Redcafe.pl - Manchester United Forum
Liga Polska - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Liga Polska (/showthread.php?tid=61)



Re: Ekstraklasa S.A. - Poter - 14-09-2008 19:30

Chciałbym jakoś obiektywnie (mimo tego, że kibicuję Lechowi) ocenić mecz Wisła-Lech:

Przede wszystkim...Lech nie zagrał wielkiego meczu...a Wisła ma takie dziury w obronie i...Pawełka.
Przy stanie 0-2 Cleber już nie wiedział co robić to się zaczął pchać... Tongue
Pawełek...no comment Big Grin

z plusów w Wiśle... chyba tylko kibice (ładny doping, tylko wkurzało mnie Lech, Lech, Amica).

Lewandowski Pokazał co robi w ekstraklasie...cała drużyna ładnie Smile
Nurtują mnie natomiast proste kiksy w obronie, najczęściej przy wybijaniu piłki pod presjąSmile

Wynik cieszy Big Grin

// nie musisz chyba tylu kropek używać ;D? - radzio

wielokropek składa się z trzech, a nie dowolnej ilości kropek, więc zmieniłem to w poście na prawidłową pisownie- sebos


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 15-09-2008 13:53

Cytat:Sprężaliśmy się na ten mecz przez trzy dni, w trakcie których zespół był w komplecie. Wyszedł nam wynik, ale nie uniknęliśmy błędów w środkowej strefie. Ten mecz już jest historią. Przeciwko Austrii Wiedeń nie możemy popełniać takich błędów
...
Każdy indywidualnie chciał strzelić piątą, szóstą, siódmą bramkę
...
Jeśli chodzi o zaangażowanie - było maksymalne, takie jakie bym sobie życzył, zarówno jeśli chodzi o ligę jak i Puchar UEFA.

Cały Smuda ,kiedyś był na topie Kasperczak , Wdowczyk a teraz Franz nie ma sobie równych na krajowy podwórku. Nawet po takim meczu wyłapuje błędy , cóż faza grupowa UEFA jest w zasięgu ręki .


A oto i tabela która mnie bardzo cieszy , (L) Wink


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 15-09-2008 14:48

Na innych serwisach Polonia jest pierwsza Wink Nawet wczoraj w "Szybkiej Piłce" było Dyskopolo na first. Pawełek i Cabaj - kiksiarze kolejki!


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 15-09-2008 14:58

No tak , tak wiem , co serwis inna tabela . Ale i tak punktów 10 czyli tyle co najlepszy team .
Oby do końca sezonu w Polsce ważył się układ pierwszych 3-4 miejsc . To by tylko dobrze świadczyło o mniej więcej wyrównanym poziomie . Cabaj to co kilka meczy puści "szmatę" już mnie do tego przyzwyczaił Wink


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 15-09-2008 15:21

Mata napisał(a):Cabaj to co kilka meczy puści "szmatę" już mnie do tego przyzwyczaił Wink

No mnie też Wink W sumie, jak dobrze zauważył wczoraj Szczęsny wszystko zaczęło się od powołań do kadry, widocznie poczuł, że już jest "international level". I chyba węch do zawiódł.

Mam nadzieję, że o majstra będą walczyć Wisła, Lech, Legia i Polonia.


Re: Ekstraklasa S.A. - sebos_krk - 15-09-2008 15:22

Wyciąg z regulaminu:
Cytat:9.2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o
zajętym miejscu decydują:

9.2.1 przy dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i
utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone
na wyjeździe liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i
utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
d. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich
spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich
spotkaniach z całego cyklu,
f. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play w sezonie
2008/2009
g. przy dalszej równości, w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej
liczbie punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy,
zespoły rywalizujące o miejsce w rozgrywkach UEFA, a także zespoły których
kolejność decyduje o spadku bądź o miejscu barażowym w Ekstraklasie, zarządza się
spotkanie barażowe na neutralnym, wyznaczonym przez Ekstraklasę SA, boisku. W
przypadku remisowego wyniku spotkania w regulaminowym czasie zarządzona będzie
dogrywka 2 x 15 minut, a w przypadku dalszej równości sędzia zawodów zarządza
wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów.

9.2.2. przy więcej niż dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i
utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich
spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich
spotkaniach z całego cyklu,
e. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play w sezonie
2008/2009
f. przy dalszej równości, losowanie przeprowadzone przez Departament
Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.
9.3. Weryfikację rozgrywek przeprowadza Departament Logistyki Rozgrywek, a
zatwierdza Zarząd Ekstraklasy SA.



Re: Ekstraklasa S.A. - sebos_krk - 16-09-2008 11:47

Cytat:To jedno z największych wydarzeń w sportowej historii Górnika ostatnich kilku dekad. Henryk Kasperczak od wtorku jest nowym trenerem zabrzańskich piłkarzy.
W zabrzańskim klubie w poniedziałek trwały ostatnie przygotowania przed wtorkowym spotkaniem, na którym zostanie zaprezentowany nowy trener drużyny - Henryk Kasperczak. Szkoleniowiec, który z sukcesami prowadził m. in.reprezentacje Tunezji, Wybrzeża Kości Słoniowej, Mali, a także krakowską Wisłę, o godzinie 10 podpisał kontrakt w Zabrzu.
Ja bym go bardziej widział na stanowisku selekcjonera reprezentacji. Trzeba przyznać, że Górnik trafił los na loterii. Po bogatym sponsorze maja trenera, który może przekonać do przyjścia wielu piłkarzy.
Zobaczymy jak potoczy się przygoda chyba najlepszego obecnie polskiego trenera z Zabrzańskim klubem, bo na tą chwilę klub z Roosevelta jest czerwoną latarnią ekstraklasy.


Re: Ekstraklasa S.A. - matys - 16-09-2008 12:45

sebos_krk napisał(a):Ja bym go bardziej widział na stanowisku selekcjonera reprezentacji.
Z tego co czytałem, to Kasperczak zabiegał o taką klauzulę, że w razie gdy dostanie propozycję prowadzenia kadry, to może zrezygnować z pracy w Górniku. Więc to czy będzie selekcjonerem czy nie, mimo podpisania kontraktu z Górnikiem, jest sprawą otwartą.


Re: Ekstraklasa S.A. - Mata - 20-09-2008 12:51

Ostatnie meczy w wykonaniu Legionistów napawają optymizmem . Wczoraj Craksa dostała niezłe lanie. Wynik jednak nie jest najważniejszy ,a fakt co się stało w drugiej połowie :
Cytat:W 74. minucie meczu z Cracovią, po starciu z Pawłem Nowakiem, Sebastian Szałachowski opuścił boisko na noszach. Pierwsze diagnozy lekarskie wskazywały, że jest to złamanie nogi. "Mam chyba przykrą wiadomość, bo na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Sebastian Szałachowski może mieć złamaną nogę. Na dodatek tę samą, którą leczył 1,5 roku. Mam nadzieję, że pierwsze diagnozy lekarza nie potwierdzą się i okaże się to tylko mocnym stłuczeniem" - mówił tuż po meczu Jan Urban. Niestety, diagnoza potwierdziła się. Szałachowski wróci do gry najwcześniej wiosną przyszłego roku.
Powrócił do gry w świetnym stylu na mecz przeciwko Białorusinom w p.UEFA , strzelił dwie bramki. W lidze spisywał się bez zarzutów, wystawiany przez Urbana w pierwszym składzie , a tu nagle ... pech powrócił . Złamanie nogi u piłkarza jest najgorszą z możliwych rzeczy, on złamał nogę po raz
drugi ... ;|


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 20-09-2008 12:58

A najgorsze jest to, że nikt (poza Radoviciem) nie prezentuje takiego poziomu, jak Szałach. Widać wczroaj było, że Edson to nie to samo. Wawrzyniak tylko jeden raz zakręcił obrońcą... To sie robi Szpita(L) Warszawa...


Re: Ekstraklasa S.A. - Miko - 20-09-2008 12:59

A już miał być powoływany do repry przed pierwszą tak poważną kontuzją. Taki to już typ zawodnika, coś w stylu Błaszczykowskiego, jego też kopią i to dosłownie w Bundeslidze. Drugie złamanie, hm, jak wróci do gry to będzie miał duże szczęście...oby.


Re: Ekstraklasa S.A. - dende - 20-09-2008 19:09

maju napisał(a):Widać wczroaj było, że Edson to nie to samo. Wawrzyniak tylko jeden raz zakręcił obrońcą

Edson czy Wawrzyniak nie są pomocnikami więc nie ma ich co porównywać do Szałacha

Każdy tylko nie on
Tragedia Sad


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 21-09-2008 17:23

Cytat:Edson czy Wawrzyniak nie są pomocnikami więc nie ma ich co porównywać do Szałacha
Wawrazyniak - tak, ale w ostatnim meczu pod koniec, po zmianie Szałachowskiego dostał trochę więcej ofensywncyh zadań.

A Edson to wg Urbana pomocnik. Nie pamiętam meczu, żeby Urban wystawił Edsona na obronie od początku spotkania.


Re: Ekstraklasa S.A. - dende - 21-09-2008 17:36

maju napisał(a):A Edson to wg Urbana pomocnik. Nie pamiętam meczu, żeby Urban wystawił Edsona na obronie od początku spotkania.

Ale każdy oprócz Janka wie, że Edson najlepiej radzi sobie na lewej obronie.


Re: Ekstraklasa S.A. - maju - 24-10-2008 09:17

[Obrazek: wurlnp.jpg]


W niiedzielę na Łazienkowskiej o 17.00 odbędzie sięklasyk polskiej ekstraklasy. Mecz nie tylko o 3 punkty, a tekże o panowanie w Polsce przez najbliższe pół roku. Ostatni mecz ligowy wygrali Wojskowi. Było to też ostatnie spotkanie między tymi ekipami w Warszawie. W krakowie wygrała jednak Wisła. Kto okaże się lepszy tym razem? Wypowiedzcie się na ten temat Wink

Wszyscy wiemy, kto wygra, ale polemizować można Big Grin