Redcafe.pl - Manchester United Forum
Newsy piłkarskie - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Piłka nożna (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Newsy piłkarskie (/showthread.php?tid=96)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Newsy piłkarskie - Hotwarty - 06-12-2010 14:53

Jawna kpina z tymi nominacjami. Lizanie Katalończyków po jajkach przez cały piłkarski świat robi się już niesmaczne.

Jaroldz napisał(a):Jak dla mnie bardzo trafny wybór. Iniescie po prostu ta nagroda się należy. Przez cały rok błyszczy w klubie, na Mistrzostwach Świata był najlepszym piłkarzem oraz strzelił decydującego gola dla Hiszpanii w finale.

:shock: Przecież Iniesta większość sezonu przed MŚ był kontuzjowany. Nie wiem też, gdzie oglądałeś Mundial skoro uważasz że był na nim najlepszy. Ok, strzelił w finale, ale poza tym nie wyróżniał się specjalnie na tle kolegów z drużyny.

Jaroldz napisał(a):To powinna być nagroda za to, co dany piłkarz prezentuje przez cały rok. Na szczęście Sneijder tej nagrody nie dostanie. Dobry Mundial nie powinien być wyznacznikiem. Holender prócz występów na afrykańskich boiskach niczym specjalnym się nie wyróżnia. W Interze teraz spisuje się po prostu słabo.

Perełka, kandydat na głupotę roku. Jeśli dla Ciebie bycie mózgiem drużyny która zdobywa potrójną koronę(do tego sporo goli i asyst w Interze), a następnie doprowadzenie swojej drużyny na Mundialu do finału ( najlepszy strzelec Oranje, bodajże tyle samo goli co król strzelców; miałby dwie asysty w finale gdyby Robben nie spierdolił koncertowo dwóch 1na1 z Casillasem ) to nie wyróżnianie się niczym specjalnym, to masz bardzo ciekawe podejście do piłki, mówiąc delikatnie.

Dla mnie w trójce powinni być Messi, Sneijder i Casillas.
Ten pierwszy, mimo słabego Mundialu, w sezonie ligowym grał rewelacyjnie za co zgarnął Pichici i króla strzelców LM. No a poza tym, jest przekoksem. Nie ma na świecie lepszego. O Holendrze zdanie napisałem wyżej. Natomiast Casillas miał IMO dużo większy wpływ na złoto Hiszpanów niż Iniesta czy Xavi.


Re: Newsy piłkarskie - matys - 06-12-2010 15:15

Przecież ten plebiscyt już dawno stracił na prestiżu(jak i wszystkie inne zresztą), więc nie widzę powodu, aby się tym zbytnio przejmować. Wiadomo, że to nie jest nagroda za dany rok, tylko sezon, bo przecież oni głosują w sierpniu i wrześniu.

Hotwarty napisał(a):Natomiast Casillas miał IMO dużo większy wpływ na złoto Hiszpanów niż Iniesta czy Xavi.
Ale miał przeciętny sezon w Realu. Xavi > Casillas w zeszłym sezonie, no doubt.


Re: Newsy piłkarskie - rimas - 06-12-2010 15:18

Cytat:Iniescie po prostu ta nagroda się należy.

Cytat:Według mnie nie powinno się dawać nagrody tym zawodnikom, którzy błysnęli tylko na MŚ lub Mistrzostwach Europy.


Aha.


Re: Newsy piłkarskie - Lisu - 06-12-2010 15:33

W zupełności zgadzam się z kolegą Horwarty. Wg mnie to Sneijder powinien zgarnąć Złotą Piłkę. Czołowy gracz drużyny, która zdobyła potrójną koronę, a także najlepszy gracz wicemistrzów świata na turnieju w RPA. W tym plebiscycie zawodników powinno rozliczać się ze zdobytych trofeów a nie czy są zajebiści. Tak więc uważam, że w tym roku Sneijder był lepszy od Messiego.


Re: Newsy piłkarskie - Hotwarty - 06-12-2010 15:58

matys napisał(a):Ale miał przeciętny sezon w Realu. Xavi > Casillas w zeszłym sezonie, no doubt.

Spoko, to akurat jest kwestia dyskusyjna. Moim zdaniem obaj obniżyli loty względem poprzednich sezonów. Może i Xavi był w sezonie klubowym lepszy, ale nie na tyle aby Casillas swoim świetnym występem w MŚ nie mógł tego 'nadrobić'.


Re: Newsy piłkarskie - samcro - 06-12-2010 16:42

Jaroldz napisał(a):ak dla mnie bardzo trafny wybór. Iniescie po prostu ta nagroda się należy. Przez cały rok błyszczy w klubie, na Mistrzostwach Świata był najlepszym piłkarzem oraz strzelił decydującego gola dla Hiszpanii w finale.

zobacz se statystyki :Taki Xavi gra głębiej a ma wiecej asyst i goli niż ten Iniesta. Iniesta ofensywny pomocnik a wcale nie moze się równać z panem niżej.

Jaroldz napisał(a):Na szczęście Sneijder tej nagrody nie dostanie. Dobry Mundial nie powinien być wyznacznikiem. Holender prócz występów na afrykańskich boiskach niczym specjalnym się nie wyróżnia.


<rotfl> <rotfl> Złote usta. Polać mu.


Re: Newsy piłkarskie - Jaroldz - 06-12-2010 16:58

Samcro, a co obecnie gra Sneijder :?: Otóż wielki piach i jakoś nie potrafi poprowadzić Interu, niby najlepszej drużyny w Europie nawet do zwycięstw w lidze. Po mundialu Holender ma słaby sezon i na pewno on na tą nagrodę nie zasłużył.

Tą trójkę wybierali trenerzy oraz kapitanowie drużyn, a oni od nas mają większe pojęcie, są bliżej tego wszystkiego od nas. I co wszyscy się mylą :?:

P.S. Nie patrz na statystyki tylko na to, co dany piłkarz prezentuje i jaki wpływ ma na grę zespołu. Andres to piłkarz genialny, może grać zarówno w środku jak i na skrzydle. Wielu go nie docenia, bo nie jest typem celebryty, nie występuje w reklamówkach i nie jest idolem nastolatek.


Re: Newsy piłkarskie - Lukas - 06-12-2010 17:11

Cytat:Samcro, a co obecnie gra Sneijder :?: Otóż wielki piach i jakoś nie potrafi poprowadzić Interu, niby najlepszej drużyny w Europie nawet do zwycięstw w lidze.
Sneijder ma problemy zdrowotne- jakiś czas temu zemdlał w przerwie meczu i stwierdzono u niego anemię, z resztą nie można wymagać od jednego piłkarza żeby ciągnął całą drużynę. A co gry Interu to nie zapominajmy kto tam jest trenerem.


Re: Newsy piłkarskie - samcro - 06-12-2010 17:17

Ale Sneider wygrał niemalże wszystko do wygrania. Jedynie zajął 2 miejsce w MŚ a jakich graczy miał ze sobą On a jakich Iniesta. Teraz mniej błyszczy Lukas wyjaśnił.


Re: Newsy piłkarskie - Adis - 06-12-2010 17:29

Tak jak pisze matys, ostatnio te wszystkie plebiscyty można o kant dupy potłuc. Sneijder, który doprowadził Inter do potrójnej korony, a reprezentację narodową do Wicemistrzostwa Świata nie znajduje się w trójce najlepszych piłkarzy 2010, a jest tam taki Iniesta, który 1/3 poprzedniego sezonu był kontuzjowany, opuścił decydujące mecze LM, i bodaj początkowe spotkania mundialu. A no fakt, byłbym zapomniał przecież Hiszpan jest z "kosmicznej i ponadczasowej Barcelony" i trzeba go nagrodzić. <świr>


Re: Newsy piłkarskie - Lasq - 06-12-2010 18:05

To jest jawna kpina - tyle napiszę bo resztę napisano już w postach pod którymi postawiłem piwo Wink

Można się od biedy spierać czy Snejder zasłużył na końcowe zwycięstwo (moim zdaniem tak) ale to, że nie ma go nawet w trójce zakrawa na bardzo kiepski żart.


Re: Newsy piłkarskie - Czary - 06-12-2010 18:18

Xavi - zajebisty kolejny już sezon w bardzo silnej Barcelonie. Mistrzostwo, Puchar Króla, dyrygent środka pola Mistrza Świata - okej, należy mu się. Nawet chyba to on powinien zgarnąć tą nagrodę.

Messi - też dobrze imo że znalazł się w 3, bo to co on wyprawia to jest totalny kosmos. Najlepszy piłkarz świata. Praktycznie co mecz zdobywa bramkę. Z reprezentacją zagrał fatalne mistrzostwa świata. Jednak Pichichi i król strzelców CL powinno go uplasować chociaż na tym 3 miejscu.

Sneijder - 2. Powinien być drugi. Poprowadził Inter do potrójnej korony i Holandię do wicemistrzostwa świata. Drugie pół roku fatalne, co jest główną zasługą pewnego hiszpańskiego grubasa.

Forlan - na chama też mógł znaleźć się jako 3 na tej liście. Najlepszy piłkarz MŚ, poprowadził do zdobycia LE Atletico. Wygrany Superpuchar. Świetny sezon, a głównie MŚ.

Schweinsteiger - lider Bayernu który zdobył podwójną koronę. Lider reprezentacji Niemiec. Kapitalny sezon - na pewno lepszy niż Iniesta.

Milito - Z Interem potrójna korona. 2 gole w finale CL. Także powinien być przed Iniestą.

Iniesta - mało grał. W klubie nie odgrywał takiej roli, jak Messi, Xavi czy nawet Pedro. W reprezentacji również nie błyszczał. Nagrodę ma zdobyć tylko za gola dającego MŚ Hiszpanii...? Z tą formą zasługuje na co najwyżej telekamerę w kategorii drugoplanowy aktor - grać nieźle umie, tak ja Baskłetz).


Re: Newsy piłkarskie - Adis - 06-12-2010 18:28

Czary napisał(a):Milito - Z Interem potrójna korona. 2 gole w finale CL. Także powinien być przed Iniestą.
Milito nie jest nawet w grupie 23. piłkarzy nominowanych do "Złotej Piłki"... Też niezły żart. Sam Sir Alex w październiku przyznał, że Argentyńczyk jest jednym z jego faworytów do końcowego triumfu.


Re: Newsy piłkarskie - Czary - 06-12-2010 18:29

Wiem Adis, tylko wymieniłem tak na szybko moją czołówkę.


Re: Newsy piłkarskie - Kwas - 06-12-2010 22:07

Jaroldz napisał(a):Na szczęście Sneijder tej nagrody nie dostanie. Dobry Mundial nie powinien być wyznacznikiem.
Wyznacznikiem ( chuj go wie dlaczego ) jest cały sezon, nie rok/sukcesy + impreza odbywająca się w danym roku. Sneijder miał i sezon i sukces.

Jaroldz napisał(a):Holender prócz występów na afrykańskich boiskach niczym specjalnym się nie wyróżnia.
Teraz.

Jaroldz napisał(a):Jeśli chce dostać tą nagrodę, niech w przyszłym roku prezentuje się przez całe 12 miesięcy bardzo dobrze, a nie przez tylko miesiąc z kawałkiem.
Przykłady Cannavaro, czy brazylijskiego Ronaldo pokazują, że jednak można.

Lisu napisał(a):W tym plebiscycie zawodników powinno rozliczać się ze zdobytych trofeów a nie czy są zajebiści.
Inaczej. W tym plebiscycie zawodników powinno rozliczać się z tego jacy są zajebiści, a nie ze zdobytych trofeów. Niestety jest jak jest.