Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - maju - 14-10-2009 10:13

Nie raz sam mówił, że nie chce się bawić gównem w polskiej piłce. On woli w pełni profesjonalną piłkę w MLS niż nasze bagno. A dywagacje na temat jego kandydatury i jego szans to tylko wymysły prasy. Ale ja się jemu nie dziwię...


Re: Reprezentacja Polski - sebos_krk - 14-10-2009 10:26

maju napisał(a):Nie raz sam mówił, że nie chce się bawić gównem w polskiej piłce. On woli w pełni profesjonalną piłkę w MLS niż nasze bagno. A dywagacje na temat jego kandydatury i jego szans to tylko wymysły prasy. Ale ja się jemu nie dziwię...
No zobaczymy. Czytałem wywiad z Romanem Koseckim i on potwierdza, że przyjazd Nowaka do Polski jest związany z jego kandydaturą do objęcia posady selekcjonera.


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 14-10-2009 11:32

Jak nie dostanie 2-3 asystentów z polski co siedzą w reprezentacjach młodzieżowych, to pierwszy rok, może pół będzie stracone na obserwowanie piłkarzy i właściwy ich dobór, a na to nie ma przecież czasu.
Cudu nie przewiduje, Słowacy grają o bezpośredni awans, wyprują dzisiaj sobie żyły aby zdobyć 3 punkty. Stawiam 1:3.


Re: Reprezentacja Polski - Tomek91 - 15-10-2009 15:35

Eliminacje zakończone, ostatni mecz pokazał słabość polskiej reprezentacji, samobój to chyba coś co najbardziej mogło dobić naszych rodaków. Wstyd, że przed eliminacjami 5 zespołów było niżej notowanych w rankingu FIFA niż Polska, ale i tak nasi zajęli przedostatnie miejsce, smutne to... :cry:

No i ciężko było zauważyć w telewizorze żółtą piłkę, czasem nie byłem pewien, gdzie ona Wink


Re: Reprezentacja Polski - panopticum - 15-10-2009 17:26

Świetne dośrodkowanie Hamsika do Gancarczyka, który z bliska nie dał szans Dudkowi. Bardzo ładna akcja.


Re: Reprezentacja Polski - Dinos - 15-10-2009 17:55

Nie no trzeba im przyznać że gola strzelili ładnego. Bramkarz nie miał najmniejszych szans.


Re: Reprezentacja Polski - Czary - 15-10-2009 20:49

Trzeba było go na atak dać, bo wykończenie ma Tongue

Prawdę mówiąc straciliśmy tę bramkę, przez brak komunikacji Dudka z obroną. Gancarczyk zrobił to co powinien zrobić obrońca po wrzutce, wyszło trochę niefortunnie, ale takie przypadki zdarzają się o wiele lepszym piłkarzom, w ważniejszych meczach i w lepszych warunkach.
Przypomina Wam to coś: http://www.youtube.com/watch?v=733nNpXqWrY&feature=related

Wczorajsza gra polaków nie była zła. To my mieliśmy inicjatywę, to my atakowaliśmy. Brakło trochę szczęścia (jak przy strzale Lewandowskiego w poprzeczkę) i skuteczności (sytuacja Jelenia).

Podsumowując: Oby dwa ostatnie mecze eliminacyjne były jak najbardziej do wygrania. Nie strzeliliśmy bramki, mimo że tworzyliśmy dużo okazji, obrona popełniła kilka błędów i właśnie tu trzeba się upatrywać głównych przyczyn tych porażek.

I jeszcze jedno. Wie ktoś, z którego koszyka będziemy losowanie do eliminacji do kolejnych MŚ? Na pewno nie z drugiego, tylko pozostaje pytanie: trzeci, czy czwarty.


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 16-10-2009 09:50

Czary napisał(a):Podsumowując: Oby dwa ostatnie mecze eliminacyjne były jak najbardziej do wygrania.
Wszystkie mecze eliminacyjne były do wygrania, tak słabej grupy chyba już nigdy mieć nie będziemy... Wyjątkowo słabi Czesi, kiepscy Słowacy, Słoweńcy, Irlandczycy, szkoda tylko, że my byliśmy najgorsi w tym towarzystwie. Patrząc przykładowo na grupę pierwszą (Portugalia, Węgry, Dania, Szwecja, Albania) aż boję się myśleć ile punktów byśmy tam zdobyli.

W rankingu FIFA opublikowanym dzisiaj spadliśmy o 20 lokat, na 56 miejsce (najniższa pozycja od marca 1998).

Pojawiły się także głosy z wewnątrz PZPN-u, że Janas z Majewskim stworzą tandem. Trenera (trenerów), który poprowadzi polską kadrę poznamy do końca listopada, pewne jest, że będzie to Polak.


Re: Reprezentacja Polski - kaka - 18-10-2009 11:00

nmz napisał(a):Trenera (trenerów), który poprowadzi polską kadrę poznamy do końca listopada, pewne jest, że będzie to Polak.
Skąd takie przypuszczenia o tym Polaku? Myślę, że trochę przesadziłeś z tą pewnością, bo sponsorzy naciskają na zatrudnienie zagranicznego selekcjonera, żeby był "medialny" i dało się na nim zarobić. Jaką siłę mają ludzie od sponsoringu chyba nie muszę pisać.


Re: Reprezentacja Polski - Czary - 18-10-2009 12:33

Na chwile dzisiejszą największe szanse ma duet Majewski-Janas i Nowak.

Naprawdę PZPN nie ma już chyba pomysłów, skoro reprezentacje ma prowadzić dwóch trenerów. Z polskich najlepszą opcją byłby Smuda, ale on nie będzie człowiekiem Laty, dlatego jego szansę na prowadzenie kadry spadają. Z grona zainteresowanych posadą trenera Polski odpada Avram Grant, który został dyrektorem technicznym w Portsmouth. Pozostaje jeszcze Zacheroni, ale problemem może być wysokość jego kontraktu.

Wszystko okaże się po dwóch towarzyskich meczach kadry w listopadzie. Naszymi przeciwnikami ma być Rumunia i Bułgaria/Turcja.


Re: Reprezentacja Polski - dende - 18-10-2009 16:33

Kaka napisał(a):Myślę, że trochę przesadziłeś z tą pewnością

A ja myślę że nmz ma racje, bo osoby z pzpn wielokrotnie podkreślały że mamy w Polsce trenerów, którzy poradzą sobie z prowadzeniem kadry, i to właśnie z nimi będa prowadzone rozmowy.


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 19-10-2009 20:14

<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Onk2sBQTydw">http://www.youtube.com/watch?v=Onk2sBQTydw</a>
<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=S4Ko5L1N9pE&feature=related">http://www.youtube.com/watch?v=S4Ko5L1N ... re=related</a>

Dla tych co nie widzieli


Re: Reprezentacja Polski - soccerp - 23-10-2009 14:54

Dzięki za linki do video. Wreszcie ktoś się zlitował i je wkleił


Re: Reprezentacja Polski - RedLucas - 29-10-2009 12:49

No i tak, jak większość podejrzewała selekcjonerem naszej kadry został Smuda. Wśród polskich trenerów był moim faworytem, lecz osobiście na tym stanowisku wolałbym Avrama Granta. No ale mówi się trudno, źle nie jest.

Stery przejmuje świetny coach, który mam nadzieję przede wszystkim zmieni wizje naszej gry i nie będzie czegoś takiego, że w kadrze ciągle widzimy Krzynówków, Smolarków itd. mimo, że forma już nie ta.


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 29-10-2009 12:54

Jednogłośna decyzja zarządu pzpn, wstrzymał się od głosu tylko Stefcio Majewski <rotfl>

Franek Smuda czyni cuda! Jestem jak najbardziej za nim!