Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



Re: Reprezentacja Polski - Lisu - 12-03-2011 17:53

Dobrze, że Peszko wrócił Smile Szkoda by było żeby tak dobry zawodnik nie był powoływany przez wybryk Smile


Re: Reprezentacja Polski - RedLucas - 17-03-2011 09:02

Coraz głośniej o Meliksonie w naszej kadrze. Niby wszystko cacy, grajek zajebisty, ma polskie korzenie. Ale ludzie on na każdym kroku podkreśla, że Izrael>Polska. Lecz Franz ma zamiar go namawiać. Nie chce aby tacy gracze reprezentowali mój kraj. Skończmy się błaźnić prosząc obcokrajowców o grę w kadrze, która maja w dupie i weźmy się za szkolenie piłkarzy.


Re: Reprezentacja Polski - Jaroldz - 17-03-2011 13:25

RedLucas napisał(a):Coraz głośniej o Meliksonie w naszej kadrze. Niby wszystko cacy, grajek zajebisty, ma polskie korzenie. Ale ludzie on na każdym kroku podkreśla, że Izrael>Polska. Lecz Franz ma zamiar go namawiać. Nie chce aby tacy gracze reprezentowali mój kraj. Skończmy się błaźnić prosząc obcokrajowców o grę w kadrze, która maja w dupie i weźmy się za szkolenie piłkarzy.

Wygląda na to, że przynajmniej z nim ta szopka szybko się skończyła:

Cytat:Pomocnik Wisły Kraków Maor Melikson został powołany do reprezentacji Izraela na dwa mecze eliminacji Euro 2012 - poinformowała oficjalna strona krakowskiego klubu. Piłkarzem posiadającym polskie obywatelstwo interesował się selekcjoner naszej reprezentacji Franciszek Smuda.

gazeta.pl

Bardzo dobry tekst na ten temat pojawił się na Weszło:

<a class="postlink" href="http://www.weszlo.com/news/6491">http://www.weszlo.com/news/6491</a>


Re: Reprezentacja Polski - robaldo - 17-03-2011 14:17

No wygląda jednak, że ta szopka wcale nie dobiegła końca, a wręcz nabiera tempa. Melikson w rozmowie z Orange Sport potwierdził, co prawda, że doszło do klubu powołanie dla niego, ale skoro trener Izraela na wczorajszej konferencji prasowej nie wymienił jego nazwiska, to w takim razie Melikson na razie nie uznaje powołania jako oficjalne i pewne. Jak dla mnie, to takie rozumowanie trochę śmieszne, bo zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest pomyłka polegająca na nie wymienieniu jego nazwiska przez trenera, niż na wysłaniu powołania zawodnikowi, który tak naprawdę nie miałby go dostać. Przecież, to by była jakaś niewyobrażalna pomyłka, więc ja tę jego wypowiedź traktuję z przymrużeniem oka i jak dla mnie, to on to powołanie z Izraela już ma. No ale, że różnie może być, to na 100% pewne to nie jest.

A, co do tego, czy powinien dostać to powołanie, czy nie, to bardzo ciężko powiedzieć. Na pewno nie jestem za tym, że do Polski sprowadzać, kogo nam się zachce i bez jakiś, wymagających kryteriów. Przykładem tutaj dla mnie jest Arboleda, który z polskim pochodzeniem nie ma nic wspólnego i denerwuje mnie jak słucham Romana Kołtonia, który jest chyba największym orędownikiem tego powołania (większym chyba niż Smuda), a wiem, to bo co tydzień w Cafe Futbol, jak ktoś próbuje być choć trochę przeciwny powołaniu Arboledzie, to Kołtoń ma ochotę go rozszarpać.
Wracając jednak do Meliksona, tu sytuacja jest dość mocno odmienna. Jakby nie było mam matkę Polkę, więc mam takie samo prawo gry w Polsce, jak i w Izraelu...no może istotny jest jeszcze fakt, że żył dotychczas w Izraelu i pewnie on sam czuje się bardziej Izraelczykiem niż Polakiem (w zasadzie to na pewno to tak odczuwa). Tak więc sprawa trochę pogmatwana, dużo bardziej niż w przypadku Arboledy, który jak dla mnie nie powinien mieć miejsca w tej reprezentacji. A Melikson nie budzi mojego większego sprzeciwu, będzie dla nas grał, to dobrze, jak nie, to też nic wielkiego się nie stanie. Wink


Re: Reprezentacja Polski - rav10 - 17-03-2011 16:38

Obrońcy Podbekidzia wczoraj pokazali jak się gra z Meliksonami i innymi gwiazdorkami Wisły vide. Patryk "jestem wkurwiony po porażce" Małecki. Kolejne wynalazki w reprezentacji typu Roger, który do dzisiaj nie wie jak wygląda flaga Polski to jedna wielka porażka. Rozumiem raz na jakiś czas sprowadzić z Algierii kogoś pokroju Zidane'a, ale Smuda i ludzie odpowiedzialni za reprę starają się powoływać KAŻDEGO! obcokrajowca, który dwa razy dobrze trafi w piłkę, tak jakbyśmy mało mieli zawodników... Parę lat temu zamiast starać się o Ben'a Staroste, który ma polskie korzenie, grał w reprezentacji U-20 na Mundialu i zdecydowanie przyczynił się do zwycięstwa nad Brazylią, dziadki z PZPN'u wolały rozpływać się na Rogerem, pożytek jest jaki jest. IMO lepiej dać szansę Krychowiakowi niż powoływać Meliksona...


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 17-03-2011 19:45

Polska dla Polaków! Won z Meliksonami i ArboledamI!!!!!!!


Re: Reprezentacja Polski - Miko - 17-03-2011 19:48

Melikson jest Polakiem.


Re: Reprezentacja Polski - Kwas - 17-03-2011 20:00

Przecież Melikson grał już dla kadry Izraela. Więc temat powinien zostać zamknięty.

Arboleda w żadnym wypadku. Ktoś na forum kilka tygodni temu wrzucił zdjęcie Kolumbijczyka latającego z flagą swojego kraju. A więc, Lech w przyszłym roku zdobywa mistrzostwo Polski, Euro za półtorej miesiąca, Arboleda jest już wtedy oczywiście Polakiem, a ten po zdobyciu tytułu biega z flagą... o_O No właśnie, ciekawe kogo.


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-03-2011 20:02

Kwas napisał(a):Przecież Melikson grał już dla kadry Izraela. Więc temat powinien zostać zamknięty.
Grał tylko w meczach towarzyskich, więc teoretycznie wciąż może grać dla RP


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 17-03-2011 20:03

Fifa zmieniła przepisy, grając w towarzyskich mozesz zmienić repre. Dla mnie idiotyzm do kwadratu...


Re: Reprezentacja Polski - Kwas - 17-03-2011 20:11

Rzeczywiście posrane. Czytam na wiki, a tam jest podane, iż ten nowy Polak był z drużyną Izraela podczas KME, gdy ta podejmowała Maltę i Gruzję. I znowu wszyscy happy, człowiek zaczyna, bo to był początek kwalifikacji, od reprezentowania jednego państwa, a kończy na bieganiu w koszulce innego, już podczas samego turnieju.

Smuda to ładny psychol. Nie chciałem go na tym stanowisku i jego selekcjonerska przygoda tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że naszej reprezentacji nie jest ktoś taki potrzebny.


Re: Reprezentacja Polski - Foster - 17-03-2011 20:26

Każdy kolejny post niezwiązany z tematem będzie kasowany i nagradzany ostrzeżeniem.


Re: Reprezentacja Polski - RedLucas - 25-03-2011 22:34

Spragniony piłki poszedłem przed TV, załączyłem Jedynkę i obejrzałem tą naszą nieszczęsną reprezentację Wink

Meczyk generalnie nudny, ale dotrwałem do końca i muszę powiedzieć, że ta nasza gra naprawdę nie wygląda aż tak tragicznie. Chociaż skuteczność tej ekipy po raz kolejny woła o pomstę do nieba. Sorki, ale lepszej okazji, niż pusta bramka już nie stworzycie... Do tego dochodzi słaba obrona i wygląda to, jak wygląda. Jednak o ile jestem niemal pewny, że to wykańczanie akcji w końcu ulegnie poprawie, to względem obrony już takiej pewności nie mam. Rzucanych jest tu cała masa zawodników, jeszcze trochę i zobaczymy tu Rasiaka. Pora wybrać dwójkę stoperów i na nich postawić. Niech zaczną się zgrywać, docierać, uczyć na własnych błędach, bo nic z tego nie wyjdzie. Akurat na tej pozycji bardzo ważne jest zrozumienie między zawodnikami.

No i na koniec dodam, że cholernie mi wstyd za to co odpieprzają nasi "kibice" :oops: W siatkówce mamy jednych z najlepszych na świecie, a tu tylko chamstwo i buractwo...


Re: Reprezentacja Polski - samcro - 25-03-2011 22:46

RedLucas napisał(a):. Akurat na tej pozycji bardzo ważne jest zrozumienie między zawodnikami.

Tyle, że na tyłach Smuda wcale tak bardzo nie rotuje, Piszczek, Glik i Sadlok to grają praktycznie w każdym meczu.
Ale moze doczekamy się Arboledy i Perquisa, zobaczymy jak to będzie.


Re: Reprezentacja Polski - Mata - 25-03-2011 22:57

RedLucas napisał(a):No i na koniec dodam, że cholernie mi wstyd za to co odpieprzają nasi "kibice"

wstyd to kraść <niesforny>




<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=pDXLTwVwuGo">http://www.youtube.com/watch?v=pDXLTwVwuGo</a>

:mrgreen: