Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - Czary - 17-11-2010 18:40

Nie możemy być wyżej bo nie wygraliśmy od lutego chyba.


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-11-2010 18:46

Spoko wygramy EURO i wskoczymy do 10 8-)


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 17-11-2010 18:50

Za remisy też są punkty do rankingu, a te kilka zwycięstw w sparingach przed Euro pewnie jednak zaliczymy - będą jednak one warte jak już wspomniałem 2,5x mniej niż zwycięstwo w ramach eliminacji. Co odbije się na dalszym spadku w rankingu, a tym samym przydzieleniu reprezentacji do słabszego koszyka przed losowaniem MŚ2014.

E:
Dobrego występu na EURO nie zakładam, nie z Franzem za sterami. Tongue


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 17-11-2010 18:51

Od marca, w międzyczasie zanotowaliśmy 5 remisów i 3 porażki. Nie gramy tragicznie jak na piłkarzy którymi dysponuje nasza kadra i na pewno bylibyśmy wyżej w rankingu gdybyśmy grali eliminacje. Ranking nie jest problemem, problemem jest totalny brak piłkarzy którymi można grać. Można się nie zgadzać z decyzjami personalnymi Smudy ale nie sposób dyskutować z faktem, że takich zawodników jakimi dysponował Leo w el. ME 2008 (Boruc, Żewłakow, Błaszczykowski, Ebi, Krzynówek - wszyscy grający na co dzień na zachodzie i w formie) obecnie nie mamy. Jedynie Fabian, Błaszczykowski i Lewy grają coś na zachodzie, z tego Fabian puszcza babole i nie grałby gdyby Wenger miał porządnego bramkarza, Kuba gra ok ale takiej formy jak w 2008 nie ma a Lewy mimo, że strzela to i tak gra ogony. Reszta albo grzeje ławę albo nawet tam ich nie ma (Glik). O "gwiazdach" z ekstraklasy nei wspominam bo wiadomo jaki ta liga ma poziom i nijak porównywać tych ludzi do grających regularnie na zachodzie.

Edit:

Wszyscy tak narzekają na Smudę a kto by za niego miał być? Z Polski nie było alternatywy (Skorża, Majewski, Kasperczak, Zieliński? Bez jaj) a wiadomo było, że zagranicznego trenera PZPN nie zatrudni. Zresztą pytanie czy jakiś dobry zagraniczny trener by nas chciał i co by zdziałał. Bo ja jestem zdania, że podstawowym naszym problemem jest brak zawodników na nawet średnim europejskim poziomie a nie trener. Z takimi ludźmi nawet Mourinho by imho dużo nie osiągnął. Zawsze najłatwiej zwalić na trenera.


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-11-2010 18:57

Mamy jeszcze Piszczka, który regularnie śmiga w BVB i Obraniaka, który wcale nie tak rzadko grywa w Lille. Cywka sobie coraz lepiej radzi w Derby, Majewski też gra.
Nie ma aż takiej tragedii, owszem w czym wybierać to za bardzo nie ma, jednak jeśli się to dobrze poukłada to może przyzwoity zespół wyjść. Trzeba tylko coś z obroną zrobić. Wróci Boenisch, dojdzie Perquis czy jak mu tam i może coś się z tego da ułożyć.


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 17-11-2010 19:02

Adis napisał(a):Grudzień 2009:
"Nie ma mowy, by Arboleda kiedykolwiek u mnie zagrał."

Listopad 2010:
"Nie zamykam przed Arboledą drzwi do kadry. Jeśli będzie miał polski paszport, to sprawa jego gry dla Polski jest otwarta. Niemcy mają Cacau, to i my możemy tak zdobywać piłkarzy."

Bo Grzesio Lato nie zatrudnia ludzi mądrzejszych od siebie, a że on sam ma mały móżdżek, to i jego współpracownicy, a w tym selekcjoner nie powalają zdolnościami <hahaha>


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 17-11-2010 19:15

Lasq napisał(a):a wiadomo było, że zagranicznego trenera PZPN nie zatrudni.
I może tu właśnie jest problem? Swoje CV przesłali m.in. Petrescu, Zaccheroni czy Aguirre, pewnie jeszcze kilku zagranicznych by się znalazło. Wiadomo, że "z gówna bata nie ukręcisz", ale Smudę po prostu przerosło stanowisko selekcjonera. Obrażanie zawodników w wywiadach, zero myśli taktycznej, niekonsekwencja. Zamiast udać się na MŚ w RPA wybiera się na wakacje, żonie funduje wycieczkę do Tajlandii podczas zgrupowania, gdy jest konferencja dla szkoleniowców robi sobie kolejne wakacje, mecz na szczycie Ekstraklasy on wybiera Polsatowski "Stand up". Jak dla mnie Dyzma to i tak komplement.


Re: Reprezentacja Polski - daniel - 17-11-2010 19:23

Mnie wciąż śmieszy to, że w prawie 40 mln kraju musi się naturalizować gości co 100 lat temu mieli krewnych na naszych ziemiach, albo którzy nie mają szans na grę dla swoich narodowych reprezentacji, ale których poziom jest (podobno) lepszy od naszych kopaczy więc daje im się obywatelstwa. Zróbmy tak:

Fabjański
Benisz - Arboleda - Perkis - Piszczek
Kuba - Roger - Obraniak - Matuszczyk
Olisadebe - Akłafreska


I znowu ten spasiony chłop operowym głosem bedzie mógł zaśpiewać: Do przodu Pooolskooo ooo, do boju...


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 17-11-2010 19:33

A mnie to nigdy nie śmieszyło - to jest tragiczne. 40-milionowy kraj gdzie piłka nożna jest nazywana "sportem narodowym" i kilku leśnych dziadków rucha w dupsko te 40 mln od kilkunastu lat a poziom piłkarski stacza się systematycznie coraz bardziej. Pomyśleć ile talentów na miarę gwiazd światowego futbolu zmarnowaliśmy przez te kilkanaście lat skoro 16-milionowa Holandia produkuje ich co parę lat kilka.


Re: Reprezentacja Polski - ZasadKG - 17-11-2010 19:39

Ogólnie Smuda swoim stylem wypowiedzi i ogólną erudycją przypomina mi raczej chłopa ze wsi, niż trenera, spójrzcie na to jak on sie wypowiada w wywiadach, jednego poprawnego zdania nie potrafi sklecić, jak on w ogóle rozmawia z piłkarzami? Chociaż w sumie nasi piłkarze to tylko taki język pewnie rozumieją... Porównajcie sobie Franza z trenerami chociażby w EPL, niebo a ziemia


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-11-2010 19:42

Naszym problem nie jest brak talentów, tylko zjebany system szkolenia. W Polsce to z takiego chłopczyka jakim był Messi, wyrósł by w najlepszym wypadku taki Kuba i to tylko wtedy, gdyby sam się zawziął i ostro trenował.

@Zasad
Bo on jest ze wsi Tongue


Re: Reprezentacja Polski - Adis - 17-11-2010 19:46

Foster napisał(a):gdyby sam się zawziął i ostro trenował.
i w tym miejscu wspomniałeś o kolejnym grzechu głównym naszych kopaczy - lenistwie. Wink


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-11-2010 19:47

który po części wynika właśnie z zjebanego systemu szkolenia.


Re: Reprezentacja Polski - Lasq - 18-11-2010 00:26

No i meczyk poszedł super. Naprawdę ładne akcje polskiej repry. Takich niekonwencjonalnych zagrań nie było widać nawet za Leo - tam graliśmy prosto ale skutecznie. Tu sobie chłopcy całkiem fajnie grają między sobą i do przodu. To zresztą było już wcześniej ale dzisiaj doszła do tego skuteczność. Nie wiem jak Wam ale mi się to podoba. Obrona oczywiście do dupy ale czego się spodziewać po takich nazwiskach jak Wojtkowiak i Jodłowiec Tongue


Re: Reprezentacja Polski - Lukas - 18-11-2010 10:58

Mi także całkiem przyjemnie oglądało się wczorajsze spotkanie. Było naprawdę kilka, ładnych zgrabnych akcji, co było miłym zaskoczeniem.
Co do poszczególnych formacji to kłopot jest rzeczywiście w środku obrony i z lewym skrzydłem. Pozostałe pozycje już się chyba dobrze klarują. Fabiański zagrał tak jak należy. Na pochwałę zasługują na pewno jeszcze Błaszczykowski, Lewandowski a także asystujący Matuszczyk. Generalnie to środek pola mi się podobał np agresywnie i dobrze w odbiorze Murawski.