Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy i porady komputerowe
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #496
RE: Problemy i porady komputerowe
(05-10-2013 00:50)Tomek91 napisał(a):  Chciałem ostatnio zmień NAT z typu 3. na 2., żeby pozbyć się problemów w gta online. Wszystko fajnie, tylko że jak już udało mi się zmienić to internet w komputerach nie działa. Mam router speedstream 4100, po wejściu w jego ustawienia dochodzę do tego momentu:

[Obrazek: 100_1228168490.jpg]

Przy NAT only mam NAT typu 2, ale internet nie działa w komputerach; przy NAPT only internet działa, ale NAT wraca do typu 3. Czym różni się prywatny adres IP od publicznego i gdzie mogę je znaleźć? Wklepując 2 razy to samo IP wyskakuje mi informacja o jakiejś mapie IP.

Pomoże ktoś? Z góry dzięki Smile

Jakie masz ustawienie połączenia na modemie? DHCP? Jeśli tak sprawdźmy, co będzie na PPPoE. Słyszałem, że niektórym pomagało. Jak nie pomoże, będziemy kombinować z przekierowywaniem portów ale w tej chwili nie mam swojego routera do przetestowania pod ręką więc nie będę gdybał.

IP prywatne i publiczne możesz sobie wygooglać definicję i opisy ale tak "po ludzku" to jest tak, że:
- inne kompy nie mogą bezpośrednio łączyć się z Twoim np. sieci p2p nie połączą się z Tobą jeśli masz prywatny/zewnętrzny IP - Ty pobierasz ale inni nie będą pobierać od Ciebie
- z tego co słyszałem pingi na prywatnym są zwykle gorsze niż na publicznych
etc.
Adresy prywatne są głównie stosowane w sieciach firmowych, którym zależy na bezpieczeństwie swojego LAN, bo utrudnia to włam bezpośrednio do komputera X w sieci. Dla gracza adres publiczny jest lepszy.

(24-09-2013 11:01)Tomassen napisał(a):  Czyli jakbym zdecydował się na avasta to do niego potrzebuję jeszcze firewalla? Możecie polecić jakiś?

Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2013 22:25 przez Breakthru.)
09-10-2013 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #497
RE: Problemy i porady komputerowe
Breakthru napisał(a):Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.

Międzyczasie już zainstalowałem Comodo. Wink

A co do systemu to nie gram w gry W OGÓLE, bo mnie po prostu nudzą, więc w sumie... nigdy nie myślałem o przerzuceniu się na Linuxa, nigdy się nim jakoś mocno nie interesowałem. Jak jest z oprogramowaniem, na Linuxie spotkam to samo, co na Windzie?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
11-10-2013 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #498
RE: Problemy i porady komputerowe
(11-10-2013 13:30)Tomassen napisał(a):  
Breakthru napisał(a):Sam nie testowałem ale fachowcy polecają najbardziej te dwa:
ZoneAlarm Free Firewall
Comodo Firewall

P.S.
Jak pokazała afera Snowdeena, żaden firewall nie jest 100% skuteczny, nawet płatne, jeśli siedzą na dziurawym windowsie. Zależy Ci na bezpieczeństwie plików - zainstaluj linuxa dla ważnych danych i surfowania, a winde do gier.

Międzyczasie już zainstalowałem Comodo. Wink

A co do systemu to nie gram w gry W OGÓLE, bo mnie po prostu nudzą, więc w sumie... nigdy nie myślałem o przerzuceniu się na Linuxa, nigdy się nim jakoś mocno nie interesowałem. Jak jest z oprogramowaniem, na Linuxie spotkam to samo, co na Windzie?

Kompatybilność jest zaskakująca. Jedynymi rzeczami, by zainstalować sterowniki do drukarki, było wpięcie kabla USB i podanie hasła administratora. Linux zdarł sterowniki, zainstalował i drukareczka śmiga.
Zależy na czym pracujesz. Jedyny program, jakiego chciałem użyć, a nie znalazłem w bibliotece linuxowej to (na ironię) emulator androida.
LibreOffrice jest szybszy niż office microsoftu i obsługuje więcej formatów, przeglądarka pdf to gepard w porównaniu do klasycznego adobe.

I najfajniejsza rzecz, korzystam czasem z netbooka, na WinXP bateria trzymała ok. godziny i obraz przycinał na filmach, bo system pożerał 3/4 RAMu - na lubuntu bateria wystarczy na 5 godzin i nigdy nie miałem problemu z brakiem pamięci. Big Grin

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
12-10-2013 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #499
RE: Problemy i porady komputerowe
O, dzięki, że wspomniałeś o pamięci, bo miałem też o to pytać, na 7 lapek się muli niesamowicie, a ostatnio był postawiony system :/

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-10-2013 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ruuuuuuuuuud Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,083
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 48
Post: #500
RE: Problemy i porady komputerowe
Mam problem, kupiłem lapka na studia, głównie do pracy w autocadzie. No i teraz zaczynam z nim pracę, tam się cały czas korzysta z przycisków f8, f9 itp. A u mnie na lapku musze najpierw wcisnąć klawisz fn, domyślnie bez klawisza fn pod efami mam podgłaśnianie itp. Pytanie jest takie: Jest możliwość zablokowania tego klawisza, tzn na czas pracy w cadzie, żebym nie musiał za każdym razem klikać tego przycisku?

"Saha looks lively, Rooney is always a danger, Giggs is evergreen, and Scholes is linking it all up... Chelsea? Who are they?"
21-10-2013 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
allfanmu Offline
Obserwator
*****

Liczba postów: 908
Dołączył: Jul 2010
Reputacja: 31
Post: #501
RE: Problemy i porady komputerowe
Zależnie od producenta jest różnie. Raz jest to kombinacja klawiszy, raz ustawienia w biosie, widziałem też przeciążanie centrum mobilności. Najlepiej sprawdź na stronie producenta lapka albo po forach. Jak coś to PW z modelem lapka, poszukamy razem. Wink
21-10-2013 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Under Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,138
Dołączył: Jun 2012
Reputacja: 31
Post: #502
Laptop do grania
Jest tu pewnie parę osób które na komputerach znają się lepiej ode mnie(co nie jest specjalnie trudne, bo sam się nie znam zupełnie). Mój problem jest taki, że nie mogę już trzymać w robocie Play Station, w związku z czym potrzebuję laptopa który pociągnie większość gier. Budżet to około 3000zł.
Jakieś propozycje, zebym mógł sobie pograć w najnowszą FIFE, GTA czy inne Skyrimy i nie irytować się zwiechami/temperatura komputera wyższą niż jądro ziemi?

FREE SAMCRO

#VanGaalOUT
#MoyesOut już nieaktualne, ale zostanie tu na zawsze
27-10-2013 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #503
RE: Problemy i porady komputerowe
Na kompie u ojca nie działa alegro. Dzielimy łącze przez router, u mnie śmiga. Co jest grane? Big Grin

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
28-10-2013 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #504
RE: Laptop do grania
(27-10-2013 14:49)Undermine napisał(a):  Jest tu pewnie parę osób które na komputerach znają się lepiej ode mnie(co nie jest specjalnie trudne, bo sam się nie znam zupełnie). Mój problem jest taki, że nie mogę już trzymać w robocie Play Station, w związku z czym potrzebuję laptopa który pociągnie większość gier. Budżet to około 3000zł.
Jakieś propozycje, zebym mógł sobie pograć w najnowszą FIFE, GTA czy inne Skyrimy i nie irytować się zwiechami/temperatura komputera wyższą niż jądro ziemi?

Nie będę robił za wyszukiwarkę, możesz znaleźć sobie w necie ale mogę podać Ci specyfikację, która powinna znajdować się w lapku w tej cenie:
Dysk SSD na którym stawiasz system + optymalnie gry w które akurat pocinasz.
RAM 8GB
Grafika nie zintegrowanaw płycie np. NVIDIA GeForce GT 740M - na tym powinno wszystko śmigać
procesor klasy intela i7 lub i5

Tu masz przykładowy model:
http://www.komputronik.pl/product/190330..._8_GB.html

Jego wadą jest to, że o ile czegoś nie przeoczyłem, nie ma standardowego dysku tylko SSD, który jest świetny ale mały. Ma za to port USB3, pod który możesz sobie spokojnie podpiąć większy dysk zewnętrzny bez poważnych strat na szybkości. (Oczywiście gry instalujesz raczej na SSD bo zwyczajnie będą działały lepiej.)

Możesz znaleźć lepsze lub gorsze specyfikacje. Jak już kilka wybierzesz, to mogę coś podpowiedzieć.

(28-10-2013 17:42)Mata napisał(a):  Na kompie u ojca nie działa alegro. Dzielimy łącze przez router, u mnie śmiga. Co jest grane? Big Grin

Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.

(12-10-2013 11:29)Tomassen napisał(a):  O, dzięki, że wspomniałeś o pamięci, bo miałem też o to pytać, na 7 lapek się muli niesamowicie, a ostatnio był postawiony system :/

Jeśli chcesz prostego, szybkiego kompa, który pożera mało RAM, to polecam lubuntu, system zjada "aż" 148MB, na moim tanim jak barszcz, słabym netbooku ładuje się w jakieś 5 sekund..

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2013 23:31 przez Breakthru.)
29-10-2013 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mata Offline
why duck donald
*****

Liczba postów: 2,982
Dołączył: May 2008
Reputacja: 11
Post: #505
RE: Problemy i porady komputerowe
Breakthru napisał(a):Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.


Nie ładuje całkowicie. Wszystkie inne strony chodzą. Nie mam pojęcia co jest grane.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
31-10-2013 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Breakthru Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 493
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 21
Post: #506
RE: Problemy i porady komputerowe
(31-10-2013 18:21)Mata napisał(a):  
Breakthru napisał(a):Co to znaczy "nie działa allegro"? Nie ładuje strony? Nie wczytuje pełnej strony? To raczej nie wygląda na problem z routerem, ktoś musiałby się z nim nieźle pobawić, żeby blokował daną stronę w danym kompie.


Nie ładuje całkowicie. Wszystkie inne strony chodzą. Nie mam pojęcia co jest grane.
Możliwe, że jego antywir uznał tą stronę za niebezpieczną. Sprawdź w wyjątkach/blokadach, czy jest tam allegro.
Jeśli jest powiedz tacie, że ma durny antywir.

"Wydałem dużo pieniędzy na wódę, babki i szybkie samochody – resztę po prostu roztrwoniłem."
George Best
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2013 22:43 przez Breakthru.)
05-11-2013 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #507
RE: Problemy i porady komputerowe
Wyjaśni mi ktoś, dlaczego w trybie awaryjnym net łączy, a w normalnym ani Mozilla, ani Chrome w ogóle nie łączą mnie ze stronami, mimo że dostęp do internetu jest?

Wcześniej pomogło wyłączenie i włączenie karty sieciowej, ale teraz po kliknięciu "Wyłącz" pojawia się to kółeczko, które oznacza, że Windows myśli i nic. Rano myślał nad wyłączeniem karty 15 minut, nic nie ruszyło.

Może to być związane jakoś z firewallem? Mam Comodo, ostatnio mi jakiś komunikat wyskoczył, że coś mu się zjebało i nie odpala. Próbowałem przeinstalować, niestety, odinstalowanie w pewnym momencie dochodzi do 20% i zatrzymuje się kompletnie.

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-11-2013 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #508
RE: Problemy i porady komputerowe
Dobrze kombinujesz. W trybie awaryjnym się on nie uruchamia i dlatego nie ma problemu. Spróbuj go odinstalować właśnie w tym trybie. Potem standardowe czyszczenie rejestru.


Fan United od 1992 roku
12-11-2013 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #509
RE: Problemy i porady komputerowe
Problem w tym, że nie da się go odinstalować :/ a mogę spróbować usunąć ręcznie komponenty? da to coś?

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
12-11-2013 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #510
RE: Problemy i porady komputerowe
http://forum.dobreprogramy.pl/nie-moge-u...68182.html
Tu masz kilka sposobów, powinno pomóc.


Fan United od 1992 roku
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2013 07:35 przez sebos_krk.)
13-11-2013 07:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości