Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Wróg Arsenalu Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 626
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #811
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Pamiętam początki, ale dopalaczy nie.

Blog
30-08-2011 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kojot Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 674
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 3
Post: #812
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Jestem za rugby :lol: !

I cannot put my finger on it now
The child is grown
The dream is gone
And I have become comfortably numb.
30-08-2011 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #813
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Przy 6 osobach na roomie ping 49...
Rozumiecie sebosową formę w ostatnim tygodniu

Dla porównania pierwszy sezon ligi redcafe średnio 150-180ms, nie niżej niż 130ms.
Ostatni sezon ligi klubowej średnio 120, nigdy niżej niż 90.

A teraz cuda, już się nie będziecie mnie pytać, czy dam rade grać, bo zawsze ktoś z większymi problemami się znajdzie :kox:


Fan United od 1992 roku
02-09-2011 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kosma Offline
Król logiki
******

Liczba postów: 3,067
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 73
Post: #814
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):Przy 6 osobach na roomie ping 49...
Rozumiecie sebosową formę

Dla porównania pierwszy sezon ligi redcafe średnio 150ms, nie niżej niż 130ms.
Ostatni sezon ligi klubowej średnio 120, nigdy niżej niż 90.

A teraz cuda :kox:

A z kolei mój net... <ściana>

Gdzie jest Groszek?
02-09-2011 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #815
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):Przy 6 osobach na roomie ping 49...

Ja u siebie mam (w sensie, że ja host, a w innych 5 kartach wchodzi 5 kolejnych Intelów, dzięki czemu widzę ping) ping 24. Smile

Ale niestety - do takiej sielanki potrzebny jest dobry host, gracz z dobrym łączem i brak koszmarnych lagów, które wypaczają rozgrywkę, więc mój host się nie przyda. Sad

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
02-09-2011 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #816
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Sorry gregory, ale ja wcześniej takie wartości znałem w Waszych opowieści, nie musisz podawać, że masz mniej, bo gdybym miał lepszego dostawcę to tysz bym miał Tongue

W ogóle w życiu nie widziałem pingu mniejszego niż 70.


Fan United od 1992 roku
02-09-2011 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #817
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
sebos_krk napisał(a):Do hostowania moc kompa często ważniejsza niż kosmiczne prędkości.

Tak sobie czytałem, co też Sebos w temacie o Lidze Klubowej napisał i zacząłem się zastanawiać, co może być powodem, że raz na kilka(naście) minut u mnie na hoście występują nieziemskie lagi, często kończące się wywaleniem graczy (zdarza się, że nawet mnie). Problemem nie jest prędkość neta, ale i komp nie pozostawia wiele do życzenia. Kupiony w zeszłym roku (w zasadzie poskładany z kupionych części), z dobrymi osiągami. Postanowiłem więc skonfrontować, chcąc znaleźć problem, moc swojego komputera z komputerami tych często hostujących.

Mógłbym więc prosić np. Muchę, Sebosa, czy kogoś innego o podanie w tym celu osiągów komputera (tu lub na PW)?

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
09-09-2011 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #818
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Przeinstaluj system. Mimo, że mam współczesny sprzęt (core duo 64bit, 4gb ram) i na pewno żadnych wirusów to samo przeinstalowanie systemu mi obniżyło ping o 30. Po tej operacji nie instaluj niczego poza normą do życia, a więc żadnych gier itp. Wtedy sprawdź. Oczywiście po tym warto poczytać o wyłączeniu zbędnych usług w windowsie.

Jeśli teraz nie chce Ci się w to bawić spróbuj włączyć konto gościa bez uprawnień administratora i na nim hostować. Windows na takim koncie ogranicza ilość procesów w tle.

O tak oczywistych sprawach jak wyłączenie antywirusa i zapory (na czas gry) oraz aktualizacji automatycznych na zawsze (sprawdzamy ręcznie) nie wspominam. Jeśli używasz przezroczystości aero w 7 czy viście warto również wyłączyć.

Możesz też spróbować na innej przeglądarce, np opera powinna być lżejsza niż firefox. Ja wystarczyło, że otworzyłem historię w firefoxie i już na hoście pojawił się gruby lag.


Fan United od 1992 roku
09-09-2011 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #819
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
W najbliższym czasie mam zamiar przeinstalować Windowsa, więc z pewnością sprawdzę. Zazwyczaj korzystam z Linuxa (konkretniej, regularnie aktualizowane KDE), ale jeśli będzie wszystko śmigać na Windzie, to na haxa się przerzucę.

Dzięki za odpowiedź, postaram się coś zrobić, bo zawsze to jeden dobry host na forum więcej by był.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
09-09-2011 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Roxanne Offline
Member
***

Liczba postów: 241
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
Post: #820
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Ja mam kompa dosyć dobrego, ale system mam zapchany i też przymierzam się do przeinstalowania go. Wink

Dlatego kiedy już przeinstaluję, to też zobaczymy jak to u mnie hula, bo 10mb to mało nie jest. ;]

~ I believe Old Trafford is The Theatre Of Dreams but only for United, not the visitors! ~
Pat Evra
09-09-2011 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #821
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Komp bez rewelacji. Kupowałem w 2005 roku jako jeden z najlepszych - 1 gb pamięci, procesor dwurdzeniowy po 2,8. Teraz to już przeżytek, do tego trochę zapchany (nie formatowałem ze dwa lata). Internet bardzo stabilny, ale prędkość łącza nie powala na kolana - 2 mb/s. Także nie wiem od czego to może zależeć. Podejrzewam że na pewno stabilność internetu, bez względu na jego prędkość. No i stabilność systemu (nie znam się, ale brzydze się nowościami typu windows 7 czy vista, xp najlepszy) Smile sorry za brak akapitow ale pisze z komy + trochę procentów w głowie Tongue

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
10-09-2011 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #822
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Mogę się mylić ale to chyba głównie chodzi o stabilność i jakość połączenia. Mam nowego kompa, internet 8 mb/s a rzadko kiedy na moim hoście można grać bez przeszkód. Zawalony komputer chyba nie ma nic do tego, bo na starym stacjonarnym ping był podobny, więc chyba nie w tym rzecz.

Za jakieś dwa tygodnie jak się przeprowadzę do Sosnowca to będę miał internet z UPC, 50 mb/s. W domu mam z vectry, więc zobaczymy, może tym razem będzie fajnie, a może nie.



Mój Blog: Pod presją czasu
10-09-2011 11:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #823
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
"ten bramkarz się chyba naćpał"
"ich bramkarz jedzie chyba na czitach, 7 spotkań i cudem jest strzelić choć bramkę"

:-D

Podsumowanie 3godzinnej sesji w fajnym pokoju 3v3, bez wybieranych, admin ogarnia i wpuszcza tylko graczy, z którymi można naprawdę super popykać.

Tylko, że ping 60-70 cały czas, żadnych skoków, to sama przyjemność.


Fan United od 1992 roku
26-09-2011 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adis Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 2,287
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 27
Post: #824
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Wszystko fajnie, tylko o kim oni pisali?

W życiu znam się na dwóch rzeczach: na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam.
26-09-2011 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Roxanne Offline
Member
***

Liczba postów: 241
Dołączył: Jul 2011
Reputacja: 0
Post: #825
Re: HaxBall - oceny, sugestie, propozycje
Adis napisał(a):tylko o kim oni pisali?

Pewnie o mnie.

~ I believe Old Trafford is The Theatre Of Dreams but only for United, not the visitors! ~
Pat Evra
26-09-2011 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości