Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Manchester United 2-2 West Brom (16.10.2010) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: PL: Manchester United 2-2 West Brom (16.10.2010) (/showthread.php?tid=941)

Strony: 1 2 3 4


PL: Manchester United 2-2 West Brom (16.10.2010) - paolo - 02-10-2010 18:36

[Obrazek: 53nupx.png][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: WBA_Crest.jpg]

Manchester United vs West Bromwich Albion
Barclays Premier League
16.10.2010; 16:00
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 8. kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United podejmie WBA. Ostatni raz do potyczki obydwu drużyn doszło dwa sezony temu.

Nasi najbliżsi rywale zajmują przyzwoite szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Udało im się wygrać do tej pory 3 spotkania, dwa zremisować, a również dwa przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Throstles jest Peter Odemwingie, który ma na swoim koncie 3 strzelone bramki.

W październikowe popołudnie dojdzie do starcia Sir Alexa Fergusona z managerem, który w latach 90. występował przeciwko United jako zawodnik. Mowa tu o Roberto Di Matteo, który w latach 1996-2002 rozegrał 119 meczów dla Chelsea w których zdobył 15 goli. Włoch drużynę z The Hawthorns prowadzi od 2009 roku i jego dotychczasowe sukcesy w roli szkoleniowca to awans do angielskiej ekstraklasy.

W ostatnim pojedynku obu drużyn, który odbył się w sezonie 2008/09 w West Bromwich górą był Manchester United, który rozgromił Albion 0-5. Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Dimitar Berbatow, Carlos Tevez, Nemanja Vidic i Cristiano Ronaldo x2. Dodatkowo w tym meczu każda z drużyn jednokrotnie oddała strzał w słupek, a jeden z zawodników WBA zobaczył czerwoną kartkę w 40. minucie.

Spotkania obu drużyn
Przeciwko West Bromwich Albion, Manchester United rozegrał 117 spotkań.
49 zwycięstw United, 28 remisów, 40 porażek. (na wyjeździe mamy niekorzystna historię: 17-13-28)
W rozgrywkach ligowych oba zespoły grały ze sobą 108 razy, z czego tylko 9 w Premier League. Po 1992, osiem gier zakończyło się zwycięstwem Manchesteru United, odnotowano również 1 remis. Bilans bramkowy Premiership wynosi 22:3.

- Bilans bramkowy z ostatniego sezonu, w którym obie drużyny spotkały się dwukrotnie w rozgrywkach ligowy wynosi 9-0 dla United.

- Jedyne punkty ligowe z West Brom Czerwone Diabły straciły 7 maja 2005 roku, gdy United na prowadzenie wyprowadził Ryan Giggs, a Robert Earnshaw trafił z rzutu karnego. Po części z tego powodu Diabły nie zdobyły ostatecznie wicemistrzostwa Anglii.

- Manchester United zapisał się w historii West Brom, gdy 8 kwietnia 1970 roku zaliczyli najwyższą wyjazdową porażkę w historii - 0:7 na Old Trafford.

Ostatnie dziesięć spotkań:

02/03: PL MU- WBrom 1:0
02/03: PL WBrom- MU 1:3
03/04: CC WBrom- MU 2:0
04/05: PL WBrom- MU 0:3
04/05: PL MU- WBrom 1:1
05/06: CC MU- WBrom 3:1
05/06: PL MU- WBrom 3:0
05/06: PL WBrom- MU 1:2
08/09: PL MU- WBrom 4:0
08/09: PL WBrom - MU 0:5

Waszym zdaniem - mecz na The Hawthorns (27.01.09)
MOTM - Ryan Giggs (14 głosów w ankiecie, 53%)

michal85 napisał(a):Tak jak przewidywałem padło dość sporo bramek. Szczerze mówiąc na kilka dni przed meczem myślałem, że nie zachowamy czystego konta, ale po tym jak okazało się, że zagra Rio, wiedziałem, że w defensywie będzie dobrze.

Foster napisał(a):Naprawdę możemy być zadowoleni po takim meczu, zagraliśmy tak jak powinniśmy zagrać z takimi przeciwnikiem. Wygraliśmy wysoko, co się ostatnio rzadko zdarza, a co najważniejsze dokonaliśmy tego na wyjeździe, a w tym sezonie nie gramy jakoś super na terenie rywali...
Co mnie cieszy:
1) zdobyliśmy 3 pkt i utrzymaliśmy się na pierwszym miejscu
2) w końcu wygraliśmy zdecydowanie, przewagą kilku bramek
3) do składu powrócili Rio, Wes i Park
4) VDS pobił rekord Cecha, nie puścił bramki już przez 1032 min

Janczar napisał(a):Wysokie zwyciestwo naszych bardzo cieszy, po ostatnich meczach wygrywanych bardzo skromnie, myślę, że to może być przełomowy mecz i mecze pełne nerwów do 90 minuty sie skończą, jesteśmy na fotelu lidera i mam nadzieję, że już do końca na nim pozostaniemy.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
West Bromwich Albion - Manchester United 0:5 ; 27.01.2009 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W barwach Albion karierę na Wyspach rozpoczynał obecny bramkarz Manchesteru United - Tomasz Kuszczak. W latach 2004-2006 polski golkiper rozegrał 31 spotkań dla WBA i głównie dzięki dobrym występom i wspaniałym paradom w tej drużynie trafił na Old Trafford.


Dane pomeczowe:


Składy:

Manchester United: Van der Sar - Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra - Nani, Carrick (Scholes 72'), Anderson (Rooney 72'), Giggs (Gibson 43') - Berbatow, Hernandez

West Brom: Carson - Jara, Tamas, Olsson, Shorey - Mulumbu, Scharner; Brunt, Morrison, Tchoyi (Thomas 69') - Fortune (Bednar 79')

Ławki rezerwowych:

Manchester United: Kuszczak, Smalling, O'Shea, Macheda

West Brom: Myhill, Ibanez, Reid, Cox

Gole:
Hernandez 5', Nani 25' - Evra 50' (sam.), Tchoyi 55'

Kartki:
Gibson (ż) - Shorey (ż), Carson (ż)

Sędzia:
Mark Jones


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Foster - 12-10-2010 18:35

Ferguson skutkach kontuzji Antka:
Cytat:"Mamy silną kadrę i poradzimy sobie z jego absencją. Nani przejmie jego zadania na boisku, bowiem bardzo poprawił swoją grę w ostatnim czasie. Do dyspozycji są też Gabriel Obertan i Bébé, który sprawia lepsze wrażenie z każdym kolejnym treningiem."

Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Nani - Scholes - Carrick - Obertan/Bebe
Rooney - Berbatov

Skoro są do dyspozycji, to niechże da im szanse.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - daniel - 15-10-2010 09:43

Nikt nie wrócił z meczy eliminacyjnych do Euro połamany, do składu po kontuzji wraca coraz więcej graczy, Nani jest cały czas w cugu a w typerze 4-0 czeka na BeTke Wink


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Czary - 16-10-2010 12:00

Dużo osób chciałoby zobaczyć w tym meczu Obertana lub Bebe, ale nie ja. Mecz wcale nie musi być taki prosty. West Brom grają dobrze w tym sezonie i to nie jest czas na jakieś eksperymenty.

van der Sar
Rafael - Ferdinand - Vidic - Evra
Nani - Fletcher - Scholes - Park
Rooney - Berbatov


Mam nadzieje, że nie będzie eksperymentów podobnych do tych na Sunderland.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Adis - 16-10-2010 13:02

Park nie jest przypadkiem kontuzjowany?


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Foster - 16-10-2010 13:11

Pierwsze słyszę...
Giggs jest już zdrowy, a SAF na konferencji powiedział, że Ryana zagra w tym meczu. Także już wiemy kto zagra na lewym skrzydle. Przy dobrym wyniku gdzieś w 60 min można za Walijczyka wprowadzić Bebeto czy innego Obertinho.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - fasol - 16-10-2010 16:51

Boże co za ekipa, nie mam słów jak ciotowaty jest nasz zespół w tym sezonie. Teraz celem dla mnie bedzie być wyżej jak City w lidze choć z takim graniem tez będzie ciężko. Chelsea wygra ligę w cuglach. Najsłabszym naszym ogniwem jest ... Ferguson i te jego trafne pierwsze jedenastki. Po kiego chuja Ten Ando w pierwszym, od niego wszsytko się dziś zaczęło. Praktycznie każde zagranie złe, szkoda gadać. Idę się napić.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Foster - 16-10-2010 16:52

Już teraz można śmiało nazwać nas frajerami sezonu.
Oczy bolą, a serce krwawi...


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Lisu - 16-10-2010 16:55

Frajersko remisujemi z zespołami z dolnej półki. Boje sie pomyśleć co będzie jak pojedziemy na Emirates, Stamford lub chociażby Manchester Stadium. :shock: To co nasi grają to jakieś jaja. I ten Anderson... No i chciałoby się powiedzieć: wraca stary dobry Berba... Tyle okazji do strzelenia 3:0 i praktycznie skończenia tego meczu, a tu bach. Godne pogardy jest też wykonanie pośredniego z 80 minuty.
Kiedy to się q*wa skończy?!
:evil:


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - sebos_krk - 16-10-2010 16:56

Dla mnie to zobaczyłem po stracie bramki na 2:2 w wykonaniu naszych piłkarzy, czyli mecz na stojąco i to co usłyszałem z trybun Old Trafford, czyli wielkie G, jest po prostu hańbą. Sorry.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - podkoscielny - 16-10-2010 17:02

Walka o utrzymanie na podium rozpoczęta. O mistrzostwie z taką grą możemy zapomnieć. Kolejny raz tracimy pewne zwycięstwo, nie widać w chłopakach zaangażowania i jakiejśmyśli w tworzeniu ataków. Do tego nieomylny Edwin zrobił coś, czego w życiu bym się po nim nie spodziewał, zawsze myślałem, że takie piłki to on łapie w dwa palce lewej nogi. Chyba trzeba się w tym sezonie skoncentrować na LM i ewentualnie na FA Cup, a w lidze walczyć o podium...


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Jaroldz - 16-10-2010 17:04

[*]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I to powinien być cały komentarz do tego meczu. Kolejny mecz, w którym wychodzimy na cioty z prawdziwego zdarzenia. Robią nas piłkarze pokroju Mulumbu, Brunta czy innego Morrisona. Aż żal patrzeć na tą żenadę i się tylko denerwować.

Po jakiego chuja SAF po raz kolejny nie wziął na mecz drugiego skrzydłowego :?: Giggs doznaje kontuzji i znów na skrzydle biega pączek Anderson, który nic nie potrafi, zamiast chociażby Obertan. Po co SAF kupuje tych wszystkich piłkarzy, skoro i tak żaden później nie gra :?: :!:

W drugiej połowie w bramce równie dobrze można było wystawić ręcznik, wyszłoby na to samo, a chociaż Edwin by się nie spocił.

Niedługo czekają nas kolejne wkopy. Tym razem ze Stoke City, Tottenhamem, Manchesterem City. A taka Chelsea to chyba nas ojebie z jakieś 4:0 na miękko.

Pięknie, panowie, pięknie... United na mistrza :!:


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - mucha - 16-10-2010 17:05

Ta drużyna w ogóle nie ma charakteru. Po utracie drugiej bramki powinniśmy przejąć kontrolę ruszyć szturmem na przeciwnika. A co widzieliśmy? Grę na stojąco. Jakbyśmy prowadzili kilkoma bramkami. Wynik zasłużony. Nie byliśmy lepsi od WBA.

Świetna passa trwa. Jeszcze nie przegraliśmy w tym sezonie.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Czary - 16-10-2010 17:05

Zdarzyło się i Edwinowi, szkoda że w tak ważnym momencie. Kolejny mecz w którym zamiast dobić przeciwnika podchodzimy do sprawy zbyt luźno (setka Berby) i później mamy problemy. Po stracie drugiego gola przestaliśmy grać.

E: w to, że Gibson będzie na środku stał się spodziewałem, ale wszedł Scholes i też nic nie zrobił...

E2: Jedynie w końcówce meczu zależało Rafaelowi i Naniemu.


Re: PL: Manchester United vs West Brom (16.10.2010; 16:00) - Lukas - 16-10-2010 17:07

Przed meczem byłem pełen optymizmu. Myślałem, że po przerwie reprezentacyjnej wszystko będzie jak należy, a mecz z beniaminkiem najlepszą z możliwych okazji na to by podbudować morale i wynagrodzić co nieco kibicom. Jak widać srogo się zawiodłem. Ciężko patrzyło się na "grę" naszych zawodników po stracie 2 bramki: bez zaangażowania, determinacji, serca... Tak nie gra United. Brak mi odpowiednich słów, by powiedzieć jak się teraz czuję.