Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 29-03-2009 15:11

Mógł próbować przyjąć, widząc w jakim stanie jest murawa szczególnie, że nie było zawodników Irlandii blisko. No ale tak można zawsze gadać po fakcie. Też uważam, że najwięcej tu zawalił Żewłakow. Kto na takiej murawie podaje w światło bramki?


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 29-03-2009 15:22

dende napisał(a):Co to ma do rzeczy. Zawalił pierwszą, można się przyjebać do drugiej że nie wyszedł, ale przy trzeciej bramce miał przewidzieć że piłka nagle podskoczy?
Spokojnie mógł tą piłkę przyjąć, Irlandczyk był dość daleko...


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 29-03-2009 15:30

Mógłby przyjąć gdyby nie był tej cholernej nierówności terenu. IMO miałby tak czy siak problemy z opanowaniem tego... Zgoda z szymkiem, Żewłakow ponosi 50% winy za tą bramkę ale i za pierwszą... bo odpuścił krycie. Jeśli już chciał coś zrobić z piłką to mógł posłać na orbitę a nie podaje do golkipera jeszcze wiedząc w jakim fatalnym stanie jest murawa... i mam nadzieję, że był to ost mecz Dudki na środku obrony; przepraszam najmocniej ale Kokoszka ma lepsze warunku do grania...


Re: Reprezentacja Polski - panopticum - 29-03-2009 17:33

[Obrazek: boruczewlakowpolskairla.png]
<a class="postlink" href="http://img21.imageshack.us/img21/3922/boruczewlakowpolskairla.png">http://img21.imageshack.us/img21/3922/b ... kairla.png</a>

Jeśli chodzi o wczorajszy mecz to cieszy dobra forma Jonny`ego Evansa, który elegancko czyścił a oprócz tego strzelił bramkę.
A tak na poważnie to bieda jak w Ekstraklasie. I przez cały czas nie mogło do nich dotrzeć że skoro jest takie kartoflisko, to mogą więcej piłek podawać górą, tak jak zrobili to Irlandczycy. Boruc odziedziczył ksywkę po Kuszczaku, a jego wykopy były na poziomie Tomka. Chciałem napisać że obecność Bandrowskiego to jakaś pomyłka była, ale każdy z naszych graczy wyglądał jakby wszedł za karę.


Re: Reprezentacja Polski - paolo - 30-03-2009 13:53

Ja tam za Borucem nigdy nie przepadałem. Choć muszę przyznać, że w ostatnich miesiącach nie idzie mu za dobrze, zarówno jeśli chodzi o życie prywatne, jak i te na boisku. Jakiś rok, dwa lata temu wszyscy go uwielbiali, wychwalali pod niebiosa. Teraz mieszają go z błotem i nie chcą “widzieć orzełka na tej tłustej piersi”. Fakt, większość komentujących na onecie, wp, interii itp. to uczniowie szkoły podstawowej, którzy chcą być na topie. Taka jest już polska mentalność.

Wspominałem na początku, iż nigdy nie przepadałem za Borucem. Kogo zatem chciałbym zobaczyć między słupkami reprezentacji Polski? Oczywiście, Tomka Kuszczaka. Możecie na mnie najeżdżać, ale ja swojego zdania nie zmienię, bo oprócz tego, że go lubię, to uważam, iż dobrze spisałby się na bramce w naszej reprezentacji. Jednak i tak jestem niemal pewny, że jeśli Beenhakker nie będzie już stawiał na bramkarza Celticu, to również nie zdecyduje się na powołanie dla Tomka. Pierwszy będzie Fabiański, a rezerwowy Załuska i ktoś z Ekstraklasy, ewentualnie Malarz.

Pozdrawiam


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 30-03-2009 14:22

Paolo, Twoje marzenie może się spełnić gdy te mokre pyszczki z związku zwolnią Leosia... i znów nastanie okres zawieruchy zimna podczas panowania lata. :?

Boruc opuścił zgrupowanie, ten człowiek musi sobie poukładać życie prywatne, ładnie powiedział Jóźwiak z Legii o tym powiedzonku wśród piłkarzy, że grasz dobrze kiedy w życiu Ci się układa... tym razem też to idealnie pasuje ale w stronę odwrotną.

Aaa, nie rozumiem tej nagonki na Leo, nie nasza wina, że mamy takich piłkarzy, którzy nie potrafili grac piłką z kopaczami orbitalnymi z Irl Pn... pewnie Wydział Szkolenia wspólnie by to lepiej zrobili...


Re: Reprezentacja Polski - mucha - 30-03-2009 14:25

Miko napisał(a):Aaa, nie rozumiem tej nagonki na Leo, nie nasza wina, że mamy takich piłkarzy, którzy nie potrafili grac piłką z kopaczami orbitalnymi z Irl Pn... pewnie Wydział Szkolenia wspólnie by to lepiej zrobili...

Bardziej chodzi o to, że taki Smuda, Kasperczak czy nawet Michniewicz na pewno nie osiągnęliby gorszych rezultatów. Mamy przykłady Engela i Janasa. A jaką kasę buli Leo to chyba nie muszę mówić.


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 30-03-2009 15:06

muszeq napisał(a):Bardziej chodzi o to, że taki Smuda, Kasperczak czy nawet Michniewicz na pewno nie osiągnęliby gorszych rezultatów. Mamy przykłady Engela i Janasa. A jaką kasę buli Leo to chyba nie muszę mówić.

Zgoda że mamy takich trenerów :-) I są to cenieni na zachodzie (czyt: Smuda i Kasperczak).

Engel i Janas popełnili fatalne błędy przy selekcji. Obydwoje popsuli trzon zespołu, dlatego wylecieli. Najbardziej ryzykownym zagraniem były wybory Janasa, nie miał później argumentów dlaczego zagraliśmy tak słabo.

Niestety widać, że Leo ma dość mediów. "Jacek, dzwoni Ci coś..." -> tekst miesiąca... działacze PZPNu już gadają do dziennikarzy, że Holender od lipca będzie zarabiał kasę jako "Ktoś" w swoim ulubionym klbuei więc to kolejny powód do zwolnienia...

Jeśli zwolnią Leo... to mam nadzieję, że doczekamy się zmiany roczników... i nowy trener dostanie zadanie przygotować młodych, zdolnych na EURO 2012.


Re: Reprezentacja Polski - mucha - 30-03-2009 15:22

Miko napisał(a):Engel i Janas popełnili fatalne błędy przy selekcji. Obydwoje popsuli trzon zespołu, dlatego wylecieli. Najbardziej ryzykownym zagraniem były wybory Janasa, nie miał później argumentów dlaczego zagraliśmy tak słabo.

Przynajmniej Engel i Janas wygrali ten symboliczny mecz na mistrzostwach. Nie mam zamiaru rozkładać na czynniki pierwsze powodów blamażu na Euro 2008. Wychodzi jednak na to, że Leo również popełnił jakieś błędy skoro nic nie ugraliśmy. Wniosek nasuwa się sam: Beenhakker wcale nie jest lepszy od Engela czy Janasa. Trenera rozlicza się z wyników, a między Holendrem a Polakiem różnicy nie ma. Skoro Leo nie jest w stanie zagwarantować lepszego poziomu niż miałoby to miejsce od wodzą polskiego szkoleniowca to nie widzę sensu, by dalej był trenerem. Tym bardziej, że pobiera sporą sumę pieniędzy, które można byłoby przeznaczyć na inne cele, promujące polską piłkę.


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 30-03-2009 15:31

Moim zdaniem Leo powinien dalej być trenerem polskiej kadry. Szanse na awans są nadal... taki mecz naprawdę nie zdarza się często.

Pieniądze promujące nasz futbol? Hmm... jakiś tłumacz dla Laty podczas udzielania wywiadów dla polskiej telewizji...

Na blogu Rafała Steca krótka adnotacja do Leo i być może nowego trenera... z sondy wynika póki co, że po Leo widzimy kolejnego obcokrajowca.

Mała dygresja, gdyby nie Webb byłaby też symboliczna wygrana. :-)

PS: Rzecz jasna muszeq, marzę o tym aby nareszcie przeznaczyć pieniądze na ważne cele naszego futbolu ale to takie utopijne jest.


Re: Reprezentacja Polski - paolo - 30-03-2009 19:21

Moim zdaniem Leo już się skończył. Chyba, że Trynidad i Tobago jest lepszą drużyną od rep. Polski. Nieważne, czy Beenhakker kiedyś prowadził Real Madryt czy jakiś inny Feynoord, liczy się to, jak trenuje teraz. Obecnie gra się inny futbol niż 15 lat temu i nie każdy doświadczony trener potrafi się do niego dostosować (udało się to np. Smudzie). IMO Leo należy do tych właśnie doświadczonych trenerów, dlatego powinien odejść. A nowy coach, tak jak napisał Miko, powinien szukać talentów, które zabłysną na Euro 2012 (oby :] ). Pzdr


Re: Reprezentacja Polski - Pawlak - 30-03-2009 20:26

Cytat:Mała dygresja, gdyby nie Webb byłaby też symboliczna wygrana. :-)

Gdyby nie liniowy, to byśmy gola nie strzelili.


Re: Reprezentacja Polski - panopticum - 30-03-2009 20:33

Mnie nie boli forsa jaką dostaje Leo. Ode mnie nie dostaje ani grosza, więc o co chodzi. A PZPN ma taką zasadę że nie wydaje forsy na promowanie polskiej piłki. Nie dlatego że zabrał ją Leo.


Re: Reprezentacja Polski - sebos_krk - 31-03-2009 07:31

muszeq napisał(a):
Miko napisał(a):Aaa, nie rozumiem tej nagonki na Leo, nie nasza wina, że mamy takich piłkarzy, którzy nie potrafili grac piłką z kopaczami orbitalnymi z Irl Pn... pewnie Wydział Szkolenia wspólnie by to lepiej zrobili...

Bardziej chodzi o to, że taki Smuda, Kasperczak czy nawet Michniewicz na pewno nie osiągnęliby gorszych rezultatów. Mamy przykłady Engela i Janasa. A jaką kasę buli Leo to chyba nie muszę mówić.
Buli się mu kasę, bo ma znane nazwisko. Smuda, Kaspersczak to oczywiście świetni kandydaci, zresztą od lat ich nazwisko pojawia się przy każdej wymianie selekcjonera. Na pewno jeden z nich by sobie poradził, ale powinien dostać szansę na dłużej. Jak tylko naszą reprezentację dotknął kryzys to już odzywają się głosy, aby zwolnić Leo. Myślicie, że na Smudę czy Kasperczaka nie znajdą się po słabych wynikach powody dla których powinno się ich zwolnić? Jeśli któryś z tych szkoleniowców miałby przejąć kadrę to bez względu na wyniki trzeba mu dać czas pracy do Euro 2012. Liczyłem, że tak będzie z holendrem.
Kombinacje i częste zmiany nic na dłuższą metę nie dają. Zawsze jak przychodzi nowy trener to jesteśmy na fali, awansujemy do mistrzostw, a później dostajemy tęgie baty. Ale czego my innego oczekujemy? Czy ktoś widział jaki posiadamy skład? To raczej nie jest urodzaj wielkich piłkarzy.

A do szkoleniowca, gdzieś mi się rzuciło o uszy, że jednym z kandydatów jest... Stefan Majewski <gafa>


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 31-03-2009 11:17

sebos_krk napisał(a):A do szkoleniowca, gdzieś mi się rzuciło o uszy, że jednym z kandydatów jest... Stefan Majewski <gafa>

To media jak zawsze podają "niby kandydatów" na trenera. Dziennik o tym pisał już podczas zgrupowania. Oczywiście trener Cracovii powinien być brany pod uwagę, uważam, że jest tani i ma mocne plecy w PZPNie :?

Ogólnie rzecz biorąc to jutro liczę, że Leo postawi na znów na Jelenia, tym razem Ireneusz będzie miał lepiej. Może trzeb spróbować pograć Jeleniem na prawej strony, Sagana na szpicę, tego Trałkę trzeba wypróbować.