Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - fasol - 28-09-2009 10:16

Kowal to tylko przed klawiaturą taki mądry, a jak przyszło usiąść w hotelu Hilton naprzeciw Majewskiego to już siedział cicho i sapał zamiast przytaczać swoje argumenty i prowadzić rzeczową dyskusję na temat powołań itp.Kołtoń nie lepszy był, jak Majewskiego w studiu nie było to mądruje a wczoraj już taki wylewny nie był.
Nie wiem czy miał ktoś okazję oglądać Ligę + extra wczoraj. Tam Panowie Twarowski i Smokowski(szczególnie ten pierwszy) walili prosto z mostu co im się nie podoba w powołaniach, a baranowi Majewskiemu aż się jęzor plątał. W Canalu to są fachowcy znający się na rzeczy, do tego z byłych piłkarzy Wieszczycki czy Mielcarski, a nie jakis kurwa Kowal co tylko na blogu mądruje, a przed kamerami siedzi nak niemowa.


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 28-09-2009 14:36

Prawdopodobnie większość tego forum użyłaby argumentów takich, że Stefciu szukałby ogólników.


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 28-09-2009 14:50

Niektórych komentarzy to się czytać nie da. Jeszcze 2 tygodnie temu większość nawoływała tu do rewolucji w składzie kadry. Teraz jak ta rewolucja nadeszła to jest płacz. Zaczynam odnosić wrażenie, że gdyby te same powołania wysłał Smuda to byłby wychwalany pod niebiosa.

U mnie Majewski ma kredyt zaufania. Nie byłem przekonany do jego kandydatury ale skoro już został tym trenerem to niech wprowadza swoją wizje i odnosi sukcesy. Trzeba mieć naprawdę nasrane pod kopułą żeby życzyć kadrze porażek.

Mi się tam powołania podobają, może poza powołaniem Dudka. Ważne, że do kadry wprowadzani są młodzi zawodnicy. Dwa najbliższe spotkania to najprawdopodobniej dwa ostatnie mecze o stawkę przed EURO 2012 więc trzeba je dobrze wykorzystać. Nadrzędnym celem kadry powinny teraz stać się przygotowania do tego turnieju. Jest on dopiero za 3 lata wiec starzy zawodnicy po prostu muszą pożegnać się z kadrą.

Co do Boruca to jest to na pewno świetny bramkarz. Jeśli odzyska formę to pewnie dostanie jeszcze szansę w kadrze. Natomiast jak dla mnie od razu po powrocie z kontuzji na "jedynkę" powinien być przygotowany Łukasz Fabiański. To obecnie nasz chyba najbardziej perspektywiczny bramkarz, powoli przymierzany do pierwszego składu Arsenalu. Oczywiście na dzień dzisiejszy Boruc jest bezsprzecznie lepszy ale Fabiański jest od niego 5 lat młodszy i jeśli nic nie spartoli to na Euro może być w szczycie kariery. Artur natomiast w 2012 będzie miał 32 lata i nie jest powiedziane, ze utrzyma formę z najlepszych lat. Oczywiście może być też tak, że Boruc odbuduje formę a Fabian "zatnie się" jak Tomek Kuszczak ale imho jest to ryzyko na które powinniśmy się zdecydować. Na razie to Fabiański wydaje się być na fali wznoszącej a Boruc powoli wkraczać w fazę schyłkową.


Re: Reprezentacja Polski - sir_matt - 29-09-2009 16:30

Jaki z niego trener pokażą mecze, w których poprowadzi reprezę. Jeśli chodzi o selekcję to, moim zdaniem, dokonał kilku dobrych wyborów (vide Peszko, Grosicki, wyrzucenie Krzynówka), ale też nie ustrzegł się tych bardzo kontrowersyjnych (Dudek, Bieniuk, Pawelec). Jednak najbardziej niepokoi mnie, że Majewski prawdopodobnie będzie kukiełką w rękach Laty, Piechniczka i reszty ekipy. To nie jest typ trenera, który pierdolnie ręką w stół, się postawi i dopnie swego. Dlatego nie widzę go na jakiś dłuższy czas w roli selekcjonera. A to opinia Zibiego o kandydacie na dyrektora reprezentacji (dodatkowy komentarz zbędny Smile ) <a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=xAH8uCv-vsw">http://www.youtube.com/watch?v=xAH8uCv-vsw</a>


Re: Reprezentacja Polski - Czary - 29-09-2009 16:36

I tak brakuje kilku piłkarzy w kadrze, którzy grają obecnie na wysokim poziomie, takich jak Glik czy Radek Majewski. PZPN podał informację, że Majewski poprowadzi kadrę w 4 najbliższych meczach, niezależnie od wyników dwóch październikowych spotkań eliminacyjnych.


Re: Reprezentacja Polski - Tomek91 - 29-09-2009 16:49

Cytat:W Realu Madryt z dużą satysfakcją przyjęto informację o powołaniu rezerwowego bramkarza "Królewskich", Jerzego Dudka, do reprezentacji Polski na eliminacyjne mecze MŚ z Czechami i ze Słowacją. W notce na oficjalnej stronie klubowej napisano jednak, że Dudek powołany został przez selekcjonera... Piotra Majewskiego

<hahaha> pozostaje tylko pogratulować Hiszpanom, ale z drugiej strony ciekawe ilu znalazłoby się nie-Polaków, którzy wiedzą jak nazywa się tymczasowy trener naszej kadry Wink


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 01-10-2009 09:18

sport.pl napisał(a):Byli trenerzy Irlandii Północnej (Lawrie Sanchez) oraz Kamerunu (Niemiec Winfried Schaeffer) przysłali do PZPN aplikację na stanowisko selekcjonera kadry Polski. Sanchez obiecywał, że awansuje z Polską na Euro 2012.
(...)
W swoim CV przysłanym do PZPN Sanchez napisał: "reprezentację Polski znam dobrze. W eliminacjach MŚ 2006 prowadziłem przeciwko niej kadrę Irlandii Północnej. Podczas kwalifikacji do MŚ 2010 komentowałem mecze Polaków w telewizji. Wierzę, że mam wystarczająco duże doświadczenie, by zagwarantować Polsce kwalifikacje do finałów Mistrzostw Europy 2012".

Tym, prawie 50-letni trener, się zdyskwalifikował.

Z każdym kolejnym dniem potwierdza się, że posada selekcjonera reprezentacji Polski jest bardzo łakomym kąskiem. <hahaha>


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 01-10-2009 14:36

nmz napisał(a):Z każdym kolejnym dniem potwierdza się, że posada selekcjonera reprezentacji Polski jest bardzo łakomym kąskiem. <hahaha>

O kurde Sanchez to naprawdę chce nas trenować, :roll: Posada ciekawa, jak dobrze pójdzie to do EURO 2012 przetrwasz.


Re: Reprezentacja Polski - fasol - 02-10-2009 16:10

Cytat:Euzebiusz Smolarek nie zagra w reprezentacji Polski w meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Czechami i Słowacją. Selekcjoner kadry Stefan Majewski, który zredukował skład drużyny do 22 piłkarzy, zrezygnował również z Rafała Murawskiego, Adama Kokoszki i Sebastiana Przyrowskiego.

- W przypadku Smolarka, Murawskiego i Kokoszki powód mojej decyzji jest identyczny. Żaden z tych zawodników nie gra obecnie w klubie. Z kolei Przyrowski nabawił się kontuzji - powiedział Majewski"
To niech mi kurwa powie w co gra Dudek od 4 lat, chyba w warcaby. :roll:


Re: Reprezentacja Polski - ArturZ - 03-10-2009 12:13

Z jednej strony Majewski dobrze zrobił że zrezygnował ze Smolarka,Murawskiego i Kokoszki. Nie grają to nie ma dla nich miejsca w kadrze.

fasol napisał(a):To niech mi kurwa powie w co gra Dudek od 4 lat, chyba w warcaby. :roll:

I tu się z tobą zgadzam. Boruc który gra każdy mecz w Celticu i jest naszym najlepszym bramkarzem, nie został powołany a taki Dudek,który nie gra w klubie kilka lat ma być ostoją naszej bramki.


Re: Reprezentacja Polski - panopticum - 03-10-2009 13:03

Kokoszka został powołany więc o co kaman.


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 03-10-2009 16:32

Majewski wczoraj zredukował skład o 4 piłkarzy - w tym o Kokoszkę.


Re: Reprezentacja Polski - Kula - 04-10-2009 10:10

<a class="postlink" href="http://chakier.bblog.pl/wpis,nasi;walczyli;jak;jagiello;pod;grunwaldem,34857.html">http://chakier.bblog.pl/wpis,nasi;walcz ... 34857.html</a> Wink


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 04-10-2009 22:27

Cytat:Adam Kokoszka został powołany w miejsce Łukasza Piszczka do reprezentacji Polski na mecze eliminacji piłkarskich mistrzostw świata świata z Czechami (10 października) i Słowacją (14 października) - poinformował rzecznik prasowy PZPN Janusz Atlas.

Powodem zrezygnowania z Piszczka jest kontuzja. W tej sytuacji selekcjoner Stefan Majewski zdecydował się w niedzielę sięgnąć po Kokoszkę.
Czyli Piszczek był szykowany do gry na prawej obronie.

Ciekawe z kogo jutro Majewski zrezygnuje i kto zostanie powołany w jego miejsce... Może Murawski w miejsce Iwańskiego? <gafa>


Re: Reprezentacja Polski - Czary - 10-10-2009 13:58

Kolejny mecz repry przed nami. Gramy o honor, o kibiców, no i nawet o te baraże, bo póki jest szansa, to powinno być naszym celem. Co do składu, to chciałbym, żeby to wyglądało tak:

Kowalewski
Rzeźniczak - Głowacki - M.Lewandowski - Gancarczyk
Błaszykowski/Peszko - Ludo - Iwański - Jeleń
Brożek/Janczyk - Grosicki


Choć możliwe, że zagramy tak:

Kowalewski
Rzeźniczak - Głowacki - Polczak/Kokoszka - Gancarczyk
Błaszykowski/Peszko - M.Lewandowski - Roger/Iwański - Ludo
Brożek/Grosicki - Jeleń


Chciałbym zobaczyć od pierwszych minut Grosika. Mam nadzieję, że Majewski nas oszczędzi i nie wystawi Polczaka bądź Bienuka. To lepiej żeby grał Kokoszka (który na Euro może być podstawowym ŚO kadry), bądź Pawelec.