Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakiej muzyki słuchacie?
Jaceks_21 Offline
Member
***

Liczba postów: 200
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 1
Post: #271
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Mój pierwszy post na tym forum i od razu muzyka...

Cóż, dziwnym jestem człowiekiem i słucham wieluuu gatunków muzyki. Od neofolku po atmosferyczny black metal. Po prostu interesuje się tym :] Jeżeli chodzi o moje ulubione gatunki, to przede wszystkim klasyka - hard rock i progresywny rock. IMO najbardziej lubię ten drugi. Atsmosfera, magia, a zarazem niesamowita technika pokazująca że ze zwykłego sprzętu można wycisnąć prawdziwe cuda. Ulubiony zespół? Nie mam takiego, ale na pewno najważniejszymi jest Black Sabbath. To od tego bandu zacząłem interesować się cięższą muzyką. Preferuję "oryginalny" skład(patrz: Ozzy na wokalu). Ważnymi zespołami były także m.in. Soulfly, Pink Floyd, Rainbow i mój faworyt jeżeli chodzi o najlepszy zespół w HISTORII muzyki - King Crimson. Co do Karmazynowego Króla - kocham to! Legenda progresywnej sceny muzycznej, wirtuozi swoich instrumentów, potrafiający pisać niesamowite teksty i kompozycje(Robert Fripp i wszystko jasne). Wydali ponad 15 płyt studyjnych, każda jest dobra na swój sposób. Ulubiony krążek? Wybór jest dosyć łatwy - debiut w/w King Crimson -"In The Court Of The Crimson King". Kto zaczyna z taką muzyką, musi, MUSI posłuchać i basta! Wink Jeżeli chodzi o klasykę rocka to także muszę wspomnieć o Wishbone Ash, Led Zeppelin, Sir Lord Baltimore, Camel(i Andrew Latimer na gitarze...) czy Uriah Heep. Jeżeli chodzi o "cięższe" rytmy... słucham na pewno mniej, ale także bardzo lubię. Moim ulubionym gatunkiem metalu jest folk-metal. Ulubiony metalowy zespół to rzecz jasna - Agalloch. Amerykańscy geniusze, potrafiący stworzyć niezmieski klimat. "The Mantle" jest wg. mnie ich zdecydowanie najlepszym krążkiem, tam jest po prostu wszystko. Dla mnie muzyka metlaowa to taka która zmusza do myślenia, refleksji. Nie lubię czystego blacku czy innego brutalnego deathu. Od czasu do czasu - czemu nie? Ale raczej jestem zwolennikiem progresywnej gry. W końcu muzyka to też sztuka na swój sposób...

A teraz coś co mnie trzyma od kilku dni i nie chce puścić:
http://www.youtube.com/watch?v=lLarYtjkPRA
03-02-2010 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #272
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Jaceks_21 napisał(a):Wybór jest dosyć łatwy - debiut w/w King Crimson -"In The Court Of The Crimson King". Kto zaczyna z taką muzyką, musi, MUSI posłuchać i basta!
Ja poza Epitafium, to nie mogę jakoś skumać tej muzyki. Za mało mam wyrobione uszy do takiego grania, chyba.

Jeśli chodzi o progresywnego rocka, to od kilku dni się podniecam Anathemą(ich późniejszą twórczością). Świetne to jest. Tzn. oceniam na razie na podstawie jednej płyty, Judgement, ale już mnie wciągnęło.

Anathema - One Last Goodbye
Anathema - Anyone, Anywhere

Mózg się lasuje.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
03-02-2010 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaceks_21 Offline
Member
***

Liczba postów: 200
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 1
Post: #273
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
matys napisał(a):Ja poza Epitafium, to nie mogę jakoś skumać tej muzyki. Za mało mam wyrobione uszy do takiego grania, chyba.

Bo to nie jest łatwa muzyka. Szczególnie właśnie King Crimson, bo podobna para kaloszy, ot Pink Floyd jak na pewno łatwiej "przyswajalne" od zespołu Roberta Frippa. Najlepiej siąść wieczorem, ze słuchawkami na uszach, znaleźć tekst, i w skupieniu rozkoszować się taką muzyką... Ja sam dopiero za 3-cim/4-tym odsłuchem uznałem ten album za prawdziwe, majestatyczne dzieło sztuki. Chociaż debiut to pół biedy. Do "Islands" do dziś nie potrafię się przyzwyczaić Wink

Cytat:Jeśli chodzi o progresywnego rocka, to od kilku dni się podniecam Anathemą(ich późniejszą twórczością). Świetne to jest. Tzn. oceniam na razie na podstawie jednej płyty, Judgement, ale już mnie wciągnęło.

Jeżeli chodzi o Anathemę - tak, przyznaję rację. Jest to ten z zespołów za które mam się porządnie wziąć. Do tej pory przesłuchałem "Alternative 4". Dobra muzyka, na której panuje dosyć pesymistyczny klimat. W sumie z teog co też przesłuchiwałem na yt, to nie tylko ten album. Wiele kompozycji Anathemy tak wygląda, ale w sumie - smutna sztuka jest często tą najpiękniejszą Wink
03-02-2010 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
keise Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #274
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Ja napiszę krótko: NWOBHM, Szwedzki death i niemiecka scena heavy-power-thrash
21-03-2010 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #275
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/eUO9SNCBL6U&feature=player_embedded[/flash]
Mega! Co za nuta, to normalnie... Disco-polo, a jak cieszy! A te cycki na wokalu, to z Polski są.

I w takich chwilach mówię jutubowi 'ssij!', a wszystko przez brak opcji repeat.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
20-04-2010 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #276
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Mocne! Naprawdę, świetny podkład i wokal. Teledysk śmiechowy chociaż pani milutka Wink

Edit: Z tego co sobie czytam na necie to ten zespół raczej z Dico-Polo mało ma wspólnego, po prostu zrobili kontrastujący (notabene zgodnie z własną nazwą Wink ) teledysk. Co zresztą było słychać w samym kawałku.

Edit 2:

Aaa! Świetni są. Dzięki Matys za odkrycie Wink

[flash=480,385]http://www.youtube.com/v/H7Kyts24OTg[/flash]

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
20-04-2010 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #277
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
O tym disco to tak se napisałem z przyzwyczajenia. Momentami to aż metalowo się robi, ale ani disco-polo nie jest tak przebojowe jak to. Się by potańcowało do tego Smile

E: Skoro już temat takich mało znanych kapel jest, to polecam Nosound. Pany z Włoch są i grają progresywnego rocka. Bardzo przyzwoite.

Próbka możliwości:

[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/KoYEXWiDhks[/flash]

E2: Nie za bardzo moje odkrycie, bo na wykopie znalazłem i się podzieliłem tylko Wink

Wokal tej Pani mnie zabija <3

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
20-04-2010 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #278
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Kod:
http://thepiratebay.org/torrent/5351279/
http://hotfile.com/dl/10957939/0d1c21f/Kontrust_-_Tango_%282009%29.rar.html
Cały album do zassania.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
20-04-2010 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lasq Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,917
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 23
Post: #279
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Na darkwarezie są jeszcze 2 wcześniejsze. Nie będę dawał linków coby tu piractwa nie uprawiać bo każdy chyba umie użyć wyszukiwarki Wink

(nie, nie popieram piractwa i chętnie bym kupił ich płytkę nawet ale z tego co widzę to ciężko będzie dostać w PL Tongue )

"Miarą twoich sukcesów jest liczba twoich wrogów."
20-04-2010 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #280
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Zakochałam się w muzyce Jose Gonzaleza. Kocham takie klimaty, nie wiem jak to możliwe, że wcześniej jedyną jego piosenką, którą znałam były Heartbeats.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
22-04-2010 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lucas Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 675
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #281
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
IMO, jedyna dobra piosenka. Reszta takie jakieś dziwne.
22-04-2010 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
branka Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 844
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #282
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Mi się na razie podoba zdecydowana większość. Mają 'to coś' co rzadko ostatnio słyszę, po cokolwiek nie sięgnę.

'I live my life for the stars that shine, people say it's just a waste of time
When they said I should feed my head, that to me was just a day in bed'
22-04-2010 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #283
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Queens of the stone age miecie. A Homme to jest prze skurwiel.

[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/K9WOBsPVjFE[/flash]

To zna każdy pewnie.

W ogóle cały album Songs for the deaf aż ocieka zajebistością. Polecam, polecam.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
25-04-2010 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
radzio Offline
Cantona
*******

Liczba postów: 2,113
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 8
Post: #284
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
matys napisał(a):Queens of the stone age miecie. A Homme to jest prze skurwiel.

[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch/v/K9WOBsPVjFE[/flash]

To zna każdy pewnie.

W ogóle cały album Songs for the deaf aż ocieka zajebistością. Polecam, polecam.

O tak! Polecam, polecam! Big Grin

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow.
Radzio Jogger
Manchester United
Darmowe relacje SMS
26-04-2010 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek91 Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,434
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 2
Post: #285
Re: Jakiej muzyki słuchacie?
Swojego czasu przerobiłem całą dyskografię QOTSA i poza "No one knows" znajdą się i inne perełki.

A jak ktoś jeszcze bardziej się chce zagłębić w ich temat to polecam książkę naszego rodaka "Pieśni dla głuchych", bo poza ciekawymi informacjami została ona napisana z jajem i niezła beka w niektórych momentach jest Wink

No i motyw z żarówkami w związku z ostatnią płytą był fajny, kilka filmików na youtubie promujących płytę jest.

http://www.youtube.com/watch?v=lSmkprY8GKQ
26-04-2010 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości