Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostki i dziwności ze świata sportu
Kuba_^^ Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,483
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #121
 
http://www.anglia.goal.pl/index.php?str ... kul=114267

Ciekawe, zwłaszcza, że ten piłkarz zaczynał w UNITED Wink

[Obrazek: 2ex4nde.jpg]
03-06-2008 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
N3M3SIS Offline
Member
***

Liczba postów: 108
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #122
 
mam do Was pewną sprawę, która nie daje mi spać od kilku dni (pewnoego rodzaju ciekawostka) - chodzi o konkurs jedenastek (penalties, po dogrywce), mianowicie: zawodnik oddał strzał, bramkarz się rzucił i odbił piłkę przed siebie, ale piłka nabrała dziwnej rotacji i/lub wiatr był bardzo silny, a piłka przekroczyła linię bramkową... i co wtedy? przyszło mi to do głowy po obejrzeniu meczu Włochy - Hiszpania na EURO, gdzie to Senna oddał strzał, Buffon ją odbił, prawie że złapał, a tu nagle rotacja piłki spowodowała jej wędrówkę w stronę bramki, ale na słupek; jaka byłaby decyzja sędziego jeśli taki przypadek miałby miejsce podczas konkursu jedenastek? bo bramkarz ewidentnie broni strzał i tylko zbieg okoliczności powoduje wtoczenie się piłki do bramki; chyba inaczej sprawa by się miała gdy po wybronieniu strzału przez bramkarza piłka odbiła się od jego nogi lub ręki... przypominam, że chodzi o konkurs jedenastek decydujący o zwycięstwie w spotkaniu, nie o zwykły karny, gdzie po wykonaniu rzutu karnego i interwencji bramkarza lub odbiciu się piłki od słupka/poprzeczki można dobić strzał

"Kiedy mê¿czyzna jest sam na sam z kobiet±, budzi siê napiêcie z którym nie mo¿na walczyæ..."
07-07-2008 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ja odpowiem ci krótko - w takiej sytuacji jest gol, karny zaliczony i nie ma zmiłuj. Karny jest obroniony wówczas, gdy piłka do bramki nie wleci

Nie pamiętam co prawda takiej sytuacji, ale co do Buffona to tam sił nadprzyrodzonych w to bym nie mieszał, ot błąd GB.
07-07-2008 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Morgan Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #124
 
No nie do końca to chyba jest Maciek tak jak mówisz, kiedyśtam cośtam czytałem że w takiej sytuacji bramka jest zaliczona tylko wtedy jeżeli piłka nie odbije się od ziemi przed przekroczeniem linii bramkowej Smile Ale głowy za to nie dam

Stara Gwardia ! Forumowicz roku 2003 8)
07-07-2008 17:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #125
 
Jak się coś podważa to trzeba oprócz "kiedyśtam cośtam" napisać coś więcej żabolu Tongue
Nie mam pojęcia o czym mówisz, nie mam pojęcia o jakim przykładzie (nawet teoretycznym) mówisz, także trudno mi się odnieść. Ja tam pamiętam karnego takiego, to się stało się pod Jeżewem chyba, że bramkarz obronił niby jedenastkę, ale piłka tak się od niego odbiła (napisałem tu więcej ale się skasowało) że poleciała po długim i od tego drugiego słupka weszła do bramki, gol z karnego.

Nie wyobrażam sobie nieuznania bramki gdy piłka wlatuje do niej. To jak sobie taką sytuację wyobrażam, to bramka jest (zawsze i wszedzie)
07-07-2008 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #126
 
Za tydzien TVP2 pokaże na żywo spotkanie Wisły Kraków z Liverpoolem 8) Z tego co sie orientuje to mecz nie bedzie rozgrywany w Polsce...? woyteq wybierasz sie moze? albo ktos ze znajomych?
12-07-2008 01:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
woyteq Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 320
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #127
 
Mecz z liverpoolem jest 19 lipca w sobote we Fryburgu w Szwajcarii a dzien pozniej w Ostrowcu jest Legia w superpucharze.Nie wiem jak oni to zrobia ale to zrobia a ja z oczywistych wzgledow wybieram to drugie bo to oficjalny mecz.
W innych okolicznosciach pewnie bym tam pojechal dla relaksu bo nawet faktycznie jakies zapisy na busa sa ale wybor jest oczywisty tzn mecz "pierwszej" druzyny w oficjalnym meczu.

Nie spróbujesz tego to sie o tym nie przekonasz.Prawda le¿y na ulicy nie w sieci na jakich¶ forach,leszcze dostaj± kurwicy szczekaj± zamkniêci w domach.
Do odbiorców prawdziwych na stadionach dozoba
12-07-2008 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #128
 
http://pilkanozna.pl/news.php?ID=93410

Smile

CONCILIO ET LABORE
13-07-2008 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
maykle Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #129
 
Nowym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii został oficjalnie Vicente Del Bosque. Big Grin
16-07-2008 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Skull Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,905
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #130
 
Cytat:Fani, którzy liczyli na sprowadzenie do Turynu zawodnika klasy Xabiego Alonso wyrazili swoje niezadowolenia z oficjalnych informacji o sprowadzeniu Poulsena za 10 milionów euro z Sewilli wywieszając na ogrodzeniu boiska treningowego baner, na którym było napisane: „To absurd!! Sprowadzacie kolejnego piłkarskiego śmiecia: Poulsena.”

Kibice Juve bardzmo mocno tez sprzeciwiali sie transferowi Stankovica z Interu, dają rade ,jak to powiedzial jeden z nich "Kibice rządzą klubem" 8)
17-07-2008 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maciek Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,276
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #131
 
Nie wiem skąd to wziąłeś Skull ale jestem w szoku, bowiem Poulsen to od ładnych paru lat czołówka defensywnych pomocników świata i jest to moim zdaniem lepszy ruch Juve niż zrobił Milan kupując Ronaldinho.

Pewnie (tak myśle) może chodzić o incydent z meczu Włochy-Dania sprzed paru lat z Poulsenem w roli głównej... tylko nie pamiętam już, czy to właśnie wtedy Poulsen kogoś opluł (bo że opluł to wiem na pewno i pamiętam, tylko nie bardzo pamiętam kogo i kiedy) czy został opluty przez Tottiego...bo raczej nie chodzi o uderzenie Rosenberga
17-07-2008 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #132
 
Maciek napisał(a):tylko nie pamiętam już, czy to właśnie wtedy Poulsen kogoś opluł (bo że opluł to wiem na pewno i pamiętam, tylko nie bardzo pamiętam kogo i kiedy) czy został opluty przez Tottiego...

Chyba Poulsen został opluty przez Tottiego.

CONCILIO ET LABORE
17-07-2008 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
WoLaK Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,486
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Danny93 napisał(a):
Maciek napisał(a):tylko nie pamiętam już, czy to właśnie wtedy Poulsen kogoś opluł (bo że opluł to wiem na pewno i pamiętam, tylko nie bardzo pamiętam kogo i kiedy) czy został opluty przez Tottiego...

Chyba Poulsen został opluty przez Tottiego.

Na 100% pluł Totti, bo od tego momentu straciłem resztki szacunku dla tego gracza.

[Obrazek: sorryvk6.gif]
17-07-2008 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Grzeho Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,257
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #134
 
Ostatnio szef UEFA Michel Platini powiedzial, ze w niedlugiej przyszlosci bedzie chcial wprowadzic prawo, ktore bedzie zakazywalo wykupywanie zawodnikow U-18 z ich macierzystych klubow. Co o tym myslicie?

Wedlug mnie nie jest to dobry pomysl. Wydaje mi sie, ze duzo talentow moze sie zmarnowac, jesli zamiast przejsc do jakiegos wiekszego klubu, w ktorym ma sie wieksze mozliwosci do rozwoju, zostanie w jakims slabym klubie. Oczywiscie dla tych klubow, ktore 'dochowaly' sie owych talentow bedzie to okazja do wiekszych zyskow.

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
20-07-2008 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Danny93 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 540
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #135
 
Grzeho napisał(a):Ostatnio szef UEFA Michel Platini powiedzial, ze w niedlugiej przyszlosci bedzie chcial wprowadzic prawo, ktore bedzie zakazywalo wykupywanie zawodnikow U-18 z ich macierzystych klubow. Co o tym myslicie?

Właściwie sam nie wiem co o tym pomyśle myśleć.Z jednej strony są powody(które wyżej podałeś)dla których ten przepis nie powinien wejść w życie.Ale z drugiej strony kupowanie dzieciaków jest trochę wbrew zasadom etyki po za tym tacy utalentowani chłopcy po rozpoczęciu zawodowej kariery mogliby zyskać większą renomę i małe kluby więcej by zarobiły na sprzedaży utalentowanych zawodników i wreszcie wychowankowie wielkich klubów nie byliby spychani na margines przez przybyszów z zagranicy,przez co mieliby większe szanse na granie w ukochanym klubie.Klasyczny przykład to Arsenal,gdzie masowo sprowadza się niepełnoletnich Afrykańczyków czy Francuzów albo Hiszpanów a właściwie to Hiszpana Tongue ,mowa oczywiście o Fabregasie.

A my mamy na sumieniu Pique z Barcelony,którego teraz sprzedaliśmy do...Barcelony.

CONCILIO ET LABORE
20-07-2008 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości