwe...

wiesz mam marne 100km na łazienkowską , już bywałem na Leguni , chwilowo jak sam napisałeś do kupna biletu jest potrzebna karta kibica , raz ciach złożyć wniosek trzeba, dać marne wpisowe i czekać na nią , a potem tylko na Legie , nie powiem postawa kibiców odstrasza ale sam Wojtek Kowalczyk ma/miał podjąć się rozmów po między kibicami i zarządem,
jeszcze przed rokiem nie było piłkarza z zespołu przyjezdnych któremu by nogi nie drżały ale myślę że zmieni się to , tym szybciej tym lepiej ;]

Miko --> schowaj się bo lech zdechnie <hahaha>


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 08-08-2008 18:56

Mniejsza o wynik. Wtedy przynajmniej na Legii był doping taki, że 50-tysięczne stadiony wysiadały. Teraz, jak na Legii coś zaśpiewają to 'piosenkę pochwalną' na cześć Miro Trzeciaka :/

Nic dziwnego, że Legia w poprzednim sezonie tylko 2. miejsce zgarnęła. Grając 30-ci meczów na wyjeździe, to nikt by długo nie pociągnął. A najkrócej Lech, który bez 24-ech tys fanów na Bułgarskiej wątpie czy 4. miejsce by zgarnął. Z pełnym szacunkiem oczywiście Wink


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 08-08-2008 19:25

maju1309 napisał(a):Mniejsza o wynik. Wtedy przynajmniej na Legii był doping taki, że 50-tysięczne stadiony wysiadały. Teraz, jak na Legii coś zaśpiewają to 'piosenkę pochwalną' na cześć Miro Trzeciaka :/

Gdyby nie ITI to Legia by po prostu Legła w gruzach. Ale to Ty zacząłeś o wyniku. Kiedyś to wiesz Wink

maju1309 napisał(a):Nic dziwnego, że Legia w poprzednim sezonie tylko 2. miejsce zgarnęła. Grając 30-ci meczów na wyjeździe, to nikt by długo nie pociągnął.

Jak macie tak świetnych kibiców, którzy leją po pyszczkach za to, że normalni kibice chcą wejść na łazienki to już koniec Big Grin

Mata napisał(a):Miko --> schowaj się bo lech zdechnie <hahaha>
Legnie w gruzach... Big Grin