Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ligue 1
allez Offline
Member
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Ligue 1
Co sądzicie o lidze francuskiej? Czy Lyon podtrzyma mistrzowską serię, czy jednak znajdzie sie ktoś, kto mu w tym przeszkodzi?

Moim zdaniem liga ma mniej więcej taki sam poziom co niemiecka, ale chyba 'produkuje' trochę więcej talentów niż Bundesliga. Benzema, Nasri, Ben Arfa i wielu innych, którzy być może za kilka lat będą decydować o obliczu światowego futbolu.
Co do mistrzostwa, to miło by było, żeby ktoś przełamał w końcu monopol Olympique. Lyończyków gonią piłkarze z Bordeaux, których trenerem tak nawiasem mówiąc jest nasz były piłkarz, Laurent Blanc.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Manchester, so much to answer for.

last.fm
26-01-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Ligue 1
allez napisał(a):Benzema, Nasri, Ben Arfa

a Elmander Tongue Ja jednak myślę, że Lyon nie da sobie odebrać mistrzowskiej korony mimo iż w tym sezonie spisują się nieco poniżej oczekiwań a punkty jako tako zdobywają.
Jednak dla mnie najwiekszym rozczarowaniem jest ......... moja Toulouse. Zespół który w poprzednim sezonie był objawieniem i walczył o LM teraz walczy ale o utrzymanie w lidze.

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
01-02-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Ligue 1
Lyon zdobędzie mistrzostwo, Benzema zostanie królem strzelców, a Toulouse się utrzyma Wink
Poza tym liga bardzo wyrównana, PSG znów walczy o utrzymanie co jest dużym zaskoczeniem gdyż zespół ten ma trzeci budżet w lidze :?
08-02-2008 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #4
Re: Ligue 1
Miko napisał(a):PSG znów walczy o utrzymanie co jest dużym zaskoczeniem gdyż zespół ten ma trzeci budżet w lidze
Ja bym powiedział, że zaskoczeniem byłaby walka o najwyższe cele. PSG jest swego rodzaju fenomenem. Potężny klub ze stolicy, z dużym budżetem, z pięknym stadionem, a ostatnio co roku trzeba go szukać w dolnych rejonach tabeli.
W tym roku na Lyon nie będzie znów mocnych. Ligue 1 zrobiła się najbardziej przewidywalna ze wszystkich najmocniejszych lig w Europie.


Fan United od 1992 roku
09-02-2008 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pablo Offline
Member
***

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Ligue 1
sebos_krk napisał(a):PSG jest swego rodzaju fenomenem.
Ja ten klub raczej nazwałbym paradoksem ; )
24 kolejka Ligue 1, oto spotkania na dziś i na niedziele:

Sobota 9 Lutego:
15:00 Paris SG - Le Mans
20:00 Bordeaux - Metz
20:00 Monaco - Lille
20:00 Nancy - Toulouse
20:00 Rennes - Auxerre
20:00 Strasbourg - Saint Etienne
20:00 Valenciennes - Lorient
20:00 Lyon - Sochaux

Niedziela 10 Lutego
18:00 Caen - Lens
20:55 Nice - Marseille

Uwazam, że jednym z ciekawszych spotkan moze być własnie konfrontacja wspomnianego juz przez nas PSG i Le Mans. Oby Toulouse wywiozło jakiś punkcik z Nancy. Lyon raczej pewna wygrana z S'aux.
Zapraszam do dyskusji 8-)

If you're going to San Francisco be sure to wear some flowers in your hair ...
09-02-2008 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Ligue 1
We Francji dopinguję i najlepiej życzę PSG. Klub z wielkimi tradycjami, w cudownym mieście. Śmiem twierdzić, że panuje tam najlepsza atmosfera na trybunach. Cenię sobie tę drużynę, ale obiektywnie mówiąc, uważam że jest ona bardzo słaba na dzień dzisiejszy. Nie mają co prawda cieniutkiej kadry, ale spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wszyscy nadal liczą tam, że nagle nastąpi cud i PSG wróci do czołówki ligi. Trudno powiedzieć co jest przyczyną ich fatalnych serii remisów, czy porażek. Zdaje się, że sytuacja powoli idzie ku lepszemu i zespół wyjdzie z dołka, który przeżywa rokrocznie. W każdym razie, ja to tak odczuwam po ostatnich, nieco lepszych występach. Podobnego przykładu do paryżan nie potrafię wskazać. To tak jakby w Polsce Legia i Wisła walczyły o utrzymanie. Wydaje się to wręcz zabawne. Nie wiem co może im pomóc, skoro na nic się zdaje osoba Paula Le Guena na stanowisku trenera. Wink
14-02-2008 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #7
Re: Ligue 1
McLaren napisał(a):Śmiem twierdzić, że panuje tam najlepsza atmosfera na trybunach
Widział mecz Saint-Etienne :?: I tamtejszą, zieloną atmosferę.

Edit:
Cytat:Możemy się tak przekomarzać
Jasne, że tak. Na PSG- OM też potrafią zrobić niezłą atmosferę. Niech Ci będzie. Ale racji Ci nie przyznam i już heh Tongue. Paryż niewiele, ale jednak ustępuje.


Fan United od 1992 roku
14-02-2008 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Ligue 1
Możemy się tak przekomarzać - widziałeś Parc de Princes podczas meczu z Marsylią?

A czy widziałem? Widziałem i jest cacy. 8-)
14-02-2008 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mati0123 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Ligue 1
Lyon ma odrobinę słabszy sezon, ale już mam teorię dlaczego tak się dzieje. Mianowicie o sile OL zawsze [odkąd pamiętam] stanowili Brazylijczycy uzupełnieni młodymi francuzami. Tak kolejno błyszczeli tam Anderson, Elber, Edmilson, Cacapa czy Juninho. Jednak Aulas trochę zmienił politykę, a i jego Canarinhos też nie błyszczą. Juninho już ma najlepsze lata za sobą[ według mnie powinien odejść po tym sezonie, albo powędrować na ławkę], Fred ma kontuzje i nie może pokazać pełni mozliwości itp. . Czyli recepta jest prosta tego lata musi do nich dołączyć trzech kanarków. Najlepiej napadzior, rozgrywacz i stoper. Ja nawet mam takich trzech dla nich Luisao, Alex i Vagner Love
30-04-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości