Redcafe.pl - Manchester United Forum
Newsy piłkarskie - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Newsy piłkarskie (/showthread.php?tid=96)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Newsy piłkarskie - dsw_MUszyna - 28-12-2009 15:08

fidain napisał(a):A ja nie rozumiem tego hasła. Co Wam się tak nie podoba w nowoczesnej piłce? To, że jest dynamiczniejsza, szybsza, żywsza, ciekawsza? Co było w piłce lat 80 czy 90 czego nie ma teraz? To, że na meczu średniaków ligi angielskiej można było usnąć jeśli akurat się nie było kibicem jednej z nich? To, że nawet topowe drużyny prezentowały 2x gorszy futbol niż obecnie?

For Modern Football! Wink

Ano chodzi fidain o to że mamy piknik na OT. Miejscowych robotników (a klub o tradycjach kolejowych) nie stać na karnet, a Araby i Żółtki narodowości wszelakich piknikują na każdym meczu. Jak chcesz wstać i drzeć mordę, to steward zaraz przyjdzie Cie uciszyć, a jak mu się nie spodobasz to adieu z trybuny. Jasne, można mówić, że bezpieczeństwo, Heysel, Hillsborough, ale nie dajmy się zwariować. O tym jest przede wszystkim Against Modern Football, bo że gra jest dynamiczniejsza to bez dwóch zdań.

<a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=HJcJKsJsHdU">http://www.youtube.com/watch?v=HJcJKsJsHdU</a>


Re: Newsy piłkarskie - Lasq - 28-12-2009 15:44

No chyba, że tak. Kiedyś faktycznie atmosfera na trybunach była lepsza. Nawet gdzieś widziałem na skrócie jakiegoś dawnego meczu (nie pamiętam już co wtedy wygraliśmy, jakieś ważne trofeum) jak po końcowym gwizdku kibice radowali się na murawie razem z zawodnikami i nieśli trenera na rękach Wink A dla kontrastu właśnie przed chwilą Defoe dostał żółtą kartkę dlatego, że wyściskał się z kibicami po strzeleniu bramki.

Pod tym względem się zgadzam.


Re: Newsy piłkarskie - panopticum - 28-12-2009 16:01

Żółtki i Araby piknikują, a dumni synowie białej rasy nie mogą kibicować przez to! A może to przez burdy urządzane przez łysych cweli?


Re: Newsy piłkarskie - dsw_MUszyna - 29-12-2009 11:50

pan_opticum napisał(a):Żółtki i Araby piknikują, a dumni synowie białej rasy nie mogą kibicować przez to! A może to przez burdy urządzane przez łysych cweli?
Trzeba oddzielić Ultras od Hooligans. W Polsce nie ma takiego sitka które by to zrobiło, bo to przecież w większości jeden pies jest.
Ale jak ktoś ma swój rozum to może robić pogo do We all hate Leeds scum i gwizdać na Teveza, ale do bójki sprowokować się nie da.
Tyle w temacie.


Re: Newsy piłkarskie - panopticum - 29-12-2009 15:14

Ale jak ktoś ma swój rozum to wie, że nie wykluczono angielskich drużyn z europejskich pucharów bez powodu.
Tyle w temacie.


Re: Newsy piłkarskie - RedLucas - 31-12-2009 10:32

Cytat:"Skazany na śmierć" wygrał walkę o życie - pisze o Johnie Hartsonie, byłym piłkarzu Celticu Glasgow i reprezentacji Walii "Super Express". "Big John" pół roku temu dowiedział się, że ma złośliwy nowotwór, ale pokonał raka!

Sześć miesięcy temu stan Hartsona był krytyczny. Nowotwór zaatakował jądra, były przerzuty do mózgu i płuc. - Myślałem, że już po mnie - wspomina zawodnik, który dla Celticu zdobył ponad 100 goli. - Na początku lekarze nawet nie starali się walczyć z nowotworem, po prostu robili wszystko, żeby utrzymać mnie przy życiu - wspomina Hartson.


Na szczęście w jego przypadku długotrwałe leczenie, chemio- i radioterapia dały efekty. - Te pół roku było koszmarem. Ale jestem tu z wami i wciąż walczę. Jeszcze nie wyszedłem "z lasu", wciąż muszę przeskoczyć kilka przeszkód, jak choćby operacje mózgu i płuc, które czekają mnie w przyszłym roku - wyjaśnia "Big John", któremu w marcu 2010 roku jego dziewczyna urodzi dziecko. Może do tego czasu były klubowy kolega Artura Boruca i Macieja Żurawskiego będzie już zdrowy?

No i całe szczęście, że tak to się skończyło.


Re: Newsy piłkarskie - sebos_krk - 03-01-2010 22:09

Cytat:W wieku 61 lat zmarł Janusz Atlas, dziennikarz sportowy, pracownik PZPN i były rzecznik związku. W ostatnim czasie walczył z rakiem szpiku kostnego.
Janusz Atlas do listopada 2008 roku był zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Piłka Nożna". W czasopiśmie zajmował się przede wszystkim tematyką korupcji w polskim futbolu, a także Ekstraklasą i Reprezentacją Polski. Pisał również felietony "Sytuacje podbramkowe".
Co tu dużo pisać. Wychowałem się na jego felietonach. Czytanie Piłki Nożnej zawsze rozpoczynałem od tekstu Pana Janusza. Był kontrowersyjny, ale moim zdaniem też najlepszy w swoim fachu.


Re: Newsy piłkarskie - Czary - 22-04-2010 17:31

http://www.youtube.com/watch?v=iCEmy0HV3l0&feature=related

Kolejna już tak poważna kontuzja, jaką możemy oglądać w tym sezonie. Trzeba zacząć poważniej karać piłkarzy, bo inaczej takich sytuacji może być coraz więcej. Jak dla mnie żółtko dla tego gościa to kompletne nieporozumienie. Na pewno po meczu zawieszenie dostał, ale że w trakcie meczu sędzia nie zauważył takiego zagrania. :shock:


Re: Newsy piłkarskie - paolo - 01-05-2010 20:08

Cytat:Nie żyje Marcin Ochal, bramkarz III-ligowego Chemika Police. Został ugodzony nożem pod jedną z polickich dyskotek. Miał 21 lat. Sprawca wpadł w ręce policji. - Był bardzo spokojnym chłopakiem, nigdy nie sprawiał żadnych problemów - powiedział o zamordowanym podopiecznym trener Chemika Krzysztof Borger.

Marcin Ochal przed rundą jesienna przebił się do pierwszego składu Chemika Police. Zimą przerwał treningi. - Nie byliśmy w stanie zapłacić mu tyle za grę, aby mógł się utrzymać. Szukał w regionie bogatszych klubów, lecz bez powodzenia. Wierzyłem, że jednak po pewnym czasie na tyle poukłada sobie sprawy w pracy, że do nas wróci - powiedział trener Krzysztof Borger.


Re: Newsy piłkarskie - Czary - 06-05-2010 12:09

http://www.youtube.com/watch?v=vsdR-KoB_pQ&feature=player_embedded

Jedno z dramatyczniejszych i najbardziej obfitujących w bramki spotkań w tym sezonie.


Re: Newsy piłkarskie - Foster - 06-05-2010 13:42

Świetny mecz i świetny powrót Motherwell, przegrywali już 2-6 mimo to walczyli do końca. Świetna ostatnia bramka, Jutkiewicz świetnie uderzył.


Re: Newsy piłkarskie - Tomek91 - 06-05-2010 17:11

Ta ostatnia brama to cudo, podziwiam ich wiarę i determinację :o


Re: Newsy piłkarskie - Czary - 28-05-2010 16:26

sport.pl napisał(a):UEFA przyznała Francji organizację mistrzostw Europy w 2016 roku. W drugiej turze losowania Francuzi jednym głosem wygrali z Turcją, w pierwszej fazie odpadła kandydatura Włoch. Euro za sześć lat będzie pierwszym w którym udział wezmą 24 drużyny.


Przyznanie następnych po polsko-ukraińskich mistrzostwach Francji nie jest zaskakujące. Przygotowania do przedstawienia swojej kandydatury rozpoczęli przed dwoma laty, w promocję zaangażowały się najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Nicolas Sarkozy. Wsparcia ze strony państwa brakowało Włochom. Mieli je Turcy - ze strony prezydenta Abdullaha Gula - ale UEFA krzywym okiem patrzy na to, że nie jest to kraj należący do Unii. Nie bez znaczenia są bowiem kłopoty jakie ma z organizacją najbliższego Euro Ukraina.

Głosowanie nad trzema kandydaturami odbyło się w Genewie. Pierwsza tura odbyła się po półgodzinnej prezentacji. Członkowie UEFA najsurowiej ocenili Włochów - 23 punkty. Turcy otrzymali 38 punktów, a Francuzi - 43.

Raczej bez większej niespodzianki.


Re: Newsy piłkarskie - Pavllik - 29-05-2010 10:09

A tak liczyłem że może Turcja przejmie tą imprezę


Re: Newsy piłkarskie - mucha - 29-05-2010 10:22

Eee, ściema jakaś. Przecież w 2012 koniec świata.