Redcafe.pl - Manchester United Forum
PL: Manchester United 2-1 Stoke City (04.01.2011) - Wersja do druku

+- Redcafe.pl - Manchester United Forum (https://redcafe.pl)
+-- Dział: Archiwum (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Archiwum tematów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Dział: Sezon 2010/2011 (/forumdisplay.php?fid=42)
+---- Wątek: PL: Manchester United 2-1 Stoke City (04.01.2011) (/showthread.php?tid=988)

Strony: 1 2 3 4


PL: Manchester United 2-1 Stoke City (04.01.2011) - paolo - 01-01-2011 20:03

[Obrazek: 1zn0jye.png]----[Obrazek: m9rm0p.png][Obrazek: 20ldtx.png]

Manchester United vs Stoke City
Barclays Premier League
04.01.2011; 21:00
Old Trafford, Manchester


Przed nami kolejne emocje związane ze starciami Czerwonych Diabłów. W ramach 22. kolejki Barclays Premier League na Old Trafford, Manchester United postara się o zwycięstwo przeciwko Stoke City.

W ostatniej kolejce Manchester United pokonał 1-2 West Brom na wyjeździe, zaś Stoke zwyciężyło z Evertonem na własnym boisku 2-0. W tym spotkaniu okaże się, który manager podjął lepszą decyzję i oszczędził siły kluczowych zawodników w okresie natłoku meczów, bowiem to ostatnia kolejka tego maratonu.

Nasi przeciwnicy zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Udało im się wygrać 8 spotkań, 3 zremisowali i 9 przegrali. Najlepszym strzelcem w drużynie The Potters jest Kenwyne Jones i Robert Huth, którzy mają na swoim koncie po 4 strzelone bramki.

We wtorkowy wieczór dojdzie także do spotkania managerów z dwóch różnych półek. Tony Pulis, który zajmuje się trenerką niemal 20 lat, w swojej karierze nie ma zbyt wielu znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem jest awans z drużyną Garncarzy do Premier League w sezonie 2007/08. Walijczyk prowadzi klub z Britannia Stadium od 2002 roku z jednym sezonem przerwy (2005/06), w którym był managerem Plymouth Argyle FC (3. liga).

Gdyby tabela Premier League była ustalana według wyników meczów do przerwy (Half time) to drużyna Stoke zajmowałaby ostatnie miejsce z zaledwie jednym zwycięstwem. Łatwo wywnioskować, że Garncarze słyną ze słabej gry w pierwszej części spotkania. Poza tym stanowią duże zagrożenie w powietrzu - Begovic, Nash, Sidibe, Fuller, Huth, Shawcross, Shotton mają ponad 190 cm wzrostu i niejednokrotnie mogą siać zagrożenie przy wyrzutach z autu Delapa czy rzutach rożnych.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w 9. kolejce Premier League obecnego sezonu. Na Britannia Stadium Czerwone Diabły przełamały swoją passę remisów w wyjazdowych spotkaniach i dzięki bramkom Hernandeza, który dwukrotnie wyprowadzał United na prowadzenie, trzy punkty trafiły do podopiecznych Sir Alexa Fergusona. W tym meczu szczególnie interesująco wyglądała nasza prawda flanka: Neville i O'Shea. Bramkę dla Stoke zdobył Sanli w 81'.

Spotkania obu drużyn
Przeciwko Stoke City, Manchester United rozegrał 92 spotkania.
35 zwycięstw United, 31 remisów, 26 porażek. (łączny bilans bramkowy - 136:111)
W rozgrywkach ligowych oba zespoły grały ze sobą 75 razy. 31 zwycięstw United, 20 zwycięstw Stoke City i 24 remisy. Bilans bramkowy wynosi 117:90.

• Bilans bramkowy Premiership, w którym obie drużyny spotkały się pięciokrotnie wynosi 14-1 dla United;

• Ostatnie ligowe zwycięstwo Stoke nad United zostało zanotowane podczas Boxing Day w 1984 roku na Victoria Ground;

Garncarze po raz ostatni wygrali na Old Trafford 34 lata temu: 21 kwietnia 1976 roku Diabły zajmowały 3. miejsce w tabeli, a Stoke było blisko strefy spadkowej, a mimo to wygrało 1:0;

• United wygrał ostatnie 11 z 13 ligowych spotkań ze Stoke, podczas których The Potters nie zdobyli bramki. W meczach, gdy się im to udawało – wygrywali.

Ostatnie pięć spotkań:

08/09: PL MU - Stoke 5:0
08/09: PL Stoke - MU 0:1
09/10: PL Stoke - MU 0:2
09/10: PL MU - Stoke 4:0
10/11: PL Stoke - MU 1:2

Waszym zdaniem - mecz na Britannia Stadium (24.10.10)
MOTM - Javier Hernandez (21 głosów w ankiecie, 100%) - sic!

allfanmu napisał(a):No i udało się. Pierwszy wyjazd wygrany. Generalnie jestem zadowolony z postawy United, bo potrafili wziąć się w garść i odpowiedzieć Stoke. Pierwsza połowa niezła, w drugiej już jakby chcieli dowieźć skromne zwycięstwo jak najmniejszym nakładem sił. To się zdecydowanie nie opłaciło, bo Stoke wyczuło okazję. Jednak po tej bramce szybko wzięli się panowie do roboty.

kojot napisał(a):Mecz słaby w naszym wykonaniu, trochę eksperymentalny skład wyjściowy, co mi się nie podoba, bo Alex zmienił linię obrony , a właśnie tej nie powinno się zmieniać, rozumiem mogą być rotacje w pomocy/ataku , ale obronę mamy naprawdę świetną, no ewentualnie możemy ją zmienić na CC czy FA Cup.

Jaroldz napisał(a):Kolejny słaby mecz w naszym wykonaniu, z tą różnicą, że teraz jakimś cudem zdołaliśmy strzelić drugiego gola, bo znów mielibyśmy powtórkę z rozrywki, czyli nasze prowadzenie, a później jego frajerskie stracenie. Nadal w naszej grze nic się nie zmieniło. Gramy wolno, nudno, przewidywalnie, niedokładnie. Nadal uważam, że z taką grą nie zmieścimy się na pudle na koniec sezonu. Jak oglądam Chelsea, Arsenal czy City, ich gra wygląda o wiele lepiej.

O wszystkim co związane z meczem, dyskutujemy w tym temacie.
Zapraszamy do dyskusji!


Ostatnie spotkanie:
Stoke City - Manchester United 1:2 ; 24.10.2010 Barclays Premier League

Ciekawostka o rywalu:
Cytat:W barwach Stoke City występuje dwóch byłych zawodników Manchesteru United. 27-letni pomocnik Danny Pugh, który w MU rozpoczynał karierę i w 2004 roku przeniósł się do Leeds, a także 23-letni obrońca Ryan Shawcross. On również miał swoje początki na Old Trafford, a w 2008 roku wykupiło go właśnie Stoke.

Dane pomeczowe:

Składy:

Manchester United: Kuszczak - Rafael, Smalling, Vidić, Evra - Nani, Fletcher, Gibson (Carrick 78'), Giggs - Hernandez (Owen 78'), Berbatow.

Stoke City: Begović - Wilkinson, Shawcross, Hut, Collins - Delap (Walters 69'), Whitehead, Wilson, Etherington (Pennant 69') - Jones (Fuller 75'), Tuncay

Gole: Hernandez 27', Nani 62' - Whitehead 50'

Kartki: ---

Sędzia: Mark Clattenburg


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Foster - 01-01-2011 21:09

Świąteczno-noworocznego maratonu ciąg dalszy...

Edwin/Kuszczak
Rafael/O'Shea - Rio - Vidic - Evra
Nani - Carrick - Gibson - ??
Berbatov - Chicharito/Rooney

Mam nadzieję, że Edwin i Rafał będą gotowi na to spotkanie. SAF już przed dzisiejszym spotkanie mówił, że ze Stoke Nani już zagra. Zupełnie nie mam pomysłu kto miałby zagrać na lewym skrzydle.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Kwas - 01-01-2011 21:53

Foster napisał(a):Zupełnie nie mam pomysłu kto miałby zagrać na lewym skrzydle.
Giggs.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Foster - 02-01-2011 12:05

No masz, zupełnie zapomniałem o Ryanie.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - sebos_krk - 02-01-2011 12:55

W końcu za krótko jeszcze chłopak jest w klubie, żeby o nim zawsze pamiętać ustalając jedenastkę Tongue
Bardzo śmieszne Tongue / Foster


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - kaka - 02-01-2011 14:34

Czy przypadkiem Vidic nie pauzuje w tym meczu za kartki?


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Janczar - 02-01-2011 14:36

Musi zagrać jeszcze kilka meczy, żeby kibice zaczęli go rozpoznawać;p A tak na temat to skoro z nimi wygraliśmy w tym sezonie na wyjeździe to głupio by było stracić jakieś pkt z nimi u siebie. Trzeba głównie uważać na wrzutki i stałe fragmenty z nimi. W innych elementach nie są za mocni. Chociaż ostatnio pokazali się bardzo ładnie w meczu z Evertonem. Mam nadzieje, że Nani wróci w dobrym stylu. Typuje 2:0 dla nas.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - paolo - 02-01-2011 15:13

Kaka napisał(a):Czy przypadkiem Vidic nie pauzuje w tym meczu za kartki?

Chyba tak, bo z West Bromem obejrzał swoje 5. żółtko w tym sezonie, a więc dorównał Scholesowi. Btw. to Chicharito też musi się mieć na baczności, bo wcale nie gra dużo a uzbierał już 3 żółte kartki Wink


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Czary - 02-01-2011 15:44

Nie wchodzi czasem jakiś przepis od stycznia, że od 10 zółtych kartek? Na canalu coś mówili.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - sebos_krk - 02-01-2011 15:58

Wchodzi, wchodzi, tylko też nie wiem od kiedy.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - kaka - 02-01-2011 16:02

Gdyby ten przepis wchodził od nowego roku to dzisiaj po Stamford Bridge biegałby Ivanovic.
Więc wszystko wygląda na to, że bez Serba będziemy musieli sobie poradzić ze Stoke.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Czary - 02-01-2011 16:09

Kaka napisał(a):Gdyby ten przepis wchodził od nowego roku to dzisiaj po Stamford Bridge biegałby Ivanovic.
Więc wszystko wygląda na to, że bez Serba będziemy musieli sobie poradzić ze Stoke.

Tyle, że on 5 złapał jeszcze w 2010, a Vidić w 2011 - a to różnica.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - RedLucas - 02-01-2011 16:51

A ja myślę, że FA uwzięło się na Serbów i nie zobaczymy Nemy :?


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Lukas - 04-01-2011 12:53

Przed nami kolejny mecz, tym razem wracamy do Manchesteru i podejmujemy Stoke i... co tu dużo pisać musimy zgarnąć 3 punkty. Niemniej nie będzie to łatwe zadanie- zmęczenie na pewno da się odczuć w naszych szeregach a przede wszystkim goście to solidny zespół (w lidze zajmują 8 lokatę), który na pewno życia nam nie ułatwi. Trzeba będzie za pewne sporo się natrudzić by strzelić im bramkę, ale wydaje mi się że z tej potyczki wyjdziemy zwycięsko. Obstawiam skromne 1-0.
Co do składu to jeśli Roo nie jest w stanie zagrać to pewnie jego miejsce zajmie Hernandez a resztę to widziałbym podobnie jak Foster (z Giggsem rzecz jasna) chyba że w pełni sił jest już Scholes to ewentualnie on zamiast Gibsona.


Re: PL: Manchester United - Stoke City (04.01.2010; 21:00) - Jaroldz - 04-01-2011 14:11

Pomimo tego, że gramy u siebie, spodziewam się trudnego, twardego meczu ze Stoke City. Gracze Garncarzy w tym sezonie spisują się dobrze, mają nawet szanse na zajęcie miejsca dające szansę na grę w europejskich pucharach( nie chodzi mi tu o LM).

Wczoraj czytałem, że w dzisiejszym meczu możemy zagrać bez Evry, który narzeka na uraz oraz bez Rooney'a, który ucierpiał podczas ostatniego meczu z WBA. O ile Wayne'a dobrze może zastąpić Chicharito, o tyle z zastępcą Patrice'a może być problem. Fabio niby spisuje się nie najgorzej, jednak jakoś nie ufam mu do końca. Z niego jest taki szaleniec, w dodatku nie ma zbyt dużego ogrania.

Zdrowy na ten mecz ma już być w końcu Nani i spodziewam się, że dzisiaj wyjdzie na boisko od pierwszych minut, bo mam już dość oglądania na prawym skrzydle Giggs'a, Fletchera czy Gibsona.

Jeśli Evra i Roo nie zdołają wyzdrowieć na czas, wystawiłbym taki skład:

------------------- VDS---------------------

Rafael--------- Rio--------- Vidić----------- Fabio

Nani------- Carrick------ Anderson--------Giggs

------------ Berbatov----- Chicharito-------------