Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki i dziwności ze świata sportu
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #91
 
Ostatnio po(dczas) meczu Celticu, usłyszałem następujące zdanie:
"Ten Boruc niby taki dobry, ale ja tego nie widzę. Wszystko co broni to leci prosto w niego (...)"

Trudno nie przyznać tutaj po części racji (chyba jeden strzał obronił Boruc, który nie poleciał prosto w niego) autorowi tych słów.

Skąd się to bierze? Psychika. Oczywiście, nie Boruca, bo nie jest on magneto, który przyciąga do siebie piłki, trudno też mówić, by tak fenomenalnie się ustawiał, bo tak nie jest. Dlaczego więc broni tyle strzałów?
Na to pytanie jakieś ładnych pare lat temu odpowiedzieli naukowcy. Przypomnijcie sobie jak wygląda strój Boruca - cały żółty? Tak.
Nie bez powodu. Z badań owych wynikło, że kolory jaskrawe (jak właśnie TAKI żółty, czy pewne odcienie pomarańczowego, jasno zielonego itd.) skupiają na sobie w sposób naturalny uwagę przeciwnika.
Każdy, kto kiedyś grał w piłkę wie, że na milisekundy przed oddaniem strzału, strzelec sobie wyobraża jak chciałby, żeby ta piłke poleciała i gdzie. Impuls idzie do nogi i mamy strzał (ułożenie stopy o milimetry, góra centymetry decyduje o tym, czy tenże strzał poszybuje prosto w okienko, czy będzie to strzał "płaski" - oczywiście ułożenie ciała także ma nie małe znaczenie, dlatego nie raz i nie dwa każdy grający gdzieś bardziej profesjonalnie w piłkę usłyszał "za bardzo się odchyliłeś k***a!").
Wszystko to trwa, chwile to za dużo powiedzieć.
Naukowcy doszli do wniosków (szczegóły i tak nikogo nie obchodzą więc nawet sobie daruje ten branżowy bełkot) następujących - bramkarz poprzez swój strój może mieć spory wpływ na decyzję strzelecką przeciwnika. Impuls (neurony takie sprawy) który idzie do nogi, nie jest do końca "przemyślany", a większą jego część stanowi tak zwany instynkt(bynajmniej nie strzelecki), zresztą podobnie ma się sprawa z bykiem i kolorem czerwonym, nie bez powodu akurat ta barwa byka wk***ia jak żadna inna (oczywiście sytuacja inna, ale analogia jest)

Ostatnio nawet, jak może niektórzy zauważyli, wymyślono piłkę (przez ostatnio nie mam na myśli poprzedniego tygodnia, tylko ostatnich kilka lat - w rozciągłości historii jest to zaledwie moment), optymalnie widoczną (na ile tu naukowcy osiągnęli optimum to nie wiem, ale opracowali ją własnie tak, bo miała być idealnie widoczna, nawet pobudzająca do gry) - jakie miała/ma barwy? Żółto-niebieskie.


Nie miałem tu na myśli oczywiście umniejszania umiejętności Boruca, bo tego tematu nawet tu nie podjąłem, tylko zwrócenie uwagi na pewien fakt. Może ktoś kto jest bystry o tym nie wiedział, ale zastanawiało go dlaczego wielu wielu bramkarzy występuje w jaskrawych barwach - w meczu Arsenal-Milan jeśli dobrze pamiętam to obaj bramkarze mieli takowe.


Przeglądając ten temat zauważyłem, że faktycznie ciekawostek tu jak na lekarstwo ostatnio, a mnie po prostu się o tym przypomniało po wcześniej wspomnianym zasłyszanym zdaniu.
Nic nie wiem, by badania o których pisałem zostały podważone (również w sposób naukowy, a nie stwierdzeniem Staszka z baru "a ch**a tam") i tym samym nieaktualne.
22-02-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
LINK

:roll: :roll: :roll:

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
26-02-2008 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Ostatnio zastanawiałem się czemu Inter nie mógł grać wczoraj,przecież Milan grał we wtorek.Postanowiłem spytać kolegi,który jest kibicem Nerrazzurich.Podał dwie przyczyny.Jedna,że stadion trzeba posprzątać,a druga to wymienić krzesełka,ponieważ wcześniej siedzieli na nich kibice Milanu :twisted: Podobno podczas jakiegoś meczu,przed którym krzesełka nie zostały wymienione kibice Interu z jednej trybuny przyszli z poduszkami,byle tylko nie siadać na krzesełkach milanistów :twisted: To jest dopiero nienawiść !
MILAN MERDA !

[Obrazek: sorryvk6.gif]
06-03-2008 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #94
 
A ja bym podal jeszcze inna wersje i na pewno jest prawdziwa.
Otoz tak jak w przypadku stadionu w Rzymie czy Genui tak w Mediolanie stadion tez jest wspolny. Mlyn czyli sektor najzagorzalszych tifosi znajduje sie zabramka tak samo jak sektor dla kibicow gosci tylko ze po drugiej stronie (nie we wszystkich trzech przypadkach ale w Mediolanie i Rzymie) i sa one uzywany naprzemiennie.
Tzn jesli Lazio gra u siebie mecz z Atalanta to Lazio siedzi na Curva Nord bo tam maja mlyn a na Curva Sud siedzi Atalanta.Analogicznie jesli Roma gra u siebie z Atalanta to Roma siedzi na Curva Sud a Atalanta na Curva Nord.
Lazio (caly czas mowie o mlynie,sektorze fanatykow) siedzi na sektorze ktory jest sektorem gosci na meczach Romy i na odwrot,Roma siedzi na sektorze ktory jest dla gosci na meczach Lazio.Dzieki temu w czasie Derbow kazdy siedzi tam gdzie zawsze bez wzgledu na to kto jest gospodarzem. Poogladajcie sobie wszyscy dwa tygodnie z rzedu skroty ligi wloskiej i zwroccie uwage na stadion w Genui czyli Stadio Luigi Ferraris.Ze wzgledu na bliskosc trybun wzgledem murawy latwo przy sytuacjach podramkowych zauwazyc ze kiedy gra tam Sampdoria to wiecej czyt.masa ludzi stoi i macha flagami za bramka po prawej stronie kamery a jak gra Genoa to po lewej. Krotko mowiac fanatycy z Mediolanu nie siedza na tych samych krzeselkach.Siedziec moga wspolnie jedynie na trybunach wzdluz murawy ale tam sa drozsze bilety i raczej "normalnym" kibicom to nie przeszkadza.

A teraz wlasciwe wyjasnienie. Nie znam sie na zielonej trawce i nie wiem czy murawa musi odpoczywac po meczu 2,3 dni czy tez mozna by grac tam juz na drugi dzien. Wiem natomiast jedno. Rzadko ktora ekipa jadac na zagraniczny wyjazd przyjezdza do miasta docelowego w dniu meczu i w dniu meczy z niego wyjezdza a juz na pewno nie robia tak Anglicy.Teraz sobie wyobraz ze w jednym miescie niewiele mniejszym niz Warszawa w ciagu trzech kolejnych dni policja logistycznie musi pilnowac kibicow 4 druzyn
(milan,inter,arsenal,liverpool).Matematyka podpowia ze jest to 6 zarzewii konfliktu i potencjalnych niesnasek a juz nie daj Boze jak wiecej nie 2 grupy spotkaja sie naraz.Takich Anglikow potrafi przyjechac 2,3,5 tysiecy na taki wyjazd. Mediolanczycy sa na miejscu. Pomnoz wiec 6 potencjalnych "pojedynkow" miedzy klubami przez 250 grupek po 20 osob kazda lub 20 grupek po 250 osob.Liczby mozna modyfikowac dowolnie w kazdym razie.Podejrzewam ze Mediolan jak kazde miasto ma tylko jedno centrum i najlepsze miejsce do zabawy jest w tym samym miejscu a kibice to juz taka nacja ze za kolnierz nie wylewa.Pozatym nie ma takiego duzego miasta zeby zainteresowani sie nie znalezli.

Reasumujac albo twojemu koledze Nerroazzuriemu udal sie dowcip albo ma 13 lat. Najlepsze kluby w Europie wymieniaja murawe 2,3 razy w roku za to na pewno co poniedzialek ekipy na Giuzeppe Meazza wymieniaja 85 tys krzeselek.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
06-03-2008 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #95
 
Uśmiałem się... Jakby taka nienawiść była, to z Andreą Pirlo witano by się w obu klubach przez rękawiczke :lol:

Tak na poważnie i po polsku, Roma siedzi na trybunie południowej, Lazio na północnej...

Uwielbiam takie posty jak ten wyżej, ale nie wiem czy mogę się do tego przyznać, bo przeca Woyteq się nie zna na niczym i na żadną nagrodę szans by i tak nigdy nie miał, nawet jakby pisał po cztery takie posty dziennie...

W każdym razie wytłumaczeniem może być tez to, że w Mediolanie mecze rozdzielono w odstępie tygodniowym, bo z dnia na dzień nie byli w stanie wyprodukować 160 tysięcy poduszek do przykrycia brudnych, niewymienionych krzesełek na San Siro :lol:
06-03-2008 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
Napisałem tylko co usłyszałem i dziękuję za wyjaśnienie.

A teraz zobaczcie na co przypadkowo natrafiłem na youtube

http://www.youtube.com/watch?v=b1p5L5Sx ... re=related

Całkiem fajna i wpadająca w ucho przyśpiewka.Tam przynajmniej szanuje się piłkarzy,a nie jak u nas internetowe dzieci zrobiły nagonkę na Rasiaka

[Obrazek: sorryvk6.gif]
07-03-2008 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marek Offline
Member
***

Liczba postów: 116
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
Dodaje to jako dziwność, bo nie wiem jak inaczej można to nazwać. Chociaż równie dobrze mogłem to wrzucić do strefy humoru...

http://www.legialive.pl/news/25282_Polon...rytej.html

proszę przeczytać tekst przed obejrzeniem zdjęć i zobaczyć kto za tym stoi, bo to jest najśmieszniejsze, chociaż jako Legionista nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... :?

Just like the Busby days or days gone by,
we'll keep the red flags flying high!
17-03-2008 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #98
 
http://sport.onet.pl/0,1248736,1712914,wiadomosc.html

Wcale nie taka zabawna sytuacja jak by się wydawało.

CONCILIO ET LABORE
18-03-2008 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
http://sport.onet.pl/0,1248704,1712898,wiadomosc.html

A zobaczcie co temu juz odwala :roll:

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
18-03-2008 21:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
zaga92 napisał(a):http://sport.onet.pl/0,1248704,1712898,wiadomosc.html

A zobaczcie co temu juz odwala :roll:

Evans też zgwałcił jakąś pannicę, Ronaldo również, więc informacje o problemach alkoholowych Ronaldinho w ogóle do mnie nie trafiają...
18-03-2008 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
zaga92 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,183
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #101
 
link

Sadzilem, ze Snookerzysci to kulturalni ludzie :roll:

WE ARE FUCKING THE BLUES, WE ARE FUCKING THE REDS, WE ARE UNITED AND WE ARE THE BEST!!!
28-03-2008 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Red Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 591
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #102
 
http://www.youtube.com/watch?v=AUJUEgRZBMY tu link do tego zajscia - mnie nie powaliło na kolana i nie zniesmaczyło, mam nadzieje, ze Ronnie zostanie ukarany jedynie finansowo

We'll never die beacause we're UNITED !! [Obrazek: rpn.gif]
28-03-2008 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Pejter Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,729
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
W newsach jest to opisane tak jakby on to powiedział wprost do dziennikarzy. Mimo wszystko, zachowanie bardzo nie na miejscu i powinien zostać dość surowo ukarany. Ja się cieszę z tego, że Selby zachowuje dobrą formę.
28-03-2008 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
Ronnie zawsze był dość kontrowersyjny, no ale takie zdarzenie to jednak mała nowość w sporcie. Ciekawe co mu odbiło, że tak nagle sobie "pożartował", na pewno porażka go nie zdenerwowała, bo jak widać był w świetnym humorze Smile

A może znowu się czymś zaciągnął? 8) / P.
Kuba_^^ -> to chyba najbardziej prawdopodobna wersja Tongue

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
28-03-2008 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #105
 
Dla mnie dziwnością ze świata sportu jest to, że TV4 od tego weekendu pokazuje mecze lig zagranicznych (derby Glasgow i jakiś mecz Serie A)

edit:
Ale to chyba mają retransmisje bo jakoś nie widze meczu
29-03-2008 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości