Redcafe.pl - Manchester United Forum
Król strzelców Premiership 2009/2010 - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2009/2010 (/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Wątek: Król strzelców Premiership 2009/2010 (/showthread.php?tid=744)

Strony: 1 2 3


Król strzelców Premiership 2009/2010 - matys - 11-08-2009 10:45

Jak w temacie. Dyskutujemy o najlepszych strzelcach sezonu 2009/2010. Kto Waszym zdaniem w nadchodzącym będzie głównym kandydatem do ustrzelenia największej liczby goli? Rooney? Torres? Obrońca tytułu, Nicolas Anelka? Robin van Persie? A może ktoś, po kim nie spodziewamy się gradu goli?



Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Best - 11-08-2009 13:28

Moim zdaniem Rooney ma duże szanse na króla strzelców w tym sezonie. Jeśli tylko przez cały sezon utrzyma formę strzelecką i kontuzję będą go omijały to króla strzelców ma w kieszeni. Kolejnymi poważnymi kandydatami są Drogba i Torres. Oni będą stanowić zagrożenie dla Rooneya. Są wspaniałymi snajperami. Potrafią sobie znaleźć miejsce w polu karnym, strzelić z dystansu i przeprowadzić samotną akcje. Zagrozić tej trójce może też Anelka, Van Persie, Adebayor i Tevez. Tevez to bardzo dobry zawodnik, jeśli w Man City będzie regularnie występował to ma szanse na wysokie miejsce w klasyfikacji strzelców.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - matys - 11-08-2009 13:30

Tevez :lol: :lol: :lol:

Edit: Imo Van Persie ma spore szanse na koronę, oczywiście pod warunkiem, że się nie będzie przez większość czasu leczył. No i na dodatek jest wydelegowany do karnych i wolnych, więc kilka bramek jeszcze ma jakby z urzędu więcej.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - mucha - 11-08-2009 13:32

Myślę, że ktoś z trójki Drogba, Torres, Anelka (kolejność nieprzypadkowa).

Rooneyowi daję małe szanse, bo on ciągle wraca się do drugiej linii i w związku z tym rzadziej bywa w polu karnym. Berbatow jest podobnym typem piłkarza. Jedynie Owen od nas mógłby się o to postarać, ale jego kandydaturę wykluczy zapewne brak regularnej gry.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - RedLucas - 11-08-2009 13:52

Torres, van Persie - myślę, że ktoś z tej dwójki zostanie królem strzelców. Oczywiście pod warunkiem, że będą zdrowi, bo to będzie miała kluczowe znaczenie. Obaj ci gracze, to typowi łowcy bramek, którzy mają potencjał do zdobycia tego wyróżnienia.

Jednak jeśli im zdrowie nie dopisze, to nie wiem... Może ten nasz Ronney? Imho Rooney nie będzie się już wracał do drugiej linii. Sam Anglik i Fergie mówili, że w tym sezonie będzie grał na pozycji wysuniętego napastnika i to było widać w meczu z Chelsea. Roo nie uczestniczył w rozegraniu piłki, tylko czekał na tą jedną szansę, którą zresztą wykorzystał.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - mucha - 11-08-2009 13:57

RedLucas napisał(a):Sam Anglik i Fergie mówili, że w tym sezonie będzie grał na pozycji wysuniętego napastnika i to było widać w meczu z Chelsea. Roo nie uczestniczył w rozegraniu piłki, tylko czekał na tą jedną szansę, którą zresztą wykorzystał

:shock: To chyba inne mecze oglądaliśmy, bo ja cały czas widziałem Rooneya, wracajacego do do drugiej linii.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - RedLucas - 11-08-2009 13:59

muszeq napisał(a):
RedLucas napisał(a):Sam Anglik i Fergie mówili, że w tym sezonie będzie grał na pozycji wysuniętego napastnika i to było widać w meczu z Chelsea. Roo nie uczestniczył w rozegraniu piłki, tylko czekał na tą jedną szansę, którą zresztą wykorzystał

:shock: To chyba inne mecze oglądaliśmy, bo ja cały czas widziałem Rooneya, wracajacego do do drugiej linii.

No ja go widziałem, tylko z początku meczu w rozegraniu, potem gdy on zaczął grać tak jak powinien, czyli z przodu nasze rozegranie siadło i to Chelsea prowadziła grę.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Mata - 11-08-2009 14:40

Drogba, Didier Drogba. Chelsea będzie naszym największym konkurentem w walce o tytuł. Przegra go więc niech choć tytuł indywidualny powędruje do Londynu.

Rooney nie ma szans , to nie typ napastnika , sępa który tylko czyha na podania kolegów i oddanie strzału. 15 goli to takie maksimum dla niego w sezonie. Więc nie powinien strzelić.


Królowie strzelców od powstania Premier League:

1993: Sheringham (22)
1994: Cole (34)
1995: Shearer (34)
1996: Shearer (31)
1997: Shearer (25)
1998: Sutton, Dublin, Owen (18)
1999: Hasselbaink, Owen, Yorke (18)
2000: Phillips (30)
2001: Hasselbaink (23)
2002: Henry (24)
2003: van Nistelrooy (25)
2004: Henry (30)
2005: Henry (25)
2006: Henry (27)
2007: Drogba (20)
2008: C. Ronaldo (31)
2009: Anelka (19)

Mile widziane byłoby aby znów ktoś strzelił około 30 goli i zdominował tą kwalifikacje Tongue


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Lasq - 11-08-2009 14:49

Ja myślę, że może to być osoba, która już dwa razy tą klasyfikację wygrała ale zawsze ex aequo. Teraz czas na w pełni indywidualny triumf.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Lukas - 11-08-2009 19:42

Ciekawy temat Big Grin
Nie wydaje mi się aby był to ktoś z Czerwonych Diabłów. Roo, tak jak pisał muszeq, i tak będzie wracał się do pomocy, może nie tak często jak w ostatnim sezonie, ale i tak częściej pewnie od takiego Owena- to już taki typ napastnika; a patrząc na jego zapowiedzi wydaje mi się w końcowej klasyfikacji może być bardzo wysoko. Co do Berbatowa to jakoś nie jestem przekonany...

Wg mnie najpoważniejszymi kandydatami są Torres i właśnie Drogba. Hiszpan jest szybki, dobry technicznie i sprawia sporo kłopotów obrońcom, za to Didier potrafi wykorzystać do tego swoją siłę fizyczną. Jeden z tych dwóch sięgnie po koronę


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Serro - 11-08-2009 20:56

Ja Stawiam na niespodziankę i błysk geniuszu Gabriela Agbonlahora o ile Villa będzie tak mocna jak w sezonie 08/09. w Arsenalu więcej do powiedzenia będzie miał na pewno Nicklas Bendtner i Theo Walcott. Kilku ciekawych "snajperów" ma City z Tevezem Roque Santa Cruzem i Robinhio na czele. Napewno będzie ciekawie


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Adis - 11-08-2009 21:05

Swój typ odnośnie króla strzelców nadchodzącego sezonu przedstawił także były zawodnik United - Teddy Sheringham:
Cytat:Myślę też, że królem strzelców zostanie ich zawodnik, Fernando Torres. Benitez będzie go wystawiał we wszystkich meczach Premier League, ponieważ dla "The Reds" zdobycie mistrzostwa jest bardzo ważne. Tymczasem inne kluby mogą stosować rotację.



Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - David - 12-08-2009 01:09

Anderson, jak już strzelił pierwszą bramkę, to teraz będzie walił jedną za drugą :mrgreen: A tak będąc realistą, to wg mnie Drogba.


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Tomek91 - 12-08-2009 08:43

Wszyscy wymieniają zawodników z wielkiej czwórki, no może poza wyjątkami, które jednak są żartami Wink

matys napisał(a):Tevez :lol: :lol: :lol:

David napisał(a):Anderson, jak już strzelił pierwszą bramkę, to teraz będzie walił jedną za drugą :mrgreen:

Ostatni raz królem strzelców spoza kwartetu Liverpool, United, Chelsea i Arsenal był Kevin Phillips, ale było to 10 lat temu, ale kto wie, taka sytuacja może się powtórzyć. Przecież w klubach grających o mniejsze cele jest mniej gwiazd i strzelanie goli rozkłada się niekiedy na 2-3 graczy, więc może ktoś nas zaskoczy.

Nie mam swojego faworyta, czy to z big4, czy z całej ligi do tego wyróżnienia, bo wiele zależy od wielu czynników w wyścigu o koronę króla strzelców Wink


Re: Król strzelców Premiership 2009/2010 - Lasq - 12-08-2009 10:12

Tomek91 napisał(a):Wszyscy wymieniają zawodników z wielkiej czwórki, no może poza wyjątkami, które jednak są żartami Wink

Serro napisał(a):Ja Stawiam na niespodziankę i błysk geniuszu Gabriela Agbonlahora

Wink