Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
United - sezon 2011/2012
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #121
Re: United - sezon 2011/2012
Foster napisał(a):Z całym szacunkiem dla Fergusona i tym bardziej dla Scholesa ale to jest bardzo głupie posunięcie i po części podsumowuje obraz United.

1.Głupie bo?

2. Jaki to obraz United masz na myśli? Klubu, który nade wszystko stawia na swoich wychowanków? Jeżeli tak, to rzeczywiście.

BTW: parę osób pisało w innym dziale, jak cudownie byłoby wziąć Becksa na wypożyczenie. Czyż nie po tysiąckroć lepiej jest wziąć z powrotem Scholesa ?

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
08-01-2012 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #122
Re: United - sezon 2011/2012
Kolejny sezon opieramy się na Giggsie i Scholesie, bo... nie ma lepszych. W nieskończoność tak nie można. To po prostu odkładanie na później transferu jakiegoś wybitnego grajka. Inna sprawa, że takowych na świecie jest niewielu.


Fan United od 1992 roku
08-01-2012 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #123
Re: United - sezon 2011/2012
sebos_krk napisał(a):.. nie ma lepszyc
To nie do końca prawda. Są tyle że są drodzy i wolą hiszpanię lub londyn jak Modrić. Albo Ferguson ma inny pomysł na budowanie druzyny bo doprawdy nie trudno jest znaleść lepszych graczy od Carricka,Andersona czy Gibsona.
08-01-2012 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #124
Re: United - sezon 2011/2012
Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o nasz zespół.


Fan United od 1992 roku
08-01-2012 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #125
Re: United - sezon 2011/2012
samcro napisał(a):
sebos_krk napisał(a):.. nie ma lepszyc
To nie do końca prawda. Są tyle że są drodzy i wolą hiszpanię lub londyn jak Modrić. Albo Ferguson ma inny pomysł na budowanie druzyny bo doprawdy nie trudno jest znaleść lepszych graczy od Carricka,Andersona czy Gibsona.
No to słucham kto jest lepszy od Carricka w PL. Michael jest naszym najlepszym CMem i to nie od dzisiaj. I ja tam nie widze, żeby ta drużyna była opierana na umiejętnościach Giggsa, czy tym bardziej Scholesa, ale być może mam kłopot ze wzrokiem.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
08-01-2012 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #126
Re: United - sezon 2011/2012
michal85 napisał(a):No to słucham kto jest lepszy od Carricka w PL.

No proszę powiedz że Carrick jest lepszy od Modricia? Albo i Wilshere w tamtym sezonie grał poziom wyżej, dalej nie będę szukał. O dziwo Capello się ze mną zgodzi.
08-01-2012 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #127
Re: United - sezon 2011/2012
Modrić ma obok siebie Parkera, który robi za niego czarną robotę. U nas Modrić grałby obok Carricka, a nie byłby dla niego konkurentem. Wilshere jest świetny, ale

1) nie wiemy jakby grał w 442
2) nie jest tak ogarnięty taktycznie jak Carrick
3) to jeden z największych talentów na świecie na swojej pozycji, nie do wyciągnięcia na chwilę obecną

Bzdurą jest mówienie, że nie trudno znaleźć lepszych od Carricka. De Jong? Barry? Mikel? Romeu? Song? Parker? Co najwyżej to porównywalni zawodnicy, a w większości mają i tak łatwiejsze zadanie w swoim klubie bo w drugiej linii do pomocy mają dwóch kolegów.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
08-01-2012 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
samcro Offline
Banned

Liczba postów: 1,291
Dołączył: Sep 2009
Post: #128
Re: United - sezon 2011/2012
michal85 napisał(a):ą i tak łatwiejsze zadanie w swoim klubie bo w drugiej linii do pomocy mają dwóch kolegów
Nikt nie każe Fergusonowi grać 2 środkowych.
A Modrić ma Parkera czyli w tottenhami Carrick łapałby się max na ławę.
Wiemy że Carrick jest dobrym ogarniętym graczem ale tyle.

Jaka szkoda doprawdy że najlepszy środkowy nie może dostać się na ławkę nie najlepszej przecież reprezentacji, ah ten Capello jest gupi nie powoływać takiego diamentaWink
08-01-2012 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #129
Re: United - sezon 2011/2012
Carrick akurat w tym sezonie na prawde wznosi się na wyżyny, co innego reszta naszego środka. Nie chce mi się rozwlekać tego starego jak świat tematu, za podsumowanie zaistniałej sytuacji wystarcza ściągnięcie emerytowanego Scholesa, który sam stwierdził, że przed odwieszeniem butów na kołek czuł się na boisku niepewnie, że brakowało mu sił i mobilizacji do gry.

Ukryty tekst:
[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/bcYppAs6ZdI&feature=related[/flash]

Domyślam się, że miało to wyglądać tak - zatem poprawiam//Intel.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
08-01-2012 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #130
Re: United - sezon 2011/2012
samcro napisał(a):
michal85 napisał(a):ą i tak łatwiejsze zadanie w swoim klubie bo w drugiej linii do pomocy mają dwóch kolegów
Nikt nie każe Fergusonowi grać 2 środkowych.
A Modrić ma Parkera czyli w tottenhami Carrick łapałby się max na ławę.
Wiemy że Carrick jest dobrym ogarniętym graczem ale tyle.

Jaka szkoda doprawdy że najlepszy środkowy nie może dostać się na ławkę nie najlepszej przecież reprezentacji, ah ten Capello jest gupi nie powoływać takiego diamentaWink
Tak, bo Capello to nieomylny geniusz. Włoch woli mieć w środku inny typ zawodnika - jego sprawa choć wyniki go chyba do końca nie bronią. Nie wiem jak by było w przypadku Spurs, bo gdybać zbytnio nie lubię. Wiem jedno - jesli trenerowi zależałoby na zawodniku, który świetnie zabezpiecza tyły, lubi dyktować tempo gry z głębi pola, rzadko kiedy traci piłkę to postawi na Carricka. Jeśli lubi natomiast typ niszczyciela, wywierającego presje na rywalu i biegającego od bramki do bramki to postawi na Parkera.

Xabi Alonso czy Xavi to chyba głupki nie są, ba - w moim mniemaniu postaci najwybitniejsze obecnie na swojej pozycji, a niemal za każdym razem wypowiadając się o piłce angielskiej podkreślają jak to w Anglii niedocenia się takich piłkarzy jak Carrick.

I powtórzę się - środek pola to nie jest problem w tym sezonie. Możecie sobie dopisywać ideologię do ściągnięcia Scholesa z emerytury, ale to póki co bramkarz i środek obrony kosztują nas najwięcej.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
08-01-2012 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #131
Re: United - sezon 2011/2012
Mubinio

Tym ruchem po raz kolejny SAF miejsce w szeregu młodym zawodnikiem. Ciągle się słyszy jakie to nie są talenty, na wypożyczenie Pogby nie puścił bo go chciał mieć w swoim zespole, a ściąga do gry emeryta...
Oczywiście, ogromnie się cieszę z powrotu Scholes'a bo ciężko się ogląda United nie bez niego (nie chodzi o styl gry). Wierzę też, że Paul mimo ponad półrocznej przerwy będzie w stanie grać na przyzwoitym poziomie tylko, że taki ruch pokazuje słabość zespołu i Fergusona, który nie potrafił Rudego zastąpić. Oto mi chodzi.

Co do Beckhama, to różnica między nim a Scholesem jest taka, że David ciągle gra, a Paula już skończył. (no teraz znów zaczął)



Mój Blog: Pod presją czasu
08-01-2012 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #132
Re: United - sezon 2011/2012
Cytat:Ciągle się słyszy jakie to nie są talenty, na wypożyczenie Pogby nie puścił bo go chciał mieć w swoim zespole, a ściąga do gry emeryta...
Może nie puścił go dlatego, że wiedział że mentalnie nie jest na gotów. Może wolał go doglądać dzień w dzień. Nie popadajmy w paranoję - to zawodnik, który jeszcze kilka miesięcy temu grał w Youth Cup. Jego czas nadejdzie kiedy Fergie uzna, że będzie gotowy. Być może brakuje mu tych kilku miesięcy.
Cytat:Po raz setny mówię że Carrick jest fajnym zawodnikiem ale stawianie go jako czołówkę światową to bzdura i tyle. Na PL dobry zawodnik.Nasz obecnie najlepszy i tyle.
Czołówka światowa to pojęcie względne. Dla jednego top10 zawodników na swojej pozycji to już czołówka światowa, a dla innego top3. Szczerze to trudno znaleźć mi zawodnika, który miałby wejść w buty Carricka i dałby nam nową jakość. Chyba tylko Alonso, ale z drugiej strony - co można zarzucić Carrickowi? Co mógłby zrobić lepiej? A może Busqets sprawiłby żebyśmy wspięli się na szczyt? Barry? Parker? Cambiasso ?

Cytat:Nikt nie każe Fergusonowi grać 2 środkowych.
Ale tak gramy i najwyższa pora się z tym pogodzić rozmawiając o ewentualnych kadrowych roszadach.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
08-01-2012 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
robaldo Offline
k.robka
*****

Liczba postów: 1,354
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 39
Post: #133
Re: United - sezon 2011/2012
Foster napisał(a):taki ruch pokazuje słabość zespołu i Fergusona, który nie potrafił Rudego zastąpić.

Chyba jednak potrafił, tylko przez kontuzję Cleva jesteśmy tam, gdzie jesteśmy i z tego powodu choćby Scholes miał pomóc tylko przez miesiąc, do czasu nieobecności Toma, to i tak uważam, że będzie to bardzo dobre posunięcie.

michal85 napisał(a):I powtórzę się - środek pola to nie jest problem w tym sezonie. Możecie sobie dopisywać ideologię do ściągnięcia Scholesa z emerytury, ale to póki co bramkarz i środek obrony kosztują nas najwięcej.

Początek sezonu przedstawiał nieco inny obraz rzeczywistości. De Gea mylił się, jak myli albo i bardziej, obrona również czasem bujała w obłokach, ale to co działo się z przodu odsuwało na dalszy plan całą resztę- wszystkie usterki i niedociągnięcia w pozostałych formacjach. I mam nieodparte wrażenie, że kluczowa w tym wszystkim była postawa środka pola, która rozciągała swoją kreatywność na inne obszary boiska. Z tego powodu nigdy nie zgodzę się, że środek pomocy, to tylko kopia obrony tyle, że bardziej z przodu. Takie myślenie zabija grę w dzisiejszym futbolu :|

"Możesz mówić co chcesz o tradycji Barcelony, czy Realu Madryt, ale nikt i nic nie może równać się z historią Manchesteru United"
08-01-2012 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mubinio Offline
jestę Scholsę.
*****

Liczba postów: 1,128
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 16
Post: #134
Re: United - sezon 2011/2012
Foster napisał(a):Tym ruchem po raz kolejny SAF miejsce w szeregu młodym zawodnikiem. Ciągle się słyszy jakie to nie są talenty, na wypożyczenie Pogby nie puścił bo go chciał mieć w swoim zespole, a ściąga do gry emeryta...

Ja tam bałbym się opierać w tym sezonie środek pola na Pogbie, szczególnie, że nasza sytuacja w lidze nie wygląda świetnie - nie ma miejsca na eksperymenty. Murzyn chce grać, murzyn musi poczekać (nie obrażając Murzynów). Do końca sezonu Scholes to naprawdę dobra opcja. I wątpię, że Pogba TERAZ może dać nam chociaż w połowie tyle co Rudy.

Foster napisał(a):Co do Beckhama, to różnica między nim a Scholesem jest taka, że David ciągle gra, a Paula już skończył. (no teraz znów zaczął)

Przypomina mi to komentarz z manusite.pl pt. "ja myślałem że on będzie gruby, a on nawet biegał".

Mędrzec bez własnego zdania jest gorszy niż padlina.
08-01-2012 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #135
Re: United - sezon 2011/2012
Początkowo sobie pomyślałem, że się trochę ośmieszamy, jako klub ciągnąć Paula z emerytury, a jednocześnie cieszyłem się, że będzie mi dane jeszcze choć przez chwilę oglądać jednego z graczy, na których się wychowałem. Teraz oprócz radości sądzę, że to jest idealne rozwiązanie. Mamy naprawdę od chuja kontuzji: Flecz, Clev, jeszcze przed chwilą był Andi, a Carrick musiał grać w obronie i co zrobić w takiej sytuacji? Kupić zawodnika, a po pół roku go sprzedać, albo wycofać do rezerw?

Jedynym rozwiązaniem było albo wypożyczenie (gdzie jedynym sensownym i możliwym był chyba tylko Becks), postawienie na tego całego Pogbę, albo ściągnięcie Paula. No i o ile Paul nie ma za dużych zaległości (co na razie ciężko ocenić), to jest najlepszym rozwiązaniem (zakładając, że transfer Becksa z jakiś powodów nie był możliwy). Ogromne doświadczenie, podejrzewam, że jego obecność też jakoś działa na resztę ekipy no i na pewno nie będzie blokował miejsca, gdy wróci Clev, gdy Jones będzie mógł grać w środku. Wcale się nie zdziwię jeśli, gdy już będziemy mieli jako taki porządek z kontuzjami, to Scholesy niemal zniknie. Jeśli to wypali, tzn. Paul będzie grał choćby tak, gdy kończył karierę, to SAF znów okaże się mistrzem, jeśli nie, to będzie sporo wypominania, że mógł wybrać którąś z pozostałych opcji. Sporo ryzykuje, no ale zobaczymy Wink

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
08-01-2012 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości