Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Manchester United 3-1 Tottenham (24.04.2010) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2009/2010 (/forumdisplay.php?fid=38)
+---- Wątek: PL: Manchester United 3-1 Tottenham (24.04.2010) (/showthread.php?tid=869)

Strony: 1 2 3 4


PL: Manchester United 3-1 Tottenham (24.04.2010) - paolo - 17-04-2010 14:50

[Obrazek: 1zn0jye.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 2crxavl.png]

Manchester United vs Tottenham Hotspur
Barclays Premier League
24.04.2010; 13:45
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 36. kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United zmierzy się z Tottenhamem Hotspur.

Koguty zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 61 punktów, do lidera tracą jednak 16 punktów. Udało im się wygrać 18 spotkań, siedem zremisować, a pozostałe 8 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie Spurs jest Jermain Defoe, który ma na swoim koncie 17 strzelonych bramek.

Ekipa z White Hart Line to drużyna prezentująca największą… nieregularność. Znakomite występy zwieńczone gradem bramek przeplatane są przeciętnymi, żeby nie powiedzieć słabymi meczami, w których brakuje sytuacji strzeleckich, nie mówiąc już o samych golach. Dlatego też ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądało nadchodzące spotkanie w wykonaniu gości z północnej części Londynu. źródło: redlog.pl

Obie ekipy we wszystkich rozgrywkach stoczyły ze sobą 171. pojedynków, z czego 80 razy wygrał Manchester United, a Tottenham Hotspur triumfował 46 razy. Kolejnym faktem, który działa na korzyść Diabłów, jest to, iż Manchester United nie przegrał ostatnich 21 meczów z "Kogutami" we wszystkich rozgrywkach. Ostatnim znaczącym sukcesem podopiecznych Harry'ego Redknappa jest zdobycie Pucharu Ligi Angielskiej w sezonie 2007/08.

W ostatnim pojedynku obu drużyn (w ramach rozgrywek Carling Cup) górą byli podopieczni Sir Alexa Fergusona, którzy pokonali Tottenham 2:0, a obydwa gole zdobył wówczas Darron Gibson. Pierwsza bramka padła w 16. minucie po płaskim, lecz trudnym do obrony uderzeniu, zaś kolejne trafienie Gibson dołożył w 38. minucie spotkania pięknym strzałem w okolice "okienka". Manchester United wystąpił wtedy w mocno okrojonym składzie, bez Van der Sara, Ferdinanda, O'Shea, Evry, Evansa, Rooneya, Naniego, Hargreavesa, Scholesa i innych.

Spotkania obu drużyn
▪ Tottenham nie pokonał "Czerwonych Diabłów" od 2001 roku (16 spotkań w lidze angielskiej);

▪ "Koguty" przegrały u siebie 11 meczów z Manchesterem United w ramach rozgrywek Premier League;

▪ Tottenham wygrał tylko trzy razy w 34 pojedynkach z "Czerwonymi Diabłami" w Premier League. Wszystkie te mecze zostały rozegrane na White Hart Line: 4:1 (1996), 3:1 (1999, 2001).

Waszym zdaniem - mecz na Old Trafford (01.12.09)
Czary: Pierwsza połowa, a najbardziej pierwsze 30 minut, to ostre ataki Spursów. Przetrwaliśmy i strzeliliśmy gola. Później gra wyglądała już spokojniej. Następnie gol na 2-0 i już można było być spokojnym o wynik. Mogliśmy jeszcze w pierwszej połowie podwyższyć na 3-0, ale Obertan zagrał trochę za daleko do Berby. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już lepiej. Ando się ogarnął i razem z Gibsonem zdominowali środek boiska.
pedro: Cieszy zwycięstwo młodych nad Kogutami, choć styl porywający nie był. Na minus dziś:
Obertan, Welbeck. Na plus: Gibson, Vidic, Anderson, Brown, fryzura Berbatova, głośne i długie WE ALL HATE LEEDS SCUM! (...) Niech chłopaki się ogrywają w tym CC, na razie idzie im bardzo przyzwoicie.
matys: W życiu bym nie powiedział, że tak łatwo sobie poradzimy z Tottenhamem. A jednak. (...) No i kibice dzisiaj dali popis. We all hate leeds scum, feed the scousers i who's that twat from argentina brzmiały kozacko.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - Tottenham Hotspur 2:0 ; 01.12.2009 Carling Cup


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Van der Sar - Rafael (Macheda 80'), Vidic, Evans, Evra (O'Shea 67')- Giggs, Scholes, Fletcher - Valencia (Carrick 60'), Berbatow, Nani

Tottenham Hotspur: Gomes - Bale, Dawson, King, Assou-Ekotto - Bentley (Lennon 66'), Huddlestone, Palacios, Modric - Pavlyuchenko (Crouch 76'), Defoe (Gudjohnsen 55')

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak, Brown, Hargreaves, Gibson

Tottenham Hotspur: Alnwick, Kaboul, Bassong, Jenas

Gole: Giggs 58' (k.), 86' (k.), Nani 81' - King 70'

Kartki: Nani (ż)

Sędzia: Andre Marriner


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Matti888 - 17-04-2010 20:01

Oj będzie ciężko. Tottenham wygrał ostatnie dwa mecze, kolejno z Arsenalem i Chelsea, obydwa w stosunku 2:1. Muszę przyznać, że nie widziałem żadnego z tych spotkań, jednak zwycięstwa z takimi rywalami to nie byle co. Potrafiliśmy zatrzymać rozpędzony Manchester City, więc teraz muszimy powstrzymać Tottenham. Skład:
--------------VDS-------------------
Rafael---Vidic--Rio/Evans--Evra
-------Fletcher---Carrick----------
Valencia----Scholes--------Nani---
-----------Rooney-----------------
Nie wiem, czy Ferdinand wykuruje się do tego spotkania (w ogóle nie wiem, jakiej kontuzji nabawił się Rio i na jak długo). Jestem jednak spokojny o środek obrony, bo dziś Evans zagrał bardzo dobry mecz.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Janczar - 17-04-2010 21:01

Z tego co wiem (oglądałem mecz w krk w EP) to widziałem jak wygiął się mu jeden z palców reki, ale nie wiem czy to o to chodzi. Tottenham gra jak natchniony ostatnie mecze, ale to nie zmienia faktu, że musimy z nimi wygrać. My gramy takie mecze:
Manchester United -:- Tottenham Hotspur
Sunderland -:- Manchester United
Manchester United -:- Stoke City

Chelsea gra takie:
Chelsea London -:- Stoke City
Liverpool -:- Chelsea London
Chelsea London -:- Wigan Athletic

Chelsea ma 1 pkt więcej, ale ma trudniejsze mecze. Tak jak mówiłem wcześniej, może looserki pomogą nam zrobić 4 tytuł PL z rzędu Smile


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - RedLucas - 18-04-2010 09:42

A według mnie wcale tak ciężko być nie musi jak mogłoby się wydawać. Bodajże Kwas już o tym pisał, ale ja przypomnę gramy na Old Trafford, nie na WHL! Spurs na wyjazdach wcale tacy mocni nie są i nie muszę chyba przypominać, że te dwa ostatniej zwycięstwa miały miejsce na ich stadionie.

Sądzę, że taki skład powinien sobie poradzić:

VDS - Rafael, Evans, Vidić, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick, Scholes, Nani - Rooney (o ile będzie gotowy do gry, jeśli nie, to Berba).


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Foster - 18-04-2010 10:07

Tottenham na wyjeździe w tym sezonie zdobył 23 punkty. Koguty na stadionach rywali 6 razy wygrywali, 5 razy zremisowali i doznali 5 porażek. Dla przypomnienia dodam, że United na własnym stadionie w tym sezonie zdobyło 45 z 51 możliwych punktów.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - michal85 - 18-04-2010 10:22

Gdyby Spursi zagrali takim zestawieniem w pomocy jak wczoraj to mocno nie zastanawiałbym się długo i postawiłbym na 442. Do gry wraca jednak Palacios i jestem ciekaw jak Harry zestawi swoją drugą linię. Palacios zagra z Huddlestonem, a na lewo pójdzie Modrić? Szkoda Bale'a. Możliwe jest więc, że za napastnikiem zagra Modrić...

Żal by było rezygnować ze Scholesa, a wydaje mi się, że w 442 Rudy nie byłby dobrym wyjściem. Poczekamy, zobaczymy. Kibice na OT muszą natchnąć tą drużynę, bo nie będzie łatwo. Spursi sa na fali, po dwóch zwycięstwach nabrali dużo pewności siebie. To nieoceniony atut.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - matys - 18-04-2010 10:37

A ja bym powtórzył ustawienie z wczoraj. Wymieniłbym tylko Giggsa za Naniego, środek pola bym zostawił taki jaki był wczoraj. Przy niekorzystnym rezultacie zawsze można wprowadzić Berbatova i przejść na 4-4-2. Choć wątpię, że będzie taka potrzeba, imo ogramy ich spokojnie.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Foster - 18-04-2010 11:00

Moim zdaniem prócz zmiany, o której wspomniał matys konieczna jest jeszcze jedna, a nawet dwie.
1) Rafael w miejsce Nevilla. Wczoraj w meczu Tottenham vs Chelsea mieliśmy okazję przekonać się jak szybki jest Bale. Skoro Zhirkov nie dawał rady szybkościowo z młodym Walijczykiem, to Gary nie da tym bardziej. Choć z drugiej strony ogromne doświadczenie naszego kapitana, może się okazać bezcenne. Jednak optowałbym za tym by zagrał młody Brazylijczyk.
2) Carrick w miejsce Gibsona. Na moje Michael nawet w słabsze formie daje drużynie więcej niż Darron. Anglik zawsze dobrze wspomaga defensywę, a do tego wprowadza wiele spokoju w nasze szeregi. Ostatnio nie grał, także na pewno będzie pełen energii. Tylko pytanie jak z formą? Jeśli jest jeszcze gorzej niż było, to będzie trzeba postawić na młodego Irlandczyka. Jednak to już ocenić może tylko Ferguson, bo to on widzi ich codziennie na treningu.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - mucha - 18-04-2010 11:04

Foster napisał(a):Skoro Zhirkov nie dawał rady szybkościowo z młodym Walijczykiem, to Gary nie da tym bardziej.

Zhirkov? A nie Paulo Ferreira, a później Ivanović? W sumie skończyłem mecz na jakiejś 85 minucie, ale do tego momentu Bale cały czas operował na lewej stronie mając na przeciwko Ferreirę w pierwszej połowie i Ivanovicia w drugiej. Warto też dodać, że przeciwko dobremu Ivanoviciowi Bale już tak nie czarował jak z Portugalczykiem.

A co do Neville'a. On wcale nie jest taki wolny jak się wydaje. Swoje lata ma, ale wygląda solidnie. Postawiłbym na niego, choć ma ostatnio trochę meczów kościach, więc w jego wieku przydałaby mu się przerwa. No niby bardzo ważny mecz, ale jeśli liczymy na Rafaela w przyszłości, tu musimy mu dawać szanse.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - matys - 18-04-2010 11:22

Bellamy wolniejszy od Bale'a nie jest, a jeśli to tylko trochę i jakoś zbytnio sobie nie pograł przy Garym. Da rade.

Co do Carricka, to nie wiem czy w tydzień odzyska forme na treningach. Ja bym dał Gibsonowi szanse przed własną publicznością.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - atenats - 18-04-2010 13:24

Naoglądałem się trochę meczów w wykonaniu Bellamy'ego i wiem że jest on bardzo szybki, może nawet szybszy od Bale'a. Nie spodziewałbym się pogromu, ale spokojnej wygranej na swoim stadionie. Tak 1,2-0 Smile


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Foster - 18-04-2010 17:33

mucha napisał(a):Zhirkov? A nie Paulo Ferreira, a później Ivanović?
Mój błąd, oczywiście że Ferreira, a w drugiej połowie Ivanović <gafa>


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - premislav - 19-04-2010 09:27

Oglądałem mecz tottenham z Chelsea i tottenham powinien był wygrać 5-0 lekko, Chelsea grała fatalnie i przez to tottenham miał ppd koniec meczu kilka "setek". No i przede wszystkim Viva John Terry który pomógł zdecydowanie spursom swoją piękną czerwoną kartką. Na pewno będzie z nimi łatwiej grać niż z city, a po drugie gramy u siebie i po wygranej w derbach więc jestem raczej spokojny o wynik.
Zagralbym z Silvą zamiast Neville'a oraz Nanim zamiast Giggsa. Poza tym bez zmian jak z city.


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - atenats - 19-04-2010 16:36

Ja nie zmieniłbym nic, prócz lewego skrzydła w następnym meczu. Mam jakieś przekonanie, że Neville może być znakomitą decyzją, ale mogę się mylić.

Tottenham jest teraz w gazie i nie należy go lekceważyć. Co prawda mamy atut własnego boiska, ale Spursi to teraz naprawdę groźny przeciwnik.

United wyjdzie zmotywowane niezmiernie na ten mecz(nie mówię, że Sursi nie) i mam nadzieję, że wygramy spokojnie 1,2 -0 jak już napisałem Smile


Re: PL: Manchester United - Tottenham (24.04.2010; 13:45) - Mubinio - 23-04-2010 08:40

Wie ktoś, czy Rio zagra? Bo nigdzie nic nie można na ten temat znaleźć ;/