Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komentatorzy sportowi
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #106
Re: Komentatorzy sportowi
Lisu napisał(a):A pamiętacie mecz w El. LM Wisła 1:4 Panathinaikos z udziałem Jacka Gmocha w, bodajże, 2005 roku?
Pamiętam oba spotkania, ale pierwsze zapamiętałem nie z powodu Jacka Gmocha, tylko Dariusza Szpakowskiego. Nie rzucę tutaj cytatem, ale chodziło o coś takiego: Radosław Majdan obronił, a ten do mikrofonu: broni Radek Michalski. No ludzie kochani. Ten piłkarz nie grał w tym meczu, poza tym nie występował na pozycji bramkarza. Lekkim usprawiedliwieniem może być fakt, że Michalski był jeszcze czynnym zawodnikiem, grającym na Cyprze :lol:

2005 rok, Chelsea - Barcelona 4-2. Idzie wrzutka z prawej strony ( mniej więcej tak to pamiętam ), właściwie piłka jest już za bramką, a ten mi tu wyskakuje z takim oto tekstem: "Rejkard". Wiadomo, trener Barcelony, ale zupełnie bez sensu wypowiedziane nazwisko coacha, właściwie nie wiadomo po co, bo zaraz potem przeszedł do normalnego komentowania spotkania. Ta sytuacja utkwiła w mojej pamięci, na szczęście już się z niej otrząsłem.

Szkoda, że Szpaku tak się stoczył, inaczej tego nazwać nie można. Pamiętam jak się nim jarałem, gdy wracał do tvp. Komentował mecz Chelsea - Monaco i fajnie było wsłuchiwać się w jego barwę głosu, miał w sobie to coś. Niestety z czasem bladł. Te przekręcanie nazwisk, o zgrozo... <ściana>

W RPA czasem naprawdę potrafił wkurwić.

Paragwaj - Japonia i słynny już "Barriosa". Lubański w komentarzu wspomina jak to coś tam na boisku zrobił "Barrios" ( poprawna wymowa ), a Szpaku idzie z odsieczą i poprawia swojego kolegę, który "źle wymówił nazwisko" na "Barriosa" :plask:

Jeśli już jestem w RPA to ciężko nie wspomnieć o Jacku Jońcy. Postać tragiczna. Wielu zapewne sobie zadaje pytanie co on tam za mikrofonem jeszcze robi i ja jestem jedną z tych osób. Gdzieś mi się obiło o uszy, że atutem komentatora powinna być umiejętność zaciekawienia widza meczem, który jest nudny i pan Jacek tego atutu nie posiada nawet w jednym procencie, o czym przekonał nas podczas potyczki Kamerun - Japonia i przed czterema laty, gdy relacjonował starcie Japonia - Chorwacja, czy Ekwador - Kostaryka. Ten nas jeszcze odpycha od nieciekawego spotkania, gadając co chwila o negatywach i komentując jakby go mieli zaraz do grobu wpędzić. Nagle wyjęli go z ulicy i zaproponowali pracę - tak to wygląda. Ale nie, telewizja polska stara się promować super zdolnego sprawozdawce i wyznacza go na jedno spotkanie 1/8 Holandia - Słowacja kosztem Michała Zawackiego. Ten trzyma jako taki poziom. Relacjonując nie popełnia gaf, ale nie ma u niego tej fantazji komentatora, jest zbyt statyczny. Wymieni poprawnie nazwisko, nie pomyli piłkarza, tylko nie ma tego czegoś.

Jeszcze słówko o Jacku Gmochu. Faceta słuchać lubię, kiedyś może bardziej, niż obecnie. Na mundialu w Niemczech tworzył ciekawy duet z Engelem.

I nie pokazujcie w odbiornikach telewizorów pana Dawidziuka. Takich ludzi trzeba nie wpuszczać do telewizji. I zakonników/benedyktynów także
22-09-2010 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #107
Re: Komentatorzy sportowi
W zasadzie zgadzam się z twoim całym postem. Zawacki rzeczywiście nie popełnia błędów, ale nie ma głosu na komentatora. Jońca to już w ogóle żenada. Rozjebał mnie w meczu z Holandia - Słowacja jak Słowacy mieli karnego w doliczonym czasie gry. Strzelili, a sędzia od razu zakończył mecz. Wszyscy sobie dziękują, a ten mówi, że będzie powtórka karnego. I tak chyba z 2 minuty.

Dobry głos na komentatora ma Iwański, ale jemu się zdarza czasem pierdolnąć coś od rzeczy i się skompromitować. Dla mnie zdecydowanie najlepszym i najbardziej profesjonalnym komentatorem był, jest i pewnie będzie Mateusz Borek. Nie dość, że świetny głos to jeszcze nie popełnia błędów, znakomicie przygotowuje się do każdego meczu. Świetnie operuje słowami, nie powtarza się. Naprawdę profesjonalista pełną gębą. Widać, że lubi tę pracę i mu na niej zależy. Kiedyś była sytuacja jak zamiast wymawiać na Xaviego "szawi", mówił "ksawi". W następnym meczu Hiszpanii przeprosił i wytłumaczył, że Ksawi wymawia się w języku katalońskim, ale ogólnie powinno mówić się "Szawi".

No i oczywiście Dawidziuk - najbardziej irytujący ze wszystkich "ekspertów".

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
22-09-2010 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #108
Re: Komentatorzy sportowi
Cytat:Dla mnie zdecydowanie najlepszym i najbardziej profesjonalnym komentatorem był, jest i pewnie będzie Mateusz Borek.
Oglądasz c+ ?

Bo dla mnei Borkowi daleko do Twarowskiego, czy Smokowskiego, a wyżej niż przypalonego Matiego cenię również Dębinskiego oraz Wolskiego. Jednym słowem załoga C+ miażdży konkurencją w moim mniemaniu.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
22-09-2010 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mucha Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 2,322
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 3
Post: #109
Re: Komentatorzy sportowi
Oglądam od czasu do czasu, bo w domu nie mam. Rzeczywiście lubię komentatorów z C +, ale nie wszystkich. Jest taki jeden, który naprawdę mi się podoba, ale nie wiem jak ma na nazwisko Wink

Nie interesuje mnie jak komentator wygląda, ale jak komentuje. Dla mnie Borek jest bardzo dobry w tym co robi. Profesjonalista pełną gębą.

Take me home,
United Road,
To the place I belong,
To Old Trafford,
To see United,
Take me home, United Road.
22-09-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RedLucas Offline
Haxballowy supersnajper
*****

Liczba postów: 3,132
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 80
Post: #110
Re: Komentatorzy sportowi
W pełni się zgadzam z Michałem. Naprawdę bardzo przyjemnie słucha się komentarzu na C+. Do dwóch pierwszych panów dodałbym jeszcze Nahornego, który aczkolwiek ostatnio zaczyna popełniać trochę błędów. Jednak jeszcze np. dwa sezony temu był numerem 1. Ogólnie liga angielska jest chyba najlepiej obsadzona pod tym względem. Bo z tego co kojarzę, to w hiszpańskiej jest jakiś koleś, który fafluni, a we włoskiej komentarz jest adekwatny do tempa meczów Tongue

A wracając do Smokowskiego i Twarowskiego, to sprawiają, że wieczorkiem chętnie sobie odpalam jakąś Liga + i z zainteresowaniem oglądam podsumowanie kolejki pozornie nieciekawej ligi polskiej.

"Duma mnie rozpiera. Mike Phelan od początku wiedział o całym przedsięwzięciu, ale nic mi nie powiedział! Chyba powinienem go zwolnić." - Sir Alex Ferguson o niespodziance, jaką było nazwanie jednej z trybun na Old Trafford jego imieniem.
22-09-2010 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #111
Re: Komentatorzy sportowi
RedLucas napisał(a):Nahornego, który aczkolwiek ostatnio zaczyna popełniać trochę błędów.
Naczytałem się ostatnio jak to jadą po Nahornym z powodu ciągłego przytaczania statystyk, czy mówienia w czasie akcji o czymś niezwiązanym z nią, ale mnie to jakoś nie przeszkadza.
RedLucas napisał(a):Bo z tego co kojarzę, to w hiszpańskiej jest jakiś koleś, który fafluni
Może masz na myśli Laskowskiego ? Zdecydowanie wolę jego, niż Labogę.
RedLucas napisał(a):a we włoskiej komentarz jest adekwatny do tempa meczów Tongue
Jak komentuje Milko to tak rzeczywiście jest Smile
RedLucas napisał(a):A wracając do Smokowskiego i Twarowskiego, to sprawiają, że wieczorkiem chętnie sobie odpalam jakąś Liga +
Liga+ Extra chciałeś powiedzieć Wink
22-09-2010 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #112
Re: Komentatorzy sportowi
Cytat:Ogólnie liga angielska jest chyba najlepiej obsadzona pod tym względem.

Liga hiszpańska ma mimo wszystko lepszą obsadę.

Cytat: Bo z tego co kojarzę, to w hiszpańskiej jest jakiś koleś, który fafluni

Pewnie chodzi Ci o dziennikarza "Piłki Nożnej" Leszka Orłowskiego. Dla mnie ten koleś jest najlepszym dziennikarzem w Polsce. W dodatku komentuje obiektywnie. Nikt nie może rozgryźć czy sympatyzuje z Barceloną, czy z Realem.

Cytat: a we włoskiej komentarz jest adekwatny do tempa meczów Tongue

Do Tomka Lipińskiego nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Ciekawie komentuje.

Natomiast co do komentatorów, to dla mnie najlepszymi są właśnie ci pracujący w Canal+.Pary Laskowski- Orłowski oraz Twarowski- Nahorny to klasa sama w sobie, a nie jakieś Kołtonie, Iwańskie. Borek zszedł na psy. Wydaje mu się, że jest najlepszy, a wcale tak nie jest. Poza tym denerwuje mnie już to, że wszędzie wtyka swoich kumpli. W studio LM i LE zawsze jest Kowalczyk, w Cafe Futbol ciągle zaprasza Hajto, Kłosa, Świerczewskiego, tak samo jest z komentowaniem meczów na Eurosporcie 2.

Z Canal + nie lubię tylko Rosłonia i Durdy. Tych dwóch panów niesamowicie mnie denerwuje. Co do Rosłonia to ciągle wudaje mi się, że kolo jest nieobiektywny, natomiast Durda potrafi popsuć każdy mecz.

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
23-09-2010 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #113
Re: Komentatorzy sportowi
Cytat:Pewnie chodzi Ci o dziennikarza "Piłki Nożnej" Leszka Orłowskiego. Dla mnie ten koleś jest najlepszym dziennikarzem w Polsce. W dodatku komentuje obiektywnie. Nikt nie może rozgryźć czy sympatyzuje z Barceloną, czy z Realem.
A jak dla mnie jeden z najbardziej irytujących komentatorów. Ciągłe achy i ochy na temat zawodników czy to Realu, czy Barcy (jak to było - "Abidal bez cienia wątpliwości najlepszy lewy obrońca w Europie" ?) i te jego "ą", "ę".

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
23-09-2010 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jaroldz Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,903
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 10
Post: #114
Re: Komentatorzy sportowi
Dla mnie nie liczy się to, że ma wadę wymowy, tylko to, co ma w głowie. A ma wiele. Posiada bardzo dużą wiedzę nie tylko na temat ligi hiszpańskiej, ale także nie obce są mu zagadnienia taktyczne. Świetnie się przygotowuje do meczów, wyciąga ciekawe cytaty z prasy hiszpańskiej i w odpowiednich momentach je używa. W dodatku w "Piłce Nożnej" jego teksty są bardzo ciekawe i zawsze z wielką przyjemnością je czytam. To się liczy, a nie to czy wymawia "ą" i "ę".

Manchester United champions of England for the 19th time!

"We'll keep the red flag flying high, couse Man United will never die"
23-09-2010 11:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
michal85 Offline
diabeł wcielony
*****

Liczba postów: 2,667
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 41
Post: #115
Re: Komentatorzy sportowi
Nadmierne podkreślanie "ą", "ę" tak że brzmi to bardzo nienaturalnie to wada wymowy? Tak bym tego nie ujął. Zresztą nie tylko o tym mówiłem wymieniając to, co mnie w nim drażni.

Ignorowani:
  • under

Programuję w codeigniter przede wszystkim dla strony internetowe brzesko, ale również dla innych
23-09-2010 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
matys Offline
Reputacja: 1000
*****

Liczba postów: 3,225
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 7
Post: #116
Re: Komentatorzy sportowi
Kwas napisał(a):Nie rzucę tutaj cytatem, ale chodziło o coś takiego: Radosław Majdan obronił, a ten do mikrofonu: broni Radek Michalski.
Szpak jest miszcz. Pamiętam jak zamiast Rafał Boguski, mówił Bogucki :lol: I tak przez kilka meczów. To to już trzeba być prze tępym, żeby polskie nazwisko mylić. Byli też Cherulondo(na MŚ w RPA się nauczył poprawnie wymawiać), Machomodon Diarra i milion wersji Dirka Kuyta. Albo jak kiedyś komentował jakiś mecz, w którym grał Stelios Giannakopoulos, to Szpaq nie wymawiał jego nazwiska, tylko mówił w stylu "Stelios podaje", "Stelios strzela". Heh, albo jak Legia grała z Hafnajfordur w el. LM to przez dwa mecze tylko raz wymówił nazwę zespołu, a tak to zawsze "mistrz Islandii", "drużyna z Islandii" itp. Albo też było jak Ron jeszcze grał w United i graliśmy z kimś tam w LM i złapali go na spalonego i Szpak mówi, że nie był na spalonym, pokazują powtórkę, 3 metrowy offsajd, a Szpaq dalej twardo, że sędzia błąd popełnił Smile W ogóle nie pamiętam, żeby on się przyznał do błędu kiedyś.
Kwas napisał(a):Jeśli już jestem w RPA to ciężko nie wspomnieć o Jacku Jońcy. Postać tragiczna. Wielu zapewne sobie zadaje pytanie co on tam za mikrofonem jeszcze robi i ja jestem jedną z tych osób.
Książkowy przykład kolesiostwa.
Kwas napisał(a):I nie pokazujcie w odbiornikach telewizorów pana Dawidziuka.
Dokładnie, ten chłop raz, że wygląda jakby zaraz miał umrzeć, a dwa, sypie takimi banałami i regułkami, że można usnąć.
mucha napisał(a):Dla mnie zdecydowanie najlepszym i najbardziej profesjonalnym komentatorem był, jest i pewnie będzie Mateusz Borek.
Yep, ale Twarożek kasuje go poczuciem humoru czy ciętymi ripostami. Rzadko słucham Borka za mikrofonem, ale nie słyszałem, żeby potrafił palnąć dobrym tekstem. No i czy on czasem nie mówi Zlatan(zamiast Ibrahimovic)? Wiem, że Kołtoń tak mówi, co mnie tak wkurwia, że mute staje się moim ulubionym guzikiem na pilocie.
RedLucas napisał(a):Do dwóch pierwszych panów dodałbym jeszcze Nahornego, który aczkolwiek ostatnio zaczyna popełniać trochę błędów. Jednak jeszcze np. dwa sezony temu był numerem 1.
Z Nahornego jest średni komentator. On jako ekspert wypada świetnie, ze względu na wiedzę, ale jak już komentuje to, co się dzieje na boisku, to już nie jest tak kolorowo. i też często wali banałami.
Jaroldz napisał(a):Liga hiszpańska ma mimo wszystko lepszą obsadę.
Nie ma. Twarowski>Laskowski, Nahorny>Orłowski, Rosłoń=Laboga, Rudzki
Jaroldz napisał(a):Pewnie chodzi Ci o dziennikarza "Piłki Nożnej" Leszka Orłowskiego. Dla mnie ten koleś jest najlepszym dziennikarzem w Polsce. W dodatku komentuje obiektywnie. Nikt nie może rozgryźć czy sympatyzuje z Barceloną, czy z Realem.
Może dziennikarzem jest najlepszym, ale prasowym. U niego jest to samo, co u Nahornego, jako ekspert 10/10, jako komentator wydarzeń na boisku dużo słabiej. Tyle, że w przeciwieństwie do Rafała N. Orrrrłowski ma wadę wymowy. To 'rrrr' w jego wykonaniu mnie uśmierca. Za dużo Niny Terentiew oglądał w dzieciństwie.
Jaroldz napisał(a):Z Canal + nie lubię tylko Rosłonia i Durdy. Tych dwóch panów niesamowicie mnie denerwuje. Co do Rosłonia to ciągle wudaje mi się, że kolo jest nieobiektywny, natomiast Durda potrafi popsuć każdy mecz.
Rosłonia jeszcze idzie przeboleć, ale Durda jest tragiczny. Dodałbym jeszcze tutaj Białasa(tego co komentuje Ligue 1), przy nim Korwin-Mikke, to mistrz dykcji i wymowy.
Jaroldz napisał(a):Dla mnie nie liczy się to, że ma wadę wymowy, tylko to, co ma w głowie.
No ok, ale to jest taki zawód, że trzeba umieć wyraźnie mówić. Tak jakby Gołocie dać komentować boks, wiedzę ma pewni większą od wszystkich ekspertów razem wziętych, a wątpię, żeby ktoś przetrawił rundę z jego komentarzem.

E: Borek też mówi Zlatan. Np. tu i tu. Panie, idź pan w chuj.

My mate told me that I just don't understand irony.

Which was ironic because we were at a bus stop at the time.
23-09-2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #117
Re: Komentatorzy sportowi
Kwas napisał(a):
RedLucas napisał(a):Bo z tego co kojarzę, to w hiszpańskiej jest jakiś koleś, który fafluni
Może masz na myśli Laskowskiego ?
Gdzie ja mam głowę :plask:

matys napisał(a):No i czy on czasem nie mówi Zlatan(zamiast Ibrahimovic)? Wiem, że Kołtoń tak mówi, co mnie tak wkurwia, że mute staje się moim ulubionym guzikiem na pilocie.
Nie tylko ta dwójka lubuje się w wymawianiu imienia Szweda kosztem nazwiska, Kowalskiemu, czy Pełce chyba też to się zdarzało. Niech ktoś wytłumaczy mi ten fenomen, bo mnie podobnie jak matysa irytuje to zjawisko. Jak już, to niech mówią Andrij, Georgios, Wesley, Tomek, czy jak kto się tam zwie.

Jaroldz napisał(a):Do Tomka Lipińskiego nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Ciekawie komentuje.
Pełna zgoda. Facet zna się na rzeczy, takich znawców się ceni. Wspomnę jeszcze o ciekawych artykułach, jakimi dzieli się z nami na łamach Piłki Nożnej oraz Piłki Nożnej Plus. I tak jak piszecie o Nahornym, czy Orłowskim jako świetnych ekspertach, ale słabszych komentatorach, tak w sytuacji Lipińskiego nie istnieje zjawisko głównego sprawozdawcy. Zawsze ma do pomocy niezbyt podniecającego swoim komentarzem Milko, czy Olbrychta. Niedawno przeczytałem tekst chyba z 2007 roku, o tym jak to niezbyt doceniana postać. I chyba do dzisiaj to określenie jest aktualne, bo zawsze mówimy o Nahornym, Orłowskim, czy Lipińskim, a nie wymieniamy słówka o nim. Ciekawie prowadzi studia meczowe, oraz relacjonuje skróty spotkań, które nie zawierają tylko utartych formułek a i do komentarza nie można mieć zastrzeżeń.

Jaroldz napisał(a):natomiast Durda potrafi popsuć każdy mecz.
Dołączam się do grona niefanów tego komentatora.
24-09-2010 05:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
daniel Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 1,744
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 6
Post: #118
Re: Komentatorzy sportowi
Co tam Szpakowski, Szaranowicz i im podobni MC's. Oto Tiziano Crudeli, no ale to włoski temperament więc nie ma się co dziwić.

Too weird to live, too rare too die

http://www.dzwiekumaniak.pl
30-09-2010 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sebos_krk Offline
Szeryf
*******

Liczba postów: 3,982
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 42
Post: #119
Re: Komentatorzy sportowi
Gość jest niebywały fanatyk Milanu. To jest mój ulubiony film z jego udziałem, derby Mediolanu. Jaki wkurw po bramkach dla Interu i jaka radość potem :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=UqpXSf1Z ... re=related


Fan United od 1992 roku
01-10-2010 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kwas Offline
Posting Freak
*****

Liczba postów: 974
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 12
Post: #120
Re: Komentatorzy sportowi
premislav napisał(a):nigdy więcej nie obejrzę meczu w telewizji N, chyba że przy wyłączonym głosie bo pracują tam jacyś debile, którzy chyba pierwszy raz w życiu mecz oglądali...
Na n-ce to są prawdziwi fachowcy. Nie mam zamiaru czepiać się ich komentarza, bo to trochę nudne, ale warto podkreślić ich jakże szeroką wiedzę. Redaktorzy Salak/Tuzimek starali nam się wmówić, że Edwin w dniu rozgrywania spotkania z Valencią kończy 40 lat. Zresztą Iwanow z "Przeglądu Sportowego" wcale nie lepszy. "Obchodzący dziś czterdzieste urodziny Edwin van der Sar" (...).
01-10-2010 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości