Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - Mata - 10-09-2009 06:45

Róbta co chceta , to za dużo jak dla mnie Sad

Jebać pzpn!

Leoś nadal trenerem , raz nim jest, a raz już nie, panie Lato kurwa mać <rotfl>


Re: Reprezentacja Polski - Kwas - 10-09-2009 09:48

Czy tak powinien zachowywać się prezes PZPN ? Emocje go poniosły ? Żal dupę ściska patrząc na to co wyrabia Lato. A nawet jeśli dzisiaj nie odwołałby tej decyzji, bo tak praktycznie to chyba nie powinna należeć tylko do niego, to przynajmniej o takich sprawach pierwszy powinien dowidzieć się trener, a nie media... Nic tylko zapłakać :|

Podobnie jak nad grą naszej repry we wczorajszym meczu. Kolejna katastrofa, chyba od spotkania z Finami nie graliśmy takie padaki. Zero konceptu, pomysłu, jakiejś myśli szkoleniowej Beenhakkera.
Stworzyliśmy poważne zagrożenie kiedy nic nie zostało rozstrzygnięte, kiedy jeszcze byliśmy w grze ? Zespołowi nie idzie, gra się kompletnie nie układa i kto ma nas ratować ? Piłkarz bez klubu :lol:

Kompromitacja. Ale jak zarząd leciał w huja z reprezentacją, to ciężko o dobre wyniki.

I jeśli już Leo odejdzie, to błagam, tylko nie Smuda.


Re: Reprezentacja Polski - matys - 10-09-2009 10:01

fidain napisał(a):Jak się ma związek, który polską piłkę ma w dupie od 20 lat to czego się spodziewać? To jest według mnie właściwsze pytanie...
Podczas eliminacji do ME też miał w dupie, a jakoś nasi grali i awansowali. Nie jest winą PZPN, że na lewej obronie gra Krzyżówek, że gramy 4-5-1, które nam nie wychodzi, że Dudka gra na obronie, że powołuje się graczy za zasługi czy chuj wie co.

Oczywiście, że PZPN jest pośrednio odpowiedzialny za to co się stało wczoraj, w sobote i w ogóle podczas tych eliminacji, ale zwalanie winy na dziadków z miodowej, jako głównych sprawców ostatnich 'popisów' naszych, nazwijmy ich, piłkarzy, jest nie na miejscu.


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 10-09-2009 10:20

Coś się stało z tą drużyną. Nie licząc San MArino na 6 spotkań wygraliśmy tylko jeden, jedyny raz! Do el.MŚ 2002, 2006 czy też el.Euro 2008 losowani byliśmy z 4-3 koszyka. Nie ciężko się domyśleć, że rywale byli wyżej notowani, a jednak udawało nam się wygrać eliminacje w cuglach tak jak choćby te z 2002r. gdzie to jako pierwsza europejska drużyna wywalczyliśmy przepustki do Korei i Japonii. Do wciąż trwających el. zostaliśmy losowani już z 2 koszyka! Ewidentnie, znaczenie reprezentacji wzrastało na arenie międzynarodowej. Mając przeciętnych rywali w dwumeczu, nie możemy pokonać Słowenii i Irlandii Północnej. Te wyniki dają do myślenia i to sporo. Zamiast rozwijać się ciut do przodu, niestety obecnie cofamy się do tyłu.

matys napisał(a):Nie jest winą PZPN, że na lewej obronie gra Krzyżówek, że gramy 4-5-1, które nam nie wychodzi, że Dudka gra na obronie, że powołuje się graczy za zasługi czy chuj wie co.


Otóż to. Ktoś te decyzje podejmował i wiemy kim on jest ...

Cytat: bycie kibicem reprezentacji Polski powinnio byc synonimem słowa heroizm psychiczny

Jak to się z tym nie zgodzić ...


Re: Reprezentacja Polski - Kwas - 10-09-2009 10:35

PZPN parę swoich groszy dołożył do klęski reprezentacji, ale nie ma się co oszukiwać - Beenhakker sam sobie utrudniał życie. Zresztą już od początku kopał pod sobą dołki. Mam na myśli od momentu wysyłania powołań. Szansę dostają/dostawali, albo gracze, którzy nie mają klubu, albo Ci, którzy są totalnie bez formy.

Ta drużyna kompletnie nie miała w ostatnich miesiącach stylu. Ale jak go oczekiwać od piłkarzy, którzy grzeją ławki w klubach ?

Na razie nie róbmy rewolucji. Pograjmy do końca eliminacji podobnym składem ( oczywiście paru mistrzów trzeba wyrzucić z kadry w trybie natychmiastowym ), w końcu szanse na awans jeszcze są, a dopiero potem, gdy prawdopodobnie zostaniemy na lodzie, powinna zapanować nowa era w polskim futbolu. Kilku graczom trzeba podziękować raz na zawsze, żebyśmy znowu nie przeżywali takich kompromitacji jak ta, która nas spotkała w Mariborze.


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 10-09-2009 10:46

matys napisał(a):
fidain napisał(a):Jak się ma związek, który polską piłkę ma w dupie od 20 lat to czego się spodziewać? To jest według mnie właściwsze pytanie...
Podczas eliminacji do ME też miał w dupie, a jakoś nasi grali i awansowali. Nie jest winą PZPN, że na lewej obronie gra Krzyżówek, że gramy 4-5-1, które nam nie wychodzi, że Dudka gra na obronie, że powołuje się graczy za zasługi czy chuj wie co.

Oczywiście, że PZPN jest pośrednio odpowiedzialny za to co się stało wczoraj, w sobote i w ogóle podczas tych eliminacji, ale zwalanie winy na dziadków z miodowej, jako głównych sprawców ostatnich 'popisów' naszych, nazwijmy ich, piłkarzy, jest nie na miejscu.

Widzisz ale mi nie chodzi o ostatnie popisy. Chyba, ze słowem "ostatnie" określisz ostatnie 20 lat. Po pierwsze nie chce bronić Leo, nie za ostatnie kilka miesięcy pracy bo odwalał straszną szopkę i niestety w złym stylu pożegnał się z tym krajem.

Awansowaliśmy do ME? Fajnie, największy sukces repry w ostatnich kilkunastu latach. A właściwie olbrzymi sukces Leo - szacun bo to była wielka rzeźba w gównie. Ja na całą sytuację patrzę trochę inaczej. Mamy prawie 40-milionowy kraj w którym piłka nożna uważana jest za sport narodowy. Czyli niewiele mniejszy od Hiszpanów i prawie 2,5 raza większy od Holandii. Kto był naszym ostatnim, klasy światowej, zawodnikiem z pola? Zbigniew Boniek (a nawet wliczając bramkarzy to 2 dobre sezony Dudka wiosny nie czynią). Na wypisanie zawodników klasy światowej z dwóch wymienionych przeze mnie krajów, od czasu zakończenia kariery przez Bońka, nie starczyło by mi chyba dnia. To coś tu jest chyba nie tak? Mamy przedpotopowy system szkolenia młodzieży, zero skautów którzy wyszukiwaliby diamenty, brak sensownych boisk i szkółek dla młodzieży itp. itd. Kto jest za to odpowiedzialny? Beenhaker?

Zresztą Beenhaker Beenhakerem - tak jak mówię, nie zamierzam go bronić. Ale gdzie jest dziś nasza reprezentacja? Przecież ona idealnie wpisuje się w Polski krajobraz futbolowy a awans w dobrym stylu na Euro był tylko przypadkowym wyskokiem, sukcesem Leo. Od ponad 10 lat największym sukcesem polskich klubów jest gra w fazie grupowej pucharu UEFA. I zeszłoroczny Lech tylko potwierdza tą regułę. Kiedy polski klub walczył jak równy z równym z największymi w Lidze mistrzów? 14 lat temu.

Z tym wszystkim Leo ma mało wspólnego. I moglibyśmy zatrudnić nawet SAFa do spółki z Hiddinkiem, Capello i Mourinho i nadal szczytem naszych możliwości byłoby niezajęcie ostatniego miejsca w grupie na jakiejś dużej imprezie. Bo z gówna bata nie ukręcisz i żeby osiągnąć więcej to chyba Jezusa do spółki z Allachem byśmy musieli mieć na ławce.

Dla mnie Polska to jest kraj, to są kibice, którzy zasługują aby ich reprezentacja co 2 lata jechała na Euro i Mundial z aspiracjami do mistrzostwa, bo nas na to stać. Na razie niestety zastanawiamy się nie jak zdobyć puchar a jak nie skompromitować się na najbliższym Euro w którym gramy tylko dlatego, że jesteśmy jego gospodarzami. Z tego powodu znacznie bardziej mnie wkurza PZPN, który psuje polską piłkę od 20 lat niż Leo który psuł reprezentację przez 3-4 miesiące (bo wcześniej jego pracę oceniam nieźle).

Foster26 napisał(a):Kto trenerem? Franciszek Smuda, Maciej Skorża, Henryk Kasperczak i Stefan Majewski - to są kandydaci. Dla mnie osobiście najlepszym wyjściem byłby obecny trener Wisły Kraków.

Dla mnie jeśli to ma być Polak (a już wiemy, że niestety będzie) to tylko Smuda. Skorża pokazał w tym roku jak mu idzie w pucharach. A repra jak wiadomo w lidze nie gra. Szkoda bo w czarnym poniedziałku w antyradiu padła całkiem przyzwoita propozycja, którą ja popieram. Avram Grant. Facet, mimo że wyśmiewany w Chelsea (też nie bardzo wiem czemu w końcu był o włos od zdobycia mistrzostwa i LM), to napewno umie znacznie więcej niż jakikolwiek polski trener. W końcu uczył się od samego Mourinho. W dodatku ma polskie korzenie wiec napewno rozważyłby tą propozycję. Do tego o dziwo ciągle jest wolny na rynku trenerskim. Avram na selekcjonera!


Re: Reprezentacja Polski - matys - 10-09-2009 11:56

Nie chcę mi się elaboratu pisać, dlatego tak w skrócie. Nie winię Benhałera za cały syf, jaki mamy w polskiej piłce, ale za ostatnie(czytaj: od zakwalifikowania się do ME) wyniki. Nie po to żeśmy zatrudnili fachowca zza granicy, płaciliśmy mu ogromne kwoty, spełnialiśmy niemal każde zachcianki, żeby powiedzieć teraz, że taki kraj, nie ma piłkarzy i on z gówna bicza nie ukręci.


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 10-09-2009 12:12

Ale zauważ, że nigdzie nie napisałem, ze zakwalifikowanie się do MŚ było niemożliwe. To jest porażka i za to można i należy winić głównie Beenhakera. Ja piszę tylko o tym, że mamy potencjał w kraju żeby mieć drużynę na poziomie Niemców, Francji czy Hiszpanii a mamy gówno. To że się nie zakwalifikowaliśmy to jedno. Drugie to absurdalne żądania (czy też raczej marzenia) abyśmy na tych Euro czy Mundialach wychodzili z grup. Obecnie przecież "na papierze" mamy reprezentację na poziomie właśnie Słowenii czy Słowacji.


Re: Reprezentacja Polski - dende - 10-09-2009 13:23

Z taką grą dobrze się stało że nie awansowaliśmy na te całe mistrzostwa.

weszło.pl
21.20
Raca na boisku. Wreszcie coś ciekawego na tamtej połowie boiska. :lol:

E : <a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=530T0MQBP-Y">http://www.youtube.com/watch?v=530T0MQBP-Y</a>


Re: Reprezentacja Polski - matys - 10-09-2009 14:49

Fidain, to, że inni mają tak wysokie wymagania, to już ich problem. Moje wymagania są bardziej przyziemne. Po pierwsze, w kadrze mają grać najlepsi, a jeśli nie grać, bo za młodzi czy niedoświadczeni, to przynajmniej powoływani, tak żeby był jasny sygnał dla nich, na podstawie czego te powołania są wysyłane. Dwa, taktyka. Czy to nie tak, że ustawia się właśnie taktykę pod zawodników, a nie na odwrót? 4-5-1, z Brożkiem na szpicy? Serio? Trzy, atmosfera w okół kadry. Tutaj wystarczy przytoczyć sprawy Jelenia, Wichniarka, Kuszczaka czy Kubę, a to takie przykłady pierwsze z brzegu, pewnie by coś znaszeł jakby się w to jeszcze bardziej zagłębił. Po czwarte, wywyższanie się Lełona nad Polaczkami, bo my, to, kurwa, zaściankowy kraj, gówno pewnie wiemy. Trenowanie dziennikarzy, wiecznie niewygodne pytania, co chwilę coś mu nie pasowało.

Tyle, o to się czepiam, o nic innego.


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 10-09-2009 14:57

matys napisał(a):Tyle, o to się czepiam, o nic innego.

No widzisz a ja się czepiam o wiele więcej rzeczy. Bo ja chciałbym żeby jeszcze przed moją śmiercią (zakładając że umrę ze starości ^^ ) polska reprezentacja pojechała na Euro czy Mundial w roli faworyta. Ale żeby tak się stało to trzeba zacząć pracować u podstaw jak najszybciej. Bo nawet jeśli dziś zmienimy całkowicie system szkolenia młodzieży, zmienimy rządzących w polskim futbolu i mentalność jaka tam panuje, zaczniemy pracować z młodzieżą i damy tej młodzieży warunki do rozwoju to na efekty i tak trzeba będzie czekać jakieś 15-20 lat albo dłużej. Niestety na razie się na to nie zanosi.

I w ogóle to ja zgadzam sie z negatywną oceną Leo o czym napisałem już z dwa razy - tylko piszę o czymś całkiem innym, imho o wiele ważniejszym niż kolejna zmiana trenera. A piszę o tym dlatego, że znów znalazł się kozioł ofiarny (to że tym razem po części słusznie to inna sprawa) i reforma polskiej piłki znów będzie musiała poczekać. I po prostu się obawiam, że jak dalej będziemy szli tym tokiem rozumowania to ja mojego marzenia nie dożyje.


Re: Reprezentacja Polski - ArturZ - 10-09-2009 14:58

Zagraliśmy słabo i w tym pojedynku Słoweńcom należała się wygrana.Jednym słowem wielki żal bo nie zobaczymy naszych Polaków w RPA. Dobrze że Leo odchodzi bo teraz może nastąpi rewolucja w polskiej kadrze z polskim trenerem.


Re: Reprezentacja Polski - sebos_krk - 10-09-2009 15:04

Módlmy się teraz o selekcjonera z prawdziwego zdarzenia, bo zapewne faworytem Laty jest doktor Majewski, a słyszałem też nazwisko Pawła Janasa. W takiej sytuacji wiele by się nie zmieniło.

Wczoraj po meczu słyszałem jak dziennikarz w radiu pocieszał kibiców:
- nie martwcie się. Na Euro awans mamy zapewniony... o ile wybudujemy stadiony i drogi <hahaha>


Re: Reprezentacja Polski - matys - 10-09-2009 15:09

fidain napisał(a):No widzisz a ja się czepiam o wiele więcej rzeczy.
Tzn chodziło mi o to, że tylko o to się czepiam Leło. Nie mam pretensji do niego o resztę rzeczy jakie się dzieją w polskim futbolu.


Re: Reprezentacja Polski - dende - 10-09-2009 15:13

ArturZ napisał(a):Zagraliśmy słabo i w tym pojedynku Słowakom należała się wygrana

Graliśmy ze Słowenią.