Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komentatorzy
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Komentatorzy
Jakie macie opinie na temat komentatorów meczów piłki nożnej ? Kogo lubicie, kogo zaś "nie trawicie" ? W tym temacie można o takich sprawach podyskutować Wink

Ja najbardziej lubię gdy komentuje Włodarczyk. Bardzo rzadko zdarzają mu się jakieś wpadki, dużo mówi o jakimś piłkarzu lub klubie, potrafi dobrze przedstawić jego historię w ciekawy sposób. Borka również lubię posłuchać, choć ostatnio przez dłuższy okres czasu nie miałem okazji słuchać jego głosu podczas jakiegoś meczu. Bożydar Iwanow również fajnie komentuje, bardzo często oglądam holenderską ligę, on specjalizuje się w Eredivisie Wink

Szpakowski mi jakoś jednak nie leży... z pewnością przez te jego błędy, no ale cóż... Feddek też nie jest zły (dla nie kojarzących: ostatnio komentował MU - XI Europy), lecz też zdarzają mu się błędy... No, ale nikt nie jest doskonały 8)

A i tak najlepszym komentatorem jest pewien pan na Eurosporcie, co często komentuje Eurogole :lol: Po głosie można wywnioskować, że jest to jeden ze starszych w swoim fachu, ale gafy popełnia nieziemskie, mówiąc, np. na drużynę z Portugalii Paulo Ferreira, zamiast Pacos Ferreira :roll:

Zapraszam do pisania w tym topicu ! Smile

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
24-03-2007 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futbolowa Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 251
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jeżeli chodzi o komentatorów to cenię sobie niezawodny duet Twarowski-Nahorny. Panowie dobrali się idealnie. Pierwszy - mistrz ciętej riposty, z przeogromnym poczuciem humoru. Drugi - skarbnica wiedzy. Liga angielska jest tą, którą kocham najbardziej i cieszę się, jak dziecko, kiedy mogę tych panów usłyszeć Smile

W C+ nie lubię pana Milko. Szał mnie ogarnia, jak komentuje żużel. W ogóle studio żużlowe w C+ nigdy mi się nie podoba. Zapraszają albo panią Zimną, albo Plecha, albo Kryszaka i pieprzą razem głupoty.
Ale w Polsce nie ma dobrych komentatorów od żużla. I Polsat i C+ w tej dziedzinie kuleją...

Moje miejsce | Muzycznie | Filmowo
24-03-2007 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja niestety nie mam ani Canal+ ani Polsat Sport, więc mogę się tylko wypowiedzieć o komentatorach z otwartych stacji.

Może skupię się tylko na Szpakowskim, bo pozostali komentarza nie wymagają...

Szpakowski ma bardzo dobry głos do komentowania, potrafi wprowadzić atmosferę, jednak jego błędy rzeczowe są niekiedy tak ogromne, że słuchać się odechciewa. Tak samo złe wymawianie nazwisk piłkarzy. Czy nie ma nikogo w TVP, kto mógłby mu zwrócić uwagę, że źle to wymawia? Dla mnie to chora sytuacja.
24-03-2007 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Valverde Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,180
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jako, że posiadam wszystkie liczące się kanały sportowe oprócz Sportklubu i tego całego Nsport, pozwolę sobie na dość długiego posta, w którym opiszę moje wrażenia dotyczące komentatorów piłki nożnej i nie tylko.

Zacznę od Canal+. W moim przekonaniu redakcja tej telewizji jest bezkonkurencyjna. Twarowski, Nahorny, Orłowski, Wolski, Smokowski, Lipiński i tak dalej... Widać ścisłą współpracę z "Piłką Nożną", co jest dużym plusem. Piłka nożna na bardzo wysokim poziomie - jedyny minus za trenera Stefana Białasa, który często komentuje mecze Ligue 1 - wiedzę posiada, ale nie umie jej przekazać w jasny sposób, ciężko mi się go słucha. Nie trawię Grzegorza Milko - komentator Serie A i niestety żużla - w kwestii "czarnego sportu" jest nieobiektywny, pamiętam też jego taką "kłótnię" z Bartkiem Czekańskim z "Tygodnika żużlowego" i "Sportowych Faktów" - jeden komentował Milko w swoich felietonach, drugi na antenie (!). Goście zapraszani z okazji Grand Prix również mało ciekawi - najwięcej ma do powiedzenia Magdalena Zimna, ale ona rzadko bywa w studio. Lubię Michałowicza, który komentuje koszykówkę - sporo wie i ma taki specyficzny głos Smile

Polsat Sport - jeszcze niedawno było mnóstwo piłki, zatem Borek czy Iwanow czuli się jak ryby w wodzie. Liga Mistrzów to był pełen profesjonalizm panów z Polsatu, niestety teraz Nsport ma LM, a nikt nie ma Nsportu. Wiodącą dyscypliną na PS jest za to siatkówka - tutaj z przyjemnością słucham Drzyzgi, Swędrowskiego, Mielewskiego czy Wanio. Wyróżnię tutaj pana Wojtka Drzyzgę, chyba najlepszy z nich wszystkich - wielka wiedza o piłce siatkowej. Niegdyś Polsat Sport pokazywał NHL - w tym dominował Przemek Pełka. Dobrze mu to wychodziło, niestety stracili prawa do NHL i Pełkę przekwalifikowali na komentatora piłki nożnej. Nie spisuje się źle na nowych stanowisku, na pewno lepiej od Feddka, który jest najsłabszym punktem całej redakcji. Feddek bierze się też za żużel, gdzie również słabo sobie radzi. Taki jakiś bezbarwny jest... W przeciwieństwie do Pawła Wójcika - umie zbudować emocje wokół żużla, chociaż z wiedzą jest "na bakier". Pod tym względem króluje Tomek Lorek, ale ten to po polsku już wiele nie gada, sam angielski akcent Wink Fajne rozmowy przeprowadza z żużlowcami, lubię go posłuchać. Czasem na antenie gości tenis - niestety w większości na Extra, którego już nie mam. Przede wszystkim Bohdan Tomaszewski - legenda polskiej TV. Idealny do komentowania takiego sportu jak tenis - sport dla dżentelmenów, to jest ten "biały sport". Polsat... Kiedyś potęga z niezłymi komentatorami, teraz tylko dobra telewizja z niezłymi komentatorami Wink

TVP - żenada... Stracili siatkę, pół Ligi Mistrzów, pół poprzednich MŚ w piłce... Mają skoki, biathlon - to ich dwa główne atuty... Na TVP Sport jest trochę piłki południowoamerykańskiej, co nieco z meczów el. do ME, reszta to raczej marginesowe sporty. Piłka ręczna w wydaniu słabej ligi polskiej to nic ciekawego, podobnie jak kobieca koszykówka. W sumie trochę tego jest, a dobrych dziennikarzy brakuje. Babiarz nieźle komentuje pływanie, ale to już chyba wszystko z pozytywów. Na minus oczywiście wszyscy od piłki, oprócz Iwańskiego - właściwie żadna rewelacja, ale kogoś trzeba wyróżnić. Temat Szpakowskiego poruszany wielokrotnie - IMO o piłce nie wie za dużo, przekręca wszystko, co się da, jednak nikt nie potrafi tak modulować głosem jak on. Buduje emocje i dramaturgię jak nikt inny, ale to w zasadzie jedyny plus Darka. Reszta ekipy z TVP jest dramatycznie słaba, pozostawię ich bez komentarza.

Na koniec zostawiłem sobie moją ulubioną stację obok C+ - Eurosport. Żeby wyrazić moją opinię o tym kanale użyję tylko jednego słowa - niezbyt wyszukanego, no ale. Zajebisty (przepraszam, jeżeli ktoś uzna, że to nie przystoi moderatorowi Wink ). Mam tutaj wszystko, co chcę. Motory, samochodny, snooker, tenis, trochę piłki, sporty zimowe, lekkoatletyka, kolarstw i wiele, wiele innych. Do super oferty mają dobranych co najmniej dobrych komentatorów. Snooker - Kruk i Jewtuch, każdy, kot ogląda snookera wie, że są świetni. Drugi taki duet to Jaroński-Wyrzykowski. Obaj komentują biathlon i kolarstwo - zawsze słucham ich z wielkim zainteresowaniem. Tenis to przede wszystkim Karol Stopa, ale Choynowskiego, Sidora czy Domańskiego też toleruję. Motory to broszka Widomskiego Szymczaka, kolejny bardzo dobry duecik. Jako komentator piłki często na antenie Eurosportu gości Borek czy Laskowski, mimo wszystko nawet ten pierwszy jest ok. Denerwuje mnie tylko Basałaj, najpierw wkurzał w publicznej, teraz w Eurosport.

[Obrazek: rangerswk9.jpg]
30-03-2007 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #5
 
Jak ostatnio ogladalem mecz na Canal+ - polska lige - to komentatorzy dobrze wywiazali sie ze swojego zadania, zauwazylem kilka bledy jezykowych ale podczas meczu mozna wybaczyc. Jednakze mecz wydawal sie nudny, bo komentarz byl caly czas w tej samej intonacji. Najwiecej emocji w glosie wyczuwal podczas meczow, ktore komentuje Iwański lub Szpakowski. Obydwaj robia moim daniem cuda z glosem. Oczywiscie temu drugiemy zdarzaja sie wpadki merytoryczne ze 'hej' ale..

Najgorszy komentarz byl, jak ogladalem Lige Mistrzow na TVN Turbo - brak słow po prostu...

amor patriae nostra lex
04-04-2007 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ziomo Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 948
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja wszystkich komentatorów lubię oprócz jednego.Tą osobą jest Włodek Szaranowicz.Czemu?Dlatego ponieważ zamiast mówić "Menczester"mówi"Manczester".Kompletna paranoja.Kompromitacja.Wszystko ok tylko to wypowiadanie słowa Manchester.

[Obrazek: 06021958gs7.jpg]
07-04-2007 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ciampel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,923
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
ziomo napisał(a):Ja wszystkich komentatorów lubię oprócz jednego.Tą osobą jest Włodek Szaranowicz.Czemu?Dlatego ponieważ zamiast mówić "Menczester"mówi"Manczester".Kompletna paranoja.Kompromitacja.Wszystko ok tylko to wypowiadanie słowa Manchester.

Rzeczywiście o tym ostatnio sporo się mówi, ale tutaj pewnie was zdziwie. Otóż w typowo brytyjskim akcencie niekiedy mówi się właśnie "Manczester", z tym że to "a" powinno iśc w kierunku "ae". Oczywiście Włodek na pewno robi to nieświadomie, ale ostatecznie można mu to wybaczyć. Jednak wpadek ma sporo, głównie przekręca nazwiska piłkarzy i nie jest na czasie, więc niekiedy mówi wiadomości z kosmosu. I jak każdy komentator machnie się w jakiejś informacji, która obrazuje to, co się dzieje na boisku - taki to już nieszczęsny zawód Wink

Osobiście ubóstwiam wręcz Kołtonia, Borka i Iwanowa, z tego względu, iż miałem okazję słuchać ich zdecydowanie najczęściej. Ogromna wiedza, jakiś "talent" do komentowania, no i te charakterystyczne głosy. Niezwykle żałuję, że Polsat Sport przestał emitować na żywo Ligę Mistrzów i Bundesligę, ale w dzisiejszej erze pieniędzy ...

capo di tutti capi

MUSC PL
07-04-2007 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
adriano Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja nieznosze komentarzy Kołtonia i Iwanowa ponieważ gadają jakieś historyjki o piłkarzach i drużynie i wogóle nie mówią co się dzieje na boisku. Oczywioście czasem trzeba coś opowiedzieć ale nie non stop. . Jak jest Borek to już trochę lepiej. Z Polsat Sportu spodobał mi się taki typek co wszystko elegancko komentował tylko niewiem jak się nazywa. Według mnie najlepszy jest Szpakowski, nikt mu niedorównuje. Ale niestety od czasu do czasu komentuje razem z taką marudą co jak coś nie wychodzi to wszystko krytykuje a tak na serio to się wogule niezna, a jak zacznie wychodzić to już wszystko chwali. Jońca możliwy choć za wolno mówi i niezadąża. Dobry jest do pary ze Szpakiem chyba Lubański jesli sie niemyle i jeszcze Trzeciak jest dobry. W TVN Turbo mało oglądałem ale byli dobrzy.
18-04-2007 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
gollaz Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 325
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Szpaku to jest tragedia. Wolałbym, żeby w tym czasie Violetta Villas śpiewała, niż słuchać jego bredni. O jego błędach można by książkę napisać (i to wcale nie cienką), jego emocjonowanie się strzałami, które obroniłby dzieciak z przedszkola, jego stronniczość - naprawdę jest to straszne.

Dla mnie komentatorem numer 1 jest zdecydowanie Smokowski. Nie dość że jest świetnym komentatorem ligi polskiej, to jest także chyba najlepszym polskim komentatorem ligi francuskiej. Zna ją bardzo dobrze, gdyż studiował w Francji. Francuska jest jedną z moich ulubionych lig, dlatego ma u mnie duży plus. Valverde pisał o trenerze Białasie. Może nie umie przekazać bardzo dobrze wiedzy, ale jest często dobrym uzupełnieniem komentatorów Ligue 1.

Także, jak pisała Futbolowa, świetnym duetem jest Rafał Nahorny z Andrzejem Twarowskim. Jeżeli oni komentują mecz, to wiadomo, że nie będzie nudno. Choćby na boisku nie padł ani jeden strzał, to wiadomo, że będzie przynajmniej czego posłuchać.

Cytat:Ja nieznosze komentarzy Kołtonia i Iwanowa ponieważ gadają jakieś historyjki o piłkarzach i drużynie i wogóle nie mówią co się dzieje na boisku.

Ja natomiast wolę taki komentarz. Lepsze to niż suche wymienianie nazwisk + podał do przodu, strzelił, sfaulował. Przecież takie coś sam widzę, a komentatorzy, przynajmniej dla mnie mają ubarwić widowisko sportowe.

Co do komentatorów innych sportów to większość z TVP wysłał bym na Sybir. Babiarz jest straszny, przez Miklasa skończyłem oglądać skoki jakieś 3 lata temu (znałem na pamięć wszystkie juniorskie osiągnięcia każdego skoczka, przedskoczków, starych skoczków i Bóg wie jeszcze kogo), jak widzę i słyszę gwiazdkę TVP Paulinkę Chylewską, to cieszę się, że jestem spokojnym człowiekiem, inaczej pewnie by telewizor z 4 piętra poleciał. Do tego niezniszczalni Zydorowicz i Szaranowicz. Jedynie komentatorzy narciarstwa alpejskiego i łyżwiarstwa figurowego (nie pamiętam nazwisk, dwie panie mające wiedzę, jedna była zawodniczka, druga sędziną) mają jakąś wiedzę i umieją komentować na tyle, że do tych niezbyt emocjonujących sportów mogą mnie zachęcić.

[Obrazek: 2hgv639.jpg]
always ready to die
19-04-2007 18:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie wiem jak ma na imię ten drugi komentator ktory dziś był na stacji Canal + 2, ale tak beznadziejnego komentarza dawno nie słyszałem.

Przepraszam bardzo, ale co mnie obchodzą perypetie jakiś śmiesznych Polaczków z The Championship ? ( czyt. Białkowskiego, Rasiaczka i Sagana :lol: ) ?
Oglądam mecz Premiership i UNITED i gó** mnie to obchodzi, na drugi raz jak będzie mecz z jego komentarzem to odpalam SopCasta na chińskim i oglądam...

Under The Boardwalk - United Warriors
21-04-2007 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wojtek3 napisał(a):Przepraszam bardzo, ale co mnie obchodzą perypetie jakiś śmiesznych Polaczków z The Championship ?

Rzeczywiście. Jeśli oni graliby jeszcze w Premiership to można by zrozumieć po części (choć nie wiem o czym konkretnie mówił, bo C+ oczywiście nie mam).

Wojtek3 napisał(a):na drugi raz jak będzie mecz z jego komentarzem to odpalam SopCasta na chińskim i oglądam...

Oczywiście z wyłączonymi głośnikami, bo tego komentarza się nie da słuchać Big Grin
21-04-2007 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Pejter napisał(a):Oczywiście z wyłączonymi głośnikami, bo tego komentarza się nie da słuchać

Szczerze ? Wole słuchać chinczyka bo on przynajmniej powtórzy 20x Rooney albo Giggs, niż nasi polscy komenatotrzy ktorzy za kazdym razem powtórzą 20x Chelsea albo Rasiak co dla mnie jest wkur****

Pejter napisał(a):Rzeczywiście. Jeśli oni graliby jeszcze w Premiership to można by zrozumieć po części (choć nie wiem o czym konkretnie mówił, bo C+ oczywiście nie mam).

Nawet jakby grali w Chelsea, leci mecz UNITED v M'Boro i chce faktów z tych druzyn, a nie niedoje*** Polaczków.. ehh

Under The Boardwalk - United Warriors
21-04-2007 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zashi Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,353
Dołączył: May 2006
Reputacja: 1
Post: #13
 
Sa lepsze i gorsze sztuki, ale panowie Kruk i Jewtuch. Czasami mozna sie usmiechnac. Np. teraz ogladajac uslyszalem 2 ciekawe wypowiedzi:
"Cace Ronnie doszedł, cacy" oraz "Musiał uderzyć prosto w twarz rozową."
Przewaznie te texty dotycza O`sullivana bo to co robi przechodzi wszelkie granice.
Genialni ludzie na wlasciwym miejscu. Sluchanie ich to czysta przyjemnosc Smile

amor patriae nostra lex
30-04-2007 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek3 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 3,336
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
adriano napisał(a):A mi się wydaje że na początku Szpaku byl za Manchester United, ale jak Milan zagrał świetny mecz to musiał pochwalić, przecierz wyłączyli z gry Ronaldo który był w świetnej formie. Po prostu nie możecie się pogodzić z porażką bo Mu grając tak słabo zasłużyło na baty

Red napisał(a):Jeszcze jeden mały offtopic - piłkarz wykonał jedną kiwkę i odrazu - "świetna seria zwodów" - PADAKA

Red napisał(a):Jedyne co mnie w meczu wkur***o to Szpakowski:
-Włosi sa wspaniali, cudowni i w ogole nie ma bata na nich (od poczatku spotkania)
-Z jakimis wloskimi cytatami mi tu wyjezdza
-CHOLERNIE STRONNICZY GOSC
az mnie na zygi zbieralo

Może przez cały mecz nie komentował pod Milan, ale od momentu strzelenia przez Kake gola, więcej argumentów z jego komentowania chodziło pod Milan, wiecej cytatów, ciekawostek i bzdetów. A pod koniec juz przesadził. Ja sie juz przyzwyczaiłem. Przecierz w 2005 r w finale kiedy grał Dudek to cały mecz był za L'poolem...

Mnie rozbawiło poraz kolejny komentarze i opinie Gmocha i Engela, choć bardziej tego pierwszego...

Cytat : " .. United przez cały mecz grali dwójką napastników i jakos im to nie wychodziło ... "

Rzeczywiście cały mecz gralismy dwójką, to, że na tablicy przed meczowej było narysowane, że z przodu jest Rooney a za nim z boku Ronaldo i Giggs to oznacza, że gramy dwojką, on chyba podczas meczu coś innego robił niż oglądał :lol:

Druga sytuacja, Engel podchodzi do tablicy i opracowuje 3 gola dla Milanu.

Cytuje : " ... Milan perfekcyjnie wykonał ta akcje. Spojrzmy, zagranie do Jankulowskiego ( i w tym momencie pilke przejmuje Fletcher i piłka odbija sie od jego nogi i idzie kontra do Gilardino na 3-0 ) ojj tu małe szczęscie piłkarzy Milanu, ale jednak akcja taka jaką chcieli i planowali ... "

No na pewno, gdyby nie Fletcher gola by nie było, ale nie ma to jak namalować bajke i puścic w eter...

Poraz kolejny mówie, niech sobie puszczą BBC po każdym meczu Premiership i zobaczą jak to robi Alan Shearer i inni...

Under The Boardwalk - United Warriors
03-05-2007 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Stojkovic Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,687
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Alan to człowiek Legenda i taki szpaku to przy nim cieć jest.
Mnie irytował już nie sam wynik jak te jego głupie nawyki i coś, czego zaakceptowac nie mogę... niech szpaku nauczy się wymawiać nazwiska i się nie ośmiesza z tym "MAnczester".

Runej, Oszej, Saaa. To poprostu mnie niszczy... co za tępak...

Ja uważam, że Szpaku był bardzo stronniczy, zresztą jak całe studio w tvp2. Gmoch pieprzy same głupoty, Engel wymądrza się ile wlezie, a sam przegrał z Wisłą wygrany mecz z Panaithinaikosem, więc on dla mnie akurat jest zerem... Co on moze wiedzieć o taktyce.

[Obrazek: Ole201.jpg]
03-05-2007 13:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości