Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) (/showthread.php?tid=986)

Strony: 1 2 3 4


PL: West Brom 1-2 Manchester United (01.01.2011) - paolo - 30-12-2010 11:56

[Obrazek: WBA_Crest.jpg][Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 1zn0jye.png]

West Bromwich Albion vs Manchester United
Barclays Premier League
01.01.2011; 13:45
The Hawthorns, West Bromwich


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 21. kolejki Barclays Premier League na The Hawthorns, miejscowy West Brom zmierzy się z Manchesterem United.

Nasi przeciwnicy zajmują czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Udało im się wygrać 6 spotkań, 4 zremisowali i 9 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Throstles jest Peter Odemwingie, który ma na swoim koncie 6 strzelonych bramek.

West Brom jest drużyną, która straciła do tej pory najwięcej bramek w Premier League (34, dla porównania MU 17), a także najrzadziej, bo tylko jednokrotnie zachowywała w meczu czyste konto. Mają również najbrutalniejszego obrońcę PL, który w tym sezonie już dwukrotnie oglądał czerwoną kartkę - Youssouf Mulumbu. Jedyny pozytywny aspekt w statystykach to Chris Bunt, który ma 10 asyst (razem z Nanim najwięcej w lidze). Ponadto Odemwingie i spółka mieli bardzo dobry początek sezonu.

W noworoczne wczesne popołudnie (a dla większości świt) dojdzie do starcia Sir Alexa Fergusona z managerem, który w latach 90. występował przeciwko United jako zawodnik. Mowa tu o Roberto Di Matteo, który w latach 1996-2002 rozegrał 119 meczów dla Chelsea w których zdobył 15 goli. Włoch drużynę z The Hawthorns prowadzi od 2009 roku i jego dotychczasowe sukcesy w roli szkoleniowca to awans do angielskiej ekstraklasy.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 8. kolejce Premier League obecnego sezonu. Na Old Trafford padł remis 2-2. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do United. Już w 5' wynik otworzył Chicharito, a 20 minut na 2-0 podwyższył Nani. Niestety, później było już tylko gorzej. W 50' samobójcze trafienie zanotował Evra, a już 5 minut później mecz ustawił Tchoyi. Był to jak do tej pory jedyny remis na własnym stadionie dla Czerwonych Diabłów.

Jeżeli podopieczni Sir Alexa Fergusona wygrają, będzie to 50. zwycięstwo United nad WBA w historii obu klubów.

Spotkania obu drużyn
Przeciwko West Bromwich Albion, Manchester United rozegrał 118 spotkań.
49 zwycięstw United, 29 remisów, 40 porażek. (na wyjeździe mamy niekorzystna historię: 17-13-28)
W rozgrywkach ligowych oba zespoły grały ze sobą 109 razy, z czego tylko 10 w Premier League. Po 1992, osiem gier zakończyło się zwycięstwem Manchesteru United, odnotowano również 2 remisy. Bilans bramkowy Premiership wynosi 24:5.

• Bilans bramkowy z ostatniego sezonu, w którym obie drużyny spotkały się dwukrotnie w rozgrywkach ligowy wynosi 9-0 dla United;

• Manchester United zapisał się w historii West Brom, gdy 8 kwietnia 1970 roku zaliczyli najwyższą wyjazdową porażkę w historii - 0:7 na Old Trafford;

The Baggies nigdy nie pokonali Manchesteru United w rozgrywkach Premier League;

• Ostatni raz West Bromwich Albion wygrał z "Czerwonymi Diabłami" w grudniu 2003 roku, w spotkaniu czwartej rundy Pucharu Ligi Angielskiej;

• West Browmich Albion nie wygrało na Old Trafford od 32 lat! W grudniu 1978 roku "The Baggies" wygrali 5:3, a sezon zakończyli na 3. miejscu. Dzięki temu trener Roy Atkinson oraz gwiazda zespołu Bryan Robson kilka lat później trafili na Old Trafford;

• Manchester United z ostatnich 13 pojedynków z West Brom nie przegrał ani razu, notując aż 11 zwycięstw.

Ostatnie dziesięć spotkań:

02/03: PL WBrom- MU 1:3
03/04: CC WBrom- MU 2:0
04/05: PL WBrom- MU 0:3
04/05: PL MU- WBrom 1:1
05/06: CC MU- WBrom 3:1
05/06: PL MU- WBrom 3:0
05/06: PL WBrom- MU 1:2
08/09: PL MU- WBrom 4:0
08/09: PL WBrom - MU 0:5
10/11: PL MU - WBrom 2:2

Waszym zdaniem - mecz na Old Trafford (16.10.10)
MOTM - Luis Nani (12 głosów w ankiecie, 85%)

Lukas napisał(a):Przed meczem byłem pełen optymizmu. Myślałem, że po przerwie reprezentacyjnej wszystko będzie jak należy, a mecz z beniaminkiem najlepszą z możliwych okazji na to by podbudować morale i wynagrodzić co nieco kibicom. Jak widać srogo się zawiodłem. Ciężko patrzyło się na "grę" naszych zawodników po stracie 2 bramki: bez zaangażowania, determinacji, serca... Tak nie gra United. Brak mi odpowiednich słów, by powiedzieć jak się teraz czuję.

sebos napisał(a):Pogratulować Di Matteo, bo West Brom może pierwszy raz nie będzie robił za pośmiewisko ligi.
To jest tylko słaby początek sezonu w naszym wykonaniu, wciąż można wiele wygrać. Bardzo mnie cieszy forma Naniego i to jest pozytyw tego spotkania. Gdyby nie szkolne błędy wygralibyśmy, ale tej gry na stojąco nie wybaczę. I mam nadzieję, że Ferguson zrobił odpowiedni sajgon w szatni.

ZasadKG napisał(a):Przecież jak patrzyłem na te chodzące po boisku memłoki, które przy wyniku remisowym z beniaminkiem nawet nie próbowały szarpać gry to mi się płakać chciało, gdzie jest ten zawsze zmotywowany Manchester? 85 minuta, remis 2-2 a my zamiast wyprowadzać szybki atak i napierdalać jak głupi na tą bramkę w jednej akcji oddajemy 3 razy piłkę do Ferdinanda!

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Manchester United - West Brom 2:2 ; 16.10.2010 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W barwach Albion karierę na Wyspach rozpoczynał obecny bramkarz Manchesteru United - Tomasz Kuszczak. W latach 2004-2006 polski golkiper rozegrał 31 spotkań dla WBA i głównie dzięki dobrym występom i wspaniałym paradom w tej drużynie trafił na Old Trafford.

Dane pomeczowe:

Składy:

West Brom: Carson - Reid (Zuiverloon 64'), Scharner, Pablo (Tchoyi 71'), Cech - Mululmbu (Fortune 90'), Dorrans, Brunt, Morrison, Thomas - Odemwingie

Manchester United: Kuszczak - Neville (Fabio 71'), Ferdinand, Vidić, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson, Obertan (Gibson 61') - Rooney, Berbatow (Hernandez 61')

Gole: Morrison 14' - Rooney 3', Hernandez 75'

Kartki: Brunt (ż) - Hernandez, Fabio, Vidic (ż)

Sędzia: Chris Foy


Re: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Foster - 30-12-2010 12:03

Jak nie wygramy tego meczu to jesteśmy frajerami. Nie dotrą do mnie żadne tłumaczenia. Dość już mam tego frajerstwa w końcówkach. Toć to jest zespół z dolnej części tabeli, a jeśli chcemy wygrać ligę to takie zespołu musimy odprawiać z kwitkiem.

Edwin
Rafael - Rio - Vidic - Evra
Nani/Fletcher - Carrick - Anderson - Obertan/Cleverley
Berbatov - Chicharito

4-4-2 obowiązkowo.
Mam nadzieję, że Tom wróci i będzie dostępny na to spotkanie. Jeśli Nani nie będzie gotowy, to Fletcher na skrzydło. Giggs kolejnego meczu już z pewnością nie da rady rozegrać, dlatego jakby nie wrócił Cleverley to szansa dla Obertana. Rooney wciąż jest daleki od idealnej formy, więc wysłać go na ławkę i dać szanse Chicharito. Po tym co chłopak pokazał na początku sezonu należy mu się kolejna szansa. Berbatov - od niego zaczynamy ustalenie składu obecnie, także nie wyobrażam sobie by nie wyszedł w pierwszym składzie.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Janczar - 30-12-2010 12:36

Hmm Chicharito jak najbardziej może dostać szanse od początku, z tym że gra o wiele lepiej gdy wchodzi jako zmiennik. Chyba, że już poprawił ten element <gafa> Zobaczymy co wyciągnęli zawodnicy po ostatnim meczu. Ten mecz trzeba wygrać i nie ma co do tego dyskusji. Mam nadzieje, że sportowa złość po ostatnim meczu da dużo sił zawodnikom. Liczę na 0:3 dla nas i nie widzę tego przez różowe okulary tylko naszą normalną grę


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - allfanmu - 30-12-2010 13:20

Ja również podzielam optymizm przed tym meczem. Jak teraz nie będzie kompletu punktów to zdenerwuję się bardzo (na co dzień jestem bardzo spokojny, więc to będzie nie lada wyczyn). Ostatni mecz z WBA mam nadzieję, że był nieporozumieniem i United było w innej formie. Teraz (pomimo tego remisu na St. Andrews) forma jest, więc i musi być zwycięstwo. West Bromwich ma 5 punktów przewagi nad ostatnim West Hamem, więc jest bliżej niż dalej strefy spadkowej.

Co do składu to wątpię, że Cleverley już zagra w tym spotkaniu (chociaż bardzo chciałbym, żeby tak było). Co do reszty to tylko Berbatov i Carrick są pewniakami do gry (no i linia obrony ofc). Chicarito pewnie będzie mniej balował w Sylwka niż Roo, więc to on jest moim kandydatem do partnerowania w ataku Bułgarowi od pierwszych minut. Liczę też na powrót Naniego, bo Gibson czy Fletcher to nie są skrzydłowi ze snów...


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - kaka - 30-12-2010 15:13

allfanmu napisał(a):West Bromwich ma 5 punktów przewagi nad ostatnim West Hamem, więc jest bliżej niż dalej strefy spadkowej.
Obecna tabela jest tak wąska i gęsta, że takie powiedzonka są bez sensu. Równie dobrze mogłeś napisać, że piłkarze WBA mają tylko pięć punktów mniej niż siódmy Sunderland, co stawiałoby ich od razu w lepszym świetle. Tak samo jak wy nie widzę innej możliwości niż nasze zwycięstwo. Gdyby nie ta kiepska forma wyjazdowa byłbym absolutnie pewny tych trzech punktów. Jednak boje się znów jakiegoś cyrku i straty pełnej puli w końcowych minutach meczu. Po takich spieprzonych ostatnich minutach jakie mieliśmy okazje oglądać w tym sezonie już nic podobnego mnie nie zdziwi. Mam jednak nadzieje, że już do przerwy będziemy prowadzić dwoma bramkami i ze spokojem obejrzymy drugą część spotkania. Bo skoro Stoke bądź Blackburn wygrało tam różnicą 2-3 bramek to czemu nie my? Podsumowując spodziewam się łatwego i dobrego wkroczenia w nowy rok i wyniku 0:2, 0:3.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - ryba - 30-12-2010 15:41

Największym problemem związanym z tym meczem jest fakt, żeby móc na niego wstać :) Szczęśliwego Nowego Roku :)


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Mubinio - 30-12-2010 17:33

Ja jeszcze uzupełnię.

Wstać, znaleźć coś do picia, dowlóc się z kacem komunikacją miejską gdzieś, gdzie to będą puszczać. Oooo, jak ja kocham wyzwania Big Grin.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - kojot - 30-12-2010 17:46

O wyzwaniu związanym z obejrzeniem meczu już wszystko powiedziane zostało , więc napisze coś o samym meczu.

Najważniejsze jest to , żeby wygrać i nie wyobrażam sobie znów wymęczonego wyniku 1 : 0 , żeby potem w 90+ minucie wjebał nam jakiś nołnejm bramkę :roll: . Najlepiej zagrać tak jak z Sunderlandem , szybko strzelona bramka i uspokojenie gry (uspokojenie gry to nie znaczy cofnąć , się do swojego pola karnego i czekać na gwizdek końcowy), a korzystny wynik sam przyjdzie .

Skład:
Van Der Sar - Rafael,Rio,Vidić-Evra-Nani,Carrick,Ando,Obertan-Berbatov, Rooney


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Jaroldz - 30-12-2010 17:57

Mecz musimy wygrać i tu nie ma dyskusji. Co do składu, to nie wyobrażam sobie tego, aby Giggs znów zagrał na prawym skrzydle, a Gibson wyszedł w pierwszym składzie. Rooney na lewej pomocy także mi się nie podoba. Efekty takiego ustawienia widzieliśmy we wtorek i nie wyglądało to za dobrze. Musimy zagrać normalnie w ustawieniu 4-4-2, a nie w jakimś dziwnym 4-5-1, gdzie nikt nie wiedział, gdzie ma stać( przykład Ryan'a).

Jeśli nie mamy lewego skrzydłowego, który nadaje się do gry w pierwszym składzie, to niech gra tam Wayne, ale w zamian niech SAF wpuści drugiego napastnika w postaci Chicharito, aby ten tworzył duet z Berbatovem.

Mam nadzieję, że zdrowy będzie już Nani i będzie mógł zagrać od pierwszych minut.

Tu nie ma co kalkulować tylko trzeba pojechać tam z jasnym celem- 3 punkty albo darujmy sobie walkę o mistrzostwo, bo to inaczej nie ma sensu. Na razie mamy tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo w lidze. To wynik wołający o pomstę do nieba. Całe szczęście, że konkurencja także nie gra za dobrze i tylko dzięki temu mamy realne szanse na mistrzostwo.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - fasol - 30-12-2010 20:18

kojot napisał(a):Najlepiej zagrać tak jak z Sunderlandem

Jedna mała różnica, graliśmy z nimi u siebie. Na wyjazdach Nasze mecze to niestety inna bajka.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Czary - 31-12-2010 01:18

Zakładając, że nie będziemy mieć Cleva na ten mecz chciałbym coś takiego:

van der Sar
Rafael - Vidic - Ferdinand - Evra
Fletcher - Carrick - Ando
Nani - Berbatov - Rooney


Żadnych Bebów na skrzydle na wyjazdach - gdzie nam zwyczajnie nie idzie. Liczą się tylko 3 punkty panowie! Wejdźmy na pełnej kurwie w ten nowy rok!


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Tomek91 - 01-01-2011 10:53

Czas na pierwszy post w 2011 Smile

Mecz trzeba wygrać i tyle. Warto utrzymać lidera, pomimo mniejszej ilości spotkań. W spotkaniach takich jak te trzeba zgarniać 3 punkty, jeśli celuje się w mistrza. Nie chciałbym, żeby chłopaki ograniczyli się do jednej bramki, żeby później nie żałować po przypadkowym golu dla West Bromu.

Czary napisał(a):van der Sar
Rafael - Vidic - Ferdinand - Evra
Fletcher - Carrick - Ando
Nani - Berbatov - Rooney

Też chciałbym taką jedenastkę.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Lukas - 01-01-2011 13:41

Mamy już przedstawioną pierwszą 11, która rozpocznie dzisiejsze spotkanie, a także ławkę rezerwowych:

Cytat:Skład: Kuszczak - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson, Obertan - Rooney, Berbatov
Ławka: Amos, Fabio, Evans, Gibson, Bebe, Hernandez, Owen
Jak widać Edwin musiał ostro zapić w Sylwestra skoro nie ma go w składzie... Fajnie, że Tomek dostanie wreszcie szansę. Skład generalnie dobry, ale martwi mnie nieobecność Naniego- myślałem, że będzie już gotowy.
Jedziemy tam po zwycięstwo i to nie ulega wątpliwości, inny wynik nie wchodzi w grę, trzeba się odegrać za ten remis na początku sezonu na Old Trafford i wraz z Nowym Rokiem należałoby wygrywać na wyjazdach.
Będzie 3-1.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - Janczar - 01-01-2011 15:46

Powiem tak mecz=krew,pot i łzy. To szczęście którego nam brakło w ostatnim meczu, dzisiaj otrzymaliśmy w nadmiarze. Sędzia nie dopatrzył się fałlu Garego, za który powinien być karny i czerwona kartka. W drugiej połowie rzut karny dla gospodarzy i mogło być po zawodach. Na szczęście nie wiem kto nad nami czuwał, że ten karny nie wpadł. Na końcu jeszcze uraz Roo,który mam nadzieje nie jest poważny. Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze bramką Rooneya, a co było dalej to już wiemy. Naszym problem było i jest to, że gdy zdobędziemy bramkę na wyjeździe, odpuszczamy atak. To tak boleśnie się na nas odbiło w ostatnim spotkaniu, bramką w 90 min na 1:1. Wreszcie wygrana na wyjeździe, ale styl wygranej mnie osobiście przeraża. Jak by każdy mecz w sezonie przynosił tyle nerwów, to dużo bym ich jeszcze nie zobaczył o_O Groszek znowu nas ratuje przed kompletną kompromitacją.


Re: PL: West Brom - Manchester United (01.01.2011; 13:45) - michal85 - 01-01-2011 15:49

Słabiutka gra, ale zwycięstwo niezwykle istotne i trzeba się z tego cieszyć. Tym razem to rywale nimiłosiernie sfrajerzyli i trzeba im dziękować :lol:

Kuszczak - ok [ 6 ]

Neville - uwielbiam Gary'ego, ale w obecnej dyspozycji nie powinien mieć miejsca nawet na ławce [ 4.5 ]
Rio - jego pierwszy faul w sezonie ? :lol: [ 6 ]
Vidić - świetnie zablokował strzał Thomasa [ 7 ]
Evra - qtwa, nie wiem czy to w tym sezonie mi tak wpadło w oko, czy było tak zawsze, a ja tego nie widziałem. Drażni mnie jego nonszalancja, drażni mnie to, że potrafi sobie truchtać jak rywal jego stroną przeprowadza akcje [ 6 ]

Obertan - :plask: szkoda gadać [ 5 ]
Ando - kolejny kiepskawy mecz [ 5.5 ]
Carrick - solidnie w obronie i poza kilkoma stratam pod koniec I części raczej dobrze rozgrywał [ 6.5 ]
Fletcher - coś tam walczył [ 6 ]

Berbatov - bezproduktywny [ 5.5 ]
Roo - waleczny, dynamiczny. Oby to nie była groźna kontuzja [ 7.5 ]

JH - 6.5
Fabio - 5.5
Gibson - 5.5