Redcafe.pl - Manchester United Forum
Newsy piłkarskie - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Newsy piłkarskie (/showthread.php?tid=96)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Newsy piłkarskie - maju - 05-01-2009 19:57

Ja podlizać sięKolejorzowi? No nei przesadzaj... Widać, że nie czytasz dokładnie mopich postów, bo ja wielokrotnie mówiłem, że dla mnie Stilić to wielce utalentowany piłkarz, który jednak tylko kilka razy pokazał swoje umiejętności w Lechu. A na 100% jest u nas gwiazdą, bo na taką wykreowały go media. A z tymi Mistrzostwami Europy/Świata (nie pamiętam dokładnie) jeszcze udowodnię moją rację. Nie mogę tylko znależć źródła. I tak, porównuję Tosicia do Stilicia. U nas (tak jak wspomniałem) Stilicia wykreowano na wielką gwiazdę. Tosić w Partizanie jest jednym jedenastu. W United będzie jednym z wielu. Został po prostu rzucony na zbyt głęboką wodę.

angielska wikipedia napisał(a):2005–2007 England U21 11 (1), Kieran Edward Richardson (born 21 October 1984 in Greenwich, London)
He went on to make further appearances for the England U21 squad, for whom he was eligible to play until the end of the 2007 UEFA European Under-21 Football Championship
Umiesz liczyć? W 2007 roku miał 23 lata. Grał w reprezentacji U21. Wreszcie się kurwa ode mnie odpierdolisz? Od samego początku odkąd jestem na forum masz do mnie jakieś 'ale'. :evil:


Re: Newsy piłkarskie - Mata - 05-01-2009 20:16

Za gwiazdy polskiej ekstraklasy można uznać tylko i wyłącznie Janka Muchę , Dicksona Choto , Inakiego Astiza , Kube Wawrzyniaka , Rogera , Maćka Iwańskiego i Chinyame 8-)


Re: Newsy piłkarskie - michal85 - 06-01-2009 13:00

Cytat:On i tak na więcej się nie nadaje. Pamiętacie Richardsona? Oddaliśmy go do SUnderlandu za (śmieszną, jak na MU a i tak wysoko wywwindowaną przez SAFa cenę) 5 mln funtów. I mimo, że co roku zawodził, a w wieku 23 lat grał w reprezentacji Anglii U-21 na MŚ(E?) Ferguson wmawiał nam, że to wielki talent
Ferguson nam nic nie wmawiał. Richardson już w wieku 16-stu lat, kiedy ściągaliśmy go z WHU był jednym z najlepiej rokujących zawodników. To, że mu u nas nie wyszło, to nie znaczy, że jest beztalenciem. Już nie takim piłkarzom jak Kieran na OT się nie powiodło. Obecnie jest jednym z jaśniejszych punktów w układance Sunderlandu i wcale niewykluczone, że za kilka lat będzie jedną z gwiazd całej ligi.

Nie wiem co jest śmiesznego w tym, że Kieran grał w wieku 23 lat na imprezie u-21. Jeśli mnie pamięc nie myli, to jeśli piłkarz w chwili zaczęcie eliminacji do danej imprezy nie ma więcej niż 21 lat(rocznikowo), to może grać w całym cyklu.

Trzon obecnej kadry Anglii u-21 stanowią przecież zawodnicy, którzy za kilka miesięcy skończą 23 lata - Agbonlahor, Huddlestone, O'Hara czy MIllner.


Re: Newsy piłkarskie - mlody_unw - 14-01-2009 20:48

Cytat:FC Barcelona zapłaci 57 milionów euro kary jednej z największych hiszpańskich stacji telewizyjnych Sogecable, zadecydował sąd w stolicy Katalonii. To konsekwencja niedotrzymania umowy między klubem a stacją zawartej w 1999 r.

"Barca" zadeklarowała wówczas, że wszystkie przychody z udziału w europejskich rozgrywkach piłkarskich, koszykarskich, szczypiornistów i hokeja na lodzie w latach 2003-2008 będzie przekazywać firmie Telefonica. Te prawa przeszły potem na telewizję Sogecable.

FC Barcelona tak zinterpretowała tę umowę, że wypłaciła stacji tylko te pieniądze, które dostała od UEFA wynikające z praw telewizyjnych. Sąd stwierdził natomiast, że wpływy klubu były znacznie wyższe.

"Nikt na tym nie ucierpi, pieniądze mamy odłożone" - zapewnił prezydent klubu Joan Laporta.

Budżet trochę wyszczupleje Wink


Re: Newsy piłkarskie - panopticum - 14-01-2009 21:42

Jeśli zachomikowali sobie forsę na ten cel, to niespecjalnie.


Re: Newsy piłkarskie - Miko - 19-01-2009 20:27

Klasyfikacja najlepszych bramkarzy ostatnich 20 lat wg IFFHS:
Cytat: 1. Gianluigi Buffon Włochy 78
2. Peter Schmeichel Dania 69
3. Iker Casillas Hiszpania 63
4. Oliver Kahn Niemcy 62
5. José Luis Félix Chilavert Paragwiaj 58
6. Walter Zenga Włochy 55
7. Edwin van der Sar Holandia 53
8. Petr Čech Czechy 44
9. Michel Preud’homme Belgia 43
10. Claudio André Taffarel Brazylia 40
11. David Seaman England 38
12. Fabien Barthez Francja 37
13. Andoni Zubizarreta Hiszpania 35
Jesus e Silva »Dida« Brazylia 35
15. Rinat Dasaev Rosja 27
16. Sergio Javier Goycochea Argentyna 26
17. Johannes van Breukelen Holandia 23
18. Peter Shilton England 22
Vítor Baía Portugalia 22
20. Andreas Köpke Niemcy 21
Francjasco Toldo Włochy 21
22. Gianluca Pagliuca Włochy 20
23. Bodo Illgner Niemcy 19
Jean-Marie Pfaff Belgia 19
Neville Southall Walia 19
26. Thomas Ravelli Szwecja 17
27. Jens Lehmann Niemcy 13
Rogério Ceni Brazylia 13
29. Jerzy Dudek Polska 12
Jorge Campos Meksyk 12
Oscar Eduardo Córdoba Kolumbia 12
Roberto Abbondanzieri Argentyna 12
33. Angelo Peruzzi Włochy 11

Nasz obecny, najlepszy bramkarz na 7 miejscu, a były na drugim. Ja oczywiście cieszę się z miejsca Jerzego Dudka. Nadal twierdzę, że jeszcze kiedyś zagra w reprezentacji ale to już inny topic ;-)


Re: Newsy piłkarskie - sebos_krk - 20-01-2009 09:22

:shock: to Ci statystycy z IFHHHHHS czy jak tam, bo realnie patrząc to nasz Bolek Schmeichel może rywalizować o miano najlepszego w historii z Maierem czy Jaszynem, a nie przegrywać ranking z Buffonem o miano najlepszego w ostatnich 20-latach.


Re: Newsy piłkarskie - maju - 20-01-2009 09:46

IMO Młynarczyk też jest o wiele, wiele za nisko. 65 miejsce... Powinni go zamienić z Dudim. No, ale to IFFHS to jedno wielkie gówno. Jeszcze chyba rok temu na 4. miejscu w tej klasyfikacji było niejakie Colo Colo, bo akurat dobrze im szło <świr> Jacy to statystycy-historycy, którzy oceniają ostanie ileś tam lat? :lol:


Re: Newsy piłkarskie - Adis - 20-01-2009 13:10

Jak już jesteśmy przy temacie IFFHS - czas na najlepszego trenera ostatnich lat, rzecz jasna klasyfikacja według Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyków i Historyków Futbolu. Ale co do pierwszego miejsca chyba nikt nie będzie się z nimi sprzeczać. Smile

Najlepsi trenerzy świata w latach 1996-2008:
1. Alex Ferguson (Szkocja) - 78 punktów
2. Marcello Lippi (Włochy) - 58
3. Arsene Wenger (Francja) - 53
4. Guus Hiddink (Holandia) - 45
5. Sven-Goran Ericsson (Szwecja) - 41
6. Jose Mourinho (Portugalia) - 40
7. Ottmar Hitzfeld (Niemcy) - 39
8. Luis Felipe Scolari (Brazylia) - 38
9. Frank Rijkaard (Holandia) - 34
9. Marcelo Bielsa (Argentyna) - 34
...
81. Jerzy Engel (Polska) - 5


Re: Newsy piłkarskie - maju - 20-01-2009 17:23

A Dariusz? Nie ma takiego drugiego z takim sposobem na awans z 3 do 2 ligi. Jemu też powinni oddać hołd. W końcu nie co roku słyszymy o takim talencie tranerskim :roll:


Re: Newsy piłkarskie - sebos_krk - 21-01-2009 23:35

Dałem do shoutboxa, ale wkleję ten wywiad tutaj. W końcu to ostatni Polski piłkarz z pola, który był u progu zrobienia wielkiej, międzynarodowej kariery- trochę wcześniej taką szansę miał Wojciech Kowalczyk. Życie się jednak nie tak potoczyło jakby chciał.

Marek Citko: udało mi się pozostać sobą


Re: Newsy piłkarskie - maju - 22-01-2009 11:33

Ja tamtych czasów nie pamiętam, bo i z jakiej okazji (miałem 3 lata), ale gadałem nie raz o Citce czy Kowalczyku ze starszymi ludźmi w rodzinie i każdy ma odmienne zdanie na temat Citki i Kowalczyka. Tylko, że z Kowalem niemal każdy się zgadza.

Jedni CItkę uważają za piłkarza, któremu akurat coś wyszło i mógł pojechać na Zachód, ale klub go nie puszczał. W zasadzie możnaby go porównać do sytuacji Matusiaka. Ten drugi jednak wyjechał i na jego historii można opowiedzieć sobie co by było z Markiem, gdyby wyjechał. Inaczej: zrobił większą karierę niż by zrobił. Inni natomiast mi mówili, że był to dobry utalentowany chłopak, przed którym wszystko stało otworem, ale Achilles mu na to nie pozwolił.

Ja przeglądając kronikę jego osiągnięć itd skłonny jestem zgodzić się z tym, że skończyłby, jak Matusiak. Spójrzmy prawdzie w oczy: On ma 33 lata i zakończył karierę. Czy zdziałał coś za granicą? Nic. A inni piłkarze w jego wieku (lub trochę młodsi/starsi)?

Brouc (chyba najbardziej odbiega od niego wiekiem) 3 mistrzostwa z Celtikiem, 2 razy awans z fazy grupowej LM (za każdym razem z mocnej grupy), do niedawna mocna pozycja w Celticu.

Krzynówek? Ten też osiągnął wiele, a jest raptem rok młodszy. W jego wypadku jednak naprawdę można powiedziec, że kontuzja mu we wszystkim przeszkodziła. Wszystko było przecież w Leverkusen pięknie, ale kontuzja kolana nadeszła wraz ze zmianą trenera, który nie chciał już nic mieszać w drużynie, która w miarę dobrze grała.

Bąk. On ma 36 lat. W Lyonie i Lens miał niepodważalną pozycję. Aż szkoda, że do Lens odszedł akurat wtedy, gdy te dwa kluby zamieniły się rolami - jeden nagle zaczął wszystko wygrywać, drugi był tym wiecznie przegranym.

Chodzi mi o to, że jeśli piłkarz jest naprawdę dobry to gra bardzo długo, bo wie, że może jeszcze wiele dać kolejnym drużynom. Krzynia krytykowałem po EURO (ciekawe czamu), ale kiedy ostatnio zaczął grać trochę dłuższe ogony w VFL i całe mecze w PU to dostawał wysokie oceny od Kickera (w granicach 3/3,5). Bąku jednak mógłby od jakiś dwóch lat już nie grać, ale skoro w Austrii jest podporą to jednak jeszcze dziadek coś potrafi.


Re: Newsy piłkarskie - sebos_krk - 22-01-2009 12:06

Bo zarówno Citko, czy Kowal to były zwykłe chłopaki z sąsiedztwa. Oni nie potrafili udźwignąć oczekiwań wobec nich, kierowali się innymi wartościami. Dla nich to był za wielki świat- nie mogli się w tym odnaleźć.

Moim zdaniem podałeś nie współmierne przykłady. Co z tego, że Krzynio robił karierę w Niemczech? Taką samą robili Hajto, Wałdoch, ale nikt z nich nie dałby rady wskoczyć na wyższy poziom.
Podobnie Bąk, być solidnym obrońcą w średniakach ligi francuskiej to jeszcze nie jest szczyt marzeń. Szczególnie, że odszedł z Lyonu dokładnie wtedy, kiedy zaczęła się dominacja OL w Ligue 1.
Podobnych piłkarzy o można wymieniać wielu, nie trzeba się ograniczać tylko do tych. Ale na więcej umiejętności im na pewno nie starczyłoby.

A co do Matusiaka to ja go przypisuje raczej do całego grona polskich piłkarzy, którzy będąc gwiazdą w polskiej lidze chociaż przez moment pomyśleli, że tak dobrzy mogą być za granicą. A w rzeczywistości nie nadawali się nawet na drugą ligę w Hiszpanii, czy Anglii.

Jakby było z Citką, nie wiem. Może by skończył podobnie, choć jednak swego czasu grał futbol na poziomie europejskim i jeśli tylko by się dobrze zaaklimatyzował to lata gry na zachodzie murowane.

Inna historia jest oczywiście z Kowalczykiem. To był talent na dziesięć lat gry w najmocniejszych klubach Europy. I tutaj stawianie go obok jakiegokolwiek obecnego piłkarza polskiego byłoby bardzo krzywdzące.
Bo obecnie nasze największe gwiazdy mają dylemat czy grać Santander czy w Boltonie, a może w Dortmundzie.
A Wojtek w tym czasie doskonale wiedział, że gdyby tylko troszkę popracował, gdyby miał łut szczęścia to też by miał dylemat. Barcelona? A może Real? Czy Juventus? I to go właśnie skończyło...


Re: Newsy piłkarskie - panopticum - 24-04-2009 16:45

Cytat:Adriano już nie jest piłkarzem Interu

Inter Mediolan rozwiązał kontrakt z Adriano za porozumieniem stron. 27-letni Brazylijczyk jest teraz wolnym piłkarzem.

"Pragniemy poinformować, że kontrakt z Adriano Leite Ribeiro został obustronnie rozwiązany z dniem 1 kwietnia 2009" - głosi komunikat na oficjalnej stronie Interu Mediolan. "Dziękujemy Adriano za 8 lat w Interze i 74 bramki dla klubu".

link link

Ciekawe kto go weźmie.


Re: Newsy piłkarskie - Chudy - 25-04-2009 07:50

Cytat:Brat gwiazdy angielskiej piłki Jermaina Defoe nie żyje. 26-letni Jade został brutalnie pobity we wschodnim Londynie.

Gracz Tottenhamu Jermain Defoe i reszta jego rodziny są zdruzgotani śmiercią Jade'a. Ofiara ataku została zaatakowana w pobliży ulicy Leytonstone między 16:15 a 17:00. Jade został brutalnie pobity. Z ciężkimi obrażeniami głowy przewieziono do Szpitala Whipps Cross i później przetransportowano do Szpitala Neurologicznego w centrum Londynu.

- To wygląda bardzo źle, jest w stanie krytycznym, lekarze są pełni obaw co do tego, czy uda się go uratować - słychać było od personelu szpitala. Niestety obrażenia mózgu były tak wielkie, że nie udało się uratować Jade'a Defoe.

Detektywi ciągle próbują ustalić motyw działania sprawcy, ale na razie nie wiedzą nawet, czy sprawca był jeden, czy mogło być ich więcej.

Jade miał 26 lat. Był bratem Jermaina Defoe, piłkarza Tottenhamu i reprezentacji Anglii, dla której strzelił sześć bramek w 32 meczach

...

Nie wiem co w tym jest z newsa piłkarskiego, no ale ok// matys