Redcafe.pl - Manchester United Forum
Reprezentacja Polski - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Reprezentacja Polski (/showthread.php?tid=65)



RE: Reprezentacja Polski - Adis - 11-09-2012 10:20

(11-09-2012 08:54)Silvan napisał(a):  Obecnie prasa dba o to, żeby przypadkiem drużyna nie odniosła jakiegoś sukcesu.
Niby dlaczego uważasz, że dziennikarze stoją na drodze do sukcesów kadry? Bo ktoś pozwolił sobie skrytykować gwiazdorków reprezentacji? Artykuł, który przytoczyłeś choć Steca, z którym nie zawsze się zgadzam, to jednak w tym przypadku akurat bardzo celny. Kubeł zimnej wody na głowę zwłaszcza takiego Błaszczykowskiego, czy Lewandowskiego, którzy zaczęli odfruwać bardzo się przyda.

Na minus oczywiście niekonsekwencja mediów, bo przed ME 99% dziennikarzy wolało lizać kadrę ze Smudą na czele po tyłkach, zamiast realnie oceniać sytuację. Co do Fornalika nie wiem jak to w szatni wygląda, jak z gwiazdorami sobie radzi, ale wyczytałem gdzieś, że planuje odstrzelić 'farbowane lisy', oby tak się stało, bo byłby to w końcu powolny powrót do normalności.


RE: Reprezentacja Polski - robaldo - 11-09-2012 10:25

Adis napisał(a):wyczytałem gdzieś, że planuje odstrzelić 'farbowane lisy', oby tak się stało, bo byłby to w końcu powolny powrót do normalności.

Póki co, to tamci sami do siebie strzelająWink


RE: Reprezentacja Polski - Silvan - 11-09-2012 10:37

Ten artykuł to był tylko przykład, może nie do końca trafiony, bo faktycznie wiele rzeczowych zarzutów się w nim pojawiło. Podobnych "artykułów" czy niusów choć ewidentnie niższych lotów jest mnóstwo. Wcześniej media wyraźnie przekręciły słowa Lewandowskiego, bo fanie się jeździ po reprezentantach, ale nie mam już ochoty ani zamiaru nikogo bronić. Miałem nadzieję że Fornalik uderzy pięścią w stół i pozbawi opaski Błaszczykowskiego, który kompromituje siebie i drużynę z każdą kolejną wypowiedzią. Ten facet nie powinien być kapitanem, nie wiem co jeszcze musi zrobić, żeby pozbawiono go opaski... Niestety były trener Ruchu nie ma jaj, żeby to zrobić. Ta drużyna nie ma na tą chwilę ani kapitana, ani trenera. Jestem ogólnie załamany polską reprezentacją, to jest chyba type dla naszych rodaków, że jak zaczyna iść źle to obwinia się prezesa związku, trenera, sztab szkoleniowy, kolegów którym zdarzyło się wejść zbyt ostro w przeciwnika itd. byle zrzucić z siebie odpowiedzialność... Ja się poddaję, niech sobie będzie to PPV i tak nie ma na co patrzeć.


RE: Reprezentacja Polski - samcro - 11-09-2012 10:50

jeden dobry sezon w lidze i gwiazdorki obrastają w piórka.
Estonii nie mogą pokonać a czują się na siłach by krytykować innych.Niech zaczną grać w kadrze najpierw. Rzadko Stec ma rację ale teraz ma


RE: Reprezentacja Polski - Hubson - 11-09-2012 11:25

A co może Kuba miał powiedzieć, że Obraniak wcale nie pozbawił nas szans na zwycięstwo i to wina sędziego, że odważył sie naszego Ludwika z boiska wyrzucić??
To jest już druga taka niepotrzebna kartka dla zawodnika Bordeaux, udawanie, że nic się nie dzieje nie było by lepsze. Co do trenera to zagrał dopiero dwa mecze, więc może poczekajcie trochę dłużej z pisaniem, że się nie nadaje :o
Zabierze Kubie opaskę i ciekawe komu ją da... Gdyby był lepszy kandydat jestem pewien, że te "jaja" by się znalazły, ale oczywiście najłatwiej ojebać trenera i najlepszych zawodników bo to przecież kadra, tu nikt nie może nic powiedzieć, nikogo skrytykować i nie może zagrać słabszego meczu bo to równa się kompletne dno reprezentacji i czepianie się o bzdurne wypowiedzi, które z formą na boisku mają zero wspólnego.


RE: Reprezentacja Polski - robaldo - 11-09-2012 11:40

Hubercik napisał(a):A co może Kuba miał powiedzieć, że Obraniak wcale nie pozbawił nas szans na zwycięstwo i to wina sędziego, że odważył sie naszego Ludwika z boiska wyrzucić??
To jest już druga taka niepotrzebna kartka dla zawodnika Bordeaux, udawanie, że nic się nie dzieje nie było by lepsze.

Jest jeszcze trzecia opcja, jedynie słuszna chyba, a więc załatwianie takich spraw w szatni. To, że Kuba powiedział to w mediach, to z pewnością nikomu nie pomoże. Czy zaszkodzi !? To się okaże, ale już teraz wydaje się, że atmosfera jest coraz bardziej napięta, co nie może dać pozytywnych efektów.


RE: Reprezentacja Polski - samcro - 11-09-2012 11:52

Hubercik jasne, najłatwiej ojebać najlepszych zawodników, taa, a z drugiej strony powinno się bronić najlepszych zawodników mimo że zasługują? Poziom sportowy wyznacza że zdolniejszy debil ma być chroniony a mniej zdolnego można jechać? świetne rozumowanie.
Nie interesuje mnie poziom sportowy Błaszczykowskiego lecz to że z niego kapitan jak z kadry reprezentacja.
Już Obraniak odpowiedział w miediach i pokazał kto ma klasę.
Skoro Błaszczu chce by kadra była jednością to niech sam jej nie dzieli.


RE: Reprezentacja Polski - Mubinio - 11-09-2012 12:19

Niestety, ale Jakub "Sodówa" Błaszczykowski nie posiada w ogóle klasy, takiej czysto ludzkiej (piłkarską jakąś tam ma). To, co on wyczynia od jakiegoś czasu, należy uznać za jedno wielkie nieporozumienie. Chyba mu się zaczęło wydawać, że może być kapitanem na miarę Keane'a w United i besztać wszystkich za wszystko, związek, kibiców, swoich kolegów. Niestety, ale żeby być w tej materii wiarygodnym, trzeba mieć jaja.

BTW: poleci ktoś fajny stream na dzisiejszy mecz?


RE: Reprezentacja Polski - RedLucas - 11-09-2012 12:27

http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=169945&part=sports

Tutaj na pewno coś będzie Wink

Co do repry, naprawdę szkoda klawiatury. Kuba niestety jest gościem bez klasy, a pisanie, że "niby kto miałby go zastąpić" jest idiotyzmem. Bo jestem pewny, że niemal każdy byłby lepszym kapitanem, niż Kuba. Fornalika nie oceniam, czekam na wyniki tego zespołu. Obecnie repra jest na poziomie depresji, zobaczymy co uda mu się z tych graczy wycisnąć, bo bez wątpienia jest z czego rzeźbić.


RE: Reprezentacja Polski - Hubson - 11-09-2012 14:35

Niby czemu idiotyzmem?? Nie ma w kadrze gościa, który mentalnie by coś zrobił z tymi ludźmi, Błaszczykowski potrafi poderwać ich chociaż na boisku poderwać (czasami, bo czasami, ale jednak). Dlatego nie ma lepszego kapitana a zmienianie gościa na siłę raczej z pożytkiem dla drużyny nie będzie. Dlatego nie uważam to za idiotyzm, ale skoro tak to traktujesz to może uargumentuj, czemu tak to odbierasz.

Co do postu samcro, nie nie o to tu chodzi. Problemem jest to, że żaden zawodnik z kadry nie może się wypowiedzieć bo zaraz jest uznawany za gwiazdora, któremu nie pasuje to, to lub tamto. No chyba nie o to tu chodzi, żeby jeździć po każdym kto się odezwie?? Każdy ma pretensje do każdego a postronni tylko się cieszą, że jest afera. To na pewno jest lepsze rozumowanie...


RE: Reprezentacja Polski - Jaroldz - 11-09-2012 16:33

Prawda jest taka, że Kuba krytykując publicznie Obraniaka zachował się jak frajer, a nie jak kapitan. Za takie coś powinna mu zostać odebrana opaska kapitańska( nie wiem, dlaczego po Euro tego nie zrobiono). Teraz efekt jest taki, że na łamach prasy Ludovic odpowiedział Błaszczykowskiemu i wszyscy mogą zobaczyć, jaka jest atmosfera w szatni.

Takie rzeczy załatwia się w szatni, wewnątrz zespołu, a nie w mediach. Kuba mógł dyplomatycznie stwierdzić, że " może i Obraniak zachował się nieodpowiednio, ale to nie czas i miejsce, aby o tym mówić". Błaszczykowski nie nadaje się na kapitana reprezentacji i widać, że sobie z tym nie radzi, przerasta go to i- co najgorsze- sprawiło, że Kuba stał się nie do wytrzymania, dziwnie się zachowuje, jak chociażby wtedy, gdy dawał wywiad dziennikarzowi OS i powiedział w nim, że chciałby nadal być kapitanem reprezentacji, a później poza kamerami darł się na niego i pytał się " Wiesz, co zrobiłeś?", " Już nigdy nie dostaniesz ode mnie wywiadu". Oczywiście wypierał się swoich słów, twierdził, że nie wypowiedział takich słów.

Zresztą od dłuższego czasu strasznie mnie irytuje Błaszczykowski z Lewandowskim. Widać, że palma im odbiła i normalnie z nimi już pogadać się nie da. Myślą, że jak 2 razy zdobyli mistrzostwo Niemiec, to już wszystko im wolno. Tymczasem na arenie międzynarodowej ich Borussia nadal mało znaczy i ma wiele do poprawienia.


RE: Reprezentacja Polski - Mata - 11-09-2012 18:43

Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Eugen Polanski, Adrian Mierzejewski - Marek Saganowski, Robert Lewandowski.

Póki co jest dobrze, żeby tylko Folksdojcz opuścił ten zespół i bajka Smile

3:0 dzisiaj! Shy



Jaroldz napisał(a):Zresztą od dłuższego czasu strasznie mnie irytuje Błaszczykowski z Lewandowskim. Widać, że palma im odbiła i normalnie z nimi już pogadać się nie da.

+1


RE: Reprezentacja Polski - RedLucas - 11-09-2012 20:37

Hubercik napisał(a):Niby czemu idiotyzmem?? Nie ma w kadrze gościa, który mentalnie by coś zrobił z tymi ludźmi, Błaszczykowski potrafi poderwać ich chociaż na boisku poderwać (czasami, bo czasami, ale jednak). Dlatego nie ma lepszego kapitana a zmienianie gościa na siłę raczej z pożytkiem dla drużyny nie będzie. Dlatego nie uważam to za idiotyzm, ale skoro tak to traktujesz to może uargumentuj, czemu tak to odbierasz.

Bo dla mnie tysiąc razy lepszym kapitanem byłby choćby Wasilewski, czy też Piszczek. Pierwszy to gość z ogromnym charakterem i jajami. Kiedy trzeba walnie prosto z mostu co myśli, ale potrafi zachować przy tym klasę, poza tym widać, że ma w tej drużynie coś do powiedzenia. Drugi to gość, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Osiągnął tyle co jego koledzy (Lewy i Kuba), a przy tym ciągle cichy i skromny. Może troszkę zbyt cichy, ale na pewno elokwentny i nie robiłby swoimi wypowiedziami kwasu wokół kadry.


RE: Reprezentacja Polski - Mata - 11-09-2012 20:45

Kto? Co? Piszczek? Big Grin Dlaczego nie powinien mieć opaski sam sobie odpowiedziałeś w drugiej części posta. On "nie ma jaj".


RE: Reprezentacja Polski - RedLucas - 11-09-2012 20:52

W chwili obecnej to chyba ważniejsze by było, żeby gość nie robił spin w drużynie. Ale prawda Piszczka szukałem już trochę na siłę Wink Ale Wasyl jest idealny Smile