Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najlepsze i najgorsze transfery klubu
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Najlepsze i najgorsze transfery klubu
W tym temacie chciałbym, abyśmy dyskutowali o najlepszych i najgorszych ruchach Manchester United na rynku transferowym.

Najgorsze:

Massimo Taibi - 4,4 mln funtów i 4 zagrane spotkania. Średnia na mecz - 1,1.
Fabien Barthez - bywał genialny, lecz bardzo nieregularny. Ogromne pieniądze, ogromne oczekiwania, później same rozczarowania ze względu na głupie wpadki. Lubił łapać za kołnierz.
Veron - kolejny ogromny transfer i rozczarowująca gra. Odszedł do Chelsea za mniejszą kasę i zdecydowanie nie wyszedł nam na dobre ten ruch. Na SB również nic nie grał, teraz walczy dla Estudiantes w swoim rodzimym kraju.
David Bellion - cieniował przez cały swój pobyt na OT, za słaby.
Eric Djemba-Djemba - ze sportowego punktu widzenia, nie dał nam całkowicie nic.
Kleberson - kontuzjogenność zaważyła.

Najlepsze:

Ruud Van Nistelrooy - nigdy nie zawodził, zawsze strzelał. Nikt nie ma takiego instynktu strzeleckiego, nadal robi to z genialnym skutkiem w Realu Madryt.
Wayne Rooney - zaskoczyłem kogoś?
Nemanja Vidić - najlepszy środkowy obrońca Premiership wraz z Rio.
Cantona - legenda.
Dennis Irwin i Patrice Evra - dwóch wyśmienitych graczy na pozycji lewego obrońcy.
Cristiano Ronaldo - niewątpliwie aktualnie najlepszy piłkarz globu. Najbardziej wartościowy piłkarz klubu.
I na koniec rzecz jasna:
Roy Keane 8-)

Carlos Tevez... ahhh... wypożyczenie. Gol z LFC warty każde pieniądze. Bardzo dobra współpraca z Rooneyem. Tworzą najlepszy duet napastników w EPL.

P.S. Mam nadzieję, że temat się przyjmie
29-01-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muminas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Chyba z Barthezem to lekka przesada, był goalkeeperem lepszym od takich kolesi jak Van Der Gouw, Roy Carroll czy nawet Tim Howard w swoim drugim sezonie w United. Owszem, 7.8 mln Elżbietek jakie za niego zapłacono nie było małą kwotą, ale kompletnie wyrzuconą w błoto też na pewno nie ;] A nazywanie go jednym z największych błędów transferowych to lekka przesada Mac Big Grin
29-01-2008 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Nie napisałem, że wyrzucony w błoto, ale jednak to nie było to czego można było się spodziewać po zawodniku uznawanego za zdecydowanie najlepszego piłkarza świata na swojej pozycji. Za dużo głupich błędów, choć niektóre jego interwencje budziły niewątpliwy zachwyt. Ja tam zapamiętałem więcej wygłupów Francuza. Van der Gouw... o kim my w ogóle mówimy. xD Zapomniałeś z listy bramkarzy dodać Ricardo. Big Grin
29-01-2008 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muminas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Eee tam, było wiadomo, że Francuz pod łysiną za równo nie ma, ale tych wygłupów rzeczywiście trochę za dużo Tongue W każdym razie ja go miło wspominam, mogło być lepiej, ale tragicznie też nie było - a na pewno nie tak, aby się znalazł na czarnej liście McLarena Wink
29-01-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Może widocznie za nisko cenię sobie mistrzów świata z 98' roku, bo rozważałem kandydaturę Laurenta Blanca, który był wolny i pozwalał na zbyt wiele rywalom.

Co do Bartheza, jego współpraca z Brownem śniła mi się po nocach. W każdym razie, przekonałeś mnie, może zbyt ostro pojechałem z tym Barthezem. Ekscentryk, choć trzeba kilka razy nas ratował (i grzebał - choć w zasadzie rzadko Big Grin). Prawda jest taka, że nie tracił głupich goli w meczach z pretendentami do tytułu, np. takich jak Dudek w sytuacji z Forlanem. I chwała mu za to.
29-01-2008 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Te z ostatnich lat...

Peter Schmeichel - Mistrz pojedynków jeden na jednego, innowator - jego wspaniałe gole, potrafił trzymać krótko obronę...

Jaap Stam - Szkoda tego incydentu przez który musiał opuścić OT, monolit.

Eric Cantona - jakaś większa rekomendacja Wink ?

Ole Gunnar Solskjaer - Najlepiej wydane 1.5 mln w historii.

Ruud van Nistelrooy - król pola karnego, za Becksa idealnie pasował do gry United, później troszkę "siadł" z formą, a rekomendacja 151 goli w 225 meczach rzuca na kolana.

Najgorsze

Massimo Taibi - miał być ratunkiem a okazał się najgorszym bramkarzem na OT w Historii...

Eric Djemba-Djemba - po odejściu z United cieniuje cały czas, piłkarz tylko przeciętny, już O'Shea w pomocy radzi sobie zdecydowanie lepiej.
29-01-2008 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muminas Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
O dobrze Mac, że wspomniałeś o Forlanie - już zdecydowanie bardziej on się nadaje do tej listy niż Fabien. Wystarczy powiedzieć, że ten kupiony za nie małe pieniądze (~7mln Ł) południowiec strzelił zaledwie 10 bramek grając w pierwszej linii United przez dwa sezony...

Cytat:innowator - jego wspaniałe gole
Strzelił bodajże jednego Wink
29-01-2008 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #8
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Oj, kompletnie zapomniałem o Forlanie i sobie dopiero uświadomiłem to po napisaniu o jego golu przeciwko Liverpoolowi. Zdecydowanie powinien był trafić na moją listę. Nie pasował do angielskiego klimatu, a jak widać, w La Liga jest gwiazdą wielkiego formatu.

Z Schmeichelem - zgadza się, jedna bramka, z Rotorem Wołgograd bodajże.
29-01-2008 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Czaplak Offline
Member
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Tak racja, w roku 1995, lecz w całej karierze strzelił sporo goli.
29-01-2008 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
McLaren Offline
Member
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Dużo to mógł strzelić Chilavert i Rogerio Ceni, ale nie Schmeichel. Tongue No chyba, że patrzeć tylko pod kątem tego, że był bramkarzem. Sprawdziłem jego statystyki i w swojej klubowej karierze zdobył 10 bramek, lecz aż 6 z nich dla Hvidovre IF, gdzie zaczynał karierę. Trafił też raz dla reprezentacji Danii. Wynik, jakby nie było, zawsze niezły dla golkipera.
29-01-2008 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TRSWS Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
IMO jeden z najbardziej przereklamowanych transferów ostatnich lat to Juan Sebastian Veron. Mimo wszystkiego, co mówił o nim sir Ferguson, mimo czterech bramek w Champions League (to chyba mniej więcej połowa wszystkich, jakie strzelił Smile) po prostu nie pasował do Manchesteru. Był dobrym piłkarzem, ale jakoś nie potrafił tego pokazać. Może miał gorszy okres, w końcu na mundialu też nie poszalał. Może nie leżą mu Wyspy, w Chelsea też się nie sprawdził. Ten transfer był po prostu niewypałem.
Najbardziej wdzięczny byłem za sprowadzenie Rooneya. Spodobał mi się na Euro 2004 i został moim ulubieńcem spośród reprezentantów Anglii. Poza tym van Nistelrooy, Vidić, Ferdinand, mam nadzieję, że Teveza uda się zatrzymać na długo.
Aha, jeszcze Jordi Cruijff niestety miał pecha do kontuzji, podobnie jak teraz Silvestre i Park Ji-Sung. Może też na złe wyszło pozbycie się Johna Obiego Mikela, ale tego w sumie nie żałuję, mamy dobrych pomocników i bez niego.
30-01-2008 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gandalf_theblue Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Moim zdaniem, przez wielu pomijanym, a dość udanym transferem było sprowadzenie Quintona Fortune'a. Mówcie co chcecie - nigdy nie był graczem pierwszoplanowym, wybitnym, ale swoje zadania wypełniał poprawnie. Podobnie w tej chwili wygląda John O'Shea, Darren Fletcher czy choćby Wes Brown, w pewien sposób.
Tacy gracze także są potrzebni i bez nich wielu meczy byśmy nie wygrali Smile Szeroka ławka to podstawa.

Poza tym wiadomo - najlepsze transfery to znane nazwiska, które były kojarzone z United.
Cantona, Keane, Ferdinand, Rooney, Schmeichel, RvN.

Ale także znane nazwiska zawodziły - Veron, Cruyff(? tak sie pisze?), Barthez (mimo wszystko).
07-02-2008 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dyezly Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
wg mnie najorsze to :

-Veron, 28 mln funtów za niego daliśmy :/ a odszedł do CHel$ea tylko za 15 :? w dodatku niewiele pokazał na OT.
Djemba-Djemba- szkoda że się nie sprawdził na Old Trafford, zapowiadała się na niezły transfer

nie chce mi się wymieniać najlepszych bo dużo by tego było, SAF ma głowe do transferów xD
15-02-2008 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomassen Offline
Linguistics Llama
*****

Liczba postów: 1,768
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #14
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
fan_dabus napisał(a):gilardinho albo messi

Uzasadniaj sensownie swoje wypowiedzi, bo póki co twoje posty nie wnoszą nic do tematu...

I tak będę skakać po tapczanie
I nigdy szare życie mnie nie złamie
Na podłodze leżą klocki rozsypane
Ja poukładam je

I tak swoich marzeń wam nie oddam
Póki w żyłach krew nigdy się nie poddam
Będzie trzeba to bałagan swój posprzątam
Ja poukładam się
07-03-2008 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pawlo Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #15
Re: Najlepsze i najgorsze transfery klubu
Najlepszy zdecydowanie Cantona, najgorszy zdecydowanie dong. nie bede wyjasnial bo sie troche pijany jestem i i tak sie staram pisac bez bledow.

50 years ago, our team lay in the snow.
Battered and bloodied some of them died,
Some of them survived.
Charlton and Matt Busby,
They took us to Wembley.
And we beaten Benfica and we won the cup,
all those years ago.
08-03-2008 02:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości