Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tylko 10 medali dla Polaków
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Tylko 10 medali dla Polaków
To dużo czy mało?

Na 265 sportowców, 10 medali. Niby tyle samo, ile w Atenach, ale:

1) W Pekinie medal zdobyło 21 osób, w Atenach tylko 10 (w tym 3x Jędrzejczak)
2) Nie mamy Roberta Korzeniowskiego
3) Pijani działacze nie dawali spać naszym florecistkom :|

Cały kraj już na ustach ma działaczy, nawet premier Tusk się wypowiadał na ten temat. Do Londynu jedziemy z nowymi doświadczeniami i wnioskami, wziętymi m.in z postawy Wielkiej Brytanii, którzy już otrzymali tytuły szlacheckie!

Zapraszam do dyskusji.

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-08-2008 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #2
Re: Tylko 10 medali dla Polaków
Imo to nie jest dużo, mimo że więcej sportowców przywiozło krążki. Najbardziej zawiedziony jestem z pływania, ręcznej i siatkówki. Można było przywieźć te 3 medale więcej. Liczyłem też trochę na żeglarzy. Ale jak to mówią - life is brutal i basen w Pekinie był brutal dla Otylii, bo dla Phelpsa to jeszcze nie zbudowali brutal basenu. Nawet w twardej wodzie wszystkich by odstawił. Miejmy nadzieję, że w Londynie będzie lepiej Wink

paolo napisał(a):3) Pijani działacze nie dawali spać naszym florecistkom :|

Eeee o co chodzi, bo ja nie w temacie?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
26-08-2008 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
paolo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,984
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Tylko 10 medali dla Polaków
Tomassen napisał(a):
paolo napisał(a):3) Pijani działacze nie dawali spać naszym florecistkom :|

Eeee o co chodzi, bo ja nie w temacie?

http://www.sports.pl/pekin2008/artykul. ... ykul=33679
http://www.sports.pl/pekin2008/artykul. ... ykul=33665
To tak m.in

Który ze mną w konkury na mój słowotok?
26-08-2008 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Tylko 10 medali dla Polaków
Widać w PKOL jest taka sama zaraza jak w PZPN, zaraza ta nazywa się "działacze". Chyba tylko w naszym pięknym kraju istnieje taka funkcja jak działacz. Ja rozumiem jeśli z naszymi sportowcami pojadą, trenerzy, lekarze, psycholodzy i menadżerowie ale po co tam "działacze" ? Z tego co czytałem dochodziło do sytuacji w których tworzono fikcyjne stanowiska trenerskie, byle by tylko upchnąć działaczy. W niektórych sportach to chyba mamy już więcej działaczy niż sportowców.

A dwa. To nasz poroniony system przyznawania "stypendiów sportowych". U nas żeby sportowiec ( najczęściej młody ) dostał stypendium musi raz w roku, osiągnąć określony wynik. Efekt jest łatwy do przewidzenia, zamiast żmudnego trenowania do IO ( i do osiągnięcia minimum) przez pełne cztery lata, nasi sportowcy muszą rozbijać swoje cykle treningowe tak aby otrzymać te stypendia, więc zamiast do IO szykują się co roku to jakiś polskich zawodów. Bo wypadnięcie z tego stypendium może oznaczać koniec kariery z braku pieniędzy.

Trzy. Wystarczy z ciekawości zajrzeć na stronę PKOL, który wysłał 265 sportowców. PKOL obecnie w samym zarządzie ma jednego prezesa, siedmiu wiceprezesów, i.....59 członków zarządu. Znacie jaką firmę z 67 członkami zarządu ? PZU ma trzech. Dodatkowo w PKOL działa 15 komisji

A w USA ? Zarząd ma 11 osób a komisji jest 4.

Liczba działaczy jest odwrotnie proporcjonalna do sukcesów olimpijskich.

Ciekawe czy jakikolwiek dziennikarz odważy się przytoczyć te liczby. W końcu w ten sposób jest zbudowany cały ten kraj.

Dwa lata temu, PKOL postawił sobie wypasioną siedzibę w Warszawie, czy znajdują się tam laboratoria albo miejsca do ćwiczeń.. skądże znowu, tylko idiocie wydaje się, że sportowcy są najważniejsi w budynku znajdują się :
Cytat:Muzeum Sportu, Centrum Edukacji Olimpijskiej, Polskiej Fundacji Olimpijskiej, Fundacji Centrum Edukacji Olimpijskiej, Klubu Olimpijskiego i Centrum Konferencyjnego

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
26-08-2008 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #5
Re: Tylko 10 medali dla Polaków
Temat zamykam i przenoszę do archiwum, bo już dawno po Olimpiadzie.


Fan United od 1992 roku
19-09-2008 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości