Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premier League 2008/09
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #196
Re: Premier League 2008/09
Ustalono terminy naszych zaległych spotkań.
Przełożony z powodu występu w Klubowych Mistrzostwach Świata mecz z Wigan, który miał się odbyć 20 Grudnia zagramy 14 Stycznia o 21.00
Odwołany z powodu występu w Superpucharze Europy mecz z Fulham, który miał się odbyć 30 Sierpnia zagramy 17 Lutego o 21.00

Pełny terminarz dostępny tutaj


Fan United od 1992 roku
08-12-2008 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Tomi Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #197
Re: Premier League 2008/09
Arsenal kolejny remis, tym razem z Middlesborough 1-1. I podobnie jak w tamtym roku bramkę strzelił były gracz, Jeremie Aliadiere.
Liverpool po 15 minutach przegrywa z Hull 1-0.. Big Grin
13-12-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lukas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,737
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 9
Post: #198
Re: Premier League 2008/09
Kolejna "remisowa" kolejka w wykonaniu potentatów do zdobycia Mistrzostwa PL:
Boro - Arsenal 1 : 1
Tottenham - Man Utd 0 : 0
Liverpool - Hull 2 : 2
Chelsea - West Ham 1 : 1
Nie wiem czy istnieje jakiś niepisany pakt między tymi zespołami, że jak jedni remisują to pozostali też muszą, ale przydałoby się następnym razem wyłamać się z tego i wreszcie wykorzystać takie prezenty 8-)

Nikt i nic na świecie nie wywołuje u mnie tyle emocji co Manchester United.
I za to kocham ten klub.
15-12-2008 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #199
Re: Premier League 2008/09
piłkanożna.pl napisał(a):Paul Ince nie jest już menedżerem Blackburn Rovers. Były reprezentant Anglii pożegnał się z posadą we wtorkowy poranek.

Blackburn Rovers zajmuje obecnie przedostatnią pozycję w tabeli Premier League. Ponadto drużyna nie potrafiła odnieść zwycięstwa w ciągu ostatnich 11 spotkań.

Czarne chmury zbierały się nad Ince'm już od kilku tygodni, ale czarę goryczy przelała sobotnia porażka 0:3 z Wigan Athletic.

We wtorek przed południem, John Williams, prezes klubu postanowił rozstać się ze szkoleniowcem. - Trzy wygrane w 17 spotkaniach z drużyną, która w poprzednich rozgrywkach zajęła 7. lokatę spowodowały wylądowanie na 19. miejscu. Jesteśmy realnie zagrożeni spadkiem z ligi - powiedział Williams.

- Przetrwanie klubu w Premiership jest naszym nadrzędnym celem i koncentrujemy się teraz na szukaniu właściwego szkoleniowca, który wprowadzi nas na wyższe miejsce w tabeli - dodał włodarz klubu.

Kolejny eks-diabeł kończy z trenerką. Dymisja Keano była dla mnie zaskoczeniem, to zwolnienie Ince'a jest potwierdzeniem, w jakim Rovers znalazło się w dołku i chyba jedynie zmiana trenera może im pomóc.
16-12-2008 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Intel Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 1,880
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 46
Post: #200
Re: Premier League 2008/09
Się nie dziwię, w końcu wystarczy zerknąć na tabelę i od razu widać. Ale szkoda mi go. Natomiast Blackburn może na tym skorzystać, wystarczy przypomnieć sobie historię Tottenhamu.

Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba.
16-12-2008 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Damian91 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #201
Re: Premier League 2008/09
To prawda jak zmienią trenera może być tak jak z Tottenhamem. Był Ramos i było 20 miejsce w tabeli, przyszedł Redknapp i od razu pną sie w góre tabeli. Niech Blackburn zatrudni jakiegoś dobrego trenera i może być tak samo.
17-12-2008 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #202
Re: Premier League 2008/09
Problemem Blackburn jest coraz słabsza obrona, a do tego dochodzi Robinson w bramce, który także nie ma jakieś weny ratującej w naprawdę strzałach nie do obrony. Mimo, że rok temu zajęli 7 miejsce w lidze to widać dużo pracę jaką włożył w ten zespół Hughes. Słabsza forma McCarty'ego też się przyczynia do małej ilości strzelonych bramek. Na minus też odejście Bentley'a, który też mimo wszystko pociągnął w poprzednim sezonie Rovers.
17-12-2008 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #203
Re: Premier League 2008/09
McCarthy i w tamtym sezonie był kiepski a Rovers radzili sobie bardzo przyzwoicie. Problem leży gdzie indziej - wszystko zaczęło się od odejścia Bentley'a, który był przecież ich najbardziej kreatywnym zawodnikiem. Na domiar złego od dłuższego czasu fatalnie spisuje się Pedersen, a formy po kilku kontuzjach odbudować nie może Santa Cruz. Żeby jeszcze było gorzej - na długie miesiące z gry wypadło Ince'owi dwóch chyba najlepszych środkowych pomocników, a mianowicie Reid oraz Dunn. Fakt, obrona gra marnie, ale IMO głównym problemem Rovers jest zupełny brak kreatywności w drugiej linii.

Jestem przekonany, że nawet po zatrudnieniu nowego trenera Blackburn z marszu nie zacznie wygrywać. Tam po prostu nie ma takiego piłkarskiego potencjału jak w Spurs. W przypadku Tottenhamu każdy wiedział, że w tej drużynie są piłkarze o nieprzeciętnych umiejętnościach. A w Rovers? Sam Santa Cruz to trochę mało. W odrodzenie Pedersena już chyba nikt nie wierzy.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
17-12-2008 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Miko Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,615
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #204
Re: Premier League 2008/09
Cytat:Sam Allardyce został nowym trenerem Blackburn Rovers. Zastąpił na tym stanowisku Paula Ince'a, który został zwolniony we wtorek.

Big Sam wraca. Jak myślicie będzie to nowy rozdział Rovers w tym sezonie czy, jak mówi michał85
michal85 napisał(a):nawet po zatrudnieniu nowego trenera Blackburn z marszu nie zacznie wygrywać. Tam po prostu nie ma takiego piłkarskiego potencjału jak w Spurs. W przypadku Tottenhamu każdy wiedział, że w tej drużynie są piłkarze o nieprzeciętnych umiejętnościach. A w Rovers? Sam Santa Cruz to trochę mało. W odrodzenie Pedersena już chyba nikt nie wierzy.

Zapraszam do komentowania!
17-12-2008 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Foster Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 5,912
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 70
Post: #205
Re: Premier League 2008/09
Muszą jeszcze jakoś przetrzymać do zimowego okna transferowego. Paru ważnych zawodników ma kontuzji, kilku jest bez formy, więc tak jak napisał michal85 zmiana trenera mało co tu zmieni.
Santa Cruz po kontuzji jakoś nie może się odnaleźć, McCarthy dalej nie zachwyca, obrony nie mają najlepszej, dlatego też nie dziwi mnie miejsce Blackburn w tabeli.
Muszą kogoś kupić. Obrońca, jakiś środkowy pomocnik. Muszą też liczyć na to, że Cruz znów zacznie grać tak jak w poprzednim sezonie, inaczej.... papa Premie League.



Mój Blog: Pod presją czasu
17-12-2008 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kula Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 735
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #206
Re: Premier League 2008/09
Wieści z ligi :

Młoty wystawione na sprzedaż :

Cytat:West Ham United has been put up for sale, but Newcastle may not be sold. At Upton Park the financially stricken Icelandic owner of the club, Bjorgolfur Gudmundsson, is inviting offers for the Premiership club. Legally binding non-disclosure agreements have been signed with five interested investors, enabling them to look at confidential financial information about the Hammers on condition that they do not disclose it. This falls short of due diligence which gives prospective buyers full access to the club's accounts. The club was bought for £85m two years ago, but a sale price close to £130m is being looked for. At Newcastle, entrepreneur Mike Ashley expects to maintain his ownership of the club beyond the end of the season because he cannot find a buyer willing to pay his £250m asking price. He paid £134m for the club and has spent £110m to reduce debt. He signalled that he was in no hurry to leave the club and could stay on if there was an improvement in his difficult relationship with the fans

W Arsenalu przestała obowiązywać dżentelmeńska umowa zgodnie z którą, udziałowcy klubu mieli nie sprzedawać swoich akcji. Teraz już wręcz jest pewne, że Usmanov przejmie kontrolę nad klubem.

Cytat:The ownership of Arsenal could be up for grabs again after a boardroom row effectively ended the board's lockdown agreement under which directors agreed in 2007 to sell shares to each other. The board ousted long-standing director Lady Nina Bracewell-Smith leaving her free to sell her stake to the club's biggest shareholder, Russian steel magnate Alisher Usmanov. Bracewell-Smith has been marginalised in recent years and didn't get her candidate for chief executive appointed. She was also unhappy about being sidelined about a commercial deal in India, despite bringing the proposition and contacts to the table. Personality clashes are said to have boiled over at last Thursday's board meeting after mounting friction between Lady Nina and other board members. The family of Lady Nina's husband has had a 70-year connection with the club. Richard Carr, related to her by marriage and a 4.4 per cent shareholder, is resigning from the board but remains a director of the club. The vehicle of Mr Usmanov and his business partner Farhad Moshiri, Red and White Holdings, said, 'We are watching developments with interest.'

eśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać" - de Saint-Exupery

http://redlog.pl/author/Kula/|http://www.lastfm.pl/group/Manchester+Un...Supporters|http://kula.ndl.pl
18-12-2008 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #207
Re: Premier League 2008/09
Dziś remis Livepoolu z Arsenalem - dla nas to jak najbardziej korzystne - mam nadzieję, że jeszcze Chelsea jutro straci punkty.
Czołowa czwórka ostatnio jest mocno nieskuteczna(dobrze, że nie jesteśmy sami w tym względzie). Wszyscy tracą punkty i kiedy MU zagra zaległe spotkania można spodziewać się wyrównania punktów z liderem PL(jutro się dowiemy, kto nim zostanie).
Coraz bardziej zdumiewa mnie Villa - dziś zagrała przeciętnie, ale skutecznie i znowu wygrała. W piątek grają z Arsenalem - to będzie piekielnie wazny mecz dla jednych i drugich - jeśli Villa wygra, to naprawdę może sie wedrzeć do pierwszej czwórki w tym sezonie - ja bym tego bardzo chciała, kasa jaka by wtedy do nich przyszła dzięki grze w LM(powinni poradzic sobie z eliminacjami), sprawiłaby, że mogli by ściągnać kilku świetnych zawodników i stac się godnym rywalem dla czołowych zespołów PL. Ponadto taki zespół byłby idealnym miejscem dla zawodników, którzy grają w czołowych klubach, ale nie łapią się do składu na każdy mecz i chcą odejść - jak np taki Tevez u nas(akurat nie chcę jego odejścia, ale posłuzył mi jako przykładWink ) - bo piłkarz MU ma problem, jak chce od nas odejść, bo dużo siedzi na ławie, a chce jednak dalej grać dalej w Anglii i wjakimś niezłym klubie - pójdzie do Chelsea czy Liverpoolu, to kibice go znienawidzą na wieki - a do takiej Villi nikt by pretensji nie miał.

No, ale wciąż jesteśmy w dojść wczesnej fazie sezonu, Villi forma może spaść, a Arsenal może sie jeszcze rozegrać - pamiętajmy też o zbliżającym sie oknie transferowym. Ale i Villa może kogoś kupić czy pożyczyć...
Ciekawa sytuacja, w każdym razie.
A ja tymczasem znalazłam stary szalik Villi i pościel z ich herbem - ojciec ich lubi, jak kiedyś pracował w Birmingham chodził na mecze. (choć barw klubowych zmieniać nie zamierzam Wink ale zawsze miło kibicowac komuś, kto może wyeliminować Arsenal z gry w LM w przyszłym roku - a najlepiej jakby poza czwórka był pool...)

Aha, jeszcze Sunderland zasługuje na uwagę - z nami prawie zremisowali, a teraz rozegrali dwa mecze w których strzelili po 4 gole :shock:

A City znowu w tyłek - ciekawa jestem kogo to oni kupią w styczniu, żeby ie spaść z Ligii.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
21-12-2008 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Chris Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #208
Re: Premier League 2008/09
Cytat:mam nadzieję, że jeszcze Chelsea straci punkty.

Nadziei nie odbieram, ale na ostatnie 15 ligowych spotkań Chelsea z Evertonem wygrała 10 razy, a pięciokrotnie obie ekipy dzieliły się punktami... Dokładając mecze pucharowe The Toffees od jesieni 2000 roku nie potrafią zgarnąć kompletu oczek mając za rywala The Blues. Ale to tylko liczby... Big Grin

Co do piątkowej konfrontacji Aston Villi z Arsenalem to goście już teraz są w nienajlepszej sytuacji, m.in. dzięki pewnemu 'szanowanemu' arbitrowi, który załatwił im Adebayora... Big Grin W dodatku nie wiadomo co z Fabregasem, więc na dobrą sprawę Kanonierzy mają z głowy jakieś 50% siły ofensywnej... Ciągnąc dalej - Nasri w spotkaniu z Live jakiś niemrawy... Zakładając lekki spadek formy tudzież dobre przygotowanie taktyczne Villi i wyłączenie reprezentanta Trójkolorowych z gry The Gunners zostają raptem z Van Persiem i Gallasem, który przy stałych fragmentach może nieco namieszać. Jest jeszcze Bendtner, ale przy takich defensorach jak Knight, czy Laursen to cudów bym się nie spodziewał...
Jak dla mnie to The Villans tego meczu przegrać po prostu nie mogą... Remis to plan minimum. Miejsca w pierszej czwórce w Premier League za darmo się nie dostaje, więc jeśli myślą poważnie o podboju (może nieco za duże słowo...) Europy to punkty trzeba zdobywać nawet z tak uznanymi firmami.

Cytat:Aha, jeszcze Sunderland zasługuje na uwagę - z nami prawie zremisowali, a teraz rozegrali dwa mecze w których strzelili po 4 gole

Co jak co, ale mecz z Czarnymi Kotami to chyba każdy pamięta, więc tego 'prawie remisu' tłumaczyć nie trzeba... Ostatni wynik z Hull to po części zasługa czerwonej kartki Rickettsa, no i jakby nie patrzeć nieskuteczności Tygrysów, bo przy 14 strzałach i 8 celnych jedna bramka na tym poziomie często nie wystarcza... Sunderland po odejściu Keano narazie ma się dobrze. Zresztą sami piłkarze nie byli jakoś załamani odejściem Irlandczyka. Widać narazie za wysokie progi... Mnie znowu cieszy wygrana Rovers. Może Sammy wyprowadzi klub na prostą, bo Premiership bez Blackburn ciężko mi sobie wyobrazić... Nie tak dawno miały być jeszcze europejskie puchary, a teraz?

Cytat:A City znowu w tyłek - ciekawa jestem kogo to oni kupią w styczniu, żeby ie spaść z Ligii.

Zimą akurat nie spodziewałbym się wymiany połowy kadry... Jeden, może dwa mniej lub bardziej udane transfery... Plus oczywiście kolejne śmieszne próby wyciągania najlepszych piłkarzy za astronomiczne kwoty...
W każdym bądź razie cholerną satysfakcję sprawia mi fakt, iż City przekonuje się na własnej skórze, że pieniądze to nie wszystko Big Grin Co to by było, jakby mieli jeszcze rzeczywiście spaść z ligi... Tongue
22-12-2008 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
panopticum Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,648
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 6
Post: #209
Re: Premier League 2008/09
Byliby najbogatszą drużyną PremiershipWink. Póki co skusili wielką forsą tylko Robinho, który przecież do światowego topu nigdy nie należał tak naprawdę. Co mnie cieszy, bo widać że nie tylko forsa się liczy.

“I don’t think this team ever loses. It just runs out of time.”

Blog klasy B <- mój fajny blogasek.
22-12-2008 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #210
Re: Premier League 2008/09
No i remis Chelsea, plus pewnie ze 3 mecze kary Terry'ego. I może kontuzja Czecha(choc mu teo nie życzę, on sie juz swoje nakontuzjował). Szkoda, że Everton nie wcisnął gola, byli tego bliscy.

Czyli trzeba wygrać najbliższe 3 mecze i potem gramy z Cheslea...Diabły potrafią grac pod presją, potrafią też gonić czołowkę, więc możemy sie spodziewać wyrównania czoła tabeli w ciągu najbliższych 4 kolejek. Nie zdziwię sie jak Chelsea i Liv coś jeszcze stracą.
Sezon zaczyna się robić naprawde ciekawy :twisted: I naprawde wszystko sie teraz może zdarzyć.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
22-12-2008 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości